Skocz do zawartości

Kyrie w Celtics


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie mocno nie doceniają Thomasa. To jest ofensywny killer, bez niego nie było czegoś takiego w meczach Bostonu jak ofensywa. Jak była trwoga, to wszyscy mieli kupę w majtach i piłka szła do Thomasa, który atakował w każdym posiadaniu. Mówienie o upgradzie po transferze Irvinga jest dyskusyjne.

Nie przesadzaj w drugą stronę. Irving jest lepszy od Thomasa ale na pewno nie tyle lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że wszyscy oceniają Crowdera przez pryzmat kontraktu. W istocie to mocno przeciętny grajek. Taka mocno biedna wersja Dannego Greena (gorszy w D, gorszy w trójkach, oboje nic poza tym), a wszyscy rozpływają się strasznie.

 

To jest dokładnie ten schemat. Każdy wie, że to jest bardzo dobry kontrakt za solidnego gracza dającego grę z obu stron parkietu, ale też nic ekstra nie wrzuci. Mimo to ten jego kontrakt powoduje, że część osób zaczyna podbijać jego wartość też boiskową.

 

Niby uchodzi za bardzo dobrego obrońcę 1 na 1 i przyzwoitego w team defence, ale z zastrzeżeniem że na czołowych graczy stopperem nie będzie. Wolałbym już mieć np. PJ Tuckera, którego wiem że z powodzeniem mogę rzucić zarówno na SG Hardena jak i LeBrona.

 

To jest solidny gracz, ale nie jakiś game changer potencjalnej serii z Bostonem czy GSW, co tutaj sugerują koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że wszyscy oceniają Crowdera przez pryzmat kontraktu. W istocie to mocno przeciętny grajek. Taka mocno biedna wersja Dannego Greena (gorszy w D, gorszy w trójkach, oboje nic poza tym), a wszyscy rozpływają się strasznie.

Myślę, że to Ty z MC raczej sobie dopowiadacie. Jak słusznie zauważyłeś te wszystkie oceny są wysuwane pod kątem jakości do kontraktu. 

 

Nie zauważyłem by ktoś wartość Crowdera jako stricte gracza specjalnie zawyżał.

 

Jeśli przez "przeciętnego gracza" rozumiesz dobrego/bdb roles'a to masz racje. 

 

To jest solidny gracz, ale nie jakiś game changer potencjalnej serii z Bostonem czy GSW, co tutaj sugerują koledzy.

Jeśli przez kolegę rozumiesz mnie, to znów błędnie zinterpretowałeś to co napisałem.

 

 

 

Edit: no i tak ogólnie nie rozumiem tych waszych dywagacji. Zmierzają one do tego, że przy ocenie wymiany mamy odseparowywać kontrakty na jakich grają zawodnicy? Nie mają one znaczenia dla całokształtu? 

 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tok rozumowania Ainge'a:

 

Kyrie był closerem w Cavs był w ich mistrzowskim runie i sam LeBron oddawał mu piłkę dla jego clutch shotów. Thomas z kolei zgodnie z obiegową opinią nie popisał się w PO, dając przy tym beznadziejną D, czyli w tym wypadku oslabia on drastycznie Cavs. Innymi słowy Ainge oddał tyle assetów ile uważał, że było potrzebne aby pozbyć się Thomasa, który w jego opinii był balastem.

Nie sądzę, by Thomas dla Danny'ego był balastem. Nietrafne rozumowanie. Balastem to był Crowder, ale na pewno nie Thomas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu się odje... to ja nie wiem. Myślałem, że Celtics już skończyli offseason i nawet nie śledziłem NBA ostatnio, a tu taka bomba. Danny to ma jaja ze stali, bo w tym off seasoon zaryzykował już sporo i kto wie jak to wszystko wypali.

 

Na pierwszy rzut oka, jak zobaczyłem wymianę rano, to pomyślałem, że Celtics oddali za dużo i nadal tak myślę. Jakby został pick Nets, to byłbym zadowolony, bo nie chcę dawać maksa IT i ten problem jest już rozwiązany i akurat to mi się podoba. 

