Skocz do zawartości

Kyrie w Celtics


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

- KI może zostać liderem Bostonu, a może mieć problem z dopasowaniem się. Chciał być liderem, a w Celtics z miejsca nim nie będzie. Z drugiej strony może pod tym trenerem zagrać sezon życia. Nie wiemy.

 

Moim zdaniem Kyrie jest automatycznym liderem Bostonu, nie musi nawet zagrać jednej minuty na boisku w barwach Celtics żeby cały skład znał swoje miejsce w szeregu na czele z Haywardem. To jest mistrz NBA, jeden z najlepszych ofensywnych graczy w tej lidze, playoff performer, który gra jeszcze lepiej gdy stawka jest najwyższa. Te wszystkie młodziaki w Bostonie mogą na tę chwilę jedynie pomarzyć o tym aby być takim kozakiem jak Irving w finałach NBA. Mimo młodego wieku ma największe doświadczenie i najlepszy resume w tym zespole, nie wyobrażam sobie żeby nie był liderem since day 1. Dodatkowo grając przez trzy lata pod LeBronem podłapał trochę lidershipu i jego pozycja w zespole tylko uwydatni się bardziej w miarę biegu sezonu. 

 

Najbardziej jaram się w tym wszystkim pierwszym meczem sezonu, który nastąpi 17 października w Q przeciwko Celtics. Nie wyobrażam sobie lepszego rozpoczęcia sezonu. To będzie coś pięknego. Wyobraźmy sobie jeszcze ewentualne starcie w playoffach w przyszłym roku pomiędzy tymi drużynami. Starcie Irvinga i LeBrona przeciwko sobie wydaje się miodne samo w sobie, koledzy przez lata a teraz rywale, dodatkowo dochodzi tutaj IT, który z pewnością będzie chciał pokazać extra swoją wartość przeciwko byłemu pracodawcy. Najbardziej jednak będę ciekawy samego LeBrona w tym starciu, myślę że to już nie będzie tylko "playoff LeBron", o którym tak co roku się mówi, to może być coś na miarę LeBron vs Celtics game 6 z 2012r. ale na przestrzeni całej serii, to może być coś niepojętego. James jest strasznie przywiązany do swoich ziomków i ogromne szanował oraz cenił Irvinga, nie szczędząc mu pochwał na każdym kroku, myślę że byli dosyć blisko. LeBron mu ufał, przecież po tych ostatnich przegranych finałach w tunelu James nawijał do niego, że jeszcze tu wrócą, że to nie koniec, a zaledwie parę tyg później Irving zażądał wymiany. Nie wyobrażam sobie tego żeby LeBron nie był extra zmotywowany w bezpośrednim starciu. W każdym bądź razie póki co w tym offseason przygotowuje się ostro. Będzie się działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ shadowy86
No nie wiem. Horford po najsłabszym sezonie od lat chyba nie ma jakiejś szczególnej wartości.

 

@ heronim

Na papierze może tak. Tylko czy potwierdzi to na parkiecie? Przyczyn może być wiele, jednak gdy w Cavs nie grał LeBron to jakoś KI nie ciągnął tej drużyny. To oczywiście wiele nie znaczy, jednak może budzić pewne wątpliwości.

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna z pierwszych mysli roznych kibicow Cavs: zamienilismy kolana Kyriego na biodro Thomasa. Zmiana filozofii Cavs drastyczna, bo widac ze staraja sie wzmocnic defensywe. Crowder to jeden z najlepszych kontraktow w lidze. Frye moim zdaniem nie zacznie sezonu w Cavs, za duzo tych "pokemonow z trojka". Cavs szukaja co najmniej jeszcze jednej wymiany, czy to salary dump, czy salary dump ze wzmocnieniem, stay tuned imho. Calderon moze w drugim klubie z rzedu, finaliscie NBA, nie zagrac ani minuty, jakas klatwa : )   

 

bycie czarna dziura w obronie przy Lebronie to nie to samo co bycie pierwszym w takim defensywnym tworze jak Boston - to moze byc pocalunek smierci, a moze Kyrie po tych wszystkich latach zaskoczy i bedzie gral D.

