Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce @mac wyrokować opinii o Boucherze, bo on gra pierwszy poważny sezon na parkietach NBA. Mówię co widzę i podpieram to argumentem trenera plus swoim eye-testem.

Oczywiście nie jest powiedziane, że mam rację. Za mało widziałem, ale znak zapytania jest, więc bym nie odlatywał jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, january napisał:
 

Jedyne co masz tam mocno ujemne to lineupy Theis-Thompson, gdzie są jakoś -20 net w 100 minut, co na starcie sezonu z marszu zarżnie statystyki. 

To akurat nieprawda w każdym lineupie z Brownem czy Tatumem i Smartem nawet bez TT jest minusowym gracze,. Theis jest fajny ale gra swój najsłabszy sezon. PRzestał walczyc o zbiórki na atakowanej tablicy. Za 3 ma 29 a linii 47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, MarcusCamby napisał:

https://forums.realgm.com/boards/viewtopic.php?f=6&t=2043549

Ciekawy temat pod kątem naszych ciągłych dyskusji.

stawiam na 5 typków jednak.

A inna opcja:

5 super starsów bez trenera

czy

5 zawodników nba z ławki + 30 trenerów ( wszyscy z nba ) na ławce trenerskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mac napisał:

stawiam na 5 typków jednak.

A inna opcja:

5 super starsów bez trenera

czy

5 zawodników nba z ławki + 30 trenerów ( wszyscy z nba ) na ławce trenerskiej.

Chyba prowadzisz już walkę sam ze sobą, bo wiadomo że nikt nie wybierze drugiej opcji. Z gówna bata nie ukręcisz. Nie wiem jak na poziomie NBA bo tam się głównie daje piłkę i mata grajta, ale na poziomie europejskiej koszykówki trener ma bardzo duże znaczenie i umiejętnościami trenera można nadrobić naprawdę spore braki w umiejętnościach graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, cvbe napisał:

Chyba prowadzisz już walkę sam ze sobą

Nie wiem o jakiej walce mówisz, skoro zadałem taki sam typ pytania jak rozmówca powyżej i nawet nie dałem swojej odpowiedzi. Przepraszam jeśli Cię tym uraziłem.

btw oglądasz lal bux ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Alonzo napisał:

Warto by było niektóre BeGMowe teorie zweryfikować. @Sylvinho. - jako że o Twój team tutaj chodzi - zróbmy experyment - przekaż mi w Simce swój gorszy team na sezon, albo sam go prowadź jak wolisz. Oddaj wszystko co tam masz za odpowiednika rl Hardena w prime i dodaj do składu 6 kasztanów którymi tankował @january w ostatnich 3 sezonach - te Potkolziny itp. Ciekawi mnie, czy taki team zrobi chociaż 30W. Jak ta Gwiazda otoczona kasztanami awansuje do playoffs to przeproszę, ale jak nie to może sie skończy u nas to przereagowywanie jakby grał taki Harden z Hrycaniukiem i Panią Stenią z pobliskiego Społem. Niestety jestem pewien, że pojawią się odpowiednie komplikacje, żeby takowego experymentu nie przeprowadzić.. :) 

Ojej Alonzo Ty to widzę się nigdy nie zmienisz, choć teraz to ewidentnie odleciałeś. 

Dam Ci jednak pewną wskazówkę, Houston 2012/2013.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mac napisał:

Nie wiem o jakiej walce mówisz, skoro zadałem taki sam typ pytania jak rozmówca powyżej i nawet nie dałem swojej odpowiedzi. Przepraszam jeśli Cię tym uraziłem.

btw oglądasz lal bux ?

O dziwnej walce przeciw wszystkim trenerom świata gdzie geneza tego postępowania jest wpływ wzajemny Popa i Duncana na swoje sukcesy. Popa czasem przeceniono teraz nie doceniają ale nie można udawać ze na ławce 20 lat siedział Mane Queen 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sylvinho. napisał:

Ojej Alonzo Ty to widzę się nigdy nie zmienisz, choć teraz to ewidentnie odleciałeś. 

