Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2018/19


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

Na to co jest

1 Antek

Pewee i Obi nie maja jak dla mnie tego upside’u punktowego

Obiego wykonczy brak zaangazowania i Wiggins

Peweego maly flex

2. Krzemyk - lepszy Ben lepszy Booker , nie mozna tego zjebac tak dlugo jak tych 3 jest w skladzie

 

Wilqu szykuj sie na ‘trudnosci’ o ktorych juz wspominales, juz Ci nikt nic nie da, a flexa tez nie masz, Twoj kon Drummond przy Griffinie nie bedzie robil 66

 

Piotreksuper regularnie bedzie pozyskiwal 40 fp za polamany szrot, takie troche pograzanie sie a zarazem jak ktos ma ochote na 3 letnia odbudowe to zapraszam , spytajcie sie kolegow jak to wyglada robic 27

 

Zdecyduje determinacja, natin tu luz mentality, i paru hooykow z dolu tabeli ktore beda chcialy miec swoje 3grosze w zwyciestwie (Pozdrawiam was hooyki jebane, dobrze wiecie o kim mowie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewee i Obi nie maja jak dla mnie tego upside’u punktowego

Nie dziwne skoro kolejny sezon z rzedu musieli wywalac talent za bezcen.

 

Obiego wykonczy brak zaangazowania i Wiggins

Peweego maly flex [...] a flexa tez nie masz,

Nie bardzo rozumiem dlaczego traktujesz brak flexa jako smierc.

Przeciez w razie potrzeby klepie sie jeden trejd rozmieniajacy i voila.

Problem jest wtedy gdy nie ma z czego rozmieniac...

 

Wilqu szykuj sie na ‘trudnosci’ o ktorych juz wspominales, juz Ci nikt nic nie da,

Twoj kon Drummond przy Griffinie nie bedzie robil 66

Te 30 spotkan jakos przezyje ;-)

Wiadomo, ze gore czekaja spadki, ale wydaje mi sie, ze mam duzo lepszy srodek od innych contenderow i z tego cos wyrzezbie.

Ale to zobaczymy w praniu...

 

2. Krzemyk - lepszy Ben lepszy Booker , nie mozna tego zjebac tak dlugo jak tych 3 jest w skladzie

Oj mozna skoro juz ma 2 kontuzjowane gwiazdy, bana i pol skladu na FAsowym poziomie ;-)

 

Piotreksuper regularnie bedzie pozyskiwal 40 fp za polamany szrot, takie troche pograzanie sie a zarazem jak ktos ma ochote na 3 letnia odbudowe to zapraszam , spytajcie sie kolegow jak to wyglada robic 27

To jest granie na kredyt i kiedys mu sie skonczy material handlowy. Zeby nie powiedziec, ze w tym sezonie... Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobias ; Mitchell ; Leonard ; Gordon; Fultz; Fox;  to moje typy do najwiekszego skoku w FP 

przejrzalem ten sklad Krzemyka - jak Westbrook i Booker ominal tylko po 5 gier to jest pozamiatane 

za duza strzalka w gore i progres / potencjal - Zeke/Futlz/Winslow/Simmons by mowic ze ma kogos sie obawiac czy gonic 

 

przejrzalem jeszcze raz sklady Peweego i Obiego - duzo pracy was czeka panowie oj duzo krwi potu i lez na FA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jest granie na kredyt i kiedys mu sie skonczy material handlowy. Zeby nie powiedziec, ze w tym sezonie...

 

Takich graczy jak J. Allen można pobrać z Fa, Wigginsa można wymienić za pobranych z Fa ludzi( Beasleya i Gibsona) więc materiał na pewno się nie skończy :)

 

W porównaniu do zeszłego sezonu dość wyraźnie odmłodziłem skład, 7 graczy < 29 lat. 

 

Antek i Obi - najlepsze teamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobias ; Mitchell ; Leonard ; Gordon; Fultz; Fox; to moje typy do najwiekszego skoku w FP

przejrzalem ten sklad Krzemyka - jak Westbrook i Booker ominal tylko po 5 gier to jest pozamiatane

Ale patrzyles tylko na gorna polowe tego skladu? Czy w dole widzisz perly, a nie szrot?

 

za duza strzalka w gore i progres / potencjal - Zeke/Futlz/Winslow/Simmons by mowic ze ma kogos sie obawiac czy gonic

Jak mozesz jednoczesnie prognozowac duze wzrosty u Simmonsa i Fultza?

Przeciez tam bedzie tylko jedna pilka dla nich...

 

Takich graczy jak J. Allen można pobrać z Fa, Wigginsa można wymienić za pobranych z Fa ludzi( Beasleya i Gibsona) więc materiał na pewno się nie skończy :smile:

Wlasnie to sa ostatnie 2 ruchy, ktore Ci zostaly ;-)

 

biorac pod uwage moj trejd z Krzemykiem i jaki ten sklad byl i jest perspektywiczny to troche poszedlem na sciecie kosztem ocalenia ligi - ten sklad byl zbyt straszny fantasy wise na dobre 3 lata

O dziwo troche sie z tym zgadzam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilę mam to się podzielę:

 

Chytruz - 76ers

 

Wydaje mi się, że Paul będzie oszczędzany, przez co parę fp spadnie, Tyreke straci na zmianie klubu i to nawet o 10fp, Love z kolei zyska po odejściu LBJ, więc to się jakoś zrównoważy. Harris, Barton, Smith to kandydaci do skoku w fp i w zależności jaka tu zmiana nastąpi w produkcji to będzie to klucz do dobry wyników. Średnia w granicach 40,5 fp.

 

wiLQ - Boston Celtics

 

Nie chce mi się wierzyć w 65fp Drummonda, Ingles to chyba też max wycisnął z siebie, LMA więcej nie da fp, a może i mniej, bo w końcu Derozan będzie w miejsce Leonarda, Porter/Klay to ta sama produkcja fp co sezon. Co pozostaje? Wierzyc w Capele, że zrobi kolejny krok do przodu? Że TT uporządkował swoje życie i zacznie myśleć poważnie o koszykówce (czyt. zrobi choć 35fp)? Że Nance będzie lepszy od Osmana? Chyba będzie trzeba coś potrejdować, by liczyć się ponownie w walce. Na tą chwilę średnia: 41,5 fp.

 

Lorak - New York Knicks

 

Drużyna średniaków z 1 liderem i wingmanem (Jordan). Nie przewiduje jakiegoś wybuchu talentu tutaj, co drugi to średnia w granicach 35 fp. Ogólnie na koniec 40 fp.

 

Krzemyk - Orlando Magic

 

Tutaj się robi ciekawie. Simmons, Booker, Fultz idą na pewno w górę z fp. Osobiście uważam, że IT2 też fajnie zaskoczy jako 6th man. Westbrook i Adams swoje zrobią. A tacy gracze jak Lamb, Grant, Bullock fajnie dopełniają całość. Kandydat do misia. Średnia: 43 fp.

 

kolek23  - Miami Heat 

 

Trochę niewiadomych, bo spora grupa młodych, którzy mogą zaskoczyć czy też zrobić kolejny krok naprzód, aczkolwiek z tym różnie bywa.Na dzień dobry wydaje mi się, że WCS straci, Lou podobnie. Nadrobić to mogą Murray, Ball, Ingram. Pytanie czy Russell odpali? Monk będzie grał jak w końcówce sezonu? Galo będzie zdrowy? Średnia 37,5 fp.

 

LeweBiodroSmoka - Indiana Pacers

 

Fajny trzon zespołu, ale wszystkie te Burki, Hille, Belle, Ennisy to za mało. MPJ będzie grał? Trzeba będzie aktywnie po FA szukać. Średnia 41,5fp.

 

marcos - Cleveland Cavaliers

 

Solidna drużyna bez szału. Obecność weteranów nie spowoduje jakiś skoków fp na plus (no może Derozan się coś rozwinie). Średnia: 39,5 fp.

