Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Który to pisał rok temu, że dobrze by było aby w 2017/18 jeszcze Denver się na siłę do PO nie pchali bo im to tylko na dobre wyjdzie a prawdziwą siłę pokażą w kolejnym roku?

 

Połówka sezonu i wygląda to na jakieś proroctwo. 

 

Obstawiam LBSa w napadzie szału :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem nadal sceptyczny ale grudzień i styczeń to jest z jego strony najmniej hypowany w historii nba poziom gry mvp level.

 

Nie wiem czy wpływ na taki bezpodnietowy styl publiki ma to ze nie wsadza ....

 

 

On z dziecinna łatwością kończy pod koszem flotera haczek lub o tablice ale boje się co rzut.

 

Widzi wiele

Obija innych i przepycha

Rzuca za trzy

Nie na większych słabości

 

Ale mimo ze dla mnie gra to poezja to poza bajecznymi podaniami liga nie może zrobić teledysku jak innym mvp kandydatom.

 

Chyba ta oczywista oczywistość jest bardziej bolesna niż my myślimy.

 

Dodatkowo jego styl jak i całe Denver nadal nie jest poważnie oceniane i na forach jest wysyp opinii ze dobrze by było gdyby Denver jako seed 1 byli bo wtedy można ich z #8 lub z # 4/5 pokonać.

 

Nikt ich dalej mimo połowy sezonu nie bierze na poważnie.

 

Kontuzje ich krzywdzą a oni swoje... grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jokiciowcu, w 1 poście wypisując roster określiłeś Juancho królem garbage time, a Morrisa, Beasleya i Craiga spakowałeś do "reszta'meh, może ktoś wypali"

 

Nom, nie przewidywałem, że 4 grajków których zlewali nawet właśni fani nagle wypali tak mocno, kiedy oceniałem głębię Barył, ale to akurat normalne^

Przeciez samego siebie tez zacytowalem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wrocil Barton :)

 

Smutny mecz wczoraj ogolnie.

 

Na plus tylko Beasley i male plusiki dla Monte (+/- slaby bo dlugo gral z Bartonem :D) i Joka (3 kwarty poprawne, w czwartej sie spial i przez chwile wygladalo ze moze byc jakis comeback)

 

ogromne minusy dla Bartona (rozumiem, ze to pierwszy mecz, ale juz mial te swoje sekwencje gdzie w jednej akcji rzucal na przelamanie do skutku - czyt defensywnej zbiorki rywali), Murray (jeden z TYCH meczow...) i Juancho (od jakiegos czasu najgorszy gracz w skladzid).

 

Reszta dolne stany srednie.

 

Szkoda - bo nie podchodza mi Ci Suns (o ile Hawks wygladaja jak sympatyczna druzyna z LO to ci wygladaja jak reprezentacja poprawczaka :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalne wyróżnienie dla Śliwki też, w 16 min -65 net i 142 DRTG vs Suns, niezły anchor :nightmare:

 

On też grał dużo z Bartonem, więc plusominusy ma zakłamane*.

 

Jego gra była maniakalno-depresyjna w tym meczu (najlepiej oddaje to taka sekwencja - najpierw świetny hustle i 'chandlerowa' zbiórka + asysta do Morrisa żeby potem w obronie zrobić idiotyczny gambling na obwodzie i zostawić Aytona samego pod koszem).

 

* dodatkowo trzeba by popatrzeć kto był ile na boisku przy punktach Ogóra Jr bo ten trafiał jakieś chore rzuty z których punkty nie powinny być liczone w +/- :P

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Jokiciu to już nie wiem czy pisać, że kolejny niesamowity występ czy po prostu kolejny dzień w pracy. Od początku  był na misji i zdominował bardzo dobrego w ostatnim czasie Nurka. Duży plus też dla Sapa za wymuszenie drugiego faulu Nurka w Q1, świetnie się po wymuszenie ustawił. Ładnie ograniczony Lillard, generalnie dwójka Lillard-CJ złozyła sie na 6-20 za 3 i mieli spore problemy z tą wysoką obroną. 

 

Tłum ładnie Bartona przywitał, który widać że sporo nie grał i jeszcze nie do końca czuje rzuty etc., no ale powinno być lepiej po paru meczach. Ciekawe co z tym Harrisem, który coraz bardziej mnie martwi tym opuszczaniem meczów :< 

 

Jokiciowe MVP na końcu w tym sezonie chyba jeszcze nie było tak głośne. 