Dam Ci jednak pewną wskazówkę, Houston 2012/2013.

Spoko Sylwek ;) i tak się nie spodziewałem podjęcia próby zweryfikowania u nas gry Gwiazdy z 4 kasztanami + co najmniej 3 z ławki, bo w mniej się zwyczajnie nie da. 

Odnośnie tych Houston 12/13 to był chyba ostatni sezon, gdzie lubiłem Hardena jak przychodził do Rockets (uwielbiałem wcześniej tą drużynę z Battierem i Lowrym, Chucky Hayesem czy później Dragiciem). Do tego Morey wtedy podpisał te nietypowo skonstruowane kontrakty dla Asika (chyba zagrał wtedy swój najlepszy sezon) i Lina. Beverleya śledziłem nawet w Olympiacosie, czy u Ruskich bo łudziłem się, że jednak dołączy wtedy do moich Heat, którzy nie dali mu jednak szansy.. :( (żeby nie było w Da'Seana Butlera tez długo wierzyłem.. ). Fajny team wtedy to Houston, ale oni szli w górę ;) byli napakowani perspektywiczną młodzieżą - rewelacyjny wtedy Chandler Parsons, młodzi Patrick Patterson i Marcus Morris, czy inna wielka niespełniona nadzieja - Terrence Jones.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sylvinho. napisał:

Ojej Alonzo Ty to widzę się nigdy nie zmienisz, choć teraz to ewidentnie odleciałeś. 

Dam Ci jednak pewną wskazówkę, Houston 2012/2013.

Tylko ,ze Twój skład to jest . 2 TOP5 graczy NBA, 2 fantastycznych zadaniowców. Obrona podania . Zadaniowcy jedni z lepszych w lidze i potem zaczynają się schody

Dellavedova nie gra w Cavs nawet jak ci mieli wszystkich guardów kontuzjowanych i grali 3 centrami w s5. Australijczyk jest poza NBA oficjalnie ma wstrząs mózgu i medycy go nie dopuszczają do gry.

JaKarr nie przebija się do rotacji PAcers choć ci też mają sporo kontuzji

Tpny Bradley to nie jest gracz NBA. Góra 12 zawodnik z rotacji. Grał tylko wtedy jak 76ers miała 8 zawodników do wystawienia łącznie z tymi na 2-way

Pat to moze na ławce Bucks szału nie robi ale przynajmniej gra i robi nawet 1000 minut na sezon. Niełza trójka u Ciebie pasuje. 

Shamet sam możesz zobaczyć jak gra z Hardenem i Durantem. jest jednym  z najgorszych na parkicie w Nets. w trójke wprawdzie grali krótko ale wcześniej z Durantem bez Hardena był na minusie. Teraz z Hardenem bez KD też jest na minusie. Ale ogólnie on chociaż gra

Więc realnie masz

2 SS, 2 świetnych zadaniowców. 2 z dalekiej rotacji ( Shamet i Pat) 3 graczy nie łapiących się do rotacji i to tyle. U ciebie 9 osób biega po parkietach NBA . Nie masz nawet 10 zawodników. U Ciebie gracze którzy są najsłabsi z rotacji conetendereów tj Pat i Shamet będą pierwszymi rezerwowymi. Ławki nie posiadasz . Jedyny center to gracz , którego nie powinno być na parkietach NBA bo jest tak słaby w każdym elemencie poza zbiórką. Kompletnie nie porównywalna sytuacja do tej z Rockets 12/13. Masz 4 świetnych zawodników idealnie do siebie spasowanych a potem spadasz w przepaść i masz dwóch słabych rezerwowych i potem już nic tak naprawdę. A jak Durant miał tydzień przerwy to w s5 musisz wrzucać jakiegoś Martina

