Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, ignazz napisał:

Warto dodać ze często w Rosji to są pieniądze netto. W nba 50% idzie do fiskusa a 10% do agenta 

A przeciwko Rosjanom w eurolidze landale miał takie mecze jak ten:

Nie to żebym robił z niego jakiegoś koksa w NBA, ale on w Europie nie zarobi mniej niż wziął w NBA. 

2 minuty temu, january napisał:

 

 Scouting kolego, scouting. Ja się przyłożyłem wiedząc na czym zależy biednemu Jockowi Landale. 

Scouting fluber, scouting.

A jak chce robić karierę w NBA to pójdzie do Lakers, bo lepsza ławka w LAL niż w fatalnych Hornets. Tu przynajmniej z 3 treningów z gromadą future HOFów wyniesie więcej niż z całego roku męczenia się w szatni z Danuelami House'ami i innymi Hassanami.

Twoje źródło to anonimowy post na reddicie? Zajebisty scouting. Zestawienia zarobków graczy z euroligi można znaleźć. Kilkunastu ludzi zarabia ponad 2 miliony rocznie. 

On ma 25 lat, od lat gra w topowej reprezentacji, jest w prime. On nie potrzebuje patrzeć na LeBrona z bliska. To zawodnik, nie cheerleederka. Przy zellerze, hassanie i aldamie ma znacznie większe szanse na minuty niż przy lebronie aldridgu theisie i claxtonie. On nie ma opcji robienia u Ciebie kariery. W rl NBA nie będzie patrzył na gwiazdy ale też ma szansę wywalczyć minuty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ignazz napisał:

Warto dodać ze często w Rosji to są pieniądze netto. W nba 50% idzie do fiskusa a 10% do agenta 

apropo Rosji i NBA warto też dodać, że grał tam Anthony Magic Randolp.

Co według mnie warte dodania, że na filmiku promującym go jest fragment, gdzie on jedzie ulicą pod prąd.

Według mnie mega kuriozalna sytuacja i jednocześnie w jakiś sposób obrazująco właśnie Anthonego Magica Randolhpa:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem jak tam idą głosy na KCP czy Greena, ale jasiek to się powinien cieszyć, że przegrywa tego Jocka (chyba, że nie przegrywa, to powinien wtedy zacząć robić wszystko, żeby go przegrać). Spojrzałem na oferty Lakers i skoro ten Londale ma zostać podpisany z tax MLE, to nie starczy tego tax MLE w drugim roku dla niego i przykładowo KCP (ten drugi minimum 5 mln, więc zostaje 1,1845 mln na drugi rok Jocka, czyli za mało).

Życzę miłej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, człowiek...morza napisał:

no i czesto w kontrakcie dostaja chate i jakies inne profity, czego w nba nie ma

 Anadolu efes płaci prawie 4 miliony netto larkinowi. Co to znaczy lucrative w tym przypadku, nie wiem ale się domyslam że to znacznie więcej niż 900 k od których startuje umowa jocka w rl NBA. 

1 minutę temu, karpik napisał:

Nie sprawdzałem jak tam idą głosy na KCP czy Greena, ale jasiek to się powinien cieszyć, że przegrywa tego Jocka (chyba, że nie przegrywa, to powinien wtedy zacząć robić wszystko, żeby go przegrać). Spojrzałem na oferty Lakers i skoro ten Londale ma zostać podpisany z tax MLE, to nie starczy tego tax MLE w drugim roku dla niego i przykładowo KCP (ten drugi minimum 5 mln, więc zostaje 1,1845 mln na drugi rok Jocka, czyli za mało).

Życzę miłej zabawy.

Mialem do Ciebie pisać po opublikowaniu ofert o co z tym chodzi ale uznałem że Jasiek by się nie pierdolnął w ofertach i może czegoś nie ogarniam;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mac napisał:

apropo Rosji i NBA warto też dodać, że grał tam Anthony Magic Randolp.

Co według mnie warte dodania, że na filmiku promującym go jest fragment, gdzie on jedzie ulicą pod prąd.

Według mnie mega kuriozalna sytuacja i jednocześnie w jakiś sposób obrazująco właśnie Anthonego Magica Randolhpa:

 

kurde knicks wtedy wydawalo sie, ze zrobili zajebisty deal za davida lee

azuibke tez lubilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prokom placil Gurovicowi, Bestowi 600-700k $ rocznie  kilkanascie lat temu.

Slask placil Einikisowi i Fietisowowi po 400-450k $(jeden mial wiecej, drugi mniej - juz nie pamietam dokladnie ktory) rocznie 20 lat temu.