 

obi - Milwaukee Bucks

 

Podobna sytuacja co u LBS'a, gdzie mamy bardzo fajny trzon (lepszy niż u LBS), ale dziura w drugiej części składu. Jak się uda uzupełnić skład o sensownych zawodników z FA to będzie można myśleć o walce o tytuł. Ale gdy ich nie ma to może być tylko podium. Średnia na teraz 42,5 fp.

 

Regis - Detroit Pistons

 

Na dzień dobry mamy zupełny brak gracza na pozycji PG, co będzie powodować konieczność trejdu albo łataniem byle kim z FA. Raczej sezon na przeczekanie, bo Cousins wiele nie wniesie, a PG i Porziings (nota bene nie zdrowy) to za mało. Fajnych paru młodych, którzy za rok mogą stanowić realne wsparcie i wzmocnienie dla w/w. Średnią ciężko wyliczyć z uwagi na kontuzjowanych graczy. Ale mniej niż więcej :)

 

Wirakocza - Memphis Grizzlies

 

Teoretycznie najlepszym graczem może być debiutant, więc to wiele mówi o składzie. Powywalać pionków, brać młodych, pick w drafcie i czekać. Średnia 37,5 fp.

 

PeWee - San Antonio Spurs

 

Kolejna sytuacja, gdzie brakuje drugiej linii, a i taki Schroder o ile na początku sezonu coś da, to później straci. Wiara w Prince'a? Może, może.. Sporo gimnastyki przy pobieraniu/wymianach z uwagi na SC. Potencjał jest, ale sprzyjających okoliczności trzeba w tym wszystkim. Obecnie średnia 41,5fp.

 

Roger - Dallas Mavericks

 

Mirotic, Gasol, Rondo jak dla mnie zrobią mniej niż ich średnie z zeszłego sezonu. Griffin tytanem zdrowia nie jest, zresztą Aminu też. Taki Valentine to się okażę FA. Słabo to widzę. Średnia 38,5 fp.

 

Antek - Houston Rockets

 

Drużyna z potencjałem. Paru młodych (Isaac, Fox, Bamba, Collins nawet ten Kennard czy Okobo), którzy mogą wystrzelić. Chyba najwięcej będzie zależało od zdrowia Haywarda i jego dyspozycji po kontuzji, co tak samo tyczy się Conley'a. Kandydat do misia. Średnia 42 fp.

 

Gerard - Denver Nuggets

 

Masa średniaków okraszona 2-3 zawodnikami z wysokiej półki. Solidnie, ale bez szału. Średnia 39 fp.

 

ai3 - Los Angeles Clippers

 

Chyba trzeba czekać na lepsze okoliczności. Bo Brown nie poszaleje przy zdrowym rosterze, Warren może być na ławce, Oubre przy Porterze nie dostanie +30 minut, Lyles musi czekać na emeryturę Milsapa, a w tego Dinwiddie zupełnie nie jestem przekonany, że to powtórzy. Średnia 39,5 fp.

 

GeDDo - Seattle SuperSonics

 

Również brakuje siły rażenia. Na dobrą sprawę Curry i długo nic. Zakładając nawet, że Trae Young odpali i że Myles Turner coś dołoży więcej to i tak mi średnia 39 fp wychodzi.

 

piotreksuper - Sacramento Kings

 

Trochę weteranów, którzy mogą obniżyć loty - Wade, Gasol, Howard, Melo, Williams, nawet Vuc z uwagi na obecność Bamby. Z drugiej strony jest tylko J. Allen, może Wiggins, może Osman, bo reszta status quo. Bez większych zjazdów liderów jest opcja na 40 fp.

 

Jendras - Los Angeles Lakers

 

Jakby Rozier był s5 to była inna rozmowa. W kontekście jest osoby trudno zakładać dużą ilość fp. Ciężko wierzyć by MG13, Morris, Gordon, Clarkson Bóg wie co zagrali poza średniactwem, które może się o FA ocierać. Obecność Hezonji, Dunna i Lilliarda (nie wspominając o LBJ) pozwala myśleć o wyższej niż niższej pozycji, ale bez podium. Średnia 41 fp.

 

Bulek - Phoenix Suns

 

Sezon na przeczekanie i zdobywanie doświadczenia oraz rozwój graczy, Zweryfikować paru zawodników, rozejrzeć się za czym lepszym na przyszłość i czekać, bo podwaliny pod fajny skład są. Na tą chwilę 40 fp.

 

I zostałem ja: Mar - Chicago Bulls

 

Oczywiście przebudowa trwa. Filary na tą chwilę to: Gobert - Mitchell i zakładam, że Doncic (tak, wierze w niego). Parę nazwisk mam nadzieję zweryfikować w tym sezonie jak np. Waiters, Siakam, Noel, Zubac, Tyler Johnson, Stanley Johnson. Ich czas gry itd. wpłynie na to czy ich zostawię na dłużej. Mocno liczę na Gilesa, że wypali, a i z Dilona Brooksa liczę, że będzie to gracz w przyszłym sezonie na te 35fp i trzecią opcję w Grizzlies.

 

Podsumowując:

 

Walka o misia:

 

Jak dla mnie teraz liderem jest Krzemyk - Orlando Magic, a za nim grupa pościgowa (bez specjalnej kolejności): obi - Milwaukee Bucks, Antek - Houston Rockets, wiLQ - Boston Celtics, LeweBiodroSmoka - Indiana Pacers, PeWee - San Antonio Spurs, Jendras - Los Angeles Lakers.

 

Oczywiście wiele zależy od zdrowia, wymian, aktywności na FA, rozwoju młodych graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za to zestawienie Mar!

 

Krzemyk - Orlando Magic

Tutaj się robi ciekawie. Simmons, Booker, Fultz idą na pewno w górę z fp.

Zadaje to samo pytanie co ai3 - jak dwoch rozgrywajacych Sixers moze na pewno jednoczesnie isc w gore?

Im wiecej Fultza tym gorzej dla Simmonsa nie?

 

Trzeba będzie aktywnie po FA szukać. [...]

Jak się uda uzupełnić skład o sensownych zawodników z FA to będzie można myśleć o walce o tytuł. [...]

Kolejna sytuacja, gdzie brakuje drugiej linii

Az tylu dobrych graczy na Fasach sie nie przewija, wiec to bedzie zabawa w gorace krzesla ;-) Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fultz jak i Simmons mogą grać bez piłki. Poza tym obaj trenują rzut tego lata. Inna sprawa, ze Simmonsowi dodaje dosłownie pare fp a Fultz nie wskakuje od razu na +40 fp a max 40. Także do zrobienia. Co do FA to jasna sprawa, ze cennych graczy mało, wiec kto pierwszy ten lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fultz jak i Simmons mogą grać bez piłki. Poza tym obaj trenują rzut tego lata.

Zobaczymy co z tego wyjdzie w meczach i jaki bedzie mialo wplyw na fp.

 

GSW top4 - 231 

Sixers top4 (Redick za Cova) - 196  

Rockets top4 (PaulHarden ArizaCapela)- 221

Podales najbardziej ekstremalne druzyny w lidze!

Sixers wcale nie musza przypominac druzyn all-time pod jakims wzgledem.

