Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2018/19


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

Jerian ma wyzsza pensje i duzo krotsze doswiadczenie jako starter, wiec Augustin wyglada lepiej [przynajmniej na poczatku sezonu, w drugiej polowie moze byc inaczej].

Różnica między pensjami to 28.10 vs 29.10. Tylko Rogerowi w lidze robiłoby to róznicę, a on nie bidował.

Różnica w doświadczeniu IMO też nie będzie decydująca dla Magic, którzy są obecnie w przebudowie. Augustyn na początku powinien startować, ale ważniejsze są mpg, a tu może być split.

Mnie tylko dziwią ceny, bo jeden poszedł za $30+, a drugi jest dostępny za darmo. To wygląda, jakby każdy zakładał dużą różnicę w minutach między nimi.

 

Tu raczej niedoceniles ile beda dawac inni skoro myslales, ze ta kwota go dostaniesz ;-)

Poszedł raptem za $1 więcej, więc to te same rejony.

 

Maja Meltona! Plus Okobo. Daniels jest SG i nie mialby szans bronic wiekszosci PG, wiec IMO to pobranie tylko na pierwsze kilka gier, ktore Booker opusci.

Z tego co słyszałem Suns chcą zobaczyć jak będzie wyglądała rotacja z Bookerem jako PG, więc: 1. TD może dostać też minuty w jednym lineupie z Bookerem, a 2. Suns nie boją się grać dwoma SG.

Inna sprawa, że nie oczekiwałbym przełożenia minut TD na jakieś konkretne punkty fantasy. To nie format pod niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak w 2000 albo 2001 roku całe wakacje media w San Antonio się rozpisywały  jak to Antonio Daniels skazany jest na sukces po przejęciu sterów od Avary Johnsona i przez bycie bliskim przyjacielem Duncana. Po 10 czy 20 meczach w sezonie jego rolę zajął pierwszoroczniak z 28 numerem w drafcie - Tony Parker. Tak to jest z tymi przypuszceniami i planami w lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między pensjami to 28.10 vs 29.10. Tylko Rogerowi w lidze robiłoby to róznicę, a on nie bidował.

Oj nie, haczyk polega na tym, ze nie mozesz postawic na obu.

A przy zalozeniu splita lepiej miec tego tanszego.

 

Różnica w doświadczeniu IMO też nie będzie decydująca dla Magic, którzy są obecnie w przebudowie.

Nawet w takich druzynach nie zaczyna sie sezonu z samymi mlodziakami.

 

Augustyn na początku powinien startować, ale ważniejsze są mpg, a tu może być split.

Moze byc, gdyby nie bylo ryzyka nie bylby na waiverze ;-)

 

Mnie tylko dziwią ceny, bo jeden poszedł za $30+, a drugi jest dostępny za darmo. To wygląda, jakby każdy zakładał dużą różnicę w minutach między nimi.

A Ty czemu nie pobrales Jeriana? Przynajmniej dopoki sie nie wypisales z tej zabawy ;-)

 

Poszedł raptem za $1 więcej, więc to te same rejony.

No tak, czyli problemem byla bledna wycena o 2$, a nie byla potrzeba szastania kasa jak piotreksuper. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten McGee to dla mnie totalny head scratcher - prędzej uwierzę, że Bynum wróci i będzie robił 50 niżMcGee grający więcej niż 15 minut w meczu na max. 25fp.

 

Yup. W dodatku gdzieś czytałem, że on ma jakąś dolegliwość oddechową i nie może grać za dużo minut, ale nie wiem czy to prawda.

 

Plus jego jest taki że w niewiele minut robi fajne cyferki, jedynie Zubac zabierze mu minuty.

 

Raczej LeBron. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie, haczyk polega na tym, ze nie mozesz postawic na obu.

To by sugerowało, że obaj są warci w okolicach $30...

 

A Ty czemu nie pobrales Jeriana? Przynajmniej gdy mogles to jeszcze zrobic ;-)

... a wg mnie obaj są warci dużo mniej, bo obawiam się splita.

 

Nawet w takich druzynach nie zaczyna sie sezonu z samymi mlodziakami.

Z jednej strony argumentujesz, że drużyny nie zaczynają młodziakami (btw Jerian będzie już 4 sezon zaczynał), a z drugiej chcesz żeby Suns grali żółtodziobami. Make up yo mind, dude! ;-)

 

Yup. W dodatku gdzieś czytałem, że on ma jakąś dolegliwość oddechową i nie może grać za dużo minut, ale nie wiem czy to prawda.

