Skocz do zawartości

Kyrie w Celtics


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie wygląda to pierwsze miejsce w regularze i ten finał konferencji, ale wciąż powtarzam, że sportowo to był słaby jakościowo zespół i to był wynik ponad stan, a nie mówimy wcale o czymś dużym, bo to tylko finał konferencji na Wschodzie. Te 0-2 z Bykami to już powinien być alarm. Zdrowy Rondo i skaczący po głowach Robin Lobez robił im z dupy jesień średniowiecza. Tak to był moment, że 4-0 dla Byków wydawało się realne. Kto oglądał tą serię od początku ten wie o czym mówię.

 

Potem byłem przekonany, że Wizards ich rozjadą. Ok, ławki nie mieli, ale dysproporcja w talencie wydawała się ogromna. Wizards dali jednak ciała, fatalny był John Wall. Gortat był tak beznadziejny, że niektórzy zaczęli mówić, że Al Horford jest wart swojego kontraktu...

 

Nie umniejszam tego sukcesu, uchyliłem czoła wygranym, ale jeśli Boston chcę być czymś więcej niż casusem Atlanty Hawks czy Toronto Raptors to musiał pójść tą drogą. Odpuścić średniaków dla których ten finał konferencji to był szczyt szczytów i uderzyć po gwiazdy. Ainge właśnie to zrobił i szacunek dla Niego. Zwłaszcza, że wartość assetów, które tak długo trzymał w rękawie powoli spadała, bo mu się zaczęły te jednostki dublować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irving ma 25 lat, jaja do ziemi, więcej 40 pts występów w finałach od Kobego i po raz pierwszy w karierze będzie miał naprawdę dobrego trenera. Ile już zawodników rozwinęło się pod Stevensem? Kyrie może być kolejnym.

 

Trochę szkoda, że jednak Celtics załatali te kilka dziur w Cavs, ale sądze, że obecnie mają znacznie większą szanse na finały niż przed rokiem. Większy starpower i wciąż szeroki i versatile skład. No i kto wie, LeBron będzie miał rocznikowo 34 lata, może wreszcie trochę zwolni (pewnie nie).

 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie daj kiedys takiego GMa jak Ainge NYK.

 

Czy Cs wydaja sie mi obecnie silniejsi niz na koniec poprzedniego sezonu?

 

Czy majac mozliwosci manewru zmienilbym pewne ogniwa w druzynie ktora nic nie wygrala przez pare ostatnich lat?

 

Ktore z moich assetow cenie najwyzej ?

 

Tak

Tak

Nie te ktore wymieniam do Cavs.

 

Mysle ze jako czesc calosci zdecydowany plus dla Cs, a ze Cavs tez cos maja z tego tradu to tylko "liga bedzie ciekawsza"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyrie musi przede wszystkim schudnąć/poprawić wydolność, bo jeśli z tej chmury ma być deszcz to musi mieć siłę zapierdalać po zasłonach

 

ale jeśli tak marudził, że chce swój team to myślę, że będzie miał motywację

 

Celtics mogą w tym roku nawet nie zrobić ECF zanim te klocki poukładają i młodzież okrzepnie, ale za rok zacznie się ich okno

 

no a dla ligi to ten trejd oznacza tyle, że na 99,9% mamy GSW-CLE część czwarta, może tym razem dzięki Crowderowi cavs załatają obronę i wyrwą chociaż ze dwa mecze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szanse Celtics na finały rok temu to było jakieś 0,5% (czyli mniej więcej szanse na kontuzjowanego LeBrona).

 

dużo zależy od Browna - rola startera i potencjalnego obrońcy LeBrona, ciekawe, czy sobie z tym poradzi, IMHO nie ta półka potencjału, ale kto wie.

 

co do picku Bostonu vel Brooklynu - bo to najciekawsza sprawa - to faktycznie dużo zależy od tego, jak będzie dysponowany Brooklyn, jest szansa, że w top8 pójdzie 6 wysokich, z czego trzech wygląda naprawdę zachęcająco, więc myślę, że Boston tego może akurat żałować, jeżeli np. z piątym pickiem do wzięcia będzie Bamba.

 

co do Crowdera, koleś to bardzo dobry starter (15ppg na 61%ts + bardzo dobra obrona) za free, jak ktoś oczekuje stopera na LeBrona (ze trzech typów w lidze) to faktycznie może być rozczarowany, ale dla Cavs to zajebista opcja.