 

Fultz zgarnia minuty McConnella; Simmons sie optymalizuje - rb, as, pkt - naprawde nie widze problemu

Haczyk polega na tym, ze pensja Fultza jest duzo wyzsza niz jego produkcja rok temu, wiec potrzebuje duzej poprawy by wyjsc na plus. Tzn tez mam Krzemo w gronie contenderow, ale wydaje mi sie, ze przeceniacie jego sile. Zobaczymy ;-) Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sixers beda numer 1 teamem na Wschodzie - co jest w tym niekstrymalnego 

co wiecej maja naprawde fajne ball movement a ball movement przeklada sie na wysoki FG i AST 

 

zreszta srednia koncowa to nie jest taka istotna sprawa - pamietam jak Josh Smith w jednym roku mial chyba 2-3 miesiace gdzie byl top1 zawodnikiem FBX i robil 70+ ; skonczyl z nizsza srednia ale mial taki hot streak ze ciagnal Ci Wilqu druzyne , Horford mial swego czasu podobny hot streak ; Kendall Marshall itp itd 

czy Markelle moze miec taki hot streak - 50 fp ? czy Ben Simmons moze byc top1 zawodnikiem przez 2 miesiace ? 

mysle ze rok temu juz mial cos podobnego 

jeden miesiace ten ciagne drugi miesiac tamten ; nie oszukujmy sie FA/waiver outperfujacy swoje SC niejednokrotnie robil mistrza/top3 (Kendall/Hassan/Jokic)

 

swoja droga na to jaki Pewee ma zajebisty sklad to ten Jokic ode mnie byl decydujacy o calym sukcesie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła pora na mniej znaczącą opinię. Pewnie i tak więcej niż połowa się z tego nie sprawdzi, no ale ja tak to widzę na dzień dzisiejszy. Na początek założenie do obliczeń. Przyjąłem, że każdy z 10 najlepszych graczy rozegra 75 spotkań w sezonie. Uprzedzając pytanie wiLQa ...

Dlaczego przyjąłeś 75 gier do obliczeń?

Odpowiadam … bo nie 74 i mniej oraz nie 76 i więcej ;). Po prostu jedni zawodnicy zagrają więcej, inni mniej. Więc przyjąłem taką właśnie średnią. Poza tym, chciałem aby też 11ty zawodnik był w dużym zakresie brany pod uwagę do obliczeń. Bo bez jego obecności się nie obejdzie. Wyjątkiem jest drużyna Pistons, gdzie przyjąłem 40 (możliwe, że za dużo) rozegranych spotkań dla Cousinsa i Prozingisa. Więc w tym przypadku nawet 12ty zawodnik był brany przy obliczeniach. Zakładam również, że każdy GM wykorzysta wszystkie sloty i mecze. No i tutaj pojawiło się kolejna wątpliwość wiLQa ...

Jak można przyjmować, że wszyscy wykorzystają na maxa każdy slot. Przecież historia pokazuje, że jeszcze nie było takiego sezonu w historii fbx!

Tak wiem, ale jebać to. Przecież to tylko prognoza. Bez spiny wiLQ. Zjedz snickersa ...

f4c6c52624c51a249b80bf3a303c3183.jpg

.. nie bądź sobą ;).

 

Oczywiście średnie wyszły bardzo duże w wielu przypadkach, jednak jedni poddadzą sezon. Inni będą się wzmacniać, a jeszcze inni zaczną wyścig szczurów o wysoki pick. Tak więc, to ulegnie pewnie znacznym zmianom i przetasowaniom. Jednak patrząc na przyrosty i straty poszczególnych zawodników na chwilę obecną, wyszły mi poniższe wyniki. Uwaga, będzie tasiemiec.

 

 

1. Orlando Magic - Krzemyk

Jak tak sobie teraz patrzę na wszystkie składy, to zaczynam zmieniać zdanie i wychodzi na to, że pozyskanie RW było bardzo dobrym posunięciem. Jeśli zdrowie dopisze, to dla mnie kandydat na mistrza i nie wiem czy ktoś będzie w stanie mu dorównać. Jednak jest małe ale, bo ze zdrowiem już przed sezonem jest słabo. Więc może się to również skończyć niżej. Trzon ekipy Krzema swoje zrobi, jedyna kwestia w ilu meczach. Westbrook po odejściu Melo będzie miał więcej piły (Schroder nic tutaj nie zmieni). Simmons pewnie się poprawi, ale nie widzę tutaj sytuacji aby były to duży skok. Booker powinien utrzymać poziom, podobnie i Adams. Dalej jest Fultz i tutaj mamy zagwozdkę. Może i te 38fp jest dużo za dużo na niego. No ale wydaje mi się, że tyle jest w stanie osiągnąć (tak wiem wiLQ, masz inne zdanie ;)). Winslow, Bullock, Thomas, Grant też powinni zanotować skok. Pozostaje pytanie czy Patterson dostanie minuty i zacznie nawalać chociaż te 29fp. Jeśli nie, to trzeba będzie szukać punktującego zastępstwa na FA. A o to łatwo nie będzie, będąc pod kresą w salary. O czym już się Krzemyk przekonał.

Ilość punktów: 35705 fp

Salary Cap po sezonie: 508 fp

Skład punktujący: Westbrook 78, Simmons 63, Booker 49, Adams 48, Fultz 38, Lamb 36, Winslow 36, Thomas 35, Bullock 33, Grant 33, Patterson 29

 

2. Houston Rockets - Antek

Największe szanse do przeskoczenia Krzemyka ma ekipa Antka. Wprawdzie wiele tutaj zależy od dyspozycji po poważnych kontuzjach Conleya oraz Haywarda. Jednak moim zdaniem jeśli tylko będą zdrowi to spokojnie będą kręcili solidne cyferki. Durant i Butler (obojętnie gdzie wyląduje) powinni utrzymać poziom. Natomiast pewniakami do poprawy są zdecydowanie Collins i Fox. Takie połączenie młodości i doświadczenia może okazać się udane i jeśli młodzi (Collins, Fox, Kennard, Isaac, Okobo) zanotują postępy to ekipa będzie w czubie tabeli. Największą zagadką tutaj może być Okobo. Jednak założyłem, że Suns nie ściągną tutaj nikogo na PG. Wtedy ten dostanie trochę minut i w efekcie zrobi te 27fp. A nawet jeśli nie, to moim zdaniem następny w kolejności do punktacji jest Crowder, który te 26fp robić powinien. Więc to jakoś bardzo nie powinno wpływać na końcową pozycję ekipy Antka.

Ilość punktów: 34215 fp

Salary Cap po sezonie: 508 fp

Skład punktujący: Durant 68, Butler 57, Conley 48, Collins 43, Hayward 42, Fox 40, Gibson 38, Hield 36, Isaac 31, Kennard 28, Okobo 27

 

3. Philadelphia 76ers - Chytruz

W sumie to aż się zdziwiłem, że tak wysoko znalazł się u mnie Chytruz. Największy skok powinien tutaj zanotować Love. Myślę, że mogą wrócić czasy Kevina za czasów Timberwolves, tym samym koleś te 8-9fp może podskoczyć. Smith również powinien się rozwinąć, ale tutaj biorę pod uwagę obecność Doncica. Dlatego skok tutaj tylko o około 5fp. Harris również powinien się poprawić, bo całkiem fajnie się prezentował po przyjściu do Clippers. Zakładając, ze Paula omijać będą urazy to swoje robić będzie, Barton i Gay również. Zagadką będzie Lin, który trafił do słabych Hawks i ciężko przewidzieć ile minut dostanie. Zakładam jednak, że te 35fp wyciągnie. Choć może się tutaj skończyć znacznie gorzej, bo Hawks postawią na młodych. Pewnym spadku jest natomiast Tyreke, który nie będzie mógł liczyć na taką ilość minut w Pacers. Jednak może dać radę robić te 40fp. Poetl powinien zabierać minuty wiekowemu Gasolowi, więc podobna zależność powinna być przy fp. Davis jak dostanie minut w Nets to również powinien zaliczyć lekki skok. Faried natomiast pewnie tyle nie zrobi, jednak wyciągnąć kogoś z FA kto robi te 25fp nie powinno stanowić problemu.

