Skocz do zawartości

50 shades of Suns


Elwood

Rekomendowane odpowiedzi

Warren nie ma rzutu z dystansu i playmakingu (przez co ciężko żeby był dodatnim graczem w ataku), do tego słabo broni - w wieku 24 lat realnie to jest poziom rolesa z ławki, więc jaki to steal skoro został wzięty z loterii? 19ppg na 53%ts to nie jest wysoki poziom jeżeli chodzi o scoring, pytałem juz o to w offseason - no typowy nabijacz statsów z kiepskiego teamu.

Ilu z graczy których wymieniłem a którzy poszli w drafcie z 14 numerem było lepszych od warrena?

 

Typowi nabijacze statsów w kiepskim teamie z reguły nie są plusowymi graczami a warren takim jest. Z sezonu na sezon jest coraz lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warren od dnia draftu zawsze miał albo pecha albo jakiś feler. Jak nie brak trójki to brak obrony, jak nie brak obrony to kontuzja, jak nie kontuzja to brak miłości i zaufania trenera. 

Pamiętam, że przed draftem mówiło się, że ma najlepszy rzut z pierwszej rundy tylko jakoś tego nie było widac gdy dostawał szansę.

O tym, że miał/ma potencjał i warto na niego stawiać trąbiliśmy z Elwoodem dawno temu. Tylko Hornacek nas nie słuchał.

Nie trudno być najlepszym SF w takim teamie jak obecni Suns , gdzie Twoim przeciwnikiem o miejsce w składzie jest surowy i często ganiający z pelnym pampersem młodzieniec mający problem z rzucaniem, podawaniem i kozłowaniem czyli ABC koszykówki. Ponadto w takiej zbieraninie średniaków i "future hall of famer'ów" jak Suns ktoś te punkty musi zdobywac, więc robią to Booker i Warren. 

To o co mam wielkie pretensje i do niego i do Josha to osobiste. Na to nie da się po prostu patrzyć i przewalimy jeszcze przez tę nieziemską skuteczność wiele meczów.

Surowy Josh powinien tymczasowo polecieć do G-League tylko póki jest SF numer 2 w tym zespole to na pewno tak się nie stanie.

 

Dzisiejsza wygrana mogła być przegrana bo jak zwykle roztrwoniliśmy przewagę. Ale na koniec zdażył się cud. Game winner Chandlera i to game winner , o którym mówi cały koszykarski świat. Kto nie widział niech zobaczy:

 


 

Okazuje się, że o regule "There is not offensive goal tending on an inbound pass" nie wiedzieli ani gracze ani nawet niektórzy eksperci w tv. Wiedział za to od 15 lat Triano, w co akurat nie bardzo chce mi się wierzyć. W każdy, razie radość Chandlera epicka. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu z graczy których wymieniłem a którzy poszli w drafcie z 14 numerem było lepszych od warrena?

 

Typowi nabijacze statsów w kiepskim teamie z reguły nie są plusowymi graczami a warren takim jest. Z sezonu na sezon jest coraz lepszy.

Twoja wyliczanka nie ma większego sensu, bo z 15. pickiem poszło kilku zawodników na poziomie ~MVP czyli Giannis, Kawhi czy Nash, tylko co w związku z tym? To oznacza, że z 15. pickiem masz statystycznie większą szansę na franchise playera niż z 14.? 

 

Steal to zawodnik, którego normalnie nie masz większych szans wziąć z takim numerem - wzięcie rolesa to mniej więcej to, co oczekujesz od picku z loterii. Warren na ten moment wygląda na rolesa, i gdyby zrobić redraft to poszedłby na podobnej pozycji co w rzeczywistości biorąc pod uwagę, że za nim wybrani zostali  Jokic, Dinwiddie, Capela, Harris czy Nurkic. To mniej więcej na ten moment poziom Clarksona, który wybrany został z 30-którymś pickiem tamtego draftu.

 

Warren jest minimalnie pozytywnym graczem w słabych Suns.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu z graczy których wymieniłem a którzy poszli w drafcie z 14 numerem było lepszych od warrena?

 

Typowi nabijacze statsów w kiepskim teamie z reguły nie są plusowymi graczami a warren takim jest. Z sezonu na sezon jest coraz lepszy.

