Skocz do zawartości

beGM - Play-offs 2017/2018 [komentarze ogólne]


MJ1

Rekomendowane odpowiedzi

W sezonach, gdzie CP3 nie gra 60 spotkań w sezonie, nie awansował ani razu.

 

To akurat nieprawda.

 

 

 

Opuścił 22 spotkanie, tyle samo Griffin.

W poprzednim sezonie obaj opuścili po 21 spotkań (razem 42 spotkani) i Clippers byli na 4

 

Dwa lata temu Paul z Griffinem opuścili 55 spotkań i Clippers też byli na 4.

 

9 miejsce będzie dość dużą sensacją, bo Paul i Griffin opuścili porównywalną liczbą spotkań, co w poprzednich dwóch sezonach, w których kończyli sezon regularny z przewagą własnego parkietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że gdyby clippers byli na styku po, to by odpuscil 6 spotkan pod koniec? 

 

Van Gundy zapytany o to samo mówił, że nie kupuje sadzania zdrowych graczy i jeśli będzie ok to zagra choćby i w ostatnim meczu tylko.

 

9 miejsce będzie dość dużą sensacją, bo Paul i Griffin opuścili porównywalną liczbą spotkań, co w poprzednich dwóch sezonach, w których kończyli sezon regularny z przewagą własnego parkietu.

 

meh, raczej niespodzianką, ale sensacją nie.

Kolejne urazy dochodzą, słaba ławka (żałuj, że nie widziałeś tej po 1szej części sezonu), ogromne wzmocnienia drużyn, nad którymi Clippers przeważnie sezon kończyli lub walczyli na styku. 

 

Poza tym gdyby nie uraz Butlera to Clippers byliby już skazani na ryby, a w międzyczasie ręcznik rzucili Jazz. Także wcale tu nic pewnego nie ma i kolejka jest długa, a LAF trochę przysnął kiedy inni GMi aktywnie pracowali

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

meh, raczej niespodzianką, ale sensacją nie.

Kolejne urazy dochodzą, słaba ławka (żałuj, że nie widziałeś tej po 1szej części sezonu), ogromne wzmocnienia drużyn, nad którymi Clippers przeważnie sezon kończyli lub walczyli na styku. 

 

W ostatnich latach musisz przyznać, że Clippers w RL NBA nie byli znani z szerokiej rotacji i mocarnej ławki:)

 

Urazy nie są na poziomie wyższym niż urazy w dwóch poprzednich sezonach Clippers w RL NBA, więc to nie jest argument.

 

Mocniejsze zespoły w czołówce, ale i słabsze zespoły z dołu tabeli. Clippers 15/16 przy większej liczbie opusczonych meczów od Paula i Griffina mieli 53 wygrane w rl season, a ich rezerwowymi byli wtedy Jamal Crawford, Pablo Prigioni, Austin Rivers, Wesley Johnson i Josh Smith... Teraz nie zrobią nawet 50 winów, mimo większej liczby tankujących zespołów.

 

Nie mam pojęcia jak wyglądał ten zespół w poprzednich trymestrach, ale zakładam, że Paul, Griffin i Jordan byli na swoich miejscach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię tylko za siebie, bo nie wiem jak uważają inni, ale jeśli siłą Clippers są Griffin i Deandre to obecność Melo nie dość, że jest tam nieefektywnym shooterem bez jakiejkolwiek obrony, to jeszcze masz 3 chętnych na 1,5 pozycji. Dlatego mając Crawforda i Riversa (a był czas gdy jedynym guardem LAC był Felton) myślę, że LAF byłby w lepszej sytuacji. A właśnie tych dwóch zawodników + masę picków wysłał do robiącego mu przysługę, hehe, Człowieka ;)

 

No, ale to głównie chyba w tej dyskusji powinien LAF brać udzial, Qcin ewentualnie. Ja miałem w planach trochę pohibernować i zaliczyć dziś wszystkie 3 mecze, a coś nie idze

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich latach musisz przyznać, że Clippers w RL NBA nie byli znani z szerokiej rotacji i mocarnej ławki:)

 

Urazy nie są na poziomie wyższym niż urazy w dwóch poprzednich sezonach Clippers w RL NBA, więc to nie jest argument.

 

Mocniejsze zespoły w czołówce, ale i słabsze zespoły z dołu tabeli. Clippers 15/16 przy większej liczbie opusczonych meczów od Paula i Griffina mieli 53 wygrane w rl season, a ich rezerwowymi byli wtedy Jamal Crawford, Pablo Prigioni, Austin Rivers, Wesley Johnson i Josh Smith... Teraz nie zrobią nawet 50 winów, mimo większej liczby tankujących zespołów.

 

Nie mam pojęcia jak wyglądał ten zespół w poprzednich trymestrach, ale zakładam, że Paul, Griffin i Jordan byli na swoich miejscach. 

