Skocz do zawartości

NBA Draft 2018


LukeMorrison

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem jak w defensywie - bo to jest znak zapytania wokół niego, co widać nawet po tych HL - ale w ofensywie Ayton to jest takie grubsze ojapi****le, atletycznie David Robinson 2.0. i nie ma w tym żadnej przesady, 7'1'' w butach, 260lbs, a porusza się płynnie jak 6'9'', bardzo dobry rzut w wieku 19 lat, Sean Miller, trener Arizony po meczu mówił, że nie jest tak, że Ayton rzuca dużo gorzej od Markkanena (grał tam rok temu). wiem, że scrimmage, ale on chyba w HS rzucał ft na ponad 80% a progres rzutowy u wysokich wygląda inaczej, na poziomie NBA to powinna być czołówka jeżeli chodzi o rzut wśród centrów.

 

za to w defensywie wszystkie relacje scoutów pokazują, że pokazuje tam 50% tego, co by mógł, więc to chyba kwestia tego gdzie trafi. strasznie szybki na nogach, 7'6'' wingspan - reszta to kwestia fundamentals, nastawienia i dobrego otoczenia.

 

nie mogę się doczekać jego meczów w tym sezonie, duża szansa na rozczarowanie, ale to jest talent który się trafia raz na kilka lat (Oden, Embiid).

 

https://www.youtube.com/watch?v=7JQdFlcy9vo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w defensywie - bo to jest znak zapytania wokół niego, co widać nawet po tych HL - ale w ofensywie Ayton to jest takie grubsze ojapi****le, atletycznie David Robinson 2.0. i nie ma w tym żadnej przesady, 7'1'' w butach, 260lbs, a porusza się płynnie jak 6'9'', bardzo dobry rzut w wieku 19 lat...

 

Ayton zapowiada się na bezwzględną bestię. Ma tę przewagę nad Bambą, że jest wszechstronniejszy, a jego arsenał ofensywny jest większy i bardziej urozmaicony niż wachlarz ofensywnych możliwości Bamby, który póki co w ataku jest mocno surowy i ograniczony. W tej klasie draftu mamy trzech wysokich z pierwszej półki (Ayton, Bamba, Bagley) - Celtics, Cavs, Knicks, Bulls, Suns będą polować na świeże mięsko pod kosz :playful: Może w ten sposób Celtics pozyskają w końcu długo wyczekiwanego centra? Chyba, że liga ich przekręci i pick zostanie w Los Angeles :playful:

Edytowane przez shadowy86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak - zaczynam rozumieć, dlaczego Givony ma na 3. miejscu Jarena Jacksona w mocku przed sezonem. Myles Turner 2.0., jeżeli utrzyma procenty pomimo dziwacznej techniki rzutu, w pierwszym meczu preseasonu 14-8-8 blks.

Dokładnie, chłopak jest jeszcze naprawdę surowy, ale ma potencjał, by zaistnieć w NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izzo w tym roku pewnie bedzie szedl na wynik, Bridges zostal jeszcze rok mimo prawie pewnego miejsca w TOP10, wiec w ramach jego commitment powinni grac bardziej doswiadczonymi graczami. Sa faworytami do mistrzostwa i to jest raczej glowny cel. W tym wypadku moze zabraknac minut dla Jacksona i bedziemy czesciej ogladac tłuścioszka Warda.

 

btw. Ciekawi mnie jak bedzie reagowal Ayton na presje i krytyke w Arizonie, jesli okaze sie, ze nie ma charakteru Rubena Patersona czy Macka Lampe, a jest w miare stabilny to mamy studa do TOP3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem z nudów po meczu Sixers streama z meczem Arizony (Ayton), grali z jakimiś leszczami (Eastern New Mexico), i DAA zrobił w 23 minuty 31-10-3-2 (13/16 fg, 5/6 FT; nie policzyli mu jednej asysty), gdzieś pewnie są highlightsy.