Ilość punktów: 34075 fp

Salary Cap po sezonie: 486 fp

Skład punktujący: Paul 61, Love 57, Harris 50, Barton 44, Smith 43, Evans 41, Lin 35, Gay 35, Poeltl 35, Davis 30, Faried 25

 

4. Boston Celtics - wiLQ

Obrońcę trofeum typuję poza podium. Najlepszy gracz ekipy, Drummond powinien utrzymać średnią (sprawdzałem jaką miał produkcję w poprzednim sezonie w meczach z Griffinem). Jednak wiekowy Aldridge ma małe szansę na taką samą grę i przy obecności DeRozana, raczej wróci do poziomu poniżej 50fp. Szanse są, że Capela zanotuję poprawę. Jak dla mnie, to może to być nawet 58fp. Porter, Klay i Ingles swoje zrobią. Szanse na nieco lepszy wynik ma Nance oraz Zeller, który po odejściu Dwighta powinien zanotować skok o około 10fp. Szanse są, że i Tristan się odnajdzie. Jednak Mills raczej będzie wygryzany przez młodszych w Spurs. Okogie liczy pewnie na transfer Butlera. Jednak nawet jeśli do tego dojdzie, to oni pewnie wezmą kogoś w zamian na SG. Nie sądzę aby zostali z dziurą na tej pozycji. Więc tutaj raczej ciężko będzie liczyć na dużą ilość minut w wykonaniu Okogie. Dlatego max w jego przypadku to 22fp.

Ilość punktów: 33715 fp

Salary Cap po sezonie: 486 fp

Skład punktujący: Drummond 65, Capela 58, Aldridge 49, Porter 46, K.Thompson 43, Ingles 39, Nance 38, Zeller 34, T.Thompson 32, Mills 22, Okogie 22

 

5. Milwaukee Bucks - obi

Obi ma nosa do zawodników pobranych z FA i wydaje mi się, że i teraz coś ciekawego wyrwie. Dlatego też oceniając na chwilę obecną jego skład, biorę również pod uwagę w miarę udane ruchy na FA dlatego umieściłem go na tym miejscu. Choć wg wyliczeń powinien być niżej. Giannis może się nieznacznie poprawić w punktacji. U kolejnych sześciu graczy powinien być constans. Marshon miał udaną końcówkę, więc jeśli grać będzie tak samo to te 31fp jest w stanie kręcić. Anunoby dostanie trochę więcej minut, a dalej to już trzeba szukać wzmocnień na FA. W zasadzie pewnym jest, że będą to gracze robiący więcej jak 15fp, więc i końcowa pozycja może być lepsza. Tylko czy jest szansa wskoczyć wyżej jak na piąte?

Ilość punktów: 33150 fp

Salary Cap po sezonie: 473 fp

Skład punktujący: Antetokounmpo 75, Oladipo 58, Green 54, Horford 48, Nurkic 44, Barnes 41, Johnson 37, Brooks 31, Anunoby 25, Thornwell 15, ktoś z FA 15

 

6. Cleveland Cavaliers - marcos

Tutaj bardzo mocno się zastanawiałem nad produkcją niektórych zawodników. Postawiłem jednak na najbardziej optymistyczne warianty. No i jeśli one wypalą, to Cavs mają szansę skończyć na 6 miejscu. Jeśli będzie wariant pesymistyczny, to będzie pewnie coś w połowie stawki. No ale nieco bardziej szczegółowo … Lowry po odejściu DeRozana ma szansę na więcej rzutów i poprawę notowań. Wprawdzie przyszedł Kawhi, jednak jego gra jest wielką niewiadomą. Może nie tyle poziom gdy, ale ilość rozegranych spotkań. Więc jeśli ktoś miałby przejąć ciężar gry po DeRozanie, to widziałbym tutaj właśnie Lowryego. Największą niewiadomą przed sezonem jest Whiteside. Koleś może wrócić do solidnej gry, ale równie dobrze ilość jego minut może zostać ograniczona (tak jak w PO) i będzie czekał na jakiś transfer. Zakładam jednak, że dostanie minuty, a wtedy te 56fp jest do zrobienia. Myślę, że z DeRozana uda się wyciągnąć coś więcej w Spurs. Jednak nie będzie to znaczny skok w cyferkach. Millsap powinien się kręcić w okolicy 40-45fp, podobnie Dragić i Hardaway. Nieznaczny spadek powinien zanotować Collison (po przyjściu Evansa), jak również Len (po zmianie otoczenia). Od Wrighta i Harta oczekiwać można poprawy gry, ale moim zdaniem nie będą to duże zmiany. Szansę ma natomiast Boban i jako „zapchaj dziura” może się bardzo przydać.

Ilość punktów: 33400 fp

Salary Cap po sezonie: 486 fp

Skład punktujący: Lowry 58, Whiteside 56, DeRozan 53, Millsap 45, Dragic 42, Hardaway 40, Collison 38, Len 31, Wright 30, Hart 29, Marjanovic 25

 

7. San Antonio Spurs - PeWee

Drużyna PeWeego teoretycznie powinna być wyżej. Niby wielu solidnych zawodników, ale jednak czegoś brakuje. Przyglądając się dokładniej, to Jokic raczej powtórzy sezon na podobnym poziomie. W poprzednim to nawet z Millsapem w składzie miał lepsze cyferki jak bez niego. Wall również moim zdaniem powinien zaliczyć lekki progres. Może nawet uda się jemu przekroczyć 60tkę. Dalej jest Irving i wiele będzie tutaj zależało od jego zdrowia. Tylko raz Kyrie zagrał w 75 spotkaniach. A tak to zawsze mniej. Więc PeWee może mieć tutaj mieć spore obawy, a strata kogoś takiego na dłużej w zasadzie przekreśla szansę na wysokie miejsce. Prognozuję, że Kanter się poprawi, bo ktoś w NY musi dostać minuty i te punkty zdobywać. Jednak dużo gorzej wygląda sytuacja ze Schroederem. Tutaj mamy pewny zjazd w punktacji i tylko ewentualne problemy zdrowotne Westbrooka mogą sprawić, że będzie inaczej. Prince powinien zanotować postęp. Pytanie tylko jak duży? Ja bezpiecznie stawiam na nieco ponad 40. A dalej to już mamy problem. O ile Teodosic jeszcze powinien dostarczyć tych punktów o tyle nie można zbyt dużo oczekiwać od takiego Makera, Bridgesa i Forbesa. Jeśli uda się PeWeemu zastąpić tych graczy czymś wartościowym to ma szansę powalczyć o mistrza. Jeśli nie, a moja prognoza do ich produkcji się sprawdzi, to będzie ciężko nawet o TOP5.

Ilość punktów: 33275 fp

Salary Cap po sezonie: 475 fp

Skład punktujący: Jokic 66, Wall 59, Irving 55, Kanter 48, Rubio 44, Prince 42, Schroeder 40, Teodosic 28, Maker 22, Bridges 21, Forbes 20

 

8. Seattle SuperSonics - GeDDo

Czy tego chcę czy nie, to tak mi wychodzą te wyliczenia dla mojej ekipy. Pewnie jedni będą zaskoczeni, ale mogę was zaskoczyć bardziej. Tutaj i tak starałem się bardzo ostrożnie podchodzić do średnich. Curry swoje zagra i tutaj nie ma co dyskutować. Dalej jest Batum, który po campach i dobrym przygotowaniu do sezonu (w odróżnieniu do poprzedniego sezonu gdzie leczył kontuzję), spokojnie powinien poprawić się o te 4-5fp. Inna sprawa, że pod koszem nie będzie Howarda, więc to też powinno mieć pozytywny wpływ na jego średnią. Turner powinien zaskoczyć, może nawet bardziej niż przewiduję. Jednak bezpiecznie stawiam na te +5fp w stosunku do poprzedniego sezonu. Dalej jest Lopez, stary ale jary. Poprzedni sezon miał słaby, ale to dlatego, że Walton ograniczył jemu minuty. Jak dostawał +30 minut w meczu, to robił 55fp! Więc w lepszych Bucks jak wróci do normalnych minut na parkiecie, spokojnie moim zdaniem jest w stanie te 44 zrobić. A może nawet i więcej. U RHJ i Ibaki również liczę na poprawę, choć nie jakoś wielką. U jednego z racji wieku, a u drugiego z racji nieco lepszej sytuacji kadrowej. Największą zagadką jest gra Younga, który w słabych Hawks może dostać sporo minut i masę rzutów. Wtedy jest szansa, że może być TOP3 rookiech pod względem fppg. Jednak zła selekcja rzutów oraz duża ilość strat, też może zrobić swoje i skończy się poniżej 30fp. Zobaczymy. Beverley również powinien kręcić się w okolicy 37fp jeśli zdrowie dopisze. VanVleet też ma szansę na poprawę, choć nie jakąś dużą. Natomiast Smart i Powell mogą zanotować lekki spadek, ale nadal będą dostarczać solidne punkty. Tym sposobem wychodzi mi taka pozycja. Jednak nie wykluczam jakiś zmian w trakcie sezonu, w jedną bądź drugą stronę.