 

Nie mogę się doczekać jak to wszystko Brad poukłada i liczę, że Irving zrobi postęp i wymiana będzie dzięki temu wyglądała lepiej niż teraz. Ainge w drafcie radzi sobie najwyżej średnio, ale wymiany mu wychodziły, więc liczę, że i ta wymiana (w dalszej perspektywie) będzie wyglądała dla C's dobrze. Na ten moment wygląda na to, że Cavs wygrali ten trade, nie jakoś bardzo mocno, ale jednak. Zobaczymy jak to wszystko będzie wyglądało za rok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby uchodzi za bardzo dobrego obrońcę 1 na 1 i przyzwoitego w team defence, ale z zastrzeżeniem że na czołowych graczy stopperem nie będzie. Wolałbym już mieć np. PJ Tuckera, którego wiem że z powodzeniem mogę rzucić zarówno na SG Hardena jak i LeBrona.

 

 

Przecież Le Bron najlepszą serię zagrał w PO przeciw Tuckerowi i Toronto

 

No I Tucker praktycznie w spotup broni rywali na 1,29 PPP wg Synergy a Crowder na 0,76 . Wg SVU Jae zatrzymuje rywali za 3 na skuteczności 29 a PJ na 42%

 

Nie wiem jakim cudem ci wychodzi , że Jae jest gorszym obrońcą od PJ ale to był  w zeszłym roku najlepszy obrońca Celtów, zarówno na obwodzie jak i w pickach. W zespołowej też nie nawalał. Przegrał pojedynek z Le Bronem ale cały Boston zagrał fatalnie

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: no i tak ogólnie nie rozumiem tych waszych dywagacji. Zmierzają one do tego, że przy ocenie wymiany mamy odseparowywać kontrakty na jakich grają zawodnicy? Nie mają one znaczenia dla całokształtu? 

 

 

Często zaciemniają obraz, niestety. Dwóch porównywalnych graczy odbiera się często inaczej, bo jeden zarabia 7mln, a drugi 12mln. I wiadomo, że lepiej mieć w zespole tego za 7, problem się pojawia kiedy ten za 7 nagle będąc tym samym graczem zaczyna urastać do kogoś więcej niż jest, a jego kolega który dostał lepszy kontrakt, bo trafił może w lepszy okres nagle staje się szrot playerem.

 

Obaj sportowo są porównywalni, ale optyka się strasznie zaciemnia przez te różnice w kontraktach.

 

Ja uważam, że Boston mając Smarta i Jaylena Browna, a ten pierwszy jest na pewno dużo lepszy w obronie co pokazał sam Ainge w serii z Wizards, a Brown w tym momencie może nie, ale potencjał znacznie większy. Crowder może byłby ważną częścią rotacji Bostonu, ale równie dobrze mógłby w ogóle wypaść z rotacji. Myślę, że Ainge to wiedział. Zresztą sami fani Bostonu często wymieniali to nazwisko jako część trade value, bo wiedzieli że można go ładnie sprzedać w tym momencie.

Przecież Le Bron najlepszą serię zagrał w PO przeciw Tuckerowi i Toronto

 

No I Tucker praktycznie w spotup broni rywali na 1,29 PPP wg Synergy a Crowder na 0,76 . Wg SVU Jae zatrzymuje rywali za 3 na skuteczności 29 a PJ na 42%

 

Nie wiem jakim cudem ci wychodzi , że Jae jest gorszym obrońcą od PJ ale to był  w zeszłym roku najlepszy obrońca Celtów, zarówno na obwodzie jak i w pickach. W zespołowej też nie nawalał. Przegrał pojedynek z Le Bronem ale cały Boston zagrał fatalnie

 

Nie jestem przygotowany w tym momencie na dyskusje na twoim "koniku" czyli cyferki, ale wiesz że kolejny raz zapoznam się z tymi danymi i zapewne kolejny raz wypunktuje wszelkie nieścisłości, co już nie raz miało miejsce w naszych dyskusjach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I ja wiem, że nie cierpisz Le Brona ale to on wygrał ten tytuł dla Clevelend a nie Irving tym pojedynczym rzutem.

 

 

bez Kyriego by c***a wygrali nie tytuł

 

jasne James jest sercem i mózgiem, ale Kyrie był niesamowicie ważny dla tej drużyny

 