 

a, i jeszcze jedno. tyle mówi się o atakowaniu finałów ligi przez Celtics, a Cavs byli w pozycji, że sporo mówi się o odejściu LeBrona, Irving złożył trade request, a Cavaliers mieli zapchane salary. dzięki Ainge'owi, Cavs lekko mają zluzowane salary (zakładając, że 30 mln podatku to lekko) na ten rok, dostali okej zastępstwo za Irvinga (lepsze niż Bledsoe tbh) i dwa assety pod większy trade (Crowder+pick), a jeszcze jest gdzieś perspektywa buyoutu Wade'a. innymi słowy - Cavs nie mieli szans na porównywalny pakiet jak ten od Bostonu, a Irving tak czy siak by odszedł, i można wyobrazić sobie scenariusz, że jednak Cavs zdecydują się wzmocnić na teraz, bo w tym momencie wymiana w stylu Thompson-świetny pick-Zizic za Marca Gasola nie brzmi abstrakcyjnie, a wtedy szanse Bostonu na finały będą podobne jak rok temu. 

 

co do Ainge'a, to mogę ponowić pytanie - mógł to rozegrać inaczej? Horford, żeby zachęcić Duranta, zrzucenie Bradleya i przepłacenie Irvinga - bo odnoszę wrażenie, że Ainge stał się ofiarą samej sytuacji, gdzie chciał zachęcić Duranta/mieć maxa na Haywarda/pozbyć się Thomasa.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, fajny mlody trener, kogo to on w swiat wypuscil, albo odkopal "dla swiata" ?

sprawa druga, to jak Kyrie ma sie wpisywac w ta zespolowa mentalnosc (rzekoma) mlodego trenera jakim jest Stevens ? 

Crowder i Thomas to najlepsze przykłady. Turner załatwił sobie u niego spory kontrakt, nawet taki Jordan Crawford wyglądał nienajgorzej. Ogólnie nie ma wątpliwości, że Stevens odkopał wielu zawodników. Kyrie to oczywiście inny przypadek. Po prostu sądzę, że skorzysta na współpracy z elitarnym coachem po latach użerania się z wuefistami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crowder i Thomas to najlepsze przykłady. Turner załatwił sobie u niego spory kontrakt, nawet taki Jordan Crawford wyglądał nienajgorzej. Ogólnie nie ma wątpliwości, że Stevens odkopał wielu zawodników. Kyrie to oczywiście inny przypadek. Po prostu sądzę, że skorzysta na współpracy z elitarnym coachem po latach użerania się z wuefistami.

Stevens to do tej pory "kolekcjonowal" same pi$deczki, jakies tam przeblyski, ze on kogos tam nie chce, bo mu na glowe wejdzie. Dostaje teraz po raz pierwszy goscia z jajkami do ziemi, gotowego all-stara na tu i teraz - zeby sie nie skonczylo jak przygoda mietkiego Hoiberga z Rose/Butlerem/Rondlem. Irving to nie bedzie "panie trenerze" Gordon Hayward.

nie po to odpuscil 15% trade kickera dla Bostonu, zeby TRENER > GWIAZDA, badzmy powazni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stevens to do tej pory "kolekcjonowal" same pi$deczki, jakies tam przeblyski, ze on kogos tam nie chce, bo mu na glowe wejdzie. Dostaje teraz po raz pierwszy goscia z jajkami do ziemi, gotowego all-stara na tu i teraz - zeby sie nie skonczylo jak przygoda mietkiego Hoiberga z Rose/Butlerem/Rondlem. Irving to nie bedzie "panie trenerze" Gordon Hayward.

nie po to odpuscil 15% trade kickera dla Bostonu, zeby TRENER > GWIAZDA, badzmy powazni.

Jak nie będzie chciał słuchać Stevensa to będzie znaczyło, że jest głupi, a to z kolei będzie znaczyło, że Ainge zjebał i będzie musiał go oddać po roku. 

 

Ja jednak nie wierzę, że Kyrie będzie chciał ustawiać Stevensa. 

Edytowane przez Cloud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie chciał słuchać Stevensa to będzie znaczyło, że jest głupi, a to z kolei będzie znaczyło, że Ainge zjebał i będzie musiał go oddać po roku. 