Ilość punktów: 33010 fp

Salary Cap po sezonie: 491 fp

Skład punktujący: Curry 64, Batum 44, Turner 44, Lopez 43, Hollis-Jefferson 42, Ibaka 38, Young 38, Beverley 37, VanVleet 34, Smart 30, Powell 28

 

9. Indiana Pacers - LeweBiodroSmoka

Patrząc tylko na najlepszych trzech graczy w składzie, to drużynę Pacers można by stawiać w roli faworyta do mistrzostwa. Niestety tutaj trzeba jeszcze skład uzupełnić innymi wartościowymi zawodnikami. A tego wyraźnie brakuje tej drużynie i stąd taka właśnie pozycja. Dni Butlera w Timberwolves są już policzone, więc to oznacza nieco więcej punktów ze strony Townsa. Embiid również powinien się rozwinąć, ale jak będzie z jego zdrowiem? O ile można być pewnym solidnej gry ze strony podkoszowych ekipy Pacers, to tyle więcej znaków zapytania można stawiać przy osobie Leonarda. Inny trener, inni koledzy, inne zadania. Ciężko typować produkcję Kawhiego. Ja postawiłem na 52, czyli podobną jak robił DeRozan w Raptors. Może i punktować będzie mniej, ale za to powinien nadrobić w obronie. Choć mogę się tutaj mylić i równie dobrze Leonard zakończy sezon na +60fp. Dalej już jest tylko gorzej. Harris raczej powinien utrzymać produkcję. Burke możne nawet coś się poprawi, przy założeniu, że dostanie taką samą ilość minut. Jackson wprawdzie będzie miał pod koszem dwóch solidnych graczy, ale jakoś nie wydaje mi się, aby jego produkcja tutaj miała ulec znacznej poprawie. Nie sądzę też aby Hill w Cavs miał przeżywać drugą młodość. Większej poprawy można oczekiwać od Bella, Labissiere czy Ennisa. Tylko, że Bell ma czas do powrotu Cousinsa. Później jego minuty znacznie zmaleją.

Ilość punktów: 32655 fp

Salary Cap po sezonie: 474 fp

Skład punktujący: Towns 68, Embiid 65, Leonard 52, Harris 41, Burke 38, Jackson 36, Hill 30, Bell 30, Labissiere 28, Ennis 25, Q'Quinn 24

 

 

10. Los Angeles Lakers - Jendras

TOP10 zamyka ekipa Jendrasa. Można by sobie zadawać pytanie, dlaczego tak nisko ekipa która ma w składzie LBJ i Lillarda. No ale tak jakoś wychodzi mi z obliczeń. Przede wszystkim obstawiam nieco słabszy sezon w wykonaniu Lebrona. Wprawdzie nadal będzie w ścisłej czołówce ligi, ale wiek prędzej czy później musi dać o sobie znać. Lillard natomiast raczej powinien powtórzyć sezon. Poprawy można oczekiwać od Dunna, Gordona i Clarksona (choć tutaj nieznacznie), Harrella (pod odejściu DeAndre), a nawet Gortata (nowa ekipa, nowe wyzwania). Problem w tym, że raczej nie będą to duże skoki. A do tego dojdą również zjazdy w dół w osobach Morrisa i Roziera. Poza tym, w obliczu kontuzji trzeba będzie sięgnąć głębiej do składu a tam młodzi, rozwojowi, ale w tym sezonie to raczej o minuty będzie im ciężko. Stąd też taka, a nie inna pozycja w tabeli.

Ilość punktów: 32535 fp

Salary Cap po sezonie: 465 fp

Skład punktujący: James 77, Lillard 62, Dunn 47, Gortat 38, Gordon 36, Harrell 34, Clarkson 32, Morris 31, Rozier 30, Hezonja 30, Bridges 18

 

11. Sacramento Kings - piotreksuper

11ta pozycja przypadła ekipie Piotrka. Tutaj w zasadzie wszystko jest jasne. Szanse na znaczną poprawę gry ma tylko młody Allen i być może McGee dostanie minuty i swoje u boku Lebrona zrobi. Ja jednak typuję bezpiecznie i wróże jemu średnią w okolicy 26fp, co jak na niego i tak będzie bardzo dobrym rezultatem. Pozostali zawodnicy raczej kręcić się będą w podobnej okolicy co w poprzednim sezonie. No może Wiggins po odejściu Butlera znowu zacznie więcej rzucać i te kilka fp zrobi więcej. Reszta jest na tyle wiekowa, że wystarczy tylko modlić się o zdrowie, bo o punkty w ich przypadku można być spokojnym jeśli zdrowie będzie.

Ilość punktów: 32345 fp

Salary Cap po sezonie: 473 fp

Skład punktujący: Gasol 53, Vucevic 52, Howard 51, Wiggins 43, Allen 39, Covington 38, Caldwell-Pope 36, Anthony 35, Williams 32, Green 28, McGee 26

 

12. Los Angeles Clippers - ai3

Ai postanowił zrobić krok w tył, aby być może zrobić później dwa kroki do przodu. Oddał lidera i jednego z najlepszych graczy w lidze. W zamian otrzymał paczkę młodych graczy, z możliwościami dalszego rozwoju. Pozostaje więc jedynie czekać, aż młodzi zaczną dostawać minuty, a ich cyferki zaczną rosnąć. Rodzić się może tylko pytanie, kiedy to nastąpi. Bo chyba nie będzie to jeszcze ten sezon. A jeśli nie ten, to w takim wypadku można spodziewać się z czasem wymiany Holidaya. Wprawdzie produkcja powinna zostać zachowana, ale licznik wieku będzie się zwiększał z sezonu na sezon. Więc typuję, że z czasem zobaczymy go na trading blocku. Gordon powinien poprawić cyferki, ale nie spodziewałbym się jakiś dużych skoków z racji takiej, iż w Magic zrobiło się dość tłoczno pod koszem. Beal przy zdrowym Wallu i obecności Howarda pod koszem, raczej zanotuje lekki zjazd. Podobnie zresztą Warren czy Dinwiddie. Valanciunas swoje nadal robić będzie. Natomiat Brown, Oubre czy Lyles z racji wieku (choć z ograniczonymi minutami) powinni zrobić nieznaczny postęp. Największa niewiadoma to Knox, który SL miał udane. Więc i pod nieobecność KP ma szansę te 33fp zrobić. Pozostaje jeszcze Dieng lub Hernangomez i któryś z nich powinien zamykać punktujący skład.

