Skocz do zawartości

beGM - Pytania do Radnych (i nie tylko radnych)


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Tecu napisał:

Jakos rozstrzygnięte jest ile gwarantujemy minimalnie? 

Jak zacznie u Ciebie sezon taki gracz, to 1/3 kontraktu za sezon i musisz się zdeklarować do końca okienka transferowego pomiędzy I a II trymestrem. Założę specjalnie pod kontrakty częściowo gwarantowane temat i tam wszystkich takich graczy i na jakich zasadach będziemy wpisywać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tecu napisał:

Jeżeli oferujemy kontrakt niegwarantowany w pierwszym roku to do kiedy musimy go zagwarantować czy dowolnie zgodnie z CBA? 

 

1 godzinę temu, karpik napisał:

Zgodnie z CBA jest do 10 stycznia w normalnym sezonie, więc u nas można przyjąć okres między I a II trymestrem.

Obiło mi się o uszy że do 4 Kwietnia.

W RL oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, january napisał:

1. Czyli bawimy się w wężyk two-way i w styczniu i będziemy wybierać graczy znając jak grali już pół trymestru pewnie? Tak się upewniam.

2. Co z tym Nwabą - oferta Pacers niby przechodzi?

3. Co z tymi FA - wychodzi, że zaś w pizdę pewnie dostanę na FA i będę miał 13 grajków, więc skoro zostało dużo dobrych FA to chciałbym poznać decyzję, bo nie wiem czy nie negocjować jakichś wymian jeszcze?

1. Skorzystamy z Twojego pomysłu, ale podzielimy to na dwie tury. Najpierw do 26 grudnia będzie czas na wysłanie listy do 30 graczy na I turę, a potem po przydzieleniu 2-wayów, do 28 grudnia będzie czas na wysłanie analogicznej listy na II turę.

 

2. Przed IV turą FA pisaliśmy, że wszelkie nieścisłości będą interpretowane na korzyść zawodnika, więc oferta Pacers jest ważna.

 

3. Będzie wężyk FA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, january napisał:

Szczerze mówiąc to akurat każdy powinien mieć okazję na znalezienie się w tym wezyku, nawet mając 15 graczy. Jesli uzna ze chce kogoś zwolnić to nie powinien być dyskryminowany względem teamów nie potrafiących dotąd skleić tostery do 14 czy 15 graczy.

U jokin right?

RS wystartował, a Ty chcesz aby nawet jeszcze drużyny z 15 graczami mogły sobie kogoś dobrać?

Zwolnić kogoś może w każdej chwili. Podpisać po wężyku też między trymestrami, ale wężyk ma być na domknięcie Waszych składów do 14.

Koniec i kropka. Takie jest ostateczne stanowisko Rady.

Trzeba było nie oddawać Huerterów czy Brownów to byś problemów nie miał. Jak chcesz to Ci Browna oddam za 2x 1st. Kij, niech stracę, oddam Ci też ten LAL 2nd '27.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wątpliwe to jest w ogóle NIEREGULAMINOWE DAWANIE SZANSY. regulamin sporo mówi o tym jak zebrać 14 graczy. I jeżeli mamy robić furtki dla spóźnialskich to wyłącznie z zyskiem dla tych starannych. O ile mi wiadomo otwiera się zaraz okienko i można robić wymiany 2 za 1. To premiuje tych co już zachowali staranność i maja 15 graczy. 
 

wymusić awaryjnie można ewentualne wymiany bo raczej odbędą się one z zyskiem dla tych ok GM. A rynek ustali cenę za pomoc. 
 

dodawanie teraz na kolanie nowej furtki jest bez sensu. Szkodzi tej „solidniejszej” części. 

Co to za pomysł zmiana regulaminu bez głosowania. Veto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

1. A czemu mają być promowane wyłącznie ekipy, które nie zdołały zebrać pełnego składu?

2. Jak ktoś np się mega starał by zapełnić roster - zbierał graczy słabych za minimum w wymianach, podpisywał słabszych graczy na FA (np do których miał prawa) teraz ma być poszkodowany względem ekip, które takiego czegoś nie robiły?

3. Trochę słaby nagły bonus. I tak z takiego waive&sign bardzo niewiele ekip skorzysta, ale możliwość powinna być jak najbardziej.

Ponumerowałem aby Ci  łatwiej odpowiadać.

1. Promowane? Zbieranie szrotu którego nikt nie chciał przez cztery tury nazywasz promowaniem? Śmiesznie wygląda walka Knicks z Lakers o Doizera. Czujecie to? O Doizera...Contenderzy...nie mam nic przeciwko takiemu promowaniu Was. Naprawdę. 

2. Patrz na mój rooster. Starałem się, ale starania zaczęły się w zeszłym sezonie. Myślałem przyszłościowo i co? Zerknij na ranking flubera. Czy moi gracze są słabi? Czy mój rooster jest słaby? Nie ma tam grasza formatu SS, ale w odniesieniu do zeszłego roku udało się zapełnić rooster, zmieścić poniżej 109,1M i jest kolosalny skok jakościowy. Dodatkowo nawet nie skorzystałem z żadnego wyjątku. Nadal mam room MLE i BaE. Zresztą - od tego były III i IV tura, aby nie podpisywać szrotu, a zaproponował coś ciekawego sensownym FA.