Ma astmę.

Edytowane przez Gerard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by sugerowało, że obaj są warci w okolicach $30...

... a wg mnie obaj są warci dużo mniej, bo obawiam się splita.

OK, ale chyba nie uwazasz, ze na 100% bedzie split?

Ktoremu z tej dwojki dajesz wieksze szanse na wyrwanie wiekszej roli?

 

BTW, my tu gadu gadu, a lorak przygarnal obu, wiec chyba go przekonales ;-)

 

Z jednej strony argumentujesz, że drużyny nie zaczynają młodziakami (btw Jerian będzie już 4 sezon zaczynał), a z drugiej chcesz żeby Suns grali żółtodziobami. Make up yo mind, dude! ;-)

"Samymi mlodziakami", Suns maja weteranow na innych pozycjach, a wsrod PG nie maja nawet weterana! Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze jak wypali to bedziesz zadowolony, ale postawiles sie w sytuacji, ze MUSI wypalic by to nie byla wtopa.

Jeśli wydałbym na niego $35, a on zagrałby słaby sezon to i tak byłaby to wtopa. Więc ta różnica $17 niewiele tutaj zmienia. Nie nastawiam się, że musi. Jak wypali to dobrze, jak nie to trudno. Nawet jak będzie można kisić kasę, to czy tego chce czy nie, za rok dostanę nową pożyczkę i kolejne $100 do wydania.

Poza tym, wolałem dać więcej i mieć nadzieję, że te ewentualne postępy zrobi u mnie w składzie. A niżeli zaoszczędzić, stracić zawodnika i potem żałować, bo szczędziłem tych kilka dolców więcej. Więc mając do wyboru jedną lub drugą opcję, wole rzucić groszem bo korzyści mogą być większe niż te $17 stracone.

Edytowane przez GeDDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale chyba nie uwazasz, ze na 100% bedzie split?

Ktoremu z tej dwojki dajesz wieksze szanse na wyrwanie wiekszej roli?

W tej chwili dawałbym 60-40 dla Augustyna, przynajmniej, tak jak piszesz, na początku roku.

Ale jeśli za te 60% mam płacić $30+, to wolałbym te 40% za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Offseason w Houston na ta chwile sie zakonczyl. Wyniki:

 

Rockets out: Saric (trade), O'Neale, Rabb, Holmes (fa)

Rockets in: Conley (trade), Bamba, Okobo (draft), Gibson (fa)

 

Rotacja:

G: Conley, Butler, Fox, Hield, Okobo

F: Durant, Hayward, Isaac, Crowder, Kennard

C: Collins, Gibson, Bamba

 

Dwojka liderow niepodwazalana. Mam nadzieję, ze Durant i Butler zagraja w jak najwiecej liczbie spotkan, bo o srednia sie nie boje. Potem dwie najwieksze niewiadome, czyli Conley i Hayward, czyli zawodnicy o impakcie all stara, lecz po ciezkich kontuzjach. Salary maja takie, ze jesli swoje wyrobia to bede zadowolony.

 

Dalej cala zgraja z draftu '16, '17 oraz'18 od których rozwoju najwiecej zalezy, jesli chce podskoczyc do czołówki. Bardzo mocno licze, ze John Collins w Hawks wykreci +40 fppg. Nie umiem ocenic, ile moga zrobic Hield, Isaac, Bamba czy Fox, bo graja w toksycznych organizacjach, u ktorych ciezko cokolwiek przewidziec. Optymistycznie, ze ktorys z wysokich pickow Magic wystrzeli, natomiast duo Kings wejda na + 35 fppg.

 

Dopełnieniem skladu, dwa, mam nadzieję solidne utile w postaci Crowdera i przede wszystkim Gibsona, ktory dodatkowo ma literke C.

 

Okobo moze dostac sporo minut juz od poczatku sezonu, bo sytacja na obwodzie Suns jest mowiac delikatnie- slaba. Kennard to Kennard, koncowke rs mial jako taka, ale ogolnie jest pierwszy do wylotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne zestawienie antek, jedno pytanko...

przyjmujesz, ze Twoje Top4 jest na lata czy je wymienisz w najblizszym roku na jakies mlodsze wersje?

 

Przy okazji dyskusji trade'owej z wiLQ powstał zakład.