Bez urazy ale masz po prostu dziiwną konstrukcje tego składu. Praktycznie cały skłąd wypełniony graczami za  minimum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ely3

a jak z boku oceniasz moje Orlando? Moje s5 Lowry/Mitchell/Oubre/Gordon/KAT gra ze soba już 3 sezon razem - anomalia w BeGM, bo tu się rzuca graczami niczym workami z ziemniakami. Mam pecha aktualnie z KATem, ale reszta gra. Do s5 wchodzi Birch (w poprzednim sezonie takim nastawionym na defensywę centrem był Noel) i ławka - Joseph/Nunn/Temple/Grant Williams/Silva. Silva za dużo nie gra, ale jak musiał, to w dwumeczu przeciwko Embiidowi i Howardowi grał ok - u nas jak gracz nie ma problemu z kontuzjami, to może grać. Nowi są tylko u mnie Birch i Temple, ale to gracze którzy powinni łatwo wejść w system. Dodam, że KAT niebawem powinien wrócić (szukam plusów i licze na to, że ten nadgarstek chociaz sobie bardziej podleczy) i od g25 dochodzi mi jeszcze Quickley z ławki. Ogólnie u mnie wszystko opiera sie na dwójce KAT/Mitchell i spaja to Lowry, a Gordon robi u mnie za defensora przy KATie. Oubre nie ma problemu z aklimatyzacją (w Magic gra juz 4 sezon), ale nie mam problemu, ze ma słabszą formę. Jako, że inni mają problemy z rotacją i przeważnie z wysokimi, to sam gram pod nieobecność KATa również sporo smallballem z Gordonem, czy Grantem Williamsem robiącym wtedy te 10-15min. za centra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alonzo

Najpierw to niech Towns cokolwiek zagra w tym sezonie bo na obecną chwilę to nie ma co oceniać . Poza tym masz pecha bo Oubre jest naprawdę koszmarny w tym roku w ataku. W obronie daje radę ale ,że mitchell zaczał sezon tak gdzies do Trzech Króli na efg poniżej 40% to masz koszmarny atak. Teraz Mitchell gra rewelacyjnie ale za to Lowry się opuścił ostatnie mecze po świetnym początku, Masz graczy bez formy albo poza grą. Jak wróci Towns to można rozmawiać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, january napisał:

W pierwszych dwóch zdaniach to pokazujesz jedynie, iż średnio ogarniasz matematykę;) A o reszcie bajdurzysz. To nie jest tak, że Theis zaczął być ustawiany w RL zamiast jako C to jako starting PF i nie miało to żadnego wpływu na nic innego - cały krótki camp i start sezonu miał się uczyć innego poruszania w ataku i w obronie. c***owy pomysł Bostonu, ich sprawa. Cs bronią bdb z Theisem (mimo jego obciążenia zmianą pozycji na początku sezonu) jako C i to najważniejsze. W ofensywie to jest akurat mega efektywny na C, klasycznie stawia swoje seal screens etc. Wszystko zależy tu od teammates - dla niego czy go dobrze kreują (średnio/słabo te bostońskie lamusy) i jak akurat trafiają z wypracowanych zasłoną pozycji. De facto Theis to ten sam supcio roles co rok temu. 

Więc po raz trzeci - Theis, taka półeczka nad Nurkiciem (zdrowym).

Średnio ogarniam matematykę? Ok. Niech Ci będzie. Piszę, że zagrali razem 103 minuty, a Ty przytaczasz to stwierdzenie jako dowód, że tą matmę nieogarniam. To powiedz mi w takim razie ile minut razem zagrali TT i Theis? No chyba, że Ty się opierasz na per100 poss to pisz wprost, a nie, że średnio matmę ogarniam to wtedy zmienimy podstawę dyskusji.

