Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2018/19


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz już na siłę odmłodzić dwóch established 27-letnich graczy, to myślę że spadek o 8-9 miejsc w tabeli to dość wysoka cena za zwrot w postaci 15 picku, FA robiącego 9 fp i centra, który robi 42% z gry i w 3 lata nie potrafił wywalczyć sobie roli w zespole z dna ligi, który tankuje co sezon.

Plus wysoki własny pick, który okazał się #2. Jeśli dobrze mi się wydaje, to chyba to było głównym powodem sprzedawania owych zawodników.

 

Poza tym, zaczynamy wracać znowu do sensowności tej wymiany w tamtym czasie. Gdzie ja nigdy, ani wtedy, ani obecnie nie napisałem, że ta wymiana była na tamten moment równa. Ja po prostu skorzystałem z promocji.

 

Gracze na +30 dosłownie leżą na ulicy, sam w poprzednie 3 sezony miałem Gaya, Poeltla, Wade'a, Dirka, Burke'a, Joe Harrisa, Bartona, Lawsona, Lou Williamsa, Josha Richardsona i pewnie jeszcze z pięciu o których już nie pamiętam. Sporo z nich robiło bliżej 40 niż 30.

Oczywiście, że nawet teraz znajdziesz na FA graczy robiących +30. Jednak drużyna która jest pod kreską salary cap, nie może sobie pozwolić na takiego zawodnika, bo najnormalniej nie zmieści go w salary. To chyba oczywiste. Więc szukać trzeba w zawodnikach których produkcja w poprzednim sezonie była na poziomie 15-20fp. A takich graczy robiących +30 już jest niewielu, jeśli w ogóle. Edytowane przez GeDDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus wysoki własny pick, który okazał się #2. Jeśli dobrze mi się wydaje, to chyba to było głównym powodem sprzedawania owych zawodników.

 

No jak się rozdaje za śmieci mistrzowski skład, w tym dwóch z trzech najlepszych graczy w lidze, to tak, można zarobić na tym 2 pick XD

 

 

 

Oczywiście, że nawet teraz znajdziesz na FA graczy robiących +30. Jednak drużyna która jest pod kreską salary cap, nie może sobie pozwolić na takiego zawodnika, bo najnormalniej nie zmieści go w salary. To chyba oczywiste. Więc szukać trzeba w zawodnikach których produkcja w poprzednim sezonie była na poziomie 15-20fp. A takich graczy robiących +30 już jest niewielu, jeśli w ogóle.

 

Jak jest na limicie to musi, jak nie jest to nie musi. Dziwne, że na potrzeby tego argumentu zakładasz najgorszy z możliwych scenariuszy, a cała dyskusja sprowadza się do tego, że wziąłes najlepszy(i to mocno naciągany) z możliwych scenariuszy tego trejdu i po dwóch i pół roku odtrąbiłeś go za sukces, bo obie paczki wyszły prawie na zero. A mega naciągany, bo Rozier przez rok walał się (zasłuzenie) po FA, a Batum i Ibaka zrobili + 40fp w porównaniu do Lena i LeVerta w sezonie po trejdzie, ale stwierdziłeś, że jedno i drugie się nie liczy i już.

 

No sorki, ale jak to ma być twój "a nie mówiłem" moment, to nie jestem pod wielkim wrażeniem, delikatnie mówiąc.

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorki, ale jak to ma być twój "a nie mówiłem" moment, to nie jestem pod wielkim wrażeniem, delikatnie mówiąc.

Poczekaj jeszcze kilka lat jak Batum i Ibaka wypadna z ligi, a Rozier bedzie ciulal 33 fppg ;-)

 

Może raz jeszcze łopatologicznie, bo widzę, że niektórzy nie zrozumieli. Liga wielosezonowa ma to do siebie, że większość wymian można ocenić po jakimś czasie. Patrzysz na to jak się ktoś młody rozwinął, a stary czy utrzymuje poziom czy nie. Wtedy pojawiły się głosy i opinie, że deal powinien zostać zablokowany, bo jest mega nierówny, że to wałek, masakra, że oddawanych jest dwóch solidnych zawodników za nic.

