Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Ktoś powie Lacobowi po co brał Oubre kosztem kosmicznego podatku od luksusu. Wystarczyło wziąć do piątki Muldera czy innego Manniona. Po co płacić za 4-5 gracza rotacji, jak i tak dają zerowy impact, a wystarczy jeden Curry?

a Ty powiesz mi, czemu kluby wolą dać np 80baniek Biyombo ( lub inne tego typu jak Mozgov np ), a maksymalny kontrakt trenera ever to 11mln na rok ?

To znaczy, że wartość jakiekogolwiek trenera jest mniejsza niż Biyombo ?

Czemu OKC oddało Oubre a zamiast niego gra ziutkami za grosze ?

Czemu Charlote zapłaci 30milionow Batuma za to ze gra dla innego klubu ?

Czemu Batum w CHA nie grał tak jak w LAC ?

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mac napisał:

To znaczy, że wartość jakiekogolwiek trenera jest mniejsza niż Biyombo ?

Ciężko ocenić. Biyombo, oprócz gry jest wartością marketingową. Nurse czy Carlisle niekoniecznie.

3 minuty temu, mac napisał:

Czemu OKC oddało Oubre a zamiast niego gra ziutkami za grosze ?

Bo wolą rozwijać młodych graczy kosztem wyniku? Sugerujesz, że Bazley czy Roby są lepszymi graczami niż Oubre czy o co Ci chodzi?

Swoją drogą może bym kupił sobie jersey Biyombo...

Swego czasu myślałem, by kupić Melo Nuggets lub Wall Wizards, ale były bardzo drogie i uznałem, że to zbędny wydatek. Może chociaż Biyombo sobie sprawię :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MarcusCamby napisał:

Sugerujesz, że Bazley czy Roby są lepszymi graczami niż Oubre czy o co Ci chodzi?

Roby jest zajebisty o dziwo, a jak go podpisywałem to wiedziałem o nim tyle, ile zagrał w jednym meczu przedsezonowym, bo wcześniej go nie widziałem na oczy :DTrochę wygląda jak człowiek mem, więc ciężko go traktować poważnie ale robi naprawdę niezłą robotę, @Eld pewnie potwierdzi bo śledzi mocno OKC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, człowiek...morza napisał:

nie robisz, bo nie masz materialy by je zrobic.

sciagasz gracyz typu oubre prince noel, wiec nie ma co sie dziwic. zamiast nich w tym samym siane mogles meic graczy duzo lepszych i albo ich zostawic albo wymienic na gwiazde

.. ale przecież Tobie pisałem, że mam duet Mitchell/KAT na lata. Po co mi kolejna Gwiazda? Jestem zagorzałym przeciwnikiem budowania sztucznych RotoTeamów, bo tam się zwyczajnie nigdy statsy nie dodają. Mało prawdopodobne, żeby ktoś tu na forum śledził tak dokładnie ewolucję James/Wade/Bosh w Miami tak jak ja z punktu widzenia teamu a nie Jamesa. Owszem - było sporo fanów Jamesa, którzy przyszli w 2010 i odeszli w 2014. Dlatego budowanie drużyny na 3 Gwiazdach to dla mnie poroniony pomysł - ale każdy robi po swojemu.

U mnie role w s5 są rozdane już dawno. Odnośnie ławki - czy wcześniej tacy gracze jak - Matthews, Ellington (mam nadzieję, że ktoś ogląda jego grę w rl Pistons), McGruder, Prince, Noel czy Lopez, a teraz - Joseph, Birch i Temple to bardzo dobre uzupełnienie składu. Do tego konsekwentnie inwestuję w młodzież - Grant Williams, Kendrick Nunn (jego 2 ostatnie mecze, to łiny i jednocześnie jego najlepsze mecze w sezonie), Silva, czy wchodzący w tym sezonie - Okeke (trochę pech znów z kontuzją), Quickley, a za rok mam nadzieję że Bolmaro (cały czas licze oczywiście na Hagansa, ale on może trochę dłużej się przebijać o ile w ogóle ze względu na słaby rzut) - wydaje mi się, że drużynę rozwijam wręcz podręcznikowo, choc zdaję sobie sprawę, że to odbiega od norm przyjętych w BeGM - ale nie zamierzam się tu wzorować na naszym BeGMowym żonglowaniu graczami niczym workami z ziemniakami, a właśnie na rl NBA. 

