Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

Dla mnie robienie przewag to nie to samo co bycie dobrym kreatorem, mimo że efekt końcowy może być nawet lepszy, tu trafny przykład Westbrook - Rubio. Ale może za często przywiązuje ocenę do spraw wizualnych ( pozdro @january ;) )

Bottom line jest taki, że nie można oddzielić samego ,,playmakingu'' od tego, jak ktoś jest go w stanie wykorzystywać. Dlatego Rubio czy wcześniej Rondo są/byli mocno overrated, bo guard bez rzutu, który nie jest slasherem, jak bardzo flashy by nie był, to siłą rzeczy ma mocno utrudnione zadanie pod względem kreowania ofensywy.

Inaczej musimy dojść do wniosku, że X jest lepszym kreatorem od Y, ale gdy obaj wychodzą na parkiet, to lepszy jest jednak Y. Trochę semantyka, a trochę jednak nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BMF napisał:

Bottom line jest taki, że nie można oddzielić samego ,,playmakingu'' od tego, jak ktoś jest go w stanie wykorzystywać. Dlatego Rubio czy wcześniej Rondo są/byli mocno overrated, bo guard bez rzutu, który nie jest slasherem, jak bardzo flashy by nie był, to siłą rzeczy ma mocno utrudnione zadanie pod względem kreowania ofensywy.

Inaczej musimy dojść do wniosku, że X jest lepszym kreatorem od Y, ale gdy obaj wychodzą na parkiet, to lepszy jest jednak Y. Trochę semantyka, a trochę jednak nie.

a potem przychodzi Curry, który jest elitarnym kreatorem poprzez off-ball movemenet shot creation i w sumie jako ovr playmaker będzie lepszy niż Rubio

i można spędzić kolejne kilka godzin rpzerzucając się na argument

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, BMF napisał:

 

Rubio pewnie też byłby lepszym playmakerem niż Westbrook w ,,warunkach bezwzględnych'', ale ogólnie nie ma do Westbrooka startu, bo bycie kreatorem jest bezpośrednio związane z robieniem przewag (,,warunki względne'').

 

Tu bym się kłócił bo dla mnie playmaking zawsze > warunki względne Westrbrooka.

Przynajmniej na tyle na ile się go naoglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Eld napisał:

Tu bym się kłócił bo dla mnie playmaking zawsze > warunki względne Westrbrooka.

Westbrook, jakim dzbanem by nie był, mógł w roli głównego ballhandlera i kreatora grać w bardzo mocnym contenderze i najlepszej ofensywie ligi - Rubio nie, bo możesz mu dać tyle samo piłki, i nawet zrobi być może większą liczbę asyst, ale to się nie kalkuluje, bo nie jest w stanie równie dobrze kreować ataku. Więc gość może mieć większe pure playmaking skillsy, ale w tym przypadku to nie ma znaczenia. Dlatego Rubio to fajny gracz dla borderline playoffowych teamów, ale już Utah (wciąż nie contender) dali sobie z nim spokój, gdzie i tak musiał się dzielić piłką z Inglesami.

Giannis ma ot co above average pure skillsy , ale dzięki temu jakim jest przec***em - jest bardzo dobrym kreatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, polishllama69 napisał:

wielu graczy, ale Ty akurat nie za bardzo masz ajak chcesz pluć na mnie to spoko

aż się prosi żeby wkleić twoje wpisy jak atakowałeś innych tekstami "ine znasz się" nie wiesz, to sie nie wypowiadaj" etc, ale szkoda mi na to czasu EOT

imho teraz ogląda się go lepiej, bo jest bardziej kompletny, tylko mniej atletyczny, ale za to o wiele madrzejszy. Gracze z drygiem są o wiele bardziej przydatni w takich zespołach niż przygłupi atleci 

w T1 jak wszedłeś w drives to widnieli obok siebie, ale jutro siadam do obróbki tego i update'u to pewnie spanie trochę, inną kwestią jest finishing ;) 

 