Przeciez sam potwierdzasz, ze byl nierowny...

 

Poza tym, zaczynamy wracać znowu do sensowności tej wymiany w tamtym czasie. Gdzie ja nigdy, ani wtedy, ani obecnie nie napisałem, że ta wymiana była na tamten moment równa. Ja po prostu skorzystałem z promocji.

... wiec nie ogarniam do czego zmierzasz. Zwlaszcza, ze...

 

Oczywistym jest, że jeśli robisz deal w którym oddajesz starszych za młodszych to oczekujesz, że w perspektywie kolejnych sezonów na tym zyskasz. Ile tych sezonów będzie to zależy od młodego, co wcale też nie oznacza, że to kiedyś nastąpi. Jeśli oddajesz znacznie starszego to chyba liczysz się z tym, że w kolejnym sezonie/sezonach będzie on kręcił lepsze cyferki od młodego. Jednak jeśli młody się rozwinie, to wtedy zyskasz.

To nie mialo jeszcze miejsca w omawianym przykladzie...

 

Gdyby ten deal miał miejsce teraz, to nikt nie powtórzyłby tych słów. [...]

Wracając jednak do tego co niektórzy pisali, to były głosy za zablokowaniem tego dealu, itp.. Natomiast teraz nikt by tego samego nie napisał, bo by się tylko ośmieszył.

To tylko dowodzi tego, ze wartosc zawodnikow sie zmienia w czasie.

Nie jest to szczegolnie odkrywcza koncepcja ;-)

Kuzyn teraz kosztowalby duzo mniej niz Kuzyn 2 lata temu, czy wg Ciebie to retroaktywnie zmienia ocene wymian z jego udzialem?

 

To chcesz mi powiedzieć, że robiąc deal w którym odmładzasz skład oddając znacznie starszego za młodego, to już w następnym sezonie oczekujesz, że młody będzie prezentował poziom tego starszego? Wskaż mi jelenia, który odda takiego młodego.

Wersja minimum jest jakies skorzystanie z owocow tej lepszej produkcji w przyszlosci co w przypadku Roziera nie mialo miejsca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak się rozdaje za śmieci mistrzowski skład, w tym dwóch z trzech najlepszych graczy w lidze, to tak, można zarobić na tym 2 pick XD

Nawet gdyby sprzedał dwóch z trzech najlepszych graczy w lidze i został z Batumem i Ibaką w składzie albo wyciągnął porównywalnych gracz w zamian w dealu aby nie być stratnym w kolejnym sezonie, to daleki byłby od drugiego picku.

 

Jak jest na limicie to musi, jak nie jest to nie musi. Dziwne, że na potrzeby tego argumentu zakładasz najgorszy z możliwych scenariuszy, a cała dyskusja sprowadza się do tego, że wziąłes najlepszy(i to mocno naciągany) z możliwych scenariuszy tego trejdu i po dwóch i pół roku odtrąbiłeś go za sukces, bo obie paczki wyszły prawie na zero. A mega naciągany, bo Rozier przez rok walał się (zasłuzenie) po FA, a Batum i Ibaka zrobili + 40fp w porównaniu do Lena i LeVerta w sezonie po trejdzie, ale stwierdziłeś, że jedno i drugie się nie liczy i już.

 

No sorki, ale jak to ma być twój "a nie mówiłem" moment, to nie jestem pod wielkim wrażeniem, delikatnie mówiąc.

Po pierwsze, nie zakładam najgorszego scenariusza, lecz to co miało miejsce. Skoro piszesz, że miał skład na mistrza, to musiał być bliski salary cap. No a w takim przypadku nie wyciągnie z FA kolesia który będzie robił jemu +30, bo tyle samo będzie on kosztował. Czyli te 48fp w twoich wyliczeniach jest mocno naciągane. Jeśli już chcesz bazować na jakiś wyliczeniach, to przedstaw je rzetelnie, a nie naciągasz.

Po drugie, w żadnym momencie nie nazwałem tej wymiany za sukces. Jeśli kuleje czytanie ze zrozumieniem to już nie mój problem. Wyraźnie napisałem już kilka razy co miałem na myśli i troszkę niżej napiszę to ostatni raz.