Ainge pokazał, że ma jaja i obstawił Kyriego, Haywarda,Tatuma i Browna za rok lub dwa robiących finały - zobaczymy pod Stevensem może coś z tego wyjść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje ,że w tej wymianie jest haczyk.,Coś tu mocno śmierdzi.,W czerwcu Thomas jest filarem Celtics., Ainge wyrzuca w błoto pick #1 ,żeby tylko nie wybrać Fultza i nie urazić tym ambicji Thomasa.,Jeżeli Boston dwa miesiące temu z miłości do Thomasa  zrezygnował z pozyskania przyszłego All Stara i wziął średniaka z #3 ,a wczoraj pozbył się Thomasa bez mrugnięcia okiem.,To coś tu musi być na rzeczy.,Czy IT przez te dwa miechy się skiepscił ? Może w biodrze zamiast tytanu ma aluminium ? Czemu nagle z dnia na dzień Ainge się odkochał?.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje ,że w tej wymianie jest haczyk.,Coś tu mocno śmierdzi.,W czerwcu Thomas jest filarem Celtics., Ainge wyrzuca w błoto pick #1 ,żeby tylko nie wybrać Fultza i nie urazić tym ambicji Thomasa.,Jeżeli Boston dwa miesiące temu z miłości do Thomasa  zrezygnował z pozyskania przyszłego All Stara i wziął średniaka z #3 ,a wczoraj pozbył się Thomasa bez mrugnięcia okiem.,To coś tu musi być na rzeczy.,Czy IT przez te dwa miechy się skiepscił ? Może w biodrze zamiast tytanu ma aluminium ? Czemu nagle z dnia na dzień Ainge się odkochał?.,

 

Bo nie chciał dać 175 centymetrowemu rozgrywającemu, który zraz będzie miał 30 lat, z którym przegrał 3 PO pod rząd z Cavs, Atlantą i Cavs MAXA. A teraz ma tańszego, lepszego, młodszego i bardziej doświadczonego w finałach NBA All-Stara, który jeszcze nie powiedział swojego ostatniego słowa, bo wchodzi dopiero w swój prime. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje ,że w tej wymianie jest haczyk.,Coś tu mocno śmierdzi.,W czerwcu Thomas jest filarem Celtics., Ainge wyrzuca w błoto pick #1 ,żeby tylko nie wybrać Fultza i nie urazić tym ambicji Thomasa.,Jeżeli Boston dwa miesiące temu z miłości do Thomasa  zrezygnował z pozyskania przyszłego All Stara i wziął średniaka z #3 ,a wczoraj pozbył się Thomasa bez mrugnięcia okiem.,To coś tu musi być na rzeczy.,Czy IT przez te dwa miechy się skiepscił ? Może w biodrze zamiast tytanu ma aluminium ? Czemu nagle z dnia na dzień Ainge się odkochał?.,

 

Fultza nie wybrał bo się okazało, że to tuman, który nawet nie wie ile drużyn jest w NBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie chciał dać 175 centymetrowemu rozgrywającemu, który zraz będzie miał 30 lat, z którym przegrał 3 PO pod rząd z Cavs, Atlantą i Cavs MAXA. A teraz ma tańszego, lepszego, młodszego i bardziej doświadczonego w finałach NBA All-Stara, który jeszcze nie powiedział swojego ostatniego słowa, bo wchodzi dopiero w swój prime. 

Przecież przez dwa miesiące Thomas się nie skurczył,ani nagle nie zestarzał.,Taką samą wiedzę Ainge miał w czerwcu ,a mimo to z miłości do Thomasa wypi**dolił w błoto jedynkę.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co, wymienil go na goscia ktory wierzy w teorie spiskowe i ze ziemia jest plaska ?

 

akurat wiara w teorie spiskowe jest oznaką zdrowego rozsądku i krytycznego myślenia, ja też w niektóre wierzę [JFK, WTC np]

 

a z tą płaską ziemią to jest przecież zgrywa i próba pokazania, że amerykańskie media i społeczeństwo są mało rozgarnięte i  na tyle miałkie że w ogóle na to poświęcają czas

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież przez dwa miesiące Thomas się nie skurczył,ani nagle nie zestarzał.,Taką samą wiedzę Ainge miał w czerwcu ,a mimo to z miłości do Thomasa wypi**dolił w błoto jedynkę.,

Ainge widzi w Jaysonie Tatumie drugiego Pierce'a. Wiedział, że go z trójką wybierze, więc wydymał 76ers, ale tym ostatnim tradem dał mocno ciała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pierwszy szok już minął i można coś więcej o tej wymianie napisać.

 

Po pierwsze dziwi mnie trochę umniejszanie zasług i możliwości byłych graczy Celtics z ostatniego sezonu przez co poniektórych userów (i nie mam tu na myśli fanów Celtics). chodzi mi o Thomasa (balast), Crowdera (przeciętny rols) i Bradleya (przereklamowany obrońca). To kto tam wygrał tą Konferencję w regularze się pytam?

