Skocz do zawartości

beGM - Pytania do Radnych (i nie tylko radnych)


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

Nie wiem jak wyobrażasz sobie teraz, by gwarantowany trzyletni kontrakt zamienić w roczny.

moze obarczyc wina winnego (qcina i sote) i mu najwyzej wpsiac ten hajs w dead money.

ja wiem, ze jestem mesjaszem tej gry, ale win wszystkich odkupowac nie mam zamiaru. i ukrzyzowac tez sie nie dam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym samym czasie, co przeszły GWARANTOWANE lata dla Justina Robinsona i Miye Oni, @Alonzo został mocno zje***y za próbę gamblowania z Allonzo Trier.

No nie wiem, może można pójść na rękę człowiekowi morza, chociaż mi z Matt Thomasem nikt nie poszedł, ale nie róbmy sobie jaj, że nagle te lata w ofercie były nie gwarantowane, bo wtedy na bank pojawiłyby się kontroferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MarcusCamby napisał:

W tym samym czasie, co przeszły GWARANTOWANE lata dla Justina Robinsona i Miye Oni, @Alonzo został mocno zje***y za próbę gamblowania z Allonzo Trier.

No nie wiem, może można pójść na rękę człowiekowi morza, chociaż mi z Matt Thomasem nikt nie poszedł, ale nie róbmy sobie jaj, że nagle te lata w ofercie były nie gwarantowane, bo wtedy na bank pojawiłyby się kontroferty.

A co to był za gamble bo średnio kojarzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, january napisał:

Z Thomasem była przecież inna kwestia zupełnie.

Co z tego, że inna? Dałem warunek do jego umowy, a ty twierdziłeś, że to niemożliwe, co było irracjonalną zasadą. Więc jak tylko podpisał z mną kontrakt, to wylądował w dead money, bo nawet nie mogłem go wymienić.

I tak jest zawsze. Ktoś coś spierdoli, to uszy po sobie i musi to przyjąć. A człowiek morza się rozpłacze, powie że niewinny i wiecznie mu błędy uchodzą na sucho, bo jeszcze gotowy się obrazić.

Jedyny kto podczas FA dawał oferty UNG przy kontraktach to był Karpik.

Tu nie ma co dyskutować o zasadach dla graczy z FA. Przecież ten kontrakt byłby irracjonalny ze strony Justina Robinsona i Miye Oni. Qcin chciał zapolować na coś w stylu mojego Derricka Jonesa i jeszcze nie mieć najmniejszego ryzyka, bo wszystkie lata niegwarantowane? Absurd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MarcusCamby napisał:

Co z tego, że inna? Dałem warunek do jego umowy, a ty twierdziłeś, że to niemożliwe, co było irracjonalną zasadą. Więc jak tylko podpisał z mną kontrakt, to wylądował w dead money, bo nawet nie mogłem go wymienić.

I tak jest zawsze. Ktoś coś spierdoli, to uszy po sobie i musi to przyjąć. A człowiek morza się rozpłacze, powie że niewinny i wiecznie mu błędy uchodzą na sucho, bo jeszcze gotowy się obrazić.

Jedyny kto podczas FA dawał oferty UNG przy kontraktach to był Karpik.

Tu nie ma co dyskutować o zasadach dla graczy z FA. Przecież ten kontrakt byłby irracjonalny ze strony Justina Robinsona i Miye Oni. Qcin chciał zapolować na coś w stylu mojego Derricka Jonesa i jeszcze nie mieć najmniejszego ryzyka, bo wszystkie lata niegwarantowane? Absurd.

