Skocz do zawartości

NBA Draft 2018


LukeMorrison

Rekomendowane odpowiedzi

Steph Curry meets Steve Nash meets Ted Cruz :]

 

https://www.youtube.com/watch?v=kK-pzOchpUM

 

Rok temu Oklahoma miała bilans 11-22, dołożyli Younga i jednego prospekta spoza top100 rankingu z HS (Bobby Manek) - i mają w tym sezonie bilans 10-1. Tak dobry jest na razie Young.

 

Nie wiem jak można być takim przec***em w ofensywie, nie wiem czy można taki poziom utrzymać i nie wiem, czy można być fanem koszykówki i nie jarać się Trae'm Youngiem. :]

 

Wygląda na to, że to kolejny prospekt którego ominie Orlando bo ma Elfrida Paytona. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bamba będzie musiał przytyć, coś w stylu Howarda, by być kimś więcej.

Chyba raczej nabrać trochę mięśni? Sama masa tłuszczową raczej w niczym nie pomaga :) powinien to zwiększyć arsenał swoich ofensywnych zagrywek żeby być kimś użytecznym w lidze a nie gościem który skończy jak Noel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej nabrać trochę mięśni? Sama masa tłuszczową raczej w niczym nie pomaga :) powinien to zwiększyć arsenał swoich ofensywnych zagrywek żeby być kimś użytecznym w lidze a nie gościem który skończy jak Noel.

Wystarczy że się nauczy trafiać 35 procent trójek z czystych pozycji. Na razie usilnie próbuje, oddaje 2.5 trojki per 40 ale trafia tylko 15 procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rok temu Oklahoma miała bilans 11-22, dołożyli Younga i jednego prospekta spoza top100 rankingu z HS (Bobby Manek) - i mają w tym sezonie bilans 10-1. Tak dobry jest na razie Young.

 

 

I odszedł ich podstawowy guard, senior Jordan Woodard. 

 

Statystyki PER 100 posiadań w tym sezonie:

Trae Young: 45,3 punktu, 16,3 asysty, 6,3 trójki 

James Harden 43,2 punktu, 12,2 asysty, 5,7 trójki

Taki to jest poziom dominacji, a to przecież rookie, w NBA jest jeden gracz młodszy od niego aktualnie - Ike Anigbogu, chłopak ma 19 lat i masakruje NCAA na poziomie na jakim żaden pierwszoroczniak nie robił w przeszłości. To jest dominacja na poziomie Kemby Walkera z trzeciego sezonu, czy Buddy Hielda z czwartego sezonu, ale nawet oni nie rypali tyle punktów i nie rzucali więcej trójek. W ostatnich latach to PER 100 posiadań chyba tylko McDermott robił więcej punktów PER 100 posiadań - 48,4 w swoim ostatnim sezonie w Creighton. Ale oni nie robili po 16 asyst PER 100 posiadań:)

 

 

 

Nie wiem jak można być takim przec***em w ofensywie, nie wiem czy można taki poziom utrzymać i nie wiem, czy można być fanem koszykówki i nie jarać się Trae'm Youngiem. :]

 

Wygląda na to, że to kolejny prospekt którego ominie Orlando bo ma Elfrida Paytona. :]

 

Gościu się świetnie nadaje do dzisiejszej NBA, przy rosnącym tempie, 188 centymetrów jest ostatecznie do przełknięcia, w butach będzie miał pewnie tyle co Westbrook. Rypie trójki aż miło, a jego technika rzeczywiście przypomina Stepha, szybko się składa, wysoka trajektoria, rzut dosłownie z dupy i widać, że sporo rzuca z NBA-owskiej trójki.Magic powinni iść w niego w ciemno, a jak nie pójdą to są durni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu się świetnie nadaje do dzisiejszej NBA, przy rosnącym tempie, 188 centymetrów jest ostatecznie do przełknięcia, w butach będzie miał pewnie tyle co Westbrook. Rypie trójki aż miło, a jego technika rzeczywiście przypomina Stepha, szybko się składa, wysoka trajektoria, rzut dosłownie z dupy i widać, że sporo rzuca z NBA-owskiej trójki.Magic powinni iść w niego w ciemno, a jak nie pójdą to są durni.

Skoro już o nim wspomniałeś że jest takim masakratorem. I ma skilla idealnie nadające się do obecnej ligi. Plus wzrost powyżej 183 na pozycji PG jest chyba już wystarczający to nie powinien iść w top 5 draftu? W mocach do niedawna był chyba po za top ten według draftexprees.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już o nim wspomniałeś że jest takim masakratorem. I ma skilla idealnie nadające się do obecnej ligi. Plus wzrost powyżej 183 na pozycji PG jest chyba już wystarczający to nie powinien iść w top 5 draftu? W mocach do niedawna był chyba po za top ten według draftexprees.