Inteligencje miał od zawsze i tym się wyróżniał. Stracił to spojrzenie w oku mordercy które nabył w jazz. Bardzo dobry gracz tylko niestety gorszy niż przed kontuzja. A pamietajmy ze dodatkowo były ekstra oczekiwania stad tak wyśrubowany kontrakt. Założenie Bostonu było ze będzie jeszcze lepszy. Jest gorszy choć jak pisałem świetnie ze wrócił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BMF napisał:

Westbrook, jakim dzbanem by nie był, mógł w roli głównego ballhandlera i kreatora grać w bardzo mocnym contenderze i najlepszej ofensywie ligi - Rubio nie, bo możesz mu dać tyle samo piłki, i nawet zrobi być może większą liczbę asyst, ale to się nie kalkuluje, bo nie jest w stanie równie dobrze kreować ataku. Więc gość może mieć większe pure playmaking skillsy, ale w tym przypadku to nie ma znaczenia. Dlatego Rubio to fajny gracz dla borderline playoffowych teamów, ale już Utah (wciąż nie contender) dali sobie z nim spokój, gdzie i tak musiał się dzielić piłką z Inglesami.

Giannis ma ot co above average pure skillsy , ale dzięki temu jakim jest przec***em - jest bardzo dobrym kreatorem.

Ale Rubio ma to czego nie ma Westbrook. Zajebiste BBIQ. Bardziej to kwestia dopasowania klocków a nie drugoruczniaka. Wyobrażasz sobie takie Rubio obok Klaya? Rzeźnia. Biorę to duo ( w zdrowiu ) ponad każde inne z Westbrookiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Eld napisał:

Ale Rubio ma to czego nie ma Westbrook. Zajebiste BBIQ. Bardziej to kwestia dopasowania klocków a nie drugoruczniaka. Wyobrażasz sobie takie Rubio obok Klaya? Rzeźnia. Biorę to duo ( w zdrowiu ) ponad każde inne z Westbrookiem.

nie wyobrażam sobie, bo wbrew pozorom w obronie się dublują a w ataku do Rubio bardziej pasuje elitarny finisher, nadfit do niego to KAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj niedość, że w ostatnim czasie kiepsko dzieje się w Orlando, to jeszcze przyszłość zapowiada się w nieciekawych barwach

Cytat

Karl-Anthony Towns (left wrist) is "expected [to] miss multiple games" after the All-Star break.

Swoją drogą dobrze obrazuje to w jak fatalnym terminie jest nasze okienko transferowe. Alonzo teraz może niejako zabezpieczyć sobie przyszłość  i znaleźć zastępstwo ((nie da się wykluczyć możliwości wypadu z PO, więc chyba warto), na czym tracić będą jego rywale. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze termin powinien się pokrywać z nba. I to idealnie co do sekundy. 
ktos by o 21:00 klepnął kogoś u nas bo by słyszał za ktoś przechodzi w realu do lepszego klubu  i to podbija wartość gracza. 
a czasem by wyszło śmiesznie jakby plotka upadła 21:01 a deal został 

A tak to nie tylko mamy nieprawidłowe szachy to jeszcze kupujemy znana grę danego gracza. 
 

największy bezsens tej gry a wy się napierdalacie o jakiś stashow jakby to było ważniejsze. 

Niektórzy to tu odjeżdżają i to mocno 

Do czasu postawienia tej kwestii pod głosowanie olewam inne głosowania bo są mniej istotne. 

Oficjalne info. 

Steve Kerr praised Andrew Wiggins for his work on the defensive end of the floor since joining the Warriors.
"We’ve been able to plug him in on the opponent’s best player," Kerr said. "That alone just allows us to set up our defense better. Because of his size and length, you can put him on the opponent’s best guy and match up from there." Wiggins was never a plus-defender in Minnesota, but he's been averaging an uncanny 2.3 steals and 1.7 swats over his first three games in Golden State to go with a plus-4.3 plus/minus rating.

 

za naszym Dannym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ignazz napisał:

Oczywiście ze termin powinien się pokrywać z nba. I to idealnie co do sekundy. 
ktos by o 21:00 klepnął kogoś u nas bo by słyszał za ktoś przechodzi w realu do lepszego klubu  i to podbija wartość gracza. 
a czasem by wyszło śmiesznie jakby plotka upadła 21:01 a deal został 

A tak to nie tylko mamy nieprawidłowe szachy to jeszcze kupujemy znana grę danego gracza. 
 

największy bezsens tej gry a wy się napierdalacie o jakiś stashow jakby to było ważniejsze. 