Nazywanie Jaylena, Tatuma czy nawet Smarta lamusami jest bardzo słabe, bo do dziś chodzisz po forum i się chełpisz tym jak Ty to strasznie Tatuma propsowałeś przed draftem. Ale w sumie nie ma się czemu dziwić. Wszak Jaylen i Tatum siedzą na Zachodzie i to u Twoich dwóch silnych, bezpośrednich konkurentów. 

Theis - supcio roles. Nowa ksywa. Gdyby nie to, że Boston za bardzo nie ma pola manewru to podzielił by on pewnie los Lena.

11 godzin temu, january napisał:

Wiem, że od dealu z OKC regularnie lodzisz Eldowi, ale pisz konkrety. Eld jedynie pokazał, że nie zna matematyki ("tylko 103 min..." etc). 

Nie wiem co mają pokazać staty - Boston broni najlepiej z Theisem na C, a Theis jest wtedy 5 graczem od ataku, wiec jak trochę dają dupy w ofensywie w tych lineupach to akurat nie jego wina raczej, skoro w roli finishera (najlepsze 2pt% w lidze) sprawdza się dość kozacko.

Najlepszy Theis to w zeszłym sezonie mógł być spokojnie w all-D 2nd, a w ataku za wielkiej roli (finisher, stawianie zasłon) nie odgrywa, ale robi to świetnie. W tym wymyślili mu przesunięcie na PF na start, co cóż. Było idiotyczne. Pisanie tu o nim, że nie jest legit C to jakieś wtf.

Bez takich tekstów Jasiek. "Lodzisz" to co najwyżej Ty Theisowi. Nie wiem. Może to właśnie gościa rozprasza? Niestety nie udzielę Ci niestety żadnych wskazówek jak to lepiej robić.

Boston najlepiej broni z Theisem na C? Ale bullshit Jasiek. Piątka Theis-TT-Tatum-Jaylen-Smart ma net prawie -13 z drtg 122. Jak Theis siada na ławce to pozostała czwórka ma dodani i to sporo net bo 12,33 a drtg jest wtedy 100. 

Tezę o małej, ale świetnie odgrywanej roli Theisa w ataku i all-D 2nd po prostu przemilczę i potraktuję jako słaby trolling. Naprawdę nadal liczysz na to, że ktoś się złapie na to po ponad trzech latach istnienia beGM? Przecież właśnie dzięki beGM zwykłe lamusy typu Eld dużo się nauczyły począwszy od interpretacji statów, skończywszy na to na co zwracać uwagę jak człowiek mecze ogląda. Twoja w tym zasługa i czasy nawijania makaronu na uszy minęły Ziom.

Wracając do Theisa. Jak gościa który zdobywa 8,6 ppg można nazwać zajebistym finisherem? Jak gościa, centra, można nazwać zajebistym jak on w 13 meczów zrobił 11 FT. Przecież to nawet nie jest jeden na mecz. I trafił przezajebiste, kosmiczne 5 FT, co daje jak ktoś wspomniał 45%. Mistrzowie fachu jak DeAndre czy Drummond trafiają odpowiednio 57,9% i 56,4%. O net czy ortg nie wspomnę bo Boston po prostu gra lepiej w O jak go nie ma na boisku.

11 godzin temu, january napisał:
 

Jedyne co masz tam mocno ujemne to lineupy Theis-Thompson, gdzie są jakoś -20 net w 100 minut, co na starcie sezonu z marszu zarżnie statystyki. 

Theis - Tatum: -14 net

Theis - Jaylen: - 8,18 net

Theis - Smart: - 8,8 net

10 godzin temu, człowiek...morza napisał:

sliwka>theis i tu nawet nie ma pola do dyskusji 

pisze bo wielokrotnie januaru bezzasadnie uprawial hihy smiechy ze sliwki

To akurat nie podlega dyskusji. Aż Ci lajka dałem.

Jak i to, że okradasz graczy. To też nie podlega dyskusji.

9 godzin temu, january napisał:

-1/100 niecałe, to chyba się nie łapie do "mocno minusowe"? czy coś zgubiłem.