 

Jamal Crawford był sixth manem wtedy. Kto jest niby na jego poziomie obecnie? Luke Babbitt czy Gerald Green?

 

A nawet powiedzmy sobie szczerze. Austin Rivers nad Melo, nie będzie w tym momencie wielką przesadą.

 

Nie mówię, że Clippers nie zasługuje na PO, ale jednak te kontuzje mogłoby ich zniszczyć, zwłaszcza że Griffin długo grał bardzo kiepski sezon. Ich obecność w postseason to żaden no-brainer. Właściwie to kibicuje im tylko ze względu na to, że LAF wtopił ich w wielkie gówno i szkoda, by zupełnie tam utonęli*

 

*właściwie to chyba już toną, to co z tym zarządem komisarycznym? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamal Crawford był sixth manem wtedy. Kto jest niby na jego poziomie obecnie? Luke Babbitt czy Gerald Green?

 

 

Gerald Green.

 

Jamal Crawford 15/16 - 14 punktów z ławki w 27 minut, 40% z gry 34% za 3 bez obrony

Gerald Green 17/18 - 12 punktów z ławki w 22 minuty 40% z gry 37% za 3 bez obrony

 

 

 

A nawet powiedzmy sobie szczerze. Austin Rivers nad Melo, nie będzie w tym momencie wielką przesadą.

 

Może teraz w tym sezonie, ale Austin Rivers 15/16 w powszechnej opinii grał tylko dlatego, że był synem Doca zaliczał 8,9 punktu na mecz i rzucał 33,5% za 3. Carmelo w tym sezonie zalicza 16,2 punktu i trafia ponad 2 trójki na mecz na skuteczności 35,7%.  Bez żadnych wątpliwości Carmelo z regular season 17/18 > Austin Rivers 15/16 z regular season

 

 

 

Nie mówię, że Clippers nie zasługuje na PO, ale jednak te kontuzje mogłoby ich zniszczyć, zwłaszcza że Griffin długo grał bardzo kiepski sezon. Ich obecność w postseason to żaden no-brainer. Właściwie to kibicuje im tylko ze względu na to, że LAF wtopił ich w wielkie gówno i szkoda, by zupełnie tam utonęli*

 

Griffin długo grał kiepski sezon, bo Paul odszedł, Beverley się połamał, Teodosić się kontuzjował i Clippers grali właściwie bez rozgrywającego. Tutaj grałby z Chrisem Paulem, więc nie podejrzewam go o to, by zaliczał duży zjazd.

 

A powtórzę, że absencje Paula i Griffina z powodu urazów nie odbiegają od ich absencji z 2 poprzednich sezonów, które skończyli na 4 miejscu na Zachodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerald Green.

 

Jamal Crawford 15/16 - 14 punktów z ławki w 27 minut, 40% z gry 34% za 3 bez obrony

Gerald Green 17/18 - 12 punktów z ławki w 22 minuty 40% z gry 37% za 3 bez obrony

 

Nie no, to tak nie działa...

 

Crawford to ball handler, facet kreował siebie, partnerów, oddawał największą ilość contestowanych trójek z całych Clippers, dostawał się pod kosz, a jego crossovery łamały kolana najlepszym obrońcom ligi. Gerald Green ogranicza się do bycia catch and shooterem.

 

To tak jakby stawiać wyżej trójki Redicka nad Hardena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, to tak nie działa...

 

Crawford to ball handler, facet kreował siebie, partnerów, oddawał największą ilość contestowanych trójek z całych Clippers, dostawał się pod kosz, a jego crossovery łamały kolana najlepszym obrońcom ligi. 

 

Crawford przez całą swoją karierę w Clippers miał ujemny on/off w ataku, a im dłużej grał tym bardziej był ujemny. Właśnie dlatego, że kreował siebie i oddawał contestowane rzuty. To był gracz o ujemnej wartości.

 

 

 Gerald Green ogranicza się do bycia catch and shooterem.

 

Nie, nie ogranicza się. Catch and shooterem to był JJ Redick, który miewał sezony, że 88% jego rzutów za 2 było asystowanych. W przypadku Greena to jest "tylko" 50%, Green potrafi sobie wykreować rzut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crawford przez całą swoją karierę w Clippers miał ujemny on/off w ataku, a im dłużej grał tym bardziej był ujemny. Właśnie dlatego, że kreował siebie i oddawał contestowane rzuty. To był gracz o ujemnej wartości.

 

 

Nie, nie ogranicza się. Catch and shooterem to był JJ Redick, który miewał sezony, że 88% jego rzutów za 2 było asystowanych. W przypadku Greena to jest "tylko" 50%, Green potrafi sobie wykreować rzut.

 

Najwięcej minut rozegrał w lineup Prigoni - Rivers - Crawford - Wes. Johnson - Aldrich, który był potężnie minusowy. Co na pewno mocno wpływa na ocenę. Sam widzisz jak potężny skład musiał ciągnąć na swoich barkach.