Chyba inaczej rozumiemy słowo coraz lepszy

 

Tj z każdym rokiem ma niższe TS, niższe efg, gorzej kończy pod koszem. Im więcej od niego zależy tym gorzej. Jesli zastanawiasz się dlaczego Phoenix ma 26 ofensywę ligi to może dlatego że mają kolesia co rzuca 19 pkt grubo poniżej średniej ligowej . I w sumie z każdej strefy jest poniżej średniej ligowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba inaczej rozumiemy słowo coraz lepszy

 

Tj z każdym rokiem ma niższe TS, niższe efg, gorzej kończy pod koszem. Im więcej od niego zależy tym gorzej. Jesli zastanawiasz się dlaczego Phoenix ma 26 ofensywę ligi to może dlatego że mają kolesia co rzuca 19 pkt grubo poniżej średniej ligowej . I w sumie z każdej strefy jest poniżej średniej ligowej

Z warrenem maja offensive rating 105.8 i to jest poziom 11 ataku w lidze.

Twoja wyliczanka nie ma większego sensu, bo z 15. pickiem poszło kilku zawodników na poziomie ~MVP czyli Giannis, Kawhi czy Nash, tylko co w związku z tym? To oznacza, że z 15. pickiem masz statystycznie większą szansę na franchise playera niż z 14.?

 

Steal to zawodnik, którego normalnie nie masz większych szans wziąć z takim numerem - wzięcie rolesa to mniej więcej to, co oczekujesz od picku z loterii. Warren na ten moment wygląda na rolesa, i gdyby zrobić redraft to poszedłby na podobnej pozycji co w rzeczywistości biorąc pod uwagę, że za nim wybrani zostali Jokic, Dinwiddie, Capela, Harris czy Nurkic. To mniej więcej na ten moment poziom Clarksona, który wybrany został z 30-którymś pickiem tamtego draftu.

 

Warren jest minimalnie pozytywnym graczem w słabych Suns.

Nikt tu nie robi z warrena franchise playera ale w ostatnich 15 latach w loterii poszło grubo ponad 200 zawodników. Gosciu jest w polowie 4 sezonu i jest najlepszym zawodnikiem swojej druzyny, ma 24 lata i rzuca blisko 20 punktow na mecz. To nie jest franchise player ale solidny starter w dobrym teamie i jeszcze ma pare lat zeby sie rozwinac. A nie ma lekko biorac pod uwage sytuacje w sztabie suns w ostatnich latach.

 

Warren to byl poziom clarksona moze rok temu.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Warrenem w każdej zaawansowanej statystyce są na minusie więc to nie jest plusowy gracz. Jest fatalnym obrońcą

wg ESPN jest -2

wg RAPM single year NPI  jest 324 graczem i jest -0,54

ogólnie z s5 Suns

James jest -2,3 netrtg

Chriss - 5,3

Chandler - 5,6

Warren - 6,2

Booker -6,8

Z całej piątki to Warren ma lepsze ortg tylko od Tysona - nawet Chriss daje Suns 108 ortg

 

No i powiedz co robi lepiej z roku na rok Warren ? Bo ani efektywność rzutu, ani skuteczność wjazdów ani nie dołożył lepszego floatera. Ani nie kreuje lepiej

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Warren ma potencjał na dobrego startera to może i prawda, tzn. nawet się do tego nie odnosiłem, więc to bez znaczenia, nie zmienia to faktu, że w swoim drafcie to 12-13. najlepszy zawodnik, więc to nie jest steal, skoro poszedł z 14. pickiem, a do tego się z kolei odnosiłem.

 

A, Booker jest lepszy.

 

Problem z Warrenem jest taki, że przez brak rzutu i chyba mocno przeciętną obronę ciężko go wyobrazić sobie w tym momencie w dużo lepszym zespole jako rolesa, bo ani nie daje spacingu, ani nie daje obrony. IMHO wstawić go do takich Celtics i byłby z grubsza na ten moment bezproduktywny, bo co miałby tam robić na parkiecie? Rzucać midrange J? Ktoś dałby mu piłkę? No nie.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fluber

 

Generalnie nba.com dziwacznie liczy ratingi .