Ilość punktów: 32320 fp

Salary Cap po sezonie: 479 fp

Skład punktujący: Holiday 54, Gordon 50, Beal 47, Warren 40, Valanciunas 40, Dinwiddie 39, Brown 36, Knox 33, Oubre 32, Lyles 31, Hernangomez 31

 

13. Dallas Mavericks - Roger

Roger chyba liczy na ostatni taniec swoich i najchętniej oddałby wszystkich młodych, by tylko liczyć się w walce o podium. Sezon jednak mocno zweryfikuje jego nadzieje i trzeba będzie powoli myśleć o budowaniu czegoś nowego od zera. Swego czasu był lider w postaci Hardena. Obecnie wyraźnie brakuje kogoś kto pociągnąłby ten wózek. Niby są solidni gracze ale myślę, że to będzie za mało, aby przebić się do TOP10. Nie mówiąc już o czymś więcej. Griffin już lepszy moim zdaniem nie będzie. Taką średnią wyciągał w poprzednim sezonie grając u boku Drummonda i myślę, że tyle można od niego oczekiwać. Walker pewnie nieznacznie się poprawi po odejściu Howarda, jednak Hornets będą próbowali go gdzieś opchnąć. Wtedy może trafić do nieco lepszej organizacji, a wtedy średnia raczej lekko spadnie. Bledsoe powinien utrzymać poziom, a Mirotic i Sabonis nawet się nieznacznie poprawić. Jednak im dalej w las, tym więcej wiekowych i spróchniałych drzew. Aminu pewnie utrzyma poziom, ale taki Rondo czy Gasol to w zasadzie pewne spadki. Simmons również może zaliczyć zjazd jeśli dostanie mniej minut. Czego wykluczyć w Magic nie można. A w przypadku Valentynki to pozostaje mieć nadzieję, że Parker lub LaVine się połamią.

Ilość punktów: 31475 fp

Salary Cap po sezonie: 451 fp

Skład punktujący: Griffin 53, Walker 53, Bledsoe 49, Mirotic 46, Sabonis 38, Aminu 35, Rondo 34, Gasol 34, Simmons 31, Valentine 28, Exum 20

 

14. Miami Heat - kolek23

GM Heat sukcesywnie zbiera młodych i spokojnie czeka na ich rozwój. Z czasem jak większość młodych zaskoczy może spokojnie włączyć się do walki o wysokie miejsca. Dlatego tym bardziej zdziwiony jestem oddawaniem picku w drafcie za wiekowego, choć przyzwoicie grającego zawodnika. Bo jego obecność w składzie ani nie daje szansy włączenia się do walki o coś, ani nie poprawia notowania przyszłego picku. Oczywiście można mieć nadzieję, że wartość Lou będzie na zadawalającym poziomie i różne okoliczności w trakcie sezonu sprawią, że ustawi się po niego kolejka. Jednak umówmy się, nikt nie odda za niego zawodnika pokroju chociażby Leverta. A przy odrobinie szczęścia można było takiego wyrwać nawet w drafcie z dalekiego picku. Już prędzej uwierzę w to, że kolejka ustawi się po Gallinariego, a niżeli po Lou. No ale może kolek ma jakich chytry (nie mylić z chytruzem i dealu z 76ers) plan i uda się wyrwać coś wartościowego w zamian za niego? Zobaczymy. Tak czy inaczej kompletnie tutaj nie pasują (pod względem wieku) Lou i Gallinari. Cała reszta jest młoda z większymi i gorszymi perspektywami na rozwój. Idąc jednak po kolei to zaczniemy od Balla, najlepszego zawodnika w poprzednim sezonie i myślę, że najlepszego w przyszłym. Choć obecność Lebrona może nieco obniżyć jego wartość w tym sezonie. Najwyższa pora na Russella. Jeśli ma to być zawodnik który ma coś znaczyć, to teraz sezon powinien być przełomowy. Cholera, sam nie wierzę w to co piszę. Moim zdaniem zanotuję poprawę, ale nie sądzę aby to był jakiś przełomowy skok w jego wykonaniu pozwalający go sklasyfikować półkę wyżej. Ingram w odróżnieniu od Balla, powinien skorzystać na obecności Lebrona chociażby ze względu na lepsze umiejętności rzutowe. Może zanotować skok, ale niekoniecznie musi on być jakiś duży. WCSowi do składu doszło trochę młodej konkurencji w postaci Bagleya czy Gilesa, więc nie spodziewam się, aby zanotował jakiś poważny skok w górę. Bardziej spodziewałbym się utrzymanie tego poziomu lub ewentualny niewielki spadek. Ze spokojem można oczekiwać dalszego rozwoju Leverta, Murraya, Bodganovica i Adebayo. A największą niewiadomą pozostaje JJJ, który ma papiery na bycie solidnym zawodnikiem. Tylko nie wiadomo ile w tym sezonie dostanie minut na parkiecie. Choć ile by ich nie dostał, to do młodego składu czekającego na rozwój, pasuje idealnie. Jeśli będzie tak jak prognozuję i nie będzie znacznych skoków do góry u młodych, to obstawiam Heat do nr 5 w drafcie.

Ilość punktów: 31215 fp

Salary Cap po sezonie: 461 fp

Skład punktujący: Ball 47, Williams 45, Russell 44, Ingram 42, Cauley-Stein 38, Levert 38, Gallinari 37, Murray 37, Bogdanovic 33, Adebayo 30, Jackson 27

 

15. Denver Nuggets - Gerard

Ciężko powiedzieć jaki pomysł na tą drużynę ma Gerard. Niby jest zdecydowany lider w postaci Hardena (który raczej utrzyma poziom) i są solidni zawodnicy w postaci McColluma i Teague (obaj również powinni prezentować to samo). Jednak czegoś tutaj brakuje. Jest młody Payton i Anderson. No i o ile ten drugi ma szansę dalej się rozwijać, choć tym razem w innej drużynie. O tyle ciężko powiedzieć to samo o Paytonie. Niby trafił dobrze, bo będzie miał komu podawać pod kosz. Jednak rozgrywający bez dobrego rzutu z dystansu nie będzie nic znaczył w tej lidze. Sorry Elfrid, sorry Gerrad, ale taki mam klimat. Więc obstawiam, że zaliczy mały zjazd w produkcji. Green w Grizzlies będzie rywalizował o minuty i S5 z młodym przyszłościowym graczem. O ile na początku sezonu może być łatwiej, to jednak z czasem trener może przekonać się do Jacksona. Dlatego też typuje podobną produkcję Greena co w zeszłym sezonie. No chyba, że nie będzie to jeszcze sezon dla młodego, wtedy Green może miło zaskoczyć. U Olynyka, Brogdona, Tuckera czy Curryego, nie widzę jakiś większych szans na dalszy rozwój. Natomiast Robinson nawet gdyby zaliczył znaczy postęp w Pistons, to i tak niewiele zmieni w sytuacji Gerarda. Stąd taka, dość odległa pozycja.

Ilość punktów: 31170 fp

Salary Cap po sezonie: 453 fp

Skład punktujący: Harden 74, McCollum 46, Teague 45, Payton 39, Anderson 38, Green 35, Olynyk 35, Brogdon 35, Tucker 25, Curry 24, Robinson 21

 

 

16. New York Knicks - Lorak

Lorak stara się za wszelką cenę włączyć do walki o wysokie miejsce. Nic dziwnego, skoro ma się jednego z najlepszych graczy w tej lidze i w dodatku ciągle młodego. Problemem może być tutaj pozostała część składu, gdzie ich licznik wiekowy zaczyna się od trójki z przodu. To oznacza, że nie można się po nich spodziewać znacznej poprawy, co najwyżej utrzymania poziomu. Lider jest tutaj jeden i tylko poważna kontuzja może sprawić obranie kierunku w drugą stronę. Dalej mamy solidnego Jordana, który raczej utrzyma poziom. Podobnie Young, Ariza czy Carroll. Bazemore niby ma idealne miejsce na rozwój i poprawę. Jednak on będzie jednym z ostatnich który skorzysta na słabości Hawks. Augustin jaki był, taki pozostanie. Rivers w Wizards wróci do starego dobrze znanego mu poziomu. Dalsza część składu to pogranicze FA. Więc raczej będzie ciężko tym składem coś ugrać. O wysoki pick ze zdrowym Davisem też będzie ciężko, więc pozostaje takie balansowanie pomiędzy wódką a zakąską.