Druga sprawa, wy piszecie, ze Kyrie to bedzie lepszy fit dla Haywarda, bo IT potrzebowal tyyyyyle pilki. dobrze, ze chociaz tyle spotkan obejrzalem live w hali, bo bym myslal ze ruskie mi podrzucaly jakis inny material na strimach : )

 

Kyrie jest jednym z najbardziej przyjemnych graczy do ogladania, duzo latwiej sie wybacza braki, z takimi umiejetnosciami. napewno wiele osob czeka, zeby zobaczyc jak sie spisze jako ten alpha dog bez cienia "taty". Chlopak ma fure szczescia, bo wyladowac np na zachodzie w Phoenix, z takimi ambicjami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą, wprawdzie myślę, że Cavs będą ew. handlować tym pickiem dopiero gdy okaże się, że LeBron zostanie, no i jednak zluzowali sobie nie na darmo salary, ale gdyby jednak chcieli ruszyć go teraz, to Crowder, Love, Thompson i ten pick dawałby na papierze realne szanse na pozyskanie czegoś konkretnego. tylko chyba zły timing, bo nie widzę realnych kandydatów, a kilka gwiazd poszło przez ostatnie 12 miesięcy, z tym, ze np. dla takich Miśków wymiana w okolicach TD w stylu Thompson+pick za Gasola to mógłby być no-brainer jeżeli byliby poza playoffami a Nets byliby słabi, a Cavs teoretycznie mogliby zrobić jakiś szalony ruch żeby jeszcze raz spróbować powalczyć z Warriors. 

 

trochę głośno myślę, po prostu Crowder na swoim kontrakcie, ten pick od Nets, dwa lata Love'a czy Thompson na nie takim znowu złym kontrakcie to miejsce pod odważną wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy wy widzieliście jak Irving broni picki? 

 

w czy widziałeś jak Kyrie nakurwia w finałach i rzuca po czterdzieści punktów

 

albo jak tym clutch rzutem wygrywa mistrzostwo dla Gorzowa po 50 latach smuty?

 

bo ja widziałem jak broni picki i wygląda to najgorzej, ale nie za to będą go rozliczać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crowder i tak jest overrated, a w tym sezonie i tak by wypadł z piątki. Nie było sensu go dalej trzymać, to był ostatni dzwonek by zbić jakiś kapitał na tym jego rzekomo fantastycznym kontrakcie. Dla mnie jego statystyki to ten sam niezrozumiały casus co Patterson czy Amir. Jeszcze śmiesznej wyglądają pomysły, że on w Cavs będzie w grał na SG. Jaki z Niego guard? Ktoś go widział na tej pozycji? Przecież to będzie rezerwowy zmiennik LeBrona i Love.

 

Co myślę o IT to każdy wie. Kto się wjebie z Nim kontrakt w przyszłym roku, ten umarł w butach.

 

Ainge odnalazł wreszcie swoje jaja, oddał ten balast jakim będzie zaraz stanowił Thomas. Z ich perspektywy szkoda picku, ale sam Thomas + Crowder to byłby rozbój w biały dzień. Myślę, że deal win-win.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym jest nieodłączny element hazardu. Zarówno cała wymiana jak i wartość picku Nets. Cavs mogą go zatrzymać i jeżeli Brooklyn będzie szorował dno, to pick będzie bardzo cenny. Jak Brooklyn Grit przełoży się na miejsce w tabeli w okolicach awansu do PO to wartość tego picku może być jeszcze niższa niż teraz. Ainge zresztą chyba w to zagrał oddając go w tej wymianie, która właściwie i bez niego powinna przejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czy widziałeś jak Kyrie nakurwia w finałach i rzuca po czterdzieści punktów

 

albo jak tym clutch rzutem wygrywa mistrzostwo dla Gorzowa po 50 latach smuty?