 

Wiadomo, że to na tle jakichś undersized przeciętniaków, gdzie najwyższy gracz to chyba chudy 6'9'', ale w ofensywie, tak jak pisałem - nie wiem kto może zatrzymać w college'u Aytona: dobry rzut (w tym meczu miał 0/2 i contested airballa, ale znowu patrzyłem na jego osobiste i 7'1'' z taką mechaniką rzutu - u 19-latka naprawdę poza wyjątkami prawie niespotykane), chory atletyzm, soft touch, dobry prawy hak na low post, dobrze porusza się bez piłki. Sama jego ofensywa powoduje, że to jest co najmniej podobny prospekt jak Towns, a w ofensywie powinien być lepszy niż Davis, Cousins czy KAT byli w college'u. Do tego pokazał dobry passing przy podwojeniach, na minus chyba tylko fakt, że kilka razy miał problemy ze złapaniem piłki, ale jak go wcześniej widziałem to tego nie było.

 

W defensywie, znowu też tak jak pisałem, z jednej strony brakuje mu instynktów jeżeli chodzi o shotblocking (niby będzie notować kilka, bo jest wielki, ale wygląda że to zdecydowanie nie jest poziom Noela i Davisa), z drugiej - powinien znakomicie zbierać, i może być boski jako obrońca na pickach, jest absurdalnie szybki (link below) na nogach, brakuje mu fundamentals (za wysoko broni w pomocy), ale pod względem samego poruszania się jest nawet szybszy niż Embiid, absurd. Jak trafi w odpowiednie otoczenie -> sky is a limit.

 

https://twitter.com/Pac12Network/status/925937242761150464

 

Walton (to dziwne, że lubię go jako komentatora?) nazwał go najlepszym centrem w college'u od czasów Shaqa, to przesada, ale wygląda na to już teraz, że generalnie Doncic i Ayton are for real.

 

Jarałbym się na miejscu Bulls, Hawks i Kings, ja od pierwszego dnia jestem fanem drużyny, gdzie trafią obaj.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie tankathon:

​1: Atlanta - bez żadnych perspektyw na sensowną grę

2: Kings - powinni zacząć grać trochę lepiej jak obudzi się Hill

3: Bulls - jak wróci LaVine mogą grać całkiem sensownie

4: Mavs - oni powinni zacząć w końcu grać w koszykówkę, ale jak zaczynasz od 1-9 to w tym roku wyglądasz na faworyta do top5 przy tak wyrównanej stawce

5-6: Nets, Suns - nie będą tacy słabi, ale koszmarnie bronią, przy wyrównanej stawce w tym roku to będzie dalej bottom5 ligi, bo atak im spadnie jak rezerwowi przestaną grać tak dobrze; Suns wyglądają całkiem sensownie, rok temu byliby wyżej, teraz zbyt wyrównana stawka;

7-8: Lakers, Knicks - Porzingis jest zbyt dobry na tankowanie; Lakers mają szeroki roster i nie mają picku, niby mieli Brooklyn i Suns, więc dlatego 4-5, ale nie sądzę, żeby spadli niżej;

 

Reszta drużyn zaczynając od Miami i Pelicans z perspektywami na playoffy, stawka na Wschodzie będzie bardzo wyrównana. Z jednej strony Lakers mogliby podskoczyć przez brak picku, z drugiej - grają na Zachodzie, a na Wschodzie będzie wiele ~35W zespołów.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laickie pytanie bo draftem się interesuję zwykle na jakiś miesiąc przed, ale wszedłem sobie na różne mocki posprawdzać czy ten Doncic to rzeczywiście pójdzie z 1 ( bo w końcu taki hajp na forum an niego ) a tu szok: 4-5.

 

Widziałem go na żywo i śmiem twierdzić że to kozak. Gruuuby kozak. To co, inni lepsi i szykuje się znów najlepszy draft od X lat? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mam, trochę mnie rozczarowuje ale każdy ma szanse się ogarnąć a z drugiej strony to faktycznie może fatum picku nr 2.

Nie wiem czy oglądasz Lakers, ale Ingram w tym sezonie gra całkiem dobrze. Jego rozwój przebiega prawidłowo, nie ma co go stawiać w jednym szeregu z Okaforem czy Hezonją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.