Gadki o 250 k rocznie w Zalgirisie jesli sa prawdziwe to oznaczalyby jakis steal 1/100, ale Litwini maja scouting niz z reddita, wiec c*** wie. Po takim sezonie Landale mialby angaz w klubach, ktore overall placa podobnie/niewiele mniej niz minimum w NBA vide przyklad podpisu Brandona Daviesa (promocja w Zalgirsie, ktora skutkowala kontraktem w Barcelonie).

Landale nie musi wiazac sie na 3 lata w Lakersach i jego sytuacja jest inna niz Aldamy. Nie da sie ich kompletnie porownac. Jeden to mlody gosc, z prowincjonalnej uczelni, a drugi ma w najgorszym wypadku kariere na poziomie euroligi.  Nie mozna jednak zapominac, ze na potrzeby gry January napisze bezwstydnie kazda glupote. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tangiers napisał:

Prokom placil Gurovicowi, Bestowi 600-700k $ rocznie  kilkanascie lat temu.

Slask placil Einikisowi i Fietisowowi po 400-450k $(jeden mial wiecej, drugi mniej - juz nie pamietam dokladnie ktory) rocznie 20 lat temu.

Gadki o 250 k rocznie w Zalgirisie jesli sa prawdziwe to oznaczalyby jakis steal 1/100, ale Litwini maja scouting niz z reddita, wiec c*** wie. Po takim sezonie Landale mialby angaz w klubach, ktore overall placa podobnie/niewiele mniej niz minimum w NBA vide przyklad podpisu Brandona Daviesa (promocja w Zalgirsie, ktora skutkowala kontraktem w Barcelonie).

Landale nie musi wiazac sie na 3 lata w Lakersach i jego sytuacja jest inna niz Aldamy. Nie da sie ich kompletnie porownac. Jeden to mlody gosc, z prowincjonalnej uczelni, a drugi ma w najgorszym wypadku kariere na poziomie euroligi.  Nie mozna jednak zapominac, ze na potrzeby gry January napisze bezwstydnie kazda glupote. 

@Szulim @Eld @Braveheart22 @cvbezachęcam do zmiany glosu na hornets! 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

@Szulim @Eld @Braveheart22 @cvbezachęcam do zmiany glosu na hornets! 

Ja jeszcze jutro będę myślał nad kilkoma graczami, tak że i w tym przypadku przemyślę. Nie ukrywam, że ciężko było mi się tutaj zdecydować. Przeczytam wasze ostatnie posty, może to ułatwi zmianę decyzji :)

Generalnie w przypadku Australijczyka, mam z tyłu głowy trochę case Victora Clavera, czyli chłopaka, który swego czasu NBA jednak nie zwojował, ale mam nadzieję, że się pomylę, bo generalnie kibicuję wszystkim międzynarodowym graczom w NBA, a i sama liga się od tamtego czasu zmieniła, co powinno pomóc + Landale jednak chyba trochę mocniejszy fizycznie jest od Hiszpana. 

Btw, zarówno Hornets, jak i Lakers to taka średnia opcja dla niego na start. Szkoda, że tu nie ma więcej ofert :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, january napisał:

Istnieje jeszcze inna opcja;)

Glosujcie na Lakers, ba fluber- sam do tego zachęcaj!

Ja cały czas zachęcam do glosowania na hornets. Chce żeby Jock wybrał mnie bo ma u mnie lepsza szanse na zawojowanie nba. A nie dlatego ze nie umiesz złożyć poprawnie oferty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mac napisał:

no nie, tu nie polega mankament, bo akurat właśnie nie mogli się tak zaprzyjażnić.

Chyba że wynaleźli by jakiś wehikuł czasu? Czemu akurta miał się zaprzyjaźnić z Giannisem a nie innym graczem?

A może jakby grał u Ciebie to w ogóle by wygrał w loterii jackpot kilkadziesiąt miliardów i se kupił chatę?

Rozważasz wszystkie kwestie rozumiem, czy tylko sobie wybrałeś tę z Giannisem ?

Dlaczego nie mogli się tak zaprzyjaźnić ? Grali ze sobą rok, jak najbardziej wg mnie mogli się zaprzyjaźnić. A jestem daleki od stwierdzeń że z tym się przyjaźnie 10 lat więc on jest numer 1 a z tym drugim tylko 2 lata więc on jest mniejszym przyjacielem.   

Z każdym graczem z którym w te zabawie grał mógł się zaprzyjaźnić, nie tylko z Giannisem. Napisałem że w moim odczuciu to "mankament gry", nie mankament tej konkretnej sytuacji. W real NBA czy gracze tego chcą czy nie aspekty dotyczące ich prywatnego życia przeciekają do wiadomości publicznych i o nich wiemy. Nasza zabawa jest tutaj ograniczona bo tego aspektu w ogóle nie dotykamy w ramach rozgrywek. 