Nie wiem jak jest na draftexpress ( w ogóle oni robią jeszcze jakieś mocki, ewentualnie coś, do czego można zajrzeć bezpłatnie), ale na tankathonie i na nbadraft.net jest w TOP5.

Chris Paul z niecałymi 180 cm(no dobra, może, ale może, 180 cm ma) był najlepszym obrońcą na PG kryjącym Duranta z ponad 210. 

Wzrost na PG nie jest żadnym kryterium wyboru. 

W sumie Paul i Beverley, czyli dwóch najlepszych PG obrońców w lidze jest poniżej 185 centymetrów, więc może to i racja, ale teraz, kiedy Gianisy i Simmonsy zaczynają rozgrywać, to jakby zwraca się na to większą uwagę, czy rozgrywający ma te 190 centymetrów wzrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem Younga nie jest wzrost a fakt, że ma słaby frame, no jest bardzo drobny innymi słowy, Fox obecnie jest świetnym przykładem jak to jest istotne dla oceny prospektów.
 
Do tego nie powoływałbym się na statystyki po 1/3 sezonu, bo on w końcu zacznie grać słabiej.
 
Na ten moment miałbym go na 4-5. miejscu, ale to szybko się zmienia, zależnie od tego co u kogo zauważę.

​Dla mnie to analogicznie jak rok temu - do każdego mam dużo znaków zapytania (wtedy poza Fultzem, paradoksalnie), ale możliwość wzięcia z 7-8. pickiem Jacksona czy Bamby (potencjalnie) świetnie świadczy o głębi tego draftu.

​Jak pisalem jego problemem będzie, że w top10 wybierać będą Atlanta (Schroder), Dallas (Smith), Memphis (Conley), Chicago (Dunn), Kings (Fox), Sixers (Fultz i Simmons), Charlotte (Walker), Cavs (IT?). Zostają Clippers (mają na kontrakcie Beverleya i Teodosicia) i Suns, ale oni powinni iść w jakiegoś Jacksona. No i Magic, ale jak skończą w top3 (realne) to pewnie wezmą Doncicia.
Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Problemem Younga nie jest wzrost a fakt, że ma słaby frame, no jest bardzo drobny innymi słowy, Fox obecnie jest świetnym przykładem jak to jest istotne dla oceny prospektów.
 
Do tego nie powoływałbym się na statystyki po 1/3 sezonu, bo on w końcu zacznie grać słabiej.
 
Na ten moment miałbym go na 4-5. miejscu, ale to szybko się zmienia, zależnie od tego co u kogo zauważę.

 

​Dla mnie to analogicznie jak rok temu - do każdego mam dużo znaków zapytania (wtedy poza Fultzem, paradoksalnie), ale możliwość wzięcia z 7-8. pickiem Jacksona czy Bamby (potencjalnie) świetnie świadczy o głębi tego draftu.

 

​Jak pisalem jego problemem będzie, że w top10 wybierać będą Atlanta (Schroder), Dallas (Smith), Memphis (Conley), Chicago (Dunn), Kings (Fox), Sixers (Fultz i Simmons), Charlotte (Walker), Cavs (IT?). Zostają Clippers (mają na kontrakcie Beverleya i Teodosicia) i Suns, ale oni powinni iść w jakiegoś Jacksona. No i Magic, ale jak skończą w top3 (realne) to pewnie wezmą Doncicia.

 

 

Young i Fox są rzeczywiście podobnej budowy, ale Fox ani nie miał takiej trójki, ani takiego podania, jak ma Young Poniżej TOP 5 to bym go nie puścił, a podejrzewam, że poniżej TOP3 nie dałbym mu spaść. Kogo masz wyżej tak z ciekawości, bo wyżej wziąłbym pewnie Bagleya i pewnie Doncića. Aytona zupełnie nie widzę w NBA, 20 lat temu to byłaby pewna jedynka. Porter przez kontuzję jest wielkim znakiem zapytania. Jackson może jeszcze do rozważenia. Sextona i Bamby na pewno bym wyżej nie wziął.