20 minut temu, człowiek...morza napisał:

no jakbys ianczej uwazal, to bys sie dopiero osmieszyl.

wiec to zadna laska z twojej storny

nie wiem co to mialo do rzeczy ogoonie

Dużo tracisz właśnie przez tą megalomanię.

19 minut temu, MarcusCamby napisał:

Ktoś powie Lacobowi po co brał Oubre kosztem kosmicznego podatku od luksusu. Wystarczyło wziąć do piątki Muldera czy innego Manniona. Po co płacić za 4-5 gracza rotacji, jak i tak dają zerowy impact, a wystarczy jeden Curry?

Marcus Przyjacielu zmazałeś właśnie w moich oczach tą haniebna plamę za serię z Knicks :) 

17 minut temu, mac napisał:

Czemu OKC oddało Oubre a zamiast niego gra ziutkami za grosze ?

A po co im Oubre? Jemu za rok musieliby dać gruby hajs przecież. 

23 minuty temu, cvbe napisał:

Roby jest zajebisty o dziwo, a jak go podpisywałem to wiedziałem o nim tyle, ile zagrał w jednym meczu przedsezonowym, bo wcześniej go nie widziałem na oczy :DTrochę wygląda jak człowiek mem, więc ciężko go traktować poważnie ale robi naprawdę niezłą robotę, @Eld pewnie potwierdzi bo śledzi mocno OKC :)

Roby ma talent, ale ponoć ciężki charakter i pytanie czy głowa mu pozwoli zostać w NBA na dłużej.

Balzey to miał być mój drugorundowy pick razem z Thybulle.. mój sleeper.. olbrzymi potencjał.. @shevcu jak oddasz go komuś za jakieś badziewia to się obrażę 😖 on ma potencjał by zostać All Starem, ale musi sie po prostu spokojnie dalej tak rozwijać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Alonzo napisał:

Roby ma talent, ale ponoć ciężki charakter i pytanie czy głowa mu pozwoli zostać w NBA na dłużej.

Serio? Wygląda na totalnego lamusa, który przynosi innym kanapki na przerwę śniadaniową :D No zobaczymy, póki co na boisku zaskakuje mnie bardzo pozytywnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cvbe napisał:

Serio? Wygląda na totalnego lamusa, który przynosi innym kanapki na przerwę śniadaniową :D No zobaczymy, póki co na boisku zaskakuje mnie bardzo pozytywnie :)

Jak go scoutowałem podczas draftu to znalazłem info o jego jakichś problemach na Uniwerku i dlatego szybko go odpuściłem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mac napisał:

a Ty powiesz mi, czemu kluby wolą dać np 80baniek Biyombo ( lub inne tego typu jak Mozgov np ), a maksymalny kontrakt trenera ever to 11mln na rok

Bo takie jest CBA a trenerzy są podpisywani z wolnej ręki... Zanim weszło CBA koszykarze zarabiali mało. Jak wszedł podział dochodów to skokowo zaczęli zarabiać . Czyli zgodnie z Twoją logiką zawodnicy z rok na rok stali 5 razy bardziej wartościowi? Gdyby istniało CBA dla trenera ,że maksymalny kontrakt dla trenera z 5 letnim doświadczeniem to 30 mln to tyle by dostawali. Bo tyle by ktoś zapłacił. Gdyby nie było CBA to niektórzy jak LeBron dostawali by sporo  a inni grosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Alonzo napisał:

.. ale przecież Tobie pisałem, że mam duet Mitchell/KAT na lata. Po co mi kolejna Gwiazda?

No zastanówmy się.... może k**** po to, żeby grać o mistrzostwo, a nie mieć pretensje o przegrane?

58 minut temu, Alonzo napisał:

 Odnośnie ławki - czy wcześniej tacy gracze jak - Matthews, Ellington (mam nadzieję, że ktoś ogląda jego grę w rl Pistons), McGruder, Prince, Noel czy Lopez, a teraz - Joseph, Birch i Temple to bardzo dobre uzupełnienie składu.

w c*** dobre

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, człowiek...morza napisał:

No zastanówmy się.... może k**** po to, żeby grać o mistrzostwo, a nie mieć pretensje o przegrane?

Z KATem nie będę grał u nas o mistrzostwo dopóki w rl nie będzie miał jakichś sukcesów w rl dlatego spokojnie ich sobie z Mitchellem obudowuję. Szkoda mi u nas tylko zmarnowanego prime Lowrego, ale u nas Gwiazd z drugiego szeregu się nie ceni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Alonzo napisał:

- ale nie zamierzam się tu wzorować na naszym BeGMowym żonglowaniu graczami niczym workami z ziemniakami, a właśnie na rl NBA. 