 

No ale zamiast opisu postaram się choć trochę na te pytania MJ odpowiedzieć.

 

1) W jakim aspekcie defensywa się najbardziej poprawiła? Czy to po prostu wszyscy indywidualnie są lepsi czy jakiś nowy schemat, czy coś innego?

 

Generalnie obrona od jakiegoś czasu spada, bo już jest "tylko" 10 w lidze, no ale to była kwestia czasu. Jak na te kontuzje to i tak jest świetnie. Dużą zmianą jest większa aktywność na górze obrone, zamiast stwichu i zostawiania Jokiciu "na dole" przeciwko rozpędzonemu guardowi jest podwojenie / bardzo ostry hedge i rotacja reszty graczy. Czasami daje to łatwe punkty z rogów / pod kosza przy mismatchu, ale generalnie działa fajnie, bo wymusza sporo strat, ogranicza guardów rywali i utrudnia im grę. Do tego bardzo dobra gra na tablicach oraz jedno z najniższych pace w lidze w ataku zostawia więcej siły na D, gdzie po prostu cały zespół jest mocno zaangażowany. To także spora zmiana mentalności względem poprzedniego sezonu. Nie wiem czy utrzymają się w TOP10 przez cały sezon, ale ten awans do TOP15 to i tak będzie sukces w porównaniu do oczekiwań przed sezonem.

 

2) Czy docelowo Barton powinien grać w S5 czy lepiej, gdyby wchodził z ławki? I jak oceniacie decyzje o wprowadzaniu z ławki Millsapa/Harrisa po urazach, kiedy powinni wrócić do S5?

 

Sap już do S5 wrócił, no a Harris znów coś złapał. Trochę boję się, że będzie szklanką, bo ma już "tradycje" opuszczania sporej ilości gier. Także jakaś ostrożność przy w prowadzaniu po kontuzjach jest ok, nie ma co szaleć,  bo to w końcu tylko RS i lepiej nie ryzykować ze zdrowiem graczy. Barton moim zdaniem powinien być 6th manem, bo w S5 Craig w sumie dobrze pasuje, a Barton jako ball-hander wspierający rezerwowe ustawienia to chyba najbardziej optymalna rola.

 

3) Jeśli mielibyście wzmocnić się na jednej pozycji jakimś rolesem w Trade Deadline, to macie jakieś propozycje? I ewentualnie kogo byście oddali bez zbytniego płaczu? ;)

 

Hmm wspominany chyba wyżej Barton, jeśli wpadłby spoko asset mógłby zostać oddany bez większej szkody dla tej drużyny. Ja pomysłów wzmocnień nie mam, bo nie lubię się w takie rzeczy bawić w wymianach. Bardziej opisywani też parę stron temu skrzydłowi na lato, ale to też kwestia zapchanego SC. Na pewno nie podobają mi się doniesiani o Love czy Simmonsie, ale jak było wcześniej ustalane to nawet nie są plotki, a pomysły kogoś z ESPN (Love?) 

 

4) Jak Denver wygląda bez Jokicia i w razie odpoczynku/kontuzji (odpukać) by sobie radzili Waszym zdaniem?

 

Statystycznie wyglądają ok, no ale to są ustawienia przeciwko innym rezerwowym. Bez Jokicia moim zdaniem byłby szybki zjazd na takim Zachodzie, bo Jokić jest Słońcem tej drużyny, wszystko kręci się wokół niego. Gra z Jokiciem jest o wiele łatwiejsza dla całej reszty, Jok mało kiedy przegrywa jakiś matchup etc. Mam nadzieję, ze takiej sytuacji nie będzie trzeba sprawdzać w praktyce, ale przy jakimś dłuższym odpoczynku pewnie wtedy wyszłoby, ze ten dodatni NET bez Joka na parkiecie nie jest tak istotny w praktyce :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jokić jest Słońcem tej drużyny, wszystko kręci się wokół niego

 

Czytaj: Jokić ze swoim zwisem a la 'niech ptaszek ma że ma daszek', 300 funtami wagi, wytwarza niczym słońce swoje własne pole grawitacyjne co sprawia, że wszystko kręci się w okół niego. Ot chłopak ma swój własny układ słoneczny.

 

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać :D.

 

Ale zacny ( jak zwykle ) post Lucas. 

 

Widzę Was w WCF!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.