O 100zł na cokolwiek ktoś sobie wybierze.

O co się założyliśmy?

 

Moim zdaniem Prince będzie miał w tym sezonie większą średnią niż Kley.

Jedyny warunek w zakładzie. Minimum 41 meczy [u obu].

Potwierdzam ten nietypowy deal i musze przyznac, ze to byla najlepsza reakcja na "kiepskiego" propsa z jaka sie spotkalem ;-)

Wsrod wielu wymienionych koncepcji PeWee jedna oburzyla... ale chwala mu za to, ze postanowil przelozyc swoja opinie od slow do czynow. Wg mnie podarowal mi prezent, ale w tej lidze z zawodnikami to sie wszystko moze wydarzyc... co sadzicie?

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne zestawienie antek, jedno pytanko...przyjmujesz, ze Twoje Top4 jest lata czy je wymienisz w najblizszym roku na jakies mlodsze wersje?

W zasadzie top 4 jest w sile wieku. Graczy jak Butler czy Durant sie raczej nie oddaje, chyba ze z drugiej strony ida rowniez grube ryby. Conley i Hayward to znaki zapytania, ale na razie ich oddawac nie bede (odpukac, do pierwszej kontuzji :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S. Marcos jednak wierzyles w tego Bobana ;-)

 

Tutaj nawet nie chodzi o jakąś niesamowitą wiarę w niego ale w to że kimś trzeba było te dwa sloty zająć.

Choć koleś ma niesamowitą umiejętność nabijania statsów w kilka minut to problem jest żeby dostał chociaż te 15 regularnie.

Wspieram akcję "Free Boban" :)

 

Ale kilka przykładów pobrań waiverowych pokazuje że opcja handlowania $$$ waiverowymi jest jak najbardziej na miejscu.

Chociażby przykład takiego Bobana - w offseason pewnie dałbym Ci za niego jakieś 20-30$ a Ty byś je bez problemów wziął zamiast wywalać go na FA bo przecież np. wymieniać się ze mną za Ulisa czy Nwabe nie było sensu. A czasem nie ma pewności że potem na waiverach wyda się mniej dlatego Wilq byłby syty i Cavsi cali ;)

Potwierdzam ten nietypowy deal i musze przyznac, ze to byla najlepsza reakcja na "kiepskiego" propsa z jaka sie spotkalem ;-)

Wsrod wielu wymienionych koncepcji PeWee jedna oburzyla... ale chwala mu za to, ze postanowil przelozyc swoja opinie od slow do czynow. Wg mnie podarowal mi prezent, ale w tej lidze z zawodnikami to sie wszystko moze wydarzyc... co sadzicie?

 

Mimo wszystko nie podzielam aż takiej wiary PeWee w Prince, choć ktoś tam w ATL musi punkty zdobywać więc na pewno jest upside.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ten nietypowy deal i musze przyznac, ze to byla najlepsza reakcja na "kiepskiego" propsa z jaka sie spotkalem ;-)

Wsrod wielu wymienionych koncepcji PeWee jedna oburzyla... ale chwala mu za to, ze postanowil przelozyc swoja opinie od slow do czynow. Wg mnie podarowal mi prezent, ale w tej lidze z zawodnikami to sie wszystko moze wydarzyc... co sadzicie?

Ja bym był po stronie wiLQ'a, ale nie na tyle, żeby się zakładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kilka przykładów pobrań waiverowych pokazuje że opcja handlowania $$$ waiverowymi jest jak najbardziej na miejscu.

Chociażby przykład takiego Bobana - w offseason pewnie dałbym Ci za niego jakieś 20-30$ a Ty byś je bez problemów wziął zamiast wywalać go na FA bo przecież np. wymieniać się ze mną za Ulisa czy Nwabe nie było sensu. A czasem nie ma pewności że potem na waiverach wyda się mniej dlatego Wilq byłby syty i Cavsi cali ;)

Yup, proponuje wrzucic ankiete bo to ma za duzo sensu by tego nie wprowadzic.

Wybierajac wsrod dolow skladu sa tylko 2-3 opcje, a kasa jest uniwersalna i mozna ja zamienic na setki mozliwosci.

 

BTW, skoro za nami fala pobran z waivera to odkurzam tradycyjne wrozenie z fusow...