Do tego zmierzałem. Żonglujesz na masową skalę zawodnikami poza swoją s5 i nic z tego nie wynika. Nie podnosisz poziomu swojej drużyny. 

A wbrew temu co @MarcusCamby próbuje mi imputować, dalsi gracze także mają znaczenie . tym bardziej gdy s5 nie gwarantuje walki o ecf i final. zatem ewentualna silna lawka moze cie ku temu celowi mocno przyblizy. ale aktualnie masz jedna z najc***owsyzch lawek w lidze takze tego

4 minuty temu, Alonzo napisał:

, ale u nas Gwiazd z drugiego szeregu się nie ceni.

no slabo ze nikt nie ceni silvy czy nunna

masz racje, to sa gwiazdy drugiego szeregu, ktore podnosza poziom druzyny

Godzinę temu, Alonzo napisał:

Dużo tracisz właśnie przez tą megalomanię.

pewnie tak, sek w tym, ze nie powinno to miec znaczenia dla oceny

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcusCamby napisał:

Ciężko ocenić. Biyombo, oprócz gry jest wartością marketingową. Nurse czy Carlisle niekoniecznie.

Ciężko ocenić bardzo dużo rzeczy nie sądzisz? W tym też to co Ty tak uparcie głosisz jako jedyne prawdy obiawione?

Np w kontekście Oubre, może też miało to mieć jakąś wartość marketingową - pokazanie jakimś ważnym ticketholderom etc, że klub chce walczyć po żenującym sezonie.

Gdybam tylko.

Oubre to dla mnie dobry gracz, ale bardzo słaby fit dla GSW i uważam, że lepiej by wyszli grając Lee większe minuty kosztem niego. Przepraszam, że tak uważam i pewnie to bardzo źle o mnie świadczy. Ewentualnie Lee za Wisemana i Green na C a Oubre na PF. Ten ich s5 w postaci Curry - Wiggins - Oubre - DGreen - Wiseman jest moim zdaniem nieoptymalny i nie zmieni tego, że decyduje o tym profesjonalny coach z kilkukrotną ilością tytułów jako trener czy zawodnik ..

2 godziny temu, MarcusCamby napisał:

Bo wolą rozwijać młodych graczy kosztem wyniku? Sugerujesz, że Bazley czy Roby są lepszymi graczami niż Oubre czy o co Ci chodzi?

Oubre chyba w GSW gra na SF, a tam w OKC gra Dort chyba ? Tak czy siak, słaby przykład z mojej strony, ale z jakiś powodów inny klub wybrał assety i tankowanie ( coś co Ty piętnujesz bardzo ) i to już rozumiem nie argument ? ( że robi tak inny profesjonalny klub )

2 godziny temu, MarcusCamby napisał:

Swoją drogą może bym kupił sobie jersey Biyombo...

Good for You. Decathlon podpisało umowę z NBA, może wypuszczał jakiegoś Tarmaka z Biyombo w dobrej cenie.

56 minut temu, ely3 napisał:

Bo takie jest CBA a trenerzy są podpisywani z wolnej ręki...

No to tym bardziej mogą dostawać większy hajs. Z przykładem Oubre:

Mogli pozyskać go i realnie płacić 50milionów lub mogli go nie pozyskiwać i wydać te 50milionów na dowolnego trenera? 

56 minut temu, ely3 napisał:

Czyli zgodnie z Twoją logiką zawodnicy z rok na rok stali 5 razy bardziej wartościowi?

Nie, może wyjaśnię sytuację na przykładzie:

1. Marcus Camby twierdzi, że liczba jest podzielna przez 4, jeśli suma jej cyfr jest podzielna przez 4. ( Odpowiednik twierdzenia, że skoro GSW - profesjonalny klub wybrało Oubre zamiast kogoś innego za mniejszy hajs, to tak musi być).

2. Mac: Liczba Liczba 12, która jest podzielna przez 4, ma sumę cyfr 3. Czy uważasz, że 3 jest podzielne przez 4? ( Odpowiednik tego przykładu z Biyombo i trenerami )

.3. Ely3: Czy wedle Twojej logiki mac, liczba 3 jest podzielna przez 4?

Odnośnie przykładu z Biyombo i trenerami.