 

Za to wychwalani są- Smart (fakt, że świetnie broni, ale rzut ma kwadratowy), Brown (którego osobiście lubię, ale nie róbcie z niego niewiadomo kogo, wchodził jako energizer z ławki bez presji i ok w playoffs grał fajnie, nawiasem mówiąc większość osób krytykuje ostatni draft, a z Browna już robi się niewiadomo kogo), ponadto pragnę zauważyć, że Tatum to debiutant. 

 

Przyszłościowo grupa: Irving, Smart, Brown, Hayward, Tatum + jeszcze paru debiutantów wygląda dobrze, ale aktualnie jakiekolwiek doświadczenie w NBA mają tam tylko - Irving, Hayward, Horford, Morris, Baynes, Smart, Rozier, Brown jako rookie i Larkin, który właśnie wraca do NBA i jeszcze nie jest pewne, czy ostanie w tej lidze. Jesteście pewni, że tak młoda i nieograna drużyna po stracie większości swoich graczy z rotacji (ostali się tylko Horford, Smart, Rozier i Brown), to kandydat do Finału NBA w tym sezonie? Może w kolejnym tak, ale w tym sezonie tego nie widzę. 

 

Oczywiście pytań jest zbyt wiele - jakim liderem będzie Irving? Którzy z młodych graczy wejdą do rotacji? Kto tam będzie grał pod koszem? Czy ktoś w Celtics będzie notował przynajmniej 5 zbiórek? Kto tam będzie bronił? 

 

Jak mówimy o młodej drużynie skazanej na sukces, to podam tylko jeden przykład - Oklahoma City Thunder.

Mieli zdobywać tytuł za tytułem. Gdzie dziś są Durant, Harden, Jeff Green i Ibaka? 

 

Może z Celtics będzie inaczej. Nie wiem. Z mojej perspektywy liczy się tylko ten sezon, a Celtics wcale nie wyglądają w tej chwili mocniej. Cavs - wiadomo, ale kilka innych teamów na Wschodzie wcale na tu i teraz nie prezentuje się od nich gorzej. Tatum i Brown - może za rok lub dwa, ale w tym sezonie dopiero się będą ogrywać. 

 

Cavs

Może jestem w mniejszości, ale nie widzę odchodzącego LeBrona z Cleveland. 

Isaiah Thomas to dobry zamiennik Irvinga, ale pod warunkiem, że ta kontuzja biodra to nic na tyle poważnego, żeby go spowolnić. 

Cavs to świetnie rozegrali, jeżeli z Thomasem wszystko będzie ok - na ten moment wymienili Irvinga na porównywalnego do niego gracza i do tego dostali jeszcze Crawdera, który w Cavs sie przyda, a w Celtics bedzie problem z pilnowaniem LBJa w tej serii. Wyciągniecie Zizicia z premedytacją, to kolejny cios w Celtics (ich jedyny wysoki, w temacie Celtics kibice zapewniali mnie, że jest świetny) i do tego pick, który można wykorzystac na kolejne wzmocnienie. 

Bravo Cavs. 

 

Sezon pokaże jakim liderem będzie Irving. Z pewnością będzie chciał coś udowodnić, ale wiadomo, że łatwiej rzuca się grając z LeBronem za plecami (lub pod koszem) w składzie. Obaczymy, jak mu pójdzie bez niego. Jeżeli Isaiah będzie zdrowy to o niego jestem spokojny w Cavs. 

 

Trade ten już rozruszał dyskusje o Konferencji Wschodniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może z Celtics będzie inaczej. Nie wiem. Z mojej perspektywy liczy się tylko ten sezon, a Celtics wcale nie wyglądają w tej chwili mocniej. Cavs - wiadomo, ale kilka innych teamów na Wschodzie wcale na tu i teraz nie prezentuje się od nich gorzej. Tatum i Brown - może za rok lub dwa, ale w tym sezonie dopiero się będą ogrywać. 

 

 

200_s.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Alonzo - Celtics rozmontowali swój skład tego lata i ciężko w tym sezonie będzie im osiągnąć sukces. Thomas miał pozytywny wpływ na całą drużynę, jak będzie z Irvingiem? Zobaczymy. Jak zanotuje taki sezon jak Harden zaraz po przejściu do Rockets, to powiem, że ta wymiana miała sens. W innym wypadku trade na minus dla Celtics.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.