Po trzecie, różnica między mną a Tobą polega na tym, że ja w odróżnieniu od Ciebie gdy odmładzam skład nie oczekuję w zamian młodych którzy w kolejnym sezonie będą kręcili cyferki zbliżone do starych których oddaje.

 

Przeciez sam potwierdzasz, ze byl nierowny...

... wiec nie ogarniam do czego zmierzasz. Zwlaszcza, ze...

To nie mialo jeszcze miejsca w omawianym przykladzie...

Oczywiście, że był nierówny. Ja na tym korzystałem, bo chciałem zawodników na tu i teraz. Jednak wtedy pojawiły się głosy, że to jakiś wałek i w sumie deal powinien być zablokowany. Więc zmierzam tylko do tego, że takie głosy są zbędne, a wymiany powinny być puszczane bo z czasem jak sam twierdzisz ...

To tylko dowodzi tego, ze wartosc zawodnikow sie zmienia w czasie.

No i owy deal nie wygląda tak samo jak wtedy. A gdyby obecnie miał miejsce, to nikt by nie wyskoczył z taką samą opinią.

 

Nie jest to szczegolnie odkrywcza koncepcja ;-)

No po tej dyskusji wnioskuje, że dla was jest to coś zupełnie obecnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, nie zakładam najgorszego scenariusza, lecz to co miało miejsce. Skoro piszesz, że miał skład na mistrza, to musiał być bliski salary cap. No a w takim przypadku nie wyciągnie z FA kolesia który będzie robił jemu +30, bo tyle samo będzie on kosztował. Czyli te 48fp w twoich wyliczeniach jest mocno naciągane. Jeśli już chcesz bazować na jakiś wyliczeniach, to przedstaw je rzetelnie, a nie naciągasz.

 

Wyciagniecie gosci na 30+ to absolutnie zaden problem i kazdy contender zbiera takich, gdybym chcial cokolwiek naciagac, to bym policzyl 35-37fp, bo to jest rzeczywisty range, gdzie znajduja sie najlepsi gracze do tej roboty - przykladowo Jendras konczac na 3 miejscu mial praktycznie rzecz biorac OSMIU weteranow ok. 33-36 fp, takze nie dramatyzuj ze biednego contendera stac tylko na graczy robiacych 18.

 

Ale nawet jesli koniecznie zalozymy, ze 30 fp to niespotykany klejnot FA, to mozemy do tej wyliczanki wziac absolutbe FA minimum 25fp, ktore trafilby nawet slepy. Roznica total spada wtedy z 48 na 43 fp, przy 82 slotach to roznica rzedu ok 400 fp, co czesto nie pozwala przesunac sie nawet o jedno miejsce.

 

A pomysly zablokowania byly jak najbardiej uzasadnione, bo toudi psul lige seria idiotycznych trejdow, rozdajac za darmo graczy, zeby zrezygnowac z gry 2 miesiace pozniej.

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciagniecie gosci na 30+ to absolutnie zaden problem i kazdy contender zbiera takich, gdybym chcial cokolwiek naciagac, to bym policzyl 35-37fp, bo to jest rzeczywisty range, gdzie znajduja sie najlepsi gracze do tej roboty - przykladowo Jendras konczac na 3 miejscu mial praktycznie rzecz biorac OSMIU weteranow ok. 33-36 fp, takze nie dramatyzuj ze biednego contendera stac tylko na graczy robiacych 18.

Jeśli to żaden problem, to dziwi mnie fakt, że zamiast atakować tych gości 30+ zainteresowałeś się na FA Damianem Jonesem i Alecem Burksem. No ale najwyraźniej ja się nie znam. Edytowane przez GeDDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przysnąłem ostatnio ale obiecuję poprawę.