Musiałbym sprawdzić Orebs, kiedy gra jako C, szczerze w połowie trymestru mi się nie chce.

Rzutu nie kwestionuję, że cegli jak dotąd, ale to u niego najmniej ważny element (*poza tym jak ktoś z niego chciał stretch4 zrobić).

Już jest po połowie trymestru więc nie dziw się, że ktoś już zaczyna się bliżej niektórym ekipom przyglądać jak ja. 

No i racja jak ktoś tam pisał, że to dopiero początek sezonu, że kilkanaście meczów za nami, ale u nas sezon podzielony jest na trymestry, a ten trymestr jednak jakoś co noc zbliża się do końca. Daj Ci Panie Boże aby Ci klikło z tym Theisem bo LeBronowi b2b należy się jak psu buda, ale na razie skupiamy się tylko na T1 i o tym rozmawiamy i czasami dobrze jest przyznać komuś rację niż brnąć w zaparte jak to niby zajebiście jest na centrze w Lakers. Może będzie, jak pisałem - szczerze życzę. HCA to tak na 99% będzie i raczej nic więcej LeBrona na tym etapie sezonu nie obchodzi, ale nie wciskaj nam kitu z Theisem plis. I bez personalnych wyjazdów proszę, bo to drugi raz w trzy tygodnie gdzie gdzie się bawisz w coś takiego. Zamiast skupić się na uwypuklaniu zalet np Batuma bo cała liga przeciera oczy ze zdumienia, czy chociaż by nawet Lemura to robisz wszystko, aby ludziom obrzydzić tego szwaba, a później będziesz się dziwił, że masz takie a nie inne bilanse. 

9 minut temu, ely3 napisał:

@Alonzo

Najpierw to niech Towns cokolwiek zagra w tym sezonie bo na obecną chwilę to nie ma co oceniać . Poza tym masz pecha bo Oubre jest naprawdę koszmarny w tym roku w ataku. W obronie daje radę ale ,że mitchell zaczał sezon tak gdzies do Trzech Króli na efg poniżej 40% to masz koszmarny atak. Teraz Mitchell gra rewelacyjnie ale za to Lowry się opuścił ostatnie mecze po świetnym początku, Masz graczy bez formy albo poza grą. Jak wróci Towns to można rozmawiać 

Czyli @Alonzo wiesz. HCA raczej Ci odjechało a po T1 to bym nie liczył na PO spot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Eld napisał:

Czyli @Alonzo wiesz. HCA raczej Ci odjechało a po T1 to bym nie liczył na PO spot. 

Nic mi nie odjechało Eld :) Mam cały czas rotacje 9  graczy. Brakuje KATa, ale przeciwnicy maja - każdy swoje problemy. Jak przyjdzie czas na opisy, to swoje napiszę, a GMowie ocenią. :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Alonzo napisał:

Nic mi nie odjechało Eld :) Mam cały czas rotacje 9  graczy. Brakuje KATa, ale przeciwnicy maja - każdy swoje problemy. Jak przyjdzie czas na opisy, to swoje napiszę, a GMowie ocenią. :)

 

 

pocisnął byś Alonzo tego elygo jak nas wszystkich, a nie jeszcze lajki dajesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, człowiek...morza napisał:

kto ma takie problemy jak Ty?

Przeanalizuj sobie składy, formę i problemy innych teamów to sam zobaczysz. Co do KATa - to mam cholernego pecha drugi sezon.. gracz, który do tej pory praktycznie nie opuszczał meczy, teraz dla odmiany prawie nie gra.. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

pocisnął byś Alonzo tego elygo jak nas wszystkich, a nie jeszcze lajki dajesz

Ja tam nic nie chcę mówić, ale sam ostatnio Elyemu lajka dałeś :D.

Na razie obok quveasa piszącego na ogólnym to top 2 zaskoczeń RS dla mnie. Na trzecim mam transfer Hardena w RL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.