 

Ja jednak nie wierzę, że Kyrie będzie chciał ustawiać Stevensa. 

ja to sie bardziej zastanawiam, czy Stevens poprostu dla spokoju bedzie siedzial cicho a nie to "czy" Kyrie bedzie sluchal/ustawial trenera.

zalozmy sie moze o jakas symboliczna "dyszke" ? : >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to sie bardziej zastanawiam, czy Stevens poprostu dla spokoju bedzie siedzial cicho a nie to "czy" Kyrie bedzie sluchal/ustawial trenera.

zalozmy sie moze o jakas symboliczna "dyszke" ? : >

No ale na jakiej podstawie to rozstrzygniesz? Jeśli Stevens dla spokoju będzie siedział cicho, to wtedy się nie dowiemy czy Kyrie robił co chciał czy nie, bo będzie o tym.... cicho. ;)

Edytowane przez Cloud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecieki!

To za mało, bo na każdy przeciek się znajdzie ktoś, kto powie, że jednak było inaczej. :D

 

Pod Stevensem to nawet Jordan Crawford się ogarnął, a gość wyglądał jakby był zjarany codziennie. Nie będzie żadnych cyrków, bardziej się martwię o to czy Irving jest jeszcze w stanie zrobić parę kroków do przodu i stać się lepszym koszykarzem. Mam nadzieję, że tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To za mało, bo na każdy przeciek się znajdzie ktoś, kto powie, że jednak było inaczej. :grin:

 

Pod Stevensem to nawet Jordan Crawford się ogarnął, a gość wyglądał jakby był zjarany codziennie. Nie będzie żadnych cyrków, bardziej się martwię o to czy Irving jest jeszcze w stanie zrobić parę kroków do przodu i stać się lepszym koszykarzem. Mam nadzieję, że tak.

Z drugiej strony Horford raczej nie zaliczył postępu pod Stevensem. A nawet rzekłbym, że lekki regres

 

Ale akurat co do ofensywy to bym się nie martwił . Hayward Irving to świetny duet. Wiadomo trzeba zmienić mentalność bo Hayward lubi dużo grać w pnr a Irving aż 20% posiadań gra w iso. Ale choć to będzie kuleć na początku to na końcu powinno kulać. Gorzej po drugiej stronie parkietu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To za mało, bo na każdy przeciek się znajdzie ktoś, kto powie, że jednak było inaczej. :grin:

 

Pod Stevensem to nawet Jordan Crawford się ogarnął, a gość wyglądał jakby był zjarany codziennie. Nie będzie żadnych cyrków, bardziej się martwię o to czy Irving jest jeszcze w stanie zrobić parę kroków do przodu i stać się lepszym koszykarzem. Mam nadzieję, że tak.

co on ma zrobic - zamienic w totalnego Westbrooka tylko bez zadnego effortu w obronie? musialby pracowac nad obrona a to pociagnie spadek w ataku. trzymalem chociaz kciuki wiele razy jak mi pokazal w dwoch trzech meczach z rzedu, ze moze chociaz zrobic 6-7 asyst. zeby on byl jakims atleta, moze go ten Boston zmieni. 

tylko ja tu widze, ze musialyby sie zmienic ze 3 rzeczy albo 2 chociaz. i pamietajcie, on ma byc teraz wasza absolutna 1sza opcja. nie ma zadnego wstretnego taty w postaci Lebrona, zbierajacego caly splendor a zarzucajacego kazde niepowodzenie (szyderkuje troche tutaj).

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co on ma zrobic - zamienic w totalnego Westbrooka tylko bez zadnego effortu w obronie? musialby pracowac nad obrona a to pociagnie spadek w ataku. trzymalem chociaz kciuki wiele razy jak mi pokazal w dwoch trzech meczach z rzedu, ze moze chociaz zrobic 6-7 asyst. zeby on byl jakims atleta, moze go ten Boston zmieni. 

tylko ja tu widze, ze musialyby sie zmienic ze 3 rzeczy albo 2 chociaz. i pamietajcie, on ma byc teraz wasza absolutna 1sza opcja. nie ma zadnego wstretnego taty w postaci Lebrona, zbierajacego caly splendor a zarzucajacego kazde niepowodzenie (szyderkuje troche tutaj).

Ma 25 lat, będzie wchodził w swój prime to chyba mogę liczyć, że stanie się lepszy niż jest teraz? W obronie chociaż lekka poprawa, playmaking mógłby poprawić. Zobaczymy jak to się ułoży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.