3. Waivers wiemy jak funkcjonują. Określa to CBA i regulamin i już mieliśmy kilka przypadków choć by w zeszłym roku.

Dodam jeszcze, że to, iż tak musimy to rozgrywać to nie jest standard i standardem nie będzie. Covid wpłynął i na beGM. Musicie podomykać roostery i Rada Wam w tym pomaga, ale nie ma mowy o tym, aby jeszcze na tym zyskiwać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, january napisał:

No to ja Ci powiem, że zostało jeszcze kilku ciekawych graczy (również spadających przez warunkowania) i jak będę nawet po IVR miał regulaminową 14kę, co miałoby mi blokować możliwość podpisania FA to poważnie rozważę furtkę z oddaniem w wymianie 1 gracza (mamy wszakże okienko transferowe) by mieć ich 13 i się do tego wężyka łapać.

Pokazuję tylko abstrakcyjność przepisu, iż w wężyku takim mieliby brać udział jedynie ci co nie mają 14 graczy.

Kombinuj. Nikt Ci nie zabrania. Już rozgoniłeś prawie całą ławkę więc jeden w tą czy w tamtą na nikim wrażenia nie zrobi. 

Stron na temacie Rady ot ym, gdzie ja przez dwa dni nie mogłem brać udziału w dyskusji przez RL, więc swego nie wiele dołożyłem Chłopaki nabili kilka i wybrali najmniejsze zło.

6 minut temu, karpik napisał:

To się wzajemnie wyklucza ;)

No. Tak.

Ale i tak nie zamierzam korzystać z żadnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, january napisał:
 

Chyba jednak mniejszym złem byłby wężyk dla wszystkich teamów;) i tak większość z 15os nie skorzysta, ale nie będzie premiowania wyłącznie niepełnych rosterów.

Rada podjęła decyzję.

Temat zamknięty.

Wystarczającą bonifikatą dla wszystkich klubów jest to, co sam wymyśliłeś czyli liczenie wydatków od 115M. To w zupełności wystarczy. I jeszcze jedno dodam. Ja się cieszę i czuję nawet trochę satysfakcji, że mam domknięty rooster od dwóch tur FA i w żadnym wężyku nie miał bym najmniejszej ochoty brać udziału. Zaufałem takim, a nie innym graczom i tak pozostanie a nie, że teraz sobie kogoś zwolnię bo na FA pozostał Boban, Moore czy Doizer...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, january napisał:

Oficjalnie wprowadzonego tego wężyka (zasady, terminarz) nie widzę jeszcze. 

Trudno, dostosuję się i jeśli będę miał 14 graczy po IVr to pomyślę co zrobić:)

Siłą rzeczy wężyk będzie rozpisany po oficjalnych wynikach IV tury jak będziemy widzieć który team nie ma domkniętego roosteru.

Ale wiesz co January? Ty to masz łeb. Już furtkę wymyślić.

Tylko, że ja Ci ją chyba zamknę z drugiej strony i wrzucę na Radę zapis do akceptacji że: "kluby mające po zamknięciu IV tury 14 zawodników w roosterze nie będą mogły brać udziału w wężyku poprzez zwolnienie, lub dokonania transferu celem zejścia do 13 lub mniej graczy aby wziąć w owym wężyku udział".

Więc jeśli mi to przejdzie na Radzie, a coś czuje, że ma całkiem spore szanse to śmiało. Zwalniaj czy tam oddawaj kogo chcesz. Ale licz się z tym, że po zakończeniu wężyka Rada sama Ci dobierze gracza według własnego uznania aż do momentu osiągnięcia wymaganych 14 graczy.

giphy.gif?cid=ecf05e47g5qlf6bkbizypppj4a

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, january napisał:

Jedyne co widzę to bezsens aktualny, ale dostosuję się co tam wymyślicie:)

Wybieramy najmniejsze zło. Nie ma idealnego rozwiązania i być nie może. W każdym wariancie ktoś będzie poszkodowany.

Nawet zakładając Twój. Jaką ja mam mieć z tego korzyść, skoro nie chcę i nie zamierzam ruszać nikogo z roosteru? Żadną. 

Teraz, Tecu napisał:

Ja i tak pewnie nie będę w tym brał udziału, ale pomysł by w tzw 5 turze byli równi i równiejsi, nie podoba mi się zupełnie. 

Jak pisałem - skoro w III i IV turze nie znalazł się chętny na jakiegoś 13, czy 14 zawodnika to to jest takie "malutkie" równi i równiejsi.

Oczywiście jeśli chcecie się tak upierać - Rada sama im dobierze graczy i nie będzie żadnej pseudo piątej tury, ani żadnego wężyka. Po prostu popatrzymy co zostało, komu co brakuje i na jakiej pozycji, przedyskutujemy w piątkę w Radzie i będziemy wysyłać tam graczy. Zupełnie tak, jak Ty @january w zeszłym roku przeforsowałeś Temple za room MLE z player option do Hawks którego @eMeS wcale nie chciał.

Wtedy nikt nam nie zarzuci, że są równi i równiejsi lub, że jest to bezsens aktualny. Skoro wolisz January zdać się na nas, niż na wężyk w którym masz jakiś wpływ na to kto do Ciebie trafi to nie sądzę abyśmy my jako Rada mieli z tym problem. Nawet nazwisk nie będziecie podawać tylko pozycję na jaką kogoś potrzebujecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat
  • ely3 przypiął/eła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.