Wg mnie albo kompletnie nie bierzemy pod uwagę takich relacji z real nba (bo nasi gracze grają w różnych drużynach więc nawet jeśli punkt wyjścia był wspólny w beGM i real NBA kiedy be GM startowało to powinno się to rozjechać chociażby z tego względu że niektórzy gracze się nie poznali nawet)  albo kopiujemy ten aspekt 1:1 do real NBA (tylko możesz mieć sytuację że gracze w real się nie znoszą bo grali razem a u nas nie) Nie mam pojęcia co jest lepszym rozwiązaniem. 

10 godzin temu, january napisał:

Mankamentem było tylko to, że ktokolwiek z głosujących to kupił, u nas George i Jackson nie grali razem w drużynie, jak RJ się z kimś miał przyjaźnić jako argumentacja to z Giannisem prędzej.

Właśnie o to mi chodzi że powinno być jasno powiedziane że tego typu aspekt się nie przekłada na beGM (jak small czy big market) albo się przekłada 1:1 (gdzie imo i jedno i drugie ma wady ale nie wiem które większe :))

10 godzin temu, mac napisał:

W którym miejscu i jak cie obrazilem.

Cały poprzedni post jest oskarżycielski kiedy ja pisze na tym konkretnym przykładzie o aspekcie dotyczącym całej gry. Zamiast mnie atakować mógłbyś spróbować zrozumieć mój punkt widzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, evitacre napisał:

Dlaczego nie mogli się tak zaprzyjaźnić ? Grali ze sobą rok, jak najbardziej wg mnie mogli się zaprzyjaźnić. A jestem daleki od stwierdzeń że z tym się przyjaźnie 10 lat więc on jest numer 1 a z tym drugim tylko 2 lata więc on jest mniejszym przyjacielem.  

Wydaje mi się, że udzieliłem wystarczającej odpowiedzi na to pytanie w poprzednim poście. Stąd nie wiem jak się zabrać po raz kolejny, że móc Ci coś przekazać.

Stąd proszę odpowiedz mi na poniższe pytania:

1. Dlaczego w naszej rzeczywistości Robert Williams nie mógł rozwinąć takiego rzutu za trzy jak Kyle Lowry?

2. Dlaczego w naszej rzeczywistości Giannis nie doznał carier ending injury?

3. Dlaczego w naszej rzeczywistości Jae'sean Tate nie rozwinął takich skilli jak Paul George?

2 godziny temu, evitacre napisał:

Z każdym graczem z którym w te zabawie grał mógł się zaprzyjaźnić, nie tylko z Giannisem. Napisałem że w moim odczuciu to "mankament gry", nie mankament tej konkretnej sytuacji. W real NBA czy gracze tego chcą czy nie aspekty dotyczące ich prywatnego życia przeciekają do wiadomości publicznych i o nich wiemy. Nasza zabawa jest tutaj ograniczona bo tego aspektu w ogóle nie dotykamy w ramach rozgrywek.

Czyli w Twoim odczuciu mój główny argument to mankament tej gry, podczas gdy w poprzednim poście napisałeś:

Czytaj  proszę ze zrozumieniem zanim zaczniesz mnie znowu obrażać. 

Napisałem wyraznie ze to co podałeś odnośnie Reggiego to jest dobry argument.

Czyli rzekomo dobry argument jest mankamentem tej gry. niestety dla mnie to jest sprzeczność. Więc jednak po Twoim wyjaśnieniu okazało się, że ten poprzedni post przeczytałem ze zrozumieniem.

 

Natomiast nie wiem w ogóle na podstawie czego przyjąłeś, że ktokolwiek to brał pod uwagę. Według mnie jeśli już to garstka osób.

Większośc ludzi się kierowała tym, że Minnesota dała 4.5mln a Ty dałeś 2.6. Zatem oferta Minnesoty była wyższa od oferty Bux o ponad 73%:

((4.5-2.6)/2.6)*100
[1] 73.07692

2 godziny temu, evitacre napisał:

Cały poprzedni post jest oskarżycielski kiedy ja pisze na tym konkretnym przykładzie o aspekcie dotyczącym całej gry. Zamiast mnie atakować mógłbyś spróbować zrozumieć mój punkt widzenia. 

to wskaż mi proszę co dokładnie jest tam oskarżycielskiego w stosunku do ciebie.

ja cie nie atakuje i wybacz mi ze nie chce zrozumiec twojego punktu widzenia. Moge go tolerowac.

Ale np, jesli jakas osoba wierzy gleboko w plaska ziemie i sobie robi to po cichu dla siebie - dla mnie spoko, jak najbardziej nic mi do tego.

Natomiast jesli chce prowadzic ze mna dyskusje i na tej podstawie przedstawiac swoj punkt widzenia ze mna, ja po prostu nie chce tego robic gdyz jest to dla mnie niekomfortowe.

Moge sie co najwyzej zgodzic, ze istnieje niezerowa szansa, że w to co ta osoba wierzy jest prawdziwe i tyle.