 

Indiana Pacers - LeweBiodroSmoka

Nr Imie Nazwisko Wiek Cena

1 Karl-Anthony Towns 23 66,40

2 Joel Embiid 24 60,10

3 Kawhi Leonard 27 48,95

4 Gary Harris 24 41,45

5 Reggie Jackson 28 35,80

6 Trey Burke 25 34,90

7 Kyle Q'Quinn 28 31,95

8 George Hill 32 28,75

9 Yogi Ferrell 25 27,80

10 Skal Labissiere 22 25,80

11 Jordan Bell 23 23,30

12 James Ennis 28 20,55

13 Michael Porter Jr. 20 17,00

Picki: Indiana Pacers

Średnia wieku: 25,31

Salary Cap: 462,75

 

Ban do 02.11.2018, późniejsze pobrania Mahinmiego i Triera oczywiście cofam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to żaden problem, to dziwi mnie fakt, że zamiast atakować tych gości 30+ zainteresowałeś się na FA Damianem Jonesem i Alecem Burksem.

Bo mam juz Gaya, Eda Davisa, Poeltla, Harrisa i Bartona (wszyscy z FA), a takze CP3, ktorego dostalem w wymianie za gracza wzietego z FA. Jak mi ktorys z tych slabszych nie wypali to bede mial miejse na nastepnego. Chyba jasne jest, ze mowilem o wzieciu na jeden zwolniony w wymianie slot jednego gracza, a nie pieciu typow do ostatniego slotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny trejd poszedl. Nie tyle dlatego, ze uzpelnil luki w pozycjach i piotreksuper ma wreszcie legalny sklad, ale mnie bawi ile to Gerard marudzil na wartosc Gasola po przejeciu druzyny by go pozyskac rok pozniej ;-)

I to wcale nie jakos tanio, wiec moze jednak to nie byl zly fundament? ;-P

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oct 7, 7:29 am to moment w ktorym PeWee zaliczyl steala? Czy z tego Derricka White'a nic nie bedzie?

Kiedy to ostatnio u Popa udało się jakiegoś steala wyciągnąć...

 

Fajny trejd poszedl. Nie tyle dlatego, ze uzpelnil luki w pozycjach i piotreksuper ma wreszcie legalny sklad, ale mnie bawi ile to Gerard marudzil na wartosc Gasola po przejeciu druzyny by go pozyskac rok pozniej ;-)

I to wcale nie jakos tanio, wiec moze jednak to nie byl zly fundament? ;-P

Gasol fundamentem? C'mon, jest solidny, ale z roku na rok będzie tracił wartość. Mam też swoje wątpliwości co do przyszłości Teague'a, więc skoro Piotrek nalegał to się zgodziłem, aczkolwiek bez entuzjazmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Team GP Total FPPG ( +/- ) ( FPPG DNIA )
GeDDo 2 107 53,50 ( 0,00 ) ( 0,00 )
Regis 1 52 52,00 ( 0,00 ) ( 0,00 )
Antek 2 101,5 50,75 ( 0,00 ) ( 0,00 )
Wirakocza 1 50,5 50,50 ( 0,00 ) ( 0,00 )
Krzemyk 5 206 41,20 ( 0,00 ) ( 0,00 )
Chytruz 1 39 39,00 ( 0,00 ) ( 0,00 )
obi 2 71,5 35,75 ( 0,00 ) ( 0,00 )
Jendras 1 35 35,00 ( 0,00 ) ( 0,00 )
PeWee 3 91,5 30,50 ( 0,00 ) ( 0,00 )
LeweBiodroSmoka 2 59,5 29,75 ( 0,00 ) ( 0,00 )
piotreksuper 1 27 27,00 ( 0,00 ) ( 0,00 )
ai3 1 24 24,00 ( 0,00 ) ( 0,00 )
Mar 2 42,5 21,25 ( 0,00 ) ( 0,00 )
wiLQ 1 12 12,00 ( 0,00 ) ( 0,00 )
Roger 0 0 #DZIEL/0! ( #DZIEL/0! ) ( 0,00 )
lorak 0 0 #DZIEL/0! ( #DZIEL/0! ) ( 0,00 )
Gerard 0 0 #DZIEL/0! ( #DZIEL/0! ) ( 0,00 )
Marcos 0 0 #DZIEL/0! ( #DZIEL/0! ) ( 0,00 )
bulek 0 0 #DZIEL/0! ( #DZIEL/0! ) ( 0,00 )
kolek23 0 0 #DZIEL/0! ( #DZIEL/0! ) ( 0,00 )

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.