Gdybym był GM każdego klubu obecnego w NBA i Adam Silver by się pojawił i powiedział, że mam specjalne 18milionów, które muszą wydać, ale tylko na Biyombo lub dowolnego trenera, to wydałbym je na trenera ( to też mam nadzieję trochę zobrazuje, że to nie jest tak, że zupełnie nie cenię trenerów ).

Dodam, że wybrałbym Erica Spelstra ( a potem Brada Stevensa czy Mike Buldenholzera ).

56 minut temu, ely3 napisał:

Bo tyle by ktoś zapłacił. Gdyby nie było CBA to niektórzy jak LeBron dostawali by sporo  a inni grosze

Tu się zgadzam i uważam, że tak powinno być. Myślę, że wpłynęło by to mniejsze parowanie się superstarsów, ale prawdopodobnie popularność ligi ( jak i jej dochody )

  by może ucierpiały na tym.

 

Tak czy siak, podsumowując, bo w sumie zaczęło się od obrony Sylvinho, a nie nawet mojego teamu ( ale on należy do spółdzielni 😞

Jak tak obserwuję, to istnieje spora grupa managów, co skupia się na innych zespołach i tylko je krytykuje, zamiast chwalić swoje ( taką przypadłość miał qcin, ale idzie w tym w dobrym kierunku ostatnio ). Ja sam też pisałem jak nieszło magic ( ale bo alonzo to robi wobec innych teamow, chociaz on podobnie do qcina chwali tez sporo swoj ), ale tez juz to przestalem.

Stąd props dla Sylvinho, że mimo iż ludzie jadą po nim bezinteresownie, on nie robi tego w drugą stronę.

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, człowiek...morza napisał:

Do tego zmierzałem. Żonglujesz na masową skalę zawodnikami poza swoją s5 i nic z tego nie wynika. Nie podnosisz poziomu swojej drużyny. 

A wbrew temu co @MarcusCamby próbuje mi imputować, dalsi gracze także mają znaczenie (tym bardziej gdy s5 nie gwarantuje walki o ecf i final).

.. ale prześledź sobie moje ruchy i rotację z 2 poprzednich sezonów. Ściągnąłem odpowiednich graczy jako uzupełnienie - Cody Zeller, Matthews, Ellington, McGruder, Haslem, Barea, Robin Lopez, a w poprzednim sezonie - Joseph, Prince, Noel i młodzi Grant Williams i Nunn. Wszystko u mnie rozbija się o ocenę przez GMow KATa :) W rl ma jak ma, a u nas grał 3x w ostatnich playoffs w I rundach (raz u Qcina i 2x u mnie). Lowry może zdobywać mistrzostwo w rl NBA, Mitchell może być najlepszym graczem I rundy playoffs - u mnie to się z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu nie przekłada. Zobacz- i co z tego, ze ciągle piszę że w naszej serii Leonarda bronili głównie Oubre i Williams, jak tutaj i tak każdy uważa, że McKinnie :) 

McKinnie miał być fajnym zaskoczeniem na początek serii jako zaskoczenie przeciwnika, a wyszedł u nas z tego BeGMowy mem, który żyje sobie własnym życiem  :)

Ogólnie spoko - Mitchell gra w solidnym poukładanym teamie, Oubre wreszcie trafił do dobrej organizacji i jak tego nie spierd%$li, to jego kariera powinna się rozkręcić, Gordon lada moment też mi w rl mam nadzieję zmieni team i licze na to, ze wreszcie tez trafi w odpowiednie miejsce - czwórka przy KATie, czy Joku to dobry fit, ale on potrzebuje onkretnej roli bo dla mnie to elitrany role player. Lowry na razie gra świetnie mimo wieku, a wokół KATa może Rosasowi uda się w Socie coś wreszcie zbudować, albo i jego oddaja gdzieś do lepiej zorganizowanej organizacji. 

Fajnie jakby u nas co poniektórzy GMowie bardziej patrzyli, jak ten team by faktycznie mógł razem funkcjonować, ale głównie KAT to zawala, zatem rozumiem, ze nie każdy chce tak do tego podejść - choć po tym jak LaVine który  playoffy widział w rl tylko w TV u nas prowadził Philly do Finału Konfy z Klayem, który nie powinien grać, a Doncic, który odpadł w rl w I rundzie playoffs i miał problemy z kostką biegał na tej kostce chyba max meczy w trzech ostatnich seriach playoffs (łącznie z Finałem), to równiez licze na większe zrozumienie :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Alonzo napisał:

McKinnie miał być fajnym zaskoczeniem na początek serii jako zaskoczenie przeciwnika

xd

cały post nadawał się na takie skwitowanie, ale wybrałem anjlepszą część.

i nie, twoja walka o ponad 2 runde nie rozbija sie tylko o kat'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sylvinho.@MarcusCamby

Para Durant-Harden jest 2-0 w Nets ... gdzie ich wsparcie to

Jordan ( obecnie ciut ale naprawdę tylko ciut lepszy od Bradleya)

Jeff Green ( jakieś dwa piętra gorzej od Nance Jr)

Harris ( jakieś dwa piętra wyżej od Pata tyle, że Pat rzuca w Bucks za 3 z 49% skutecznością. Ktoś taki obok Hardena i Duranta spokojnie by rzucał średnio jakieś 6-7 trójek i trafiał ok 4 )

Brown ( do Smarta to w ogóle nie ma co porównywać to jest znów sporo gorszy)

Shamet( no cóż Shamet to Shamet)

Perry ( totalny no name tu nie bardzo wiem co może Sylvinho rzucić na 7-8 minut jako rezerwowy podkoszowy)

i trochę Luwawu no cóż to poziom Cody Martina

Ogólnie Sylvinho ma lepsze wsparcie niż RL Nets minus Irving.I zrobili 2-0 pokonując Bucks w pełni sił. Jedynie ciężki problem to ,że nie ma centra bo Bradley to raczej rezerwa niż starter ale mając 3 wybitnych obrońców- Durant. Smart  i Nance Bradley nie będzie tak eskponowany. No i grając po 37-40 minut gwiazdami robi się dobry wynik w RS ( dlatego piszę o HCA) ale w PO to można coś zrobić tylko jak się trafi na rywala z kontuzjami albo który może byc zneutralizowany parą Smart- Nance.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alonzo napisał:

Ściągnąłem odpowiednich graczy jako uzupełnienie - Cody Zeller, Matthews, Ellington, McGruder, Haslem, Barea, Robin Lopez, a w poprzednim sezonie - Joseph, Prince, Noel i młodzi Grant Williams i Nunn

to są trochę jaja Alonzo, z tego grona sam podpisałbym może z dwa nazwiska i to tylko wtedy gdybym był pod ścianą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, MMM2121 napisał:

@ely3to ja jeszcze opinie o Begm Golden 😛

Wymien Otto Portera na powiedzmy Capele  i wygrywasz ZAchód , Będziesz mieć najlepszą obronę .  Swietnych zadaniowców...

Oczywiście trochę przesadzam ale masz dwóch graczy , których uwielbiam. Niedocenianego Neto i genialnego Dorta. Do tego co oglądam Warriors to Lee zadziwia mnie swoją obroną. Draymond jest opoką co było widać dziś jak zszedł to Golden padło a przy nim nawet Wiggins wszedł na poziom dobrego obrońcy.

Porter to już niestety rezerwowy obecnie. Dobrze broni z ławki ale starterzy są dla niego za mocni. Steph i Zach tworzyliby niezły duet ofensywny.. Ale kompletnie nie masz centra. Baynes to koszmar. Gra tak źle ,że brak słów na opisanie tego.. To jest bolaczka plus kiepska forma Harklessa. Bo obronę na obwodzie masz dobrą. Masz niezły atak ale bez centra to będzie krucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś na tym forum kto nie lubi Dorta? Fanbase Denver, Ely, MMM i jeszcze kilku, kilkunastu userów.

Jak każdy popełniłem błędy w beGM, ale moim największym było odpuszczenie rozmów o Uruk Hai z RL Thunder. Tam miał jeszcze do mnie przyjść Kurucs i ktoś jeszcze, ale to @MMM2121 musiał by mi przypomnieć, a cena była naprawdę okazjonalna bo wcześniej coś tam mocno pokombinowaliśmy w trójkę z Ashim aby uratował finansowo Golden.

Nunna tak nie żałowałem jak Dorta. I w sumie chyba nie mam co go żałować patrząc na ten RS.

@ely3 to od kiedy bierzesz to Jazz u nas? Tam jest mnóstwo roboty. Albo ten drugi zespół o którym rozmawialiśmy? Tam jest jeszcze więcej roboty, ale perspektywy wow. Na próbę. Nikt Cię na siłę zatrzymywał nie będzie, a ja będę pomagał jak tylko będę mógł. Polishlamę jak wprowadzałem to mieliśmy 521 postów wymienionych. Było by nam niezmiernie miło jak byś dał się namówić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.