Potrafie sobie wyobrazic nieskończenie przeliczalną ilość roznych rozwojow wydarze, ale niestety moj mozg jest zdecydowanie za slaby, by moc tez w przypadku tych wszystkich roznych przeliczalnych teorii prowadzic dyskusje. przepraszam.

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mac napisał:

Wydaje mi się, że udzieliłem wystarczającej odpowiedzi na to pytanie w poprzednim poście. Stąd nie wiem jak się zabrać po raz kolejny, że móc Ci coś przekazać.

Stąd proszę odpowiedz mi na poniższe pytania:

1. Dlaczego w naszej rzeczywistości Robert Williams nie mógł rozwinąć takiego rzutu za trzy jak Kyle Lowry?

2. Dlaczego w naszej rzeczywistości Giannis nie doznał carier ending injury?

3. Dlaczego w naszej rzeczywistości Jae'sean Tate nie rozwinął takich skilli jak Paul George?

To jest skill koszykarski lub zdrowie graczy o czym powyżej piszesz więc to rozumiem że 1 do 1 bierzemy z real nba (no np jak jest rest Horforda to jest różnic, ale ją rozumiem).

 

28 minut temu, mac napisał:

Czyli w Twoim odczuciu mój główny argument to mankament tej gry, podczas gdy w poprzednim poście napisałeś:

Nie nie, to nie tak. To jest bdb argument z Twojej strony. Przyjaźń Reggiego i PG13 to jest fakt. Tylko to mi dało do myślenia. Doszedłem do wniosku że najlepszy kontrargument to znalezienie że Reggie się przyjaźni z Giannisem. W realu się niestety dla mnie nie przyjaźni. Więc nie znajdę takich cytatów w Internecie. W beGM grali ze sobą więc istniej scenariusz że się zaprzyjaźnili, albo się nienawidzą, albo są sobie totalnie neutralni - chodzi mi o to że jest wiele opcji. Tych scenariuszy nie śledzimy, nie ma do tego narzędzi. Więc się po prostu zacząłem zastanawiać czy na poziom beGM powinniśmy przenosić tylko koszykarski aspekt, czy też relacje między ludzkie 1 do 1. Bo np wpływ big i small marketu nie jest  uwzględniamy. A Ty chyba jak rozumiem jesteś zdania że powinniśmy przenosić 1 do 1 aspekt międzyludzki. Ja napisałem powyżej że nie wiem co jest lepsze (tylko aspekt koszykarski czy też relacje międzyludzkie

 

47 minut temu, mac napisał:

to wskaż mi proszę co dokładnie jest tam oskarżycielskiego w stosunku do ciebie.

ja cie nie atakuje i wybacz mi ze nie chce zrozumiec twojego punktu widzenia. Moge go tolerowac.

Ale np, jesli jakas osoba wierzy gleboko w plaska ziemie i sobie robi to po cichu dla siebie - dla mnie spoko, jak najbardziej nic mi do tego.

Natomiast jesli chce prowadzic ze mna dyskusje i na tej podstawie przedstawiac swoj punkt widzenia ze mna, ja po prostu nie chce tego robic gdyz jest to dla mnie niekomfortowe.

Moge sie co najwyzej zgodzic, ze istnieje niezerowa szansa, że w to co ta osoba wierzy jest prawdziwe i tyle.

Potrafie sobie wyobrazic nieskończenie przeliczalną ilość roznych rozwojow wydarze, ale niestety moj mozg jest zdecydowanie za slaby, by moc tez w przypadku tych wszystkich roznych przeliczalnych teorii prowadzic dyskusje. przepraszam.

Jak można dyskutować jeśli nie wykazuje się jakiekolwiek chęci do zrozumienia drugiego człowieka. Nie rozumiem tego. 

Tego poniże nie rozumiem, ale z mojego punktu widzenia sprowadza się do tego że wg Ciebie relacje międzyludzkie powinno się na poziomie beGM przenosić 1 do1, gdzie ja tego po prostu nie jestem pewny. I chyba dlatego przeczytałem że musisz z mojego powodu "strzępić język" i że to jest jakaś "masakra". 

 

41 minut temu, mac napisał:

Natomiast nie wiem w ogóle na podstawie czego przyjąłeś, że ktokolwiek to brał pod uwagę. Według mnie jeśli już to garstka osób.

Większośc ludzi się kierowała tym, że Minnesota dała 4.5mln a Ty dałeś 2.6. Zatem oferta Minnesoty była wyższa od oferty Bux o ponad 73%:

Zgadzam się z powyższym. Nie wracam do tego. Gracze byli przykładem do czegoś większego. Chodzi mi o inny aspekt żebym wiedział na przyszłość jak mam takie rzeczy intepretować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.