Ilość punktów: 30855 fp

Salary Cap po sezonie: 451 fp

Skład punktujący: Davis 80, Jordan 55, Young 38, Ariza 38, Carroll 36, Bazemore 35, Augustin 28, Rivers 27, Anderson 27, Grant 25, Miller 24

 

 

17. Memphis Grizzlies - Wirakocza

Tutaj zacznę może od numerków w draftach z kilku ostatnich lat. 2014 - nr 2. 2015 - nr 4. 2016 - nr 4. 2017 - nr 3. 2018 - nr 1. Jest to chyba jedyna ekipa, która co roku szoruje tyłkiem po podłodze przez dłuższy okres czasu. Myślę, że w historii fbx1 jest to mały rekord, a może również biorąc pod uwagę wszystkie ligi fbx. Niemniej może wreszcie uda się odbić od dna z taką ilością młodzieży? Chciałbym w to wierzyć, właściciel też pewnie na to liczy, jednak wg moich prognoz niewiele się tutaj zmieni i za rok Grizzlies również mogą wybierać w TOP5. No ale nic dziwnego, jeśli najlepszy zawodnik może kręcić nieco ponad 40fp. Myślę, że Murray się trochę poprawi, ale nie będzie to oszałamiający skok. Natomiast za rok pewnie zostanie prześcignięty przez Aytona, któremu już teraz może niewiele brakować do bycia najlepszym w tej ekipie. Parker zmienił otoczenie, dostanie minuty i nie będzie już w cieniu Antka. Więc są tutaj szanse na znaczną poprawę. Pytanie tylko czy zdrowie dopisze. Podobnie jak i u LaVinea. Można żyć nadzieją, że Jackson z fryzurą z lat 70tych się fajnie rozwinie. Jednak na takiego Favorsa, Fourniera, Dedmona, Morrisa czy Lopeza bym nie liczył. Dla mnie osobiście wygląda to jak burdel w damskiej torebce. Trzymanie młodych jestem w stanie zrozumieć. Jednak tych starszych już niekoniecznie. Szczególnie jeśli od lat gra się o wysoki pick. Wolałbym ich spuścić na FA (jeśli nikt by nie był nimi zainteresowany) aby tylko wybierać w drafcie z wyższym numerem. No ale Wira ma swój pomysł na ten team i chce śrubować rekord, tym samym ma w planach wybierać jeszcze przez kolejne X sezonów w drafcie z wysokim numerkiem? Czas pokaże. Moim zdaniem faworyt do picku nr 3.

Ilość punktów: 30460 fp

Salary Cap po sezonie: 461 fp

Skład punktujący: Murray 43, Parker 43, Ayton 42, LaVine 42, Favors 39, Fournier 38, Jackson 36, Dedmon 35, Morris 32, Lopez 30, Biyombo 28

 

 

18. Chicago Bulls - Mar

Przebudowy Bulls część 2. Mar poszedł w przebudowę poświęcił poprzedni sezon, poświęci obecny i być może następny, aby pozbierać assety i zacząć realnie myśleć o wysokim miejscu w tabeli. Bez tego plątałby się w gównie przez dłuższy czas, bez szans i perspektyw na lepsze jutro. Są młodzi obiecujący zawodnicy w osobach Mitchella i Doncica. Jest młody i już coś grający Portis. Gobert który za dwa sezony przestanie być liderem tej drużyny na rzecz Mitchella, ale nadal będzie solidnym graczem. Światełko w tunelu widać również w osobie Brooksa. Nie dziwi mnie więcej pozyskanie Noela, który swoje jest w stanie zrobić, gdy dostanie minuty. Może w OKC tak właśnie będzie? Na zawodników typu Waiters, Johnson, Moore czy Siakam bym nie liczył. Prędzej czy później polecą w jakimś dealu, albo pojawią się na FA w celu poprawy notowań picku. Wprawdzie z wyliczeń wychodzi mi, że może to być 3 pick. Jednak myślę, że jak przyjdzie walczyć o nr 2, to Mar jest w stanie poświęcić kilku graczy, aby tylko znaleźć się pozycję wyżej. A może i nie będzie takiej potrzeby, jeśli Noel również w OKC się nie sprawdzi? Chytruz by się lekko wkurzył, jakby było inaczej. Bez względu jednak jak potoczą się losy Noela stawiam, że ekipa Bulls skończy z nr 2 w przyszłorocznym drafcie.

Ilość punktów: 30240 fp

Salary Cap po sezonie: 447 fp

Skład punktujący: Gobert 53, Mitchell 51, Noel 41, Portis 39, Doncic 37, Waiters 34, Johnson 33, Moore 31, Siakam 30, Brooks 29, Johnson 27

 

 

19. Phoenix Suns - Bulek

Bulkowi raz wypaliły wybory w drafcie, więc postanowił powtórzyć ten ruch. Odmłodził skład pozyskał picki, a z nich młodych graczy i teraz w zasadzie pozostaje czekać na ich rozwój. Tylko brakuje tutaj lidera i pozostaje pytanie kto z obecnych tutaj zawodników ma papiery na bycie gwiazdą grającą na poziomie około 60fp? Jeśli nie Bagley, to nikogo innego tutaj nie widzę. Jednak nawet i bez tego, jeśli większość z nich z czasem zaskoczy i dostanie minuty, to perspektywy na przyszłość są duże. Największym problemem może być sytuacja, że jedni odpalą szybciej, a inni później. To może wymuszać transfery, bo po przekroczeniu salary cap, trzeba szukać innych rozwiązań. Natomiast idealnym rozwiązaniem byłoby jakby wszyscy odpalili w tym samym momencie, nawet jeśli będzie to ekipa solidnych lecz nie wybitnych graczy. Wtedy Suns może nie być łatwo przeskoczyć. Co do obecnego sezonu, to Middleton raczej powinien utrzymać poziom. Markkanen dostał wsparcie w postaci LaVine i Parkera, więc już nie będzie miał tyle piłki i rzutów. Jednak mimo wszystko powinien poprawić swoje cyferki. Podobnie jak Sarcic, Richardson i Tatum. Kuzma po przyjściu Lebrona myślę, że nieco straci na wartości. Bagley i Sexton raczej będą mogli liczyć na minuty, ale czy już w tym sezonie będą w stanie robić fajne cyferki podobne do Markanena z pierwszego sezonu? Szczerze wątpię. Co do Crabbea i Bradleya to chyba tylko idiota będzie ciągle miał nadzieję, że oni coś jeszcze w tej lidze są w stanie osiągnąć. Dziwić natomiast może obecność tutaj wiekowego Redicka, który potrzebny jest tutaj jak dziwce okres. Niemniej biorąc pod uwagę, że nie ma tutaj zdecydowanego lidera oraz fakt, iż jest to młody skład … typuję ich do nr 4 przyszłorocznego draftu. Co w sumie powinno Bulka ucieszyć, bo w ostatnich latach bardzo lubi picki.