 

Na każdej innej stronie Warren nie daje nawet średniej ligowej ofensywy to raz

 

Jamesa podałem bo jednak był najczęstszym starterem by pokazać że Warren daje dobra ofensye ze względu na otoczenie w jakim najczęściej grał. A i tak z nich dawał najgorszy impakt ofensywny

 

No i czekam już 3 raz na odpowiedż co Warren robi coraz lepiej z sezonu na sezon bo rzuciłeś takie hasło a ja ci napisałem że rok w rok robi gorsze TS, gorsze efG,. ma gorsza skuteczność wjazdów i niczego praktycznie nei dołożył do swojej gry

 

Więc tak z ciekawości na czym oparłeś twierdzenie że jest coraz lepszy?

 

Poza tym o jakiej kradzieży ty piszesz jak po Warrenie poszli Harris, Hood Capela Jokic

 

W tamtym drafcie uważasz że on by poszedł wyżej niż 14?

 

Ja mam podobnie jak BMF w redrafcie Warrena mam 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fluber

 

Generalnie nba.com dziwacznie liczy ratingi .

 

Na każdej innej stronie Warren nie daje nawet średniej ligowej ofensywy to raz

 

Jamesa podałem bo jednak był najczęstszym starterem by pokazać że Warren daje dobra ofensye ze względu na otoczenie w jakim najczęściej grał. A i tak z nich dawał najgorszy impakt ofensywny

 

No i czekam już 3 raz na odpowiedż co Warren robi coraz lepiej z sezonu na sezon bo rzuciłeś takie hasło a ja ci napisałem że rok w rok robi gorsze TS, gorsze efG,. ma gorsza skuteczność wjazdów i niczego praktycznie nei dołożył do swojej gry

 

Więc tak z ciekawości na czym oparłeś twierdzenie że jest coraz lepszy?

 

Poza tym o jakiej kradzieży ty piszesz jak po Warrenie poszli Harris, Hood Capela Jokic

 

W tamtym drafcie uważasz że on by poszedł wyżej niż 14?

 

Ja mam podobnie jak BMF w redrafcie Warrena mam 15

 

Do mojego posta się nie odniosłeś, zresztą podobnie jak wcześniej w sprawie Cousinsa. Żonglujesz statystykami pod tezę jak zawsze.

 

Tak z ciekawości. Czy jak Capela zostałby pierwszą opcją w przykładowych Nets, to myślisz, że jego TS i eFG by poszły do góry czy zaczęło spadać?

 

Warren ma najwyższy impact w Suns, lepiej zbiera, lepiej podaje, lepiej blokuje, wymusza więcej fauli i przed wszystkim ciągnie atak Suns. I tak jak pisałem po akcjach driving jest trzecim najbardziej efektywnym skrzydłowym w lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fluber

 

Generalnie nba.com dziwacznie liczy ratingi .

 

No to sprawdziłem basketball reference, gdzie Warren ma wyliczony ORating 107, co daje Suns z nim na boisku 17 atak w lidze, bez niego 28 atak w lidze. No to niezależnie od strony można przyjąć, że za słabość ataku Suns nie odpowiada Warren.

 

 

 

 

Na każdej innej stronie Warren nie daje nawet średniej ligowej ofensywy to raz

 

Zatem masz rację, co nie zmienia faktu, że poprawia tę ofensywę o 10 miejsc.

 

 

 

 

Jamesa podałem bo jednak był najczęstszym starterem by pokazać że Warren daje dobra ofensye ze względu na otoczenie w jakim najczęściej grał. A i tak z nich dawał najgorszy impakt ofensywny

 

James startował 10 razy, Ullis 23, ale 10>23, kiedy pasuje do tezy?:)

 

Poza tym Ty podawałeś net rating! Warrenowi net rating zaniża beznadziejna obrona, a nie ofenywa. James ma O Rating w tym sezonie 100, Chriss 97, a Warren 107, a Ty podajesz net rating, w któym Warren wypada z nich najgorzej i wnioskujesz na tej podstawie, że jest słaby w ofensywie.

 

I jeszcze piszesz, że głównie startował z Jamesem. Startował głównie z Ullisem, a granie głównie z gościem, który ma 169 centymetrów wzrostu raczej nie wpływa korzystnie na defensywne statystyki, nie sądzisz?