 

bo ja widziałem jak broni picki i wygląda to najgorzej, ale nie za to będą go rozliczać 

Ech ale IT w serii z Wizards miał 27,5 pkt na TS 60 Irving w finałach 2017 zrobił 2 pkt więcej na TS 56% mając obok siebie świetnego Le Brona. To naprawdę nie jest tak że Thomas dawał ciała w PO a teraz przychodzi zbawca Irving

Na dodatek Irving bez Jamesa w PO  przy małej próbce jest mega minusowy ( mówię o 3 ostanich PO )

Nawet jak weźmiesz RS to Cavs z Irvingiem ale już Le Brona sa mega słabi .

I ja wiem, że nie cierpisz Le Brona ale to on wygrał ten tytuł dla Clevelend a nie Irving tym pojedynczym rzutem.

 

Różnica między Irvingiem a Thomasem nie jest aż tak duża by wyrównała pakiet Jae-Zizic-pick

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie mów, że jako stopper na Duranta, bo właśnie jem i mogę się ze śmiechu zadławić.

Nie wiem po co tak hiperbolizować.

 

W obronie jest duży lepszym zawodnikiem od Love'a (i tu nie chodzi tylko o obrone 1 na 1 na Durancie, być może nie jest to nawet najistotniejsze zważywszy na styl warriors), w ataku jego rola z grubsza będzie się ograniczać do tej samej funkcji.

 

I żebym nie został źle zrozumiany, Love ovrl jest oczywiście lepszym zawodnikiem, ale pod kątem tej jednej serii nie, a tylko ona z punktu widzenia Cavs ma znaczenie. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech ale IT w serii z Wizards miał 27,5 pkt na TS 60 Irving w finałach 2017 zrobił 2 pkt więcej na TS 56% mając obok siebie świetnego Le Brona. To naprawdę nie jest tak że Thomas dawał ciała w PO a teraz przychodzi zbawca Irving

Na dodatek Irving bez Jamesa w PO  przy małej próbce jest mega minusowy ( mówię o 3 ostanich PO )

Nawet jak weźmiesz RS to Cavs z Irvingiem ale już Le Brona sa mega słabi .

I ja wiem, że nie cierpisz Le Brona ale to on wygrał ten tytuł dla Clevelend a nie Irving tym pojedynczym rzutem.

 

Różnica między Irvingiem a Thomasem nie jest aż tak duża by wyrównała pakiet Jae-Zizic-pick

Ludzie mocno nie doceniają Thomasa. To jest ofensywny killer, bez niego nie było czegoś takiego w meczach Bostonu jak ofensywa. Jak była trwoga, to wszyscy mieli kupę w majtach i piłka szła do Thomasa, który atakował w każdym posiadaniu. Mówienie o upgradzie po transferze Irvinga jest dyskusyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem w szoku po tej wymianie, jednak najbardziej klarownie ocenić dopiero w playoffs. Celtics dali dużo, ale cena za all-stara na kilkuletnim kontrakcie zawsze jest wysoka. Fit wydaje się świetny, liczę, że Stevens wyciśnie więcej z talentu Irvinga, bo koleś jest w ścisłym topie jeśli idzie o pure skill. Poza tym to ultimate PO performer i closer. Oby tylko zdrowie dopisało, ale mam wrażenie, że Boston, dzięki temu offseason wskoczył półkę wyżej. Z półki "powalczą na wschodzie, bez żadnych szans z Cavs" weszli na "powalczą z Cavs", zobaczymy. 

 

Tylko nie mów, że jako stopper na Duranta, bo właśnie jem i mogę się ze śmiechu zadławić.

Mam wrażenie, że wszyscy oceniają Crowdera przez pryzmat kontraktu. W istocie to mocno przeciętny grajek. Taka mocno biedna wersja Dannego Greena (gorszy w D, gorszy w trójkach, oboje nic poza tym), a wszyscy rozpływają się strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tok rozumowania Ainge'a:

 

Kyrie był closerem w Cavs był w ich mistrzowskim runie i sam LeBron oddawał mu piłkę dla jego clutch shotów. Thomas z kolei zgodnie z obiegową opinią nie popisał się w PO, dając przy tym beznadziejną D, czyli w tym wypadku oslabia on drastycznie Cavs. Innymi słowy Ainge oddał tyle assetów ile uważał, że było potrzebne aby pozbyć się Thomasa, który w jego opinii był balastem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.