 

Ani Schroeder, ani Dunn, ani Fox, to nie są ludzie dla których możesz pominąć Younga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fox w college'u wyglądał na konkretnego obrońcę i oddawał 50% swoich rzutów spod obręczy - Fox w NBA broni kiepsko i oddaje 24% rzutów spod obręczy. Więc przeciętnie broniący w college'u (na ile to obciążenie w ataku, na ile jego słabość, who knows) Young może być konkretnie tyrany w NBA, a dobrze wymuszający osobiste i solidnie kończący spod obręczy w college'u - może mieć duży problem z kreowaniem sobie rzutu w NBA, przynajmniej na starcie kariery. To, że Young jest lepszym prospektem od Foxa to inna sprawa. Inny przykład to Monk, który kiepsko broni i jedynee, co robi, to rzuca nieefektywnie trójki gdy w NCAA był świetnym scorerem. Oczywiście to z perspektywą, że mówimy o rookies, ale wiadomo, że we wcześniejszych latach też łatwo o przykłady.

 

Schroder, Dunn czy Fox to z grubsza top2 talentów jakie posiadają Atlanta, Bulls i Kings, więc logika NBA management podpowiada, że mając 4. pick i mogąc wziąć np. Portera albo Younga (zakładając, że Porter będzie na workoutach tym, kim miał być w NBA), wezmą tego pierwszego, bo inaczej będą w/w musieli handlować.

 

Ayton rzuca >70% ft, ~45% z midrange, trafia 86% rzutów spod obręczy i bardzo dobrze podaje, bardzo dobry fit w ofensywie we współczesnej lidze, jego problemem jest obrona, ale ciężko, żeby wypadł spoza top3. 

 

Nie będę rzucał listy, bo często mi się to zmienia, na ten moment Bagley, Doncic, Ayton (zależnie od fitu, ze Słoweńcem chyba najbliżej 1. miejsca), potem Jackson, potem pewnie Porter-Young, ale Porter to niewiadoma.


ps

 

Oczywiście Young to na razie lepszy kreator niż Ball i lepszy strzelec niż Fultz na poziomie NCAA, tak tylko tłumaczę jego znaki zapytania.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlanta: 9-25

Dallas: 11-25

Orlando: 11-24

Memphis: 11-24

Lakers: 11-22

Kings: 12-22

Hornets: 12-22

Brooklyn: 12-22

Chicago: 12-22

Suns: 13-23

 

LOL.

 

Tutaj nawet ciężko wykluczyć Memphis (bo niby może wrócić Conley i będą dobrzy, ale mogą zrzucić Gasola), Lakers (bo Walton gra najlepszym zawodnikiem 20 minut, który zresztą poleci w trakcie tego sezonu zapewne) czy Nets (bo tutaj kontuzja kogoś ze S5, nie wspominając o Dinwiddiie'em rodzi duże problemy + minuty zacznie grać Jahlil).

 

Atlanta to jedyny pewniak, bo Suns mają fatalny net rtg, ale Booker u Triano robi 26ppg na 59%ts, więc nabija im wygranych (ma 29ppg na 60%ts w wygranych spotkaniach), Kings podobnie, ale Zach jest naprawdę zajebisty jak na 36-latka, a jak Hill zacznie grać w koszykówkę to z niezłym Hieldem też mogą być zbyt dobrzy na top3.

 

Poziom determinacji do tankowania może w lutym sięgnąć naprawdę wysokiego poziomu. :]

 

No i świetny przykład jak ciężko przez fit może mieć Young, jak Orlando będzie mogło wziąć Aytona/Bagleya/Doncicia, to reszta nie ma powodów do brania PG poza Suns, którzy i tak mają większe braki pod koszem.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie będę rzucał listy, bo często mi się to zmienia, na ten moment Bagley, Doncic, Ayton (zależnie od fitu, ze Słoweńcem chyba najbliżej 1. miejsca), potem Jackson, potem pewnie Porter-Young, ale Porter to niewiadoma.

ps

 

Oczywiście Young to na razie lepszy kreator niż Ball i lepszy strzelec niż Fultz na poziomie NCAA, tak tylko tłumaczę jego znaki zapytania.

 

Myślę że Ayton będzie nr 1 -poza jakimiś wyjątkami typu Phila albo Memphis losuje nr 1. Po prostu center z takim potencjalem praktycznie zawsze idzie z nr 1. Memphis pewnie będzie brać Doncica. Może Orlando też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrona Aytona to bardzo duży red alert. Według mnie top3 jest względem siebie tak blisko, że jedynka na ten moment to kwestia fitu, ale jakbym miał mówić o osobistych preferencjach, łatwiej ofensywę zbudować na świetnym rozgrywającym i rzucającym obwodowym, niż świetnym w ofensywie wysokim.

 

Nie wiem na ile brak instynktów w obronie Aytona jest możliwe do poprawy. Mierząc potencjał na zasadzie ''gdyby poprawił X...'', to Ayton jest bezsprzecznie w tym drafcie najlepszy, ale nie jestem fanem takiego myślenia. W ostatnich meczach DAA bronił już trochę lepiej, więc to na razie tylko uwaga po 1/3 sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.