 

 

 

No i czekam już 3 raz na odpowiedż co Warren robi coraz lepiej z sezonu na sezon bo rzuciłeś takie hasło a ja ci napisałem że rok w rok robi gorsze TS, gorsze efG,. ma gorsza skuteczność wjazdów i niczego praktycznie nei dołożył do swojej gry

 

 

 Liczba punktów zdobywanych przez Warrena w kolejnych sezonach:

6 na 52% FG

11 na 50% FG

14 na 49% FG

19 na 48% FG

Wniosek: Warren rzuca coraz gorzej, bo ma coraz gorszą skuteczność. No sorry ely, ale robisz dziwkę z logiki. Koleś robi career-high w punktach, zbiórkach, asystach, blokach i dostawaniu się na linię, a Ty mnie pytasz, gdzie są postępy? Bo nie widzisz? Bo ci Mike James zasłania?:)

 

 

 

Poza tym o jakiej kradzieży ty piszesz jak po Warrenie poszli Harris, Hood Capela Jokic

 

W tamtym drafcie uważasz że on by poszedł wyżej niż 14?

 

Ja mam podobnie jak BMF w redrafcie Warrena mam 15

 

Oczywiście, że poszedłby wyżej niż z 14-tką, po prostu tam, gdzie Capela może być 8 opcją drużyny, to się w tej roli skutecznie sprawdza, tam gdzie Hood może mieć sraczkę w co drugim meczu i na grę Jazz nijak to nie wpływa, tam Warren jest najlepszym graczem drużyny. Wstaw Capelę, Hooda, czy Harrisa w miejsce Warrena i zobacz, co zrobią w tej roli, w jaką musiał wejść Warren.

 

Z tym Hoodem to już przegięcie pały. Od zwolnienia trenera Suns robią bilans 10-23 i Warren jest ich najlepszym graczem. W tym samym czasie Jazz robią 10-23 mając w składzie lepszego Favorsa, lepszego Rubio, lepszego Goberta, lepszego Hooda, lepszego Mitchella i najlepszego trenera w lidze Snydera. Zastanów się, gdzie jest Twój obiektywizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Warren ma najwyższy impact w Suns, lepiej zbiera, lepiej podaje, lepiej blokuje, wymusza więcej fauli i przed wszystkim ciągnie atak Suns. I tak jak pisałem po akcjach driving jest trzecim najbardziej efektywnym skrzydłowym w lidze.

Rok temu miał 9% zbiórek . Teraz ma 9,3. Bloki tak samo miał 1,5% teraz 1,55%. Nie wiem skąd bierzesz dane że lepiej blokuje i zbiera ale to nie jest prawda. Z asystami jest mniej wiecej tak samo przez całą karierę

 

Poza tym skąd czerpiesz info o takiej efektywności drive Warrena bo niestety na nba.com/stats nawet wśród forwardów ma skuteczność 46% czyli gorzej od Barnesa , Ingrama i wielu wielu.

 

Skąd opinia że jest trzeci w skuteczności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Fluber

 

Czyli 18 pkt na na TS55 jak robi Hood jest gorsze od Warrena który robi 19pkt na TS 52,5 ? No rzeczywiście robisz dziwkę z logiki

 

Przecież Warren robi rekordy bo gra większe minuty ale Twój argument o poprawianiu ofensywy jest trochę z D skoro Chriss czy Booker poprawiają wydajniej. Nie wspominając o pg jak JAmes czy Cannan czy nawet Lenie. Z tych którzy grają duże minuty w Phoenix akurat TJ poprawia ofensywie najmniej ( no poza Tysonem i Ullisem)


9,3 > 9, a 1,55 > 1,5 :smile: Są więc postępy i w tym aspekcie ;)

 

A te o drive to gdzieś na twitterze widziałem. Chyba Nbastatlab

A ja myślałem że rozmawiamy na poważnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorak, Ty się znasz dobrze na tych cyferkach, czemu wszędzie są różnice i skąd brać najlepsze dane do takich porównań?

najlepiej z wowy (bo wyliczane z pbp) potem b-r (bo najdokładniejsze estymacje). na pewno nie z nba.com (bo błędnie liczą possessions). nie wiem jak z 82games bo od lat tego nie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.