Skocz do zawartości

NBA Draft 2018


LukeMorrison

Rekomendowane odpowiedzi

Obrona Aytona to bardzo duży red alert. Według mnie top3 jest względem siebie tak blisko, że jedynka na ten moment to kwestia fitu, ale jakbym miał mówić o osobistych preferencjach, łatwiej ofensywę zbudować na świetnym rozgrywającym i rzucającym obwodowym, niż świetnym w ofensywie wysokim.

 

Nie wiem na ile brak instynktów w obronie Aytona jest możliwe do poprawy. Mierząc potencjał na zasadzie ''gdyby poprawił X...'', to Ayton jest bezsprzecznie w tym drafcie najlepszy, ale nie jestem fanem takiego myślenia. W ostatnich meczach DAA bronił już trochę lepiej, więc to na razie tylko uwaga po 1/3 sezonu.

czyli mówisz ze Ayton to moze być taki drugi KAT? świetne cyferki, które nie przekładają sie na nic. Chyba ze trafi do druzyny z drugim ekstra graczem, który pociągnie druzyne, także w obronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądnąłem większość spotkań Arizony i on po prostu nie ogarnia w teamD, jego help defense nie istnieje, jak rzadko w college'u zdarza się, że ktoś z atletyzmem na poziomie Ewinga robi przez 32 minuty 1,4 bloku na mecz? jedyne momenty kiedy jego obrona wygląda dobrze, to jak ktoś próbuje zagrać przodem do kosza naprzeciw niego i od czasu do czasu przy pickach, ale to wynika z jego sprawności. Ayton jeżeli chodzi o poruszanie się w teamD wygląda jak powolny, wiecznie spóźniony center bez instynktów jako rim protector, ale przecież to jest fizycznie tytan sprawności, to nie kwestia gubienia rotacji, a raczej tego co się ładnie nazywa defensive awareness. Większym problemem w Arizonie jest granie obok Risticia, ale nie tłumaczy i tak powyższego. Ostatnie mecze to symptomy poprawy, więc z ocenami pewnie warto poczekać na koniec sezonu, ale gruntownej zmiany się nie spodziewam.

 

​Jestem bardzo ciekawy, czy ten brak instynktów można naprawić, on oczywiście dalej może być dobrym obrońcą, jak poprawi obronę na pickach i indywidualną obronę, ale Towns przez trzy lata ją poprawił może minimalnie, a zakładam, że robi wszystko, żeby to zrobić, więc to ogólnie wyższa szkoła jazdy.

 

Jaren Jackson w grudniu robił w 25 minut jakieś 5 bloków na mecz średnio, i o ile jest strasznie surowy, to jest też rok młodszy od Bamby i Aytona, i IMHO jako gracz NBA może skończyć lepiej niż Bagley czy Ayton, z tym, że ma dużo niższy floor.

 

czyli mówisz ze Ayton to moze być taki drugi KAT? świetne cyferki, które nie przekładają sie na nic. Chyba ze trafi do druzyny z drugim ekstra graczem, który pociągnie druzyne, także w obronie

Towns to akurat bardzo dobry gracz pomimo słabej obrony, i wydaje mi się, że Ayton powinien być lepszy na pickach i 1vs1 D.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie Oby Bulls nie wybrali walki o play-off :smile: jak myślicie wypadnie poza top 3? Przed startem sezonu 1 draftu porównania do Durango lub Georga a teraz według niektórych dopiero 4. Kontuzja aż tak zanizy jego wartośc?

 

Tak. Poważna kontuzja w ostatnim sezonie przed draftem musi wpłynąć negatywnie na jego wartość i to w pełni logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie Oby Bulls nie wybrali walki o play-off :smile: jak myślicie wypadnie poza top 3? Przed startem sezonu 1 draftu porównania do Durango lub Georga a teraz według niektórych dopiero 4. Kontuzja aż tak zanizy jego wartośc?