Niektórzy to tu odjeżdżają i to mocno 

Do czasu postawienia tej kwestii pod głosowanie olewam inne głosowania bo są mniej istotne. 

Oficjalne info. 

Steve Kerr praised Andrew Wiggins for his work on the defensive end of the floor since joining the Warriors.
"We’ve been able to plug him in on the opponent’s best player," Kerr said. "That alone just allows us to set up our defense better. Because of his size and length, you can put him on the opponent’s best guy and match up from there." Wiggins was never a plus-defender in Minnesota, but he's been averaging an uncanny 2.3 steals and 1.7 swats over his first three games in Golden State to go with a plus-4.3 plus/minus rating.

 

za naszym Dannym

Było głosowanie, przegrane, więc przyjmij to na klatę. Bo Ty tylko sobie tą gierkę podgrywasz,a Radby sobie pogrywa ale wykonuje też masę innych rzeczy których nawet gołym okiem nie dostrzegasz. Mało tego. Nazywasz to bezsensem? A kto miał by nad tym siedzieć, liczyć i pilnować jak nie Radni? Pomysły i zarzuty to się fajnie wysnuwa, ale do ich realizacji nie ma chętnych - co nie @ignazz

A jeśli traktujesz to w formie prywatnej wendetty, że zmieniłem głos w sprawie okienek z jednego długiego tuż przed końcem na tak jak było to raz, każdy kij ma dwa końce,, a dwa płakał byś gdybyś musiał co dwa miesiące wprowadzać transfery, a centralnie byś się pociął jak byś musiał robić to codziennie od 15 Grudnia do Stycznia będąc za to odpowiedzialny.

A i dzięki o kolejną wstawkę o Wigginsie. Każda taka jest w moim prywatnym interesie. Liczę na więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, january napisał:

Plączesz się i gubisz w swych w zeznaniach Qcin, skazuję Cię na dalszą grę 24 minut na mecz kasztanem rodzaju Franka Jacksona.

Cytat
Damian Lillard To Be Re-Evaluated In One Week Following Groin Injury

Nie 24, a jakieś 40!

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Eld napisał:

Było głosowanie, przegrane, więc przyjmij to na klatę. Bo Ty tylko sobie tą gierkę podgrywasz,a Radby sobie pogrywa ale wykonuje też masę innych rzeczy których nawet gołym okiem nie dostrzegasz. Mało tego. Nazywasz to bezsensem? A kto miał by nad tym siedzieć, liczyć i pilnować jak nie Radni? Pomysły i zarzuty to się fajnie wysnuwa, ale do ich realizacji nie ma chętnych - co nie @ignazz

A jeśli traktujesz to w formie prywatnej wendetty, że zmieniłem głos w sprawie okienek z jednego długiego tuż przed końcem na tak jak było to raz, każdy kij ma dwa końce,, a dwa płakał byś gdybyś musiał co dwa miesiące wprowadzać transfery, a centralnie byś się pociął jak byś musiał robić to codziennie od 15 Grudnia do Stycznia będąc za to odpowiedzialny.

A i dzięki o kolejną wstawkę o Wigginsie. Każda taka jest w moim prywatnym interesie. Liczę na więcej

Ale o czym tu piszesz?????

przecież ostatnie wpisy wszystkich tu przy równoczesnym czekaniem u nas na okienko transferowe w terminie mega ODJEEEECHANYM od rzeczywistości uświadomiły mnie ze gra idzie w złym kierunku. Dbasz o szczegóły i to dobrze ale mechanika gry się rozjeżdża właśnie przez ta nieadekwatna do rzeczywistości hierarchie spraw. 
powtórzę jeszcze raz: zero prywatnej wendety tylko wskazanie i wzmocnienie sygnału jak odbieram pyskówkę o stashow. Przecież to ma i tak marginalne znaczenie w porównaniu do braku pilnowania realizmu gry z wymianami po 6 lutym 