 

Po tylu edycjach zalozenia juz powinniscie znac, wiec w skrocie: celowe rozbicie po 5 druzyn na grupe, tiery w rzeczywistosci sie nie dziela ladnie, wiec "/" sugeruje gdzie wg mnie jest jakis skok w jakosci, kolejnosc druzyn miedzy ukosnikami opiera sie na niewielkich roznicach w fppg, wiec tam glownie decyduja czynniki drugorzedne i trzeciorzedne oraz uwzglednialem, ze beda jeszcze uzupelnienia druzyn z FAsow.

 

W tym sezonie dokladam jeszcze jedno zalozenie - skupiam sie bardziej na tym co jest w skladzie, a mniej na spekulacjach potencjalnych istotnych zmian. Bo z tego co zauwazylem duzo trudniej jest przewidziec ktory GM nagle zmieni kierunek i wymieni pol skladu niz co ugraja zawodnicy, ktorych mial we wrzesniu.

 

To jedziemy...

 

Contenderzy do mistrzostwa: Celtics, Spurs, Bucks, Rockets, Magic,

Gorna czesc srodka tabeli: Pacers, 76ers // Lakers, Knicks, Cavaliers,

Dolna czesc srodka tabeli: Nuggets, SuperSonics, Mavericks, Kings / Clippers

Contenderzy do topowego picku: Heat, Suns / Grizzlies, Bulls, Pistons

 

Garsc wyjasnien co z czego sie wzielo...

- swoja druzyne pewnie przeceniam [zwlaszcza jakosc dolow], ale kto inny ma byc optymista wobec niej? ;-)

Zreszta bronie tytulu i w zeszlym sezonie pokazalem, ze moge ograc obiego i PeWee, wiec to nie czas na skromnosc..

 

- Sklad Top3 konserwatywnie bo za tiebreakera robilo co wiemy z zeszlych sezonow, ale gdybym puscil wodze fantazji to bylaby totalna zmiana warty na podium na HOU, IND i ORL.

 

- najtrudniejsza do oceny jest druzyna LBSa bo ma material nawet na wygrana, ale to trzebaby zakladac zdrowie i o-s-t-r-e pracowanie nad 2 polowa skladu, a na dzis obie te rzeczy sa niewiadoma. Jak rok temu go typowalem na Top10 to poszedl w skupowanie zlamasow rozgrywajac ponizej 600 gier [nie zebym narzekal skoro 2 zlamasow bylo ode mnie], wiec w tym sezonie nieco temperuje oczekiwania. Ale ogolnie zgadzam sie z tym co napisal ai3 pare stron wczesniej, ze jego czas jest juz teraz. To jest za dobry core by sie czaic w srodku tabeli.

 

- Chytruz i antek cichcem zebrali duzo gosci u ktorych mozna liczyc na poprawe fppg, ale optymizm ograniczaja zdrowotne znaki zapytania. Ile gier opuszcza gwiazdy dotyczy kazdej druzyny, ale te dwie plus Pacers jakby najmocniej z czolowki.

 

- w zeszlym sezonie tier drugi widzialem na zasadzie "brakuje jednego dobrego klocka/trejdu by powalczyc", a w tym wydaje mi sie, ze to jest wieksza przepasc. Takze bylbym w szoku gdyby na podium wyladowal ktos spoza w/w Top7.

 

- na horyzoncie widac schylek pewnej ery bo druzyny od lat walczace wg mnie spadaja w otchlan przecietnosci.

Jendras, lorak, Roger, marcos, piotreksuper, ai3 jakie macie plany na odbicie/przebudowe?

 

- na podstawie samego skladu Gerarda i GeDDo mialbym wyzej, ale uwzgledniajac kim handluja pchnalem ich w dol.

 

- na dnie szykuje sie rywalizacja o #1 miedzy Marem, a Regisem.

Choc ten drugi zdaje sie byc faworytem przez kontuzje 2 gwiazd i plany handlowania PG13.

 

A jak Wy to widzicie w Waszych fusach? Gdzie palnalem najwieksza bzdure?

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Chytruz i antek cichcem zebrali duzo gosci u ktorych mozna liczyc na poprawe fppg, ale optymizm ograniczaja zdrowotne znaki zapytania. Ile gier opuszcza gwiazdy dotyczy kazdej druzyny

 

Moje top 10 zagrało średnio 57 meczów w zeszłym sezonie.

 

Zebrałem ile się dało upside punktowego i maksimum downside zdrowotnego, albo wy macie przejebane albo ja mam przejebane, hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.