Czy kontuzja koncząca sezon ma wpływ na draft? LOL Ja będe zdziwiony jak do tego draftu podejdzie, choć kasa w NBA może przeważyć... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może się nie jasno wyraziłem a być może ktoś chce być uczczypliwy. Chodziło mi o to czy mimo tej poważnej kontuzji nie powinien być przynajmniej 2 w kolejce? :) Hype był chyba duży na jego osobe. Nie mam dużego doświadczenia jeśli chodzi o nba dlatego ba luzie się pytam bez napinki ;)

Edytowane przez MMM2121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porter jako prospekt to był tier Bagleya, Aytona i Doncicia przed sezonem, raczej ich nie przeskoczy przez brak gry w college'u, ale jak dobrze pokaże się na workoutach to nie wyleci poza top5, chyba, że zaskoczą jeszcze Jackson czy Bamba w drugiej części sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co skoro ich pick ląduje w Bostonie

 

Ich pick wyląduje w 76ers, nie ma co się nakręcać. Jedynki Lakers mieć nie będą, nie wierzę w takie cuda. Poza tym, jak nie dostaniecie picku Lakers teraz ( a jak dostaniecie to raczej w wersji poza TOP5), to chyba dostajecie pick Kings 2019, a to może być naprawdę coś:)

 

Poza tym january jest fanem Russella także na Brooklynie, a Celtics i tak nie pójdą w Younga nawet jak będą mogli, skoro mają Irvinga, tylko prędzej w jakiegoś Bambę pod kosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich pick wyląduje w 76ers, nie ma co się nakręcać. Jedynki Lakers mieć nie będą, nie wierzę w takie cuda. Poza tym, jak nie dostaniecie picku Lakers teraz ( a jak dostaniecie to raczej w wersji poza TOP5), to chyba dostajecie pick Kings 2019, a to może być naprawdę coś :smile:

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?

Kurde racja, nie wiem czemu mi się wbiło do głowy, że jest odwrotnie (zamieniłem Sixers z Celtics). No tak, Celtics mają duże szanse na pick, bo dostaną go wtedy, kiedy będzie na miejscach 2-5. Ale i tak nie wiem, czy akurat Young jest graczem, którego zechcieliby zgarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy wezmą Bambę/Jacksona/Aytona.

 

Przedwczoraj Doncic 20-10-8 z Fenerbahcem, wczoraj Bamba 22-15-8, dzisiaj Bagley 31-21, a Young 39-4-14 - takich statsów w sezonie przed draftem to chyba dawno prospekci nie robili. :] Nie wiem czy to będzie miało przełożenie na ich kariery, ale naprawdę się jaram, bo na 7-8 miejscu w mocku miałbym pewnie Bambę i Mik. Bridgesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy wezmą Bambę/Jacksona/Aytona.

 

Przedwczoraj Doncic 20-10-8 z Fenerbahcem, wczoraj Bamba 22-15-8, dzisiaj Bagley 31-21, a Young 39-4-14 - takich statsów w sezonie przed draftem to chyba dawno prospekci nie robili. :] Nie wiem czy to będzie miało przełożenie na ich kariery, ale naprawdę się jaram, bo na 7-8 miejscu w mocku miałbym pewnie Bambę i Mik. Bridgesa.

 

Freshmeni to rzeczywiście dawno takich cyferek nie robili, a takie numery to kręciły jakieś Hieldy, czy McDermotty. Fultz miał przecież rewelacyjny sezon, a on robił 23 punkty na mecz, gdzie teraz to takie staty robi Sexton, a Young jest dwa piętra wyżej na ten moment. 

 

Widziałem parę dni temu mock, gdzie poza dwoma sophomores ( Williams i Bridges), którzy mieli iść w 2017 roku w loterii, ale zdecydowali się zostać oraz Mikalem Bridgesem, to w TOP 20 mocku pozostała siedemnastka to byli albo freshmeni, albo international: Doncić, Bagley, Ayton, Porter, Young, Bamba, Jackson, Sexton, Carter, Knox, Musa, Walker, Duval, Brown, Diallo, McCoy i Robinson. Tylu freshmenów w TOP 20 w mockach to ja nie widziałem nigdy, a im więcej freshmenów w topie, tym więcej talentu w drafcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.