 

W ustawieniu z CP3 był plusowy.

 

Myślałem, że po dyskusji, gdzie LeBron miał ujemny on/off zacząłeś trochę odrzucać pewne absurdy, bo jednak konieczność udowodniania, że Jamal Crawford jest/był dużo lepszym graczem niż Gerald Green wydaje mi się dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej minut rozegrał w lineup Prigoni - Rivers - Crawford - Wes. Johnson - Aldrich, który był potężnie minusowy. Co na pewno mocno wpływa na ocenę. 

 

No w końcu dochodzimy do tego, o czym mówię od samego początku, że ławka Clippers 15/16 i ławka LAFA to jest ten sam potężnie minusowy poziom i skoro potężnie minusowa ławka i kontuzje Paula i Griffina nie przeszkodziły być im na 4 miejscu, to tutaj 9 miejsce będzie moim zdaniem zaniżeniem poziomu tej drużyny.

 

 

 

W ustawieniu z CP3 był plusowy.

 

 

Jak to dobrze, że możemy na potrzeby naszej dyskusji sprawdzić, czy Gerald Green w ustawieniu z CP3 jest w tym sezonie plusowy, prawda?:)

 

 

bo jednak konieczność udowodniania, że Jamal Crawford jest/był dużo lepszym graczem niż Gerald Green wydaje mi się dziwne.

 

Może i był lepszym graczem, ale ze względu na sposób swojej gry, analitycznie był minusowy. 

 

 

Być może to ja dziwnie oceniam ludzi, ale czy naprawdę oczywiste jest, że Jamal Crawford i Austin Rivers w sezonie regularnym 15/16 są dużo lepsi niż Carmelo Anthony i Gerald Green w sezonie regularnym 17/18?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysto informacyjnie, bo historyczna chwila

 

T-Wolves i Clippers mają po 75 oddanych głosach taki sam wynik na poziomie 46,55 W :grin:

I w takich momentach naprawdę mam ochotę ( chyba znowu), żeby przemyśleć tajne głosowanie, bo argumenty mówiące o tym, że pojedynczy skrajny głos nie ma znaczenia przy tych wynikach pokazują, że to nieprawda:)

 

Zwłaszcza, że jest możliwość edycji!!!

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluber, 2 lata temu zarowno Griffin jak i Paul byli zwyczajnie lepszymi koszykarzami niz obecnie, zwlaszcza Griffin, ktory choc wciaz kreci fajne cyferki to do poziomu allstara sie nie zbliza, nawet na Wschodzie i tu jest glowna roznica.

 

 

Myślę, że Griffin byłby all starem na wschodzie spokojnie, gdyby w momencie dobierania składów na tym wschodzie grał. Przecież Goran Dragić zagrał w ASG. Do tego właściwie cały sezon grał bez podającego PG.

 

Chris Paul w regularze grał na kosmicznym poziomie w tym sezonie, miał lepszy on/off od Jamesa Hardena, w advanced stats brylował, zresztą w 24 meczach bez Paula Rockets zanotowali więcej porażek niż w 58 spotkaniach z nim w składzie.

 

 

Plus to, ze TheAndrzej w tym sezonie tez jest w gorszej formie.

 

Ponieważ nie gra z Chrisem Paulem tylko z Lou Williamsem:)

 

 

Carmelo to jest zloty czlowiek w tej rywalizacji juz w ogole, przeciez OKC rzutem na tasme wywalczyli awans do PO w skladzie z dwoma superstarami RW i PG i na pewno nie gorszym od Jordana Adamsem

 

Thunder by się popłakali ze szczęścia gdyby mieli w RL NBA taką ławkę i piątego gracza w piątce, jaką ma LAF u nas:) 

 

 

no to juz w ogole byloby maks korzystne dla mnie, bo LAF mi dal w poprzednim trymestrze.. tadam tadam 12-15

Myślę, że w tym trymestrze o takim wyniku możesz jedynie pomarzyć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam dziwi moja ilość winow.

 

Drużyna z de facto Antonio Blakeneyem jako starting PG przez sporą część trymestru robi u niektórych 10-11 winów. Weird.

Bo na innych pozycjach wygladasz niezle. Jest tu pare druzyn które wygladaja tak jak Ty na pg na każdej:)

 

Poza tym grałeś 3 razy z nets:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na innych pozycjach wygladasz niezle. Jest tu pare druzyn które wygladaja tak jak Ty na pg na każdej:)

 

Poza tym grałeś 3 razy z nets:)

No w sumie tak, te mecze z nets...

 

W sumie gdybym miał trochę wiecej zdrowia (Lonzo i Hassan)i zachował skład z początku sezonu (z CJem zamiast Wigginsa i Manu, Millsem i Jamaalem) to może wokół PO bym się zakręcił, co w sumie było spodziewane przed sezonem. Ale dobrze jest jak jest.

Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.