Zgadza sie, te wszystkie 3 kontrakty to był gambling ze strony Soty- 1 się udał (Miye Oni) , jeden zobaczymy (Didy Silva) i jeden był niewypałem - Justin Robinson- No i tyle w sumie- ja nigdzie nie pisałem ze te kontrakty są niegwarantowane i ja ich do arkusza nie wprowadzalem, składając oferty byłem przekonany ze tam są 3 gwarantowane lata, ktoś ich dał na szaro - nie wiem czemu- ale żyłem w przekonaniu, ze to albo pomyłka (co się czasem zdarza) albo jakaś zasada z CBA o której nie wiem, dopiero dzisiaj, zupełnie przypadkowo się dowiedziałem ze taki kontrakt jest w pełnie gwarantowany wiec zapytałem tutaj kto ma racje :) 

Ja z mojej strony nie mam nic do dodania, to problem Knicks i Człowieka Morze, ewentualne reklamacje może kierować do osoby od której kontrakt Justina pozyskiwała, mnie w tej wymianie nie było :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania

Kiedy mogę podpisać swoje stashe, drugo rundowców i 2wc? 

Czy podczas 3 tury, ewentualnie 4tej, czy w temacie rookie deals? 

Rozumiem, że maksymalną długość kontraktu jeżeli używam wyjątku MLE itd to 4 lata a jeżeli gracz grał już jeden rok w NBA to zmniejsza się o ten rok? 4ty rok to QO? 

Czyli jeżeli nie grał to:

1 rok gwarantowany minimum

2 rok niegwarantowany

3 rok niegwarantowany

Zostaje RFA lub ewentualnie

4ty rok QO, czyli TO

Zostaje UFA po podjęciu TO w 4tym roku

Jeżeli wystąpił już na parkietach NBA w oficjalnym meczu choć jednym to

1 rok gwarantowane minimum

2 rok niegwarantowany

Zostaje RFA lub

3 rok QO, czyli TO

Zostaje UFA po podjęciu TO w 3cim roku

Proszę o potwierdzenie lub poprawę i odpowiedź gdzie i kiedy mogę podpisać kolejno stash, 2wc, drugorundowców. 

Z góry dziękuję, może to u porządkuje jakoś ten temat, nie chcę niedomówień, choć i tak co niektórzy napiszą, że jestem kombinatorzy a inni napiszą o jakimś wkupnym u prezesa itd 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tecu napisał:

Proszę o potwierdzenie lub poprawę i odpowiedź gdzie i kiedy mogę podpisać kolejno stash, 2wc, drugorundowców. 

Stashed players - W temacie rookie deals, umowa 1+1TO wyłącznie.

2wc - Podczas III tury. Umowa zgodna z zasadami CBA

drugorundowców - W temacie rookie deals, umowa zgodna z zasadami CBA. Po trzech latach RFA, po czterech UFA. Możesz też dać im umowę two-way na dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eld @karpik @MarcusCamby @ozzy110

Odnośnie zmian w regulaminie:

W dniu 16.11.2020 o 21:48, Eld napisał:

Dodanie nowego punktu dotyczącego minimalnych kontraktów podpisywanych w trakcie sezonu.

 

10.42. Kontrakty minimalne obowiązujące krócej niż przez cały sezon ( np. podpisane w przerwie między trymestrami ) są liczone we wszelkich rozliczeniach finansowych adekwatnie do czasu ich trwania, tj. kontrakt podpisany po pierwszym trymestrze stanowi 2/3 kontraktu minimalnego i analogicznie 1/3 dla kontraktu podpisanego po drugim trymestrze.

Chciałbym po II trymestrze, a tuż przed III  sezonu 2020/21 podpisać mojego stashowanego gracza Deividasa Sirvydisa, czyli w tym sezonie zarobiłby on około 300tyś$ - a więc 1/3 jego rookie contractu. Najchętniej podpisałbym go na takim samym kontrakcie, jaki właśnie podpisał z rl Pistons, czyli 2+1TO. Czy mogę tak zrobić? 

Różnica jest taka, że on podpisał przed sezonem, a ja chcę go podpisać podczas sezonu. Wynika to u mnie z faktu, że cały czas schodzę - najpierw z hard capu, a teraz z luxury tax i te około 600tyś$ może być dla mnie kluczowe. 