 

to tak jakbyś skupił się jako Minister Zdrowia na kolorach karetek pogotowia podczas gdy w środku nie dał pod głosowanie ze potrzebny specjalistyczny sprzęt a wygodne kanapy dla pacjentów są ok. 
 

zadam pytanie jeszxse raz: dlaczego w grze w której dbamy o realizm możemy za 2 tygodnie kupić po terminie z realnej nba graczy z wiedza jak grali w 3T. ? 
 

przecież to jest niedorzeczne. 
 

na tym tle zasady dyskusja gorąca o stashach ( temat mocno około draftowy) to bzdet. 

Ps ja nawet nie pamietam ze zmieniłeś głos wiec tu nie ma vendety. Nie oceniaj innych swoimi kryteriami bo mściwy nigdy w życiu nie byłem a tym bardziej w jakiejś grze internetowej która ma potężna lukę w przepisach / kupowanie graczy za 2 tygodnie. 

Jest to potężne odejscie od realizmu gry. Wiec po co zajmować się mniej istotnymi błahostkami. 

Stash ;) 

Tak jak nie dyskutujemy czemu gramy w beGM biorąc poziom sałary z reala tak samo nie widzę pola do dyskusji ze można robić wymiany po 6 lutym. Dlaczego łamiemy tak naczelna zasadę nba? Ktoś mi wytłumaczy? 

A dodatkowo przestrzeganie jej uatrakcyjnia nasza grę wiec tym bardziej nie rozumiem bo premiuje tych samych GM co w rzeczywistości. Czyli tych co 6 lutego są aktywni. I skorzy do ryzyka. 

Dałyśmy sobie wykastrować niezły element rozrywki a my tu o stashach dyskutujemy.  
 

powagi trochę Panowie. 

A dodatkowo skoro jestem w słowotoku to dajemy sobie jeszcze na głowę ryzyko zawalenia się tych transakcji szykowanych przez Qcina bo teraz chłopaki czekają na ich wprowadzenie w życie ( do 25 lutego) ale literalnie ważne będą one przy ogłoszeniu. Czyli jak 24 lutego ktoś się połamie to w sumie GM może się wycofać z wymian. 
 

 

Wiec proszę niech ktoś mądrzejszy ode mnie wytłumaczy mi po co mamy taki termin. ?

moze Draft tez zrobimy 1 lipca? Będzie lepiej? 

Wniosek o tym aby wymiany robić w terminie wskazanym przez NBA ( z ograniczeniami w druga stronę aby nam się składy nie myliły) to no brainer 

 

@Eld to nie jest atak personalny tylko do przemyśleń nakłoniła mnie ta dyskusja moim zdaniem na tle kluczowej zasady terminów nba trzeciorzędna. Jeżeli o niej tyle dyskutujemy to tym bardziej mnie to uruchomiło w kierunku jedynym słusznym : za rok wymiany powinny się kończyć w tej samej dacie i wtedy równocześnie powinien być koniec oceny 2 części gry. Trzecia cześć RS byłaby ocena zespołów po wszystkich wymianach i nie widzę tu problemu ze gier do oceny byłoby więcej. 
 

#1 trymestr z ocena zespołów skompletowanych w lato 

#2 trymestr z ocena po ewentualnych korektach gdy 15 grudnia lub 15 stycznie ( gracze podpisani w lato wracają do wymian) 

#3 trymestr z ocena realna zespołów po końcowych zmianach w lutym gdzie każdy już się zreorganizował. 
 

i mi nie przeszkadza ze byłaby w tych okresach nierówna liczba  meczów  ( nieproporcjonalne okresy ocenne bo ostatni dłuższy) 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu rozumiem Ciebie bo większość gier komp jak wrzucała pospieszne łatki to przestawały działać wogole. 
ale w dyskusji poprawienia naszej gry przez latanie dziur moim zdaniem od lat przepuscilismy babola. 
możliwość kupowania z góry wiadomych statystyk właśnie w lutym na poczatku 3T. Do ogromny Bug tej gry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.