Ilość punktów: 30165 fp

Salary Cap po sezonie: 440 fp

Skład punktujący: Middleton 49, Markkanen 42, Saric 41, Tatum 41, Richardson 39, Kuzma 35, Redick 35, Bagley 33, Crabbe 32, Bradley 30, Sexton 27

 

 

20. Detroit Pistons - Regis

Zdecydowanym faworytem o 1 miejsca w drafcie jest ekipa Regisa. W sumie nie sądzę aby ktoś mógł w tym jemu przeszkodzić. No chyba, że w trakcie sezonu pojawią się poważne kontuzje i ktoś zdecyduje się wcisnąć "reset" w swojej ekipie, tym samym włączy się do walki o 1 pick. Jeśli nic się nie zmieni, to Regis powinien we wrześniu wybierać jako pierwszy. Jeśli chodzi o skład to wiadomo, że mamy dwóch z poważnymi kontuzjami Cousins i Porzingis. Ja zakładam, że obaj wrócą w tym sezonie do gry i zagrają w minimum dla ligi spotkaniach. Wtedy prognozuję ich średnie tak jak poniżej. George po odejściu Melo powinien trochę się poprawić w statach. Szczególnie jeśli Westbrook zacznie mieć dłuższe problemu ze zdrowiem. Randle po zmianie klubu pewnie trochę się rozwinie, ale nie spodziewam się dużego skoku przy Antku. Monroe zmienia tylko kluby i chyba już nigdzie nie może liczyć na takie minuty jak kiedyś. Choć Raptors wydaje się odpowiednią organizacją dla niego, ale jak będzie to czas pokaże. Hood i Chriss pewnie jakieś podstępy zrobią, ale czy duże? Raczej wątpię. Już większe nadzieje można mieć w osobach Cartera i Robinsona. Szczególnie ten pierwszy ma szanse (pod dobrym SL) dostać minuty i robić fajne cyferki. O pozostałych zawodnikach nie ma co tracić czasu, bo chyba sporo wody w rzece upłynie, zanim oni wypłyną na powierzchnię.

Ilość punktów: 27095 fp

Salary Cap po sezonie: 431 fp

Skład punktujący: Cousins 61, George 56, Porzingis 52, Randle 44, Monroe 38, Hood 33, Carter 32, Chriss 29, Robinson 21, Collins 18, Walker 17, Powell 15

 

Tyle ode mnie. Nie będę robił aktualizacji po ewentualnym transferze Butlera, czy innych ruchach w lidze. Po prostu na tu i teraz, tak bym widział kolejność w fbx1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sie ladnie rozkreciliscie z tymi prognozami, tak trzymac i lubie to! ;-)

GeDDo nawet rzucil konkretne dane dla wszystkich istotnych zawodnikow, a to juz w ogole wypas.

 

Uprzedzając pytanie wiLQa ...

No i tutaj pojawiło się kolejna wątpliwość wiLQa ...

Tak wiem, ale jebać to. Przecież to tylko prognoza. Bez spiny wiLQ. Zjedz snickersa ...

(tak wiem wiLQ, masz inne zdanie ;))

LOL, widze, ze juz jestem zbedny skoro macie ze mna wewnetrzny monolog ;-)

Ale z takim podejsciem do gier to mocno przeceniasz lamliwych zawodnikow jak np u Chytruza, nie?

 

Okogie liczy pewnie na transfer Butlera. Jednak nawet jeśli do tego dojdzie, to oni pewnie wezmą kogoś w zamian na SG. Nie sądzę aby zostali z dziurą na tej pozycji. Więc tutaj raczej ciężko będzie liczyć na dużą ilość minut w wykonaniu Okogie. Dlatego max w jego przypadku to 22fp.

Bralem go liczac, ze bedzie backupem, te ploty o Butlerze to tylko mily bonus...

 

Drummond 65, Capela 58, Aldridge 49, Porter 46, K.Thompson 43, Ingles 39, Nance 38, Zeller 34, T.Thompson 32, Mills 22, Okogie 22

Jak Mills bedzie robil 22 to nie bedzie w moim skladzie ;-) Ale obys mial racje co do reszty...

 

z DeRozana uda się wyciągnąć coś więcej w Spurs. Jednak nie będzie to znaczny skok w cyferkach.

Jakie przykladowe gwiazdy wyciagaly wiecej w systemie Spurs niz w innych?

 

17. Memphis Grizzlies - Wirakocza

Tutaj zacznę może od numerków w draftach z kilku ostatnich lat. 2014 - nr 2. 2015 - nr 4. 2016 - nr 4. 2017 - nr 3. 2018 - nr 1. Jest to chyba jedyna ekipa, która co roku szoruje tyłkiem po podłodze przez dłuższy okres czasu. Myślę, że w historii fbx1 jest to mały rekord, a może również biorąc pod uwagę wszystkie ligi fbx. Niemniej może wreszcie uda się odbić od dna z taką ilością młodzieży? Chciałbym w to wierzyć, właściciel też pewnie na to liczy, jednak wg moich prognoz niewiele się tutaj zmieni i za rok Grizzlies również mogą wybierać w TOP5. No ale nic dziwnego, jeśli najlepszy zawodnik może kręcić nieco ponad 40fp. [...]Dla mnie osobiście wygląda to jak burdel w damskiej torebce. Trzymanie młodych jestem w stanie zrozumieć. Jednak tych starszych już niekoniecznie. Szczególnie jeśli od lat gra się o wysoki pick. Wolałbym ich spuścić na FA (jeśli nikt by nie był nimi zainteresowany) aby tylko wybierać w drafcie z wyższym numerem. No ale Wira ma swój pomysł na ten team i chce śrubować rekord, tym samym ma w planach wybierać jeszcze przez kolejne X sezonów w drafcie z wysokim numerkiem?

Wg mnie tak wyglada granie na autopilocie.

Jak mozna zamiatac dno i miec zero ruchow w pierwszej fali waivera?

 

19. Phoenix Suns - Bulek

Szczerze wątpię. Co do Crabbea i Bradleya to chyba tylko idiota będzie ciągle miał nadzieję, że oni coś jeszcze w tej lidze są w stanie osiągnąć.

Um bulek ma skoro sa w jego skladzie?

 

Sixers beda numer 1 teamem na Wschodzie - co jest w tym niekstrymalnego

A nie za Celtics i Raptors?

 

co wiecej maja naprawde fajne ball movement a ball movement przeklada sie na wysoki FG i AST

Ale nie dla 2 wybranych zawodnikow tylko wszystkich...

 

czy Markelle moze miec taki hot streak - 50 fp ? czy Ben Simmons moze byc top1 zawodnikiem przez 2 miesiace ?

Wg mnie wlasnie nie. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z takim podejsciem do gier to mocno przeceniasz lamliwych zawodnikow jak np u Chytruza, nie?

Nie. Dla mnie kontuzje to czynnik losowy i nie brałem tego pod uwagę. Dlatego wszyscy (z małymi wyjątkami o których już wiemy) są stawiani na równi. Kto wie, może akurat to będzie ten sezon, że u Chytruza wszyscy będą zdrowi? Chytruz pewnie mocno w to wierzy.

 

Bralem go liczac, ze bedzie backupem, te ploty o Butlerze to tylko mily bonus...

W sumie to już nie tylko ploty. Raczej pewnym jest, że Bulter odejdzie. Pytanie tylko co przyjdzie w zamian? Mimo wszystko nie spodziewam się jakiegoś znacznego skoku Okogie. No ale mogę się mylić.

 

Jak Mills bedzie robil 22 to nie bedzie w moim skladzie ;-)

Mała pomyłka. Bo w obliczeniach u Millsa brałem pod uwagę 25fp (tle samo co w poprzednim sezonie). Więc nie wiem czy to coś zmienia w jego przypadku? :smile:

 

Jakie przykladowe gwiazdy wyciagaly wiecej w systemie Spurs niz w innych?

Nie śledzę dokładnie ruchów Spurs i ich statystyk. Jednak odszedł Manu, Parker, Green, więc Pop coś tam może pozmieniać. A DeRozan na tym może skorzysta.

 

Um bulek ma skoro sa w jego skladzie?

Może ich mieć w składzie, ale może nie oczekiwać większych postępów. I tylko kwestią czasu jest, kiedy znajdą swoje miejsce? Aby nie było, to nie była żadna osobista wycieczka do Bulka :smile:. Edytowane przez GeDDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.