Jednocześnie założyłbym dla takich kontraktów temat i osobiście bym ich pilnował, a Ozzy lub Eld by je wpisywali do arkusza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam krótkie pytanko, co znacza fioletowy kolor przy kontrakcie Cartera?

Czy to oznacza, że za rok będzie zastrzeżonym wolnym agentem, jak zrezygnuje z tej "fioletowej" opcji na sezon 21'-22'?
A jak wezmę opcję na sezon 21'-22', to będzie niezastrzeżonym wolnym agentem w sezonie 22'-23'? 

Ostatnie pytanko, czy mogę Carterowi już teraz zaproonować jakieś extension?

@karpik @MarcusCamby @january @Eld

Dziękuję serdecznie za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Alonzo napisał:

@Eld @karpik @MarcusCamby @ozzy110

Odnośnie zmian w regulaminie:

Chciałbym po II trymestrze, a tuż przed III  sezonu 2020/21 podpisać mojego stashowanego gracza Deividasa Sirvydisa, czyli w tym sezonie zarobiłby on około 300tyś$ - a więc 1/3 jego rookie contractu. Najchętniej podpisałbym go na takim samym kontrakcie, jaki właśnie podpisał z rl Pistons, czyli 2+1TO. Czy mogę tak zrobić? 

Różnica jest taka, że on podpisał przed sezonem, a ja chcę go podpisać podczas sezonu. Wynika to u mnie z faktu, że cały czas schodzę - najpierw z hard capu, a teraz z luxury tax i te około 600tyś$ może być dla mnie kluczowe. 

Jednocześnie założyłbym dla takich kontraktów temat i osobiście bym ich pilnował, a Ozzy lub Eld by je wpisywali do arkusza. 

Nie możesz tak zrobić. Stash czy zwolniony będzie u Ciebie do końca RS. Nie ma możliwości przedstawić mu w trakcie sezonu oferty.

19 minut temu, człowiek...morza napisał:

Panowie, mam krótkie pytanko, co znacza fioletowy kolor przy kontrakcie Cartera?

Czy to oznacza, że za rok będzie zastrzeżonym wolnym agentem, jak zrezygnuje z tej "fioletowej" opcji na sezon 21'-22'?
A jak wezmę opcję na sezon 21'-22', to będzie niezastrzeżonym wolnym agentem w sezonie 22'-23'? 

Ostatnie pytanko, czy mogę Carterowi już teraz zaproonować jakieś extension?

@karpik @MarcusCamby @january @Eld

Dziękuję serdecznie za odpowiedź!

Fioletowy oznacza prawie dokładnie to samo co czerwony. Zrzekasz się - znika, gracz staje się UFA. Nie zrzekasz się - masz prawo do wyrównania i będzie Twoim RFA. Czasu masz sporo bo do końca II rundy w przyszłym roku. Jeśli chcesz go przedłużyć, możesz mu ofertę złożyć jeszcze podczas tych tur FA która to będzie głosowana.

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Eld napisał:

Nie możesz tak zrobić. Stash, zwolniony a później w trakcie sezonu jest u Ciebie do końca RS. Nie ma możliwości przedstawić mu w trakcie sezonu ofery.

Fioletowy oznacza prawie dokładnie to samo co czerwony. Zrzekasz się - znika, gracz staje się UFA. Nie zrzekasz się - masz prawo do wyrównania i będzie Twoim RFA. Czasu masz sporo bo do końca II rundy w przyszłym roku. Jeśli chcesz go przedłużyć, możesz mu ofertę złożyć jeszcze podczas tych tur FA która to będzie głosowana.

mogę mu zaproponować taki  kontrakt jak dostał w realu?

czyli 11.5 mln za 3 lata i u nas będzie ono liczone od sezonu 21'-22' ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat
  • ely3 przypiął/eła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.