Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, evitacre napisał:

To jest skill koszykarski lub zdrowie graczy o czym powyżej piszesz więc to rozumiem że 1 do 1 bierzemy z real nba (no np jak jest rest Horforda to jest różnic, ale ją rozumiem).

Czyli chyba takie zaszło nieporozumienie, natomiast dzięki za ten post, który odbieram pozytywnie.

Mnie tylko interesuje zaprzeczenie tego co napisałeś konkretnego odnośnie tej przyjaźni pomiędzy Reggiem, a Paul Georgem, którą uważałeś, że mogłaby się tak samo stworzyć w alternatywnym świecie pomiędzy Reggiem a Giannisem. Tylko o to.

Jeśli uważasz, że tego typu posty powinny być zabronione, karane, ja dostawać bana to nie mam z tym żadnego problemu.

Próbowałem przekonywać w róznych dyskusjach, żeby usunąć głosowanie a wprowadzić jakieś klarowne zasady.

Np na przykładzie kontraktów 1+1 czy 2+1:

1. IFA gracz ma mnie niż 30 lat, to lepszy kontrakt ro 1+1

2. ELSE lepszy kontrakt to 2+1

Dałoby się to prosto zrobić i byłoby fair.

Jeśli też jesteś za tym, by właśnie usunąć głosowanie osób decydujące o grze to jestem za. Jeśli nadal
 chez utryzmać głosowanie a tylko wprowadzić jakąś drobną zmianę typu używanie argumentów to jestem na ten konkretny Twój przypadek obojętny.

 

Taki, który by mi ewentualnie zależało, by można było składać argumenty (podobnie jak opisy)  zachwalające tylko swoje zespoły, a nie zawierające negatywy odnośnie przeciwników (ja ofc teraz się dostosowuję do tego, że tego nie ma, bo nie da się praktycznie nic tu ugrać bez tego typu akcji).

Jest to dla mnie podobne niemiłe zjawisko co w polityce, gdzie u nas w Polsce jak i w USA, głównym argumentem każdej partii jest, że inna parta jest zła.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Lucas napisał:

Nie czytalem za bardzo co piszecie, ale tym razem chcialem zaglosowac, wiec jak czegos nie zauwazylem to dajcie znac z @ ;) 

Krótkie streszczenie:

GM X: Nie rozumiem głosów na Y - tam nie ma żadnych argumentów za takim głosowaniem.
GM Y: Nie wiem czemu głosujecie na X, przecież to wiadomo że oszukuje i nie ma żadnych argumentów.

*w miejsce X i Y wstawić dowolne dwa nicki z forum*

Wystarczy w zasadzie przeczytać ten temat (bez komentarzy) i masz w pigułce wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Lucas napisał:

Nie czytalem za bardzo co piszecie, ale tym razem chcialem zaglosowac, wiec jak czegos nie zauwazylem to dajcie znac z @ ;) 

Według mnie dałeś najbardziej sensowne głosy w przypadku jedynego gracza, który mnie interesuje czyli Dannego Greena.

tzn wiadomo ze nie do konca, bo jedna cenie Minny, ale chodzi mi o to, ze top2 LAL - MIN a GSW ostatnie to powinien być no brainer jeśli weźmiemy pod uwagę jego dokładnę wypowiedź, że nie interesuje go w żaden sposób bycie częścią przebudowy

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tangiers napisał:

Prokom placil Gurovicowi, Bestowi 600-700k $ rocznie  kilkanascie lat temu.

Slask placil Einikisowi i Fietisowowi po 400-450k $(jeden mial wiecej, drugi mniej - juz nie pamietam dokladnie ktory) rocznie 20 lat temu.

Gadki o 250 k rocznie w Zalgirisie jesli sa prawdziwe to oznaczalyby jakis steal 1/100, ale Litwini maja scouting niz z reddita, wiec c*** wie. Po takim sezonie Landale mialby angaz w klubach, ktore overall placa podobnie/niewiele mniej niz minimum w NBA vide przyklad podpisu Brandona Daviesa (promocja w Zalgirsie, ktora skutkowala kontraktem w Barcelonie).

Landale nie musi wiazac sie na 3 lata w Lakersach i jego sytuacja jest inna niz Aldamy. Nie da sie ich kompletnie porownac. Jeden to mlody gosc, z prowincjonalnej uczelni, a drugi ma w najgorszym wypadku kariere na poziomie euroligi.  Nie mozna jednak zapominac, ze na potrzeby gry January napisze bezwstydnie kazda glupote. 

@Lucas

Glowna os sporu to kasa. Jasiek twierdzi że 3 lata minimum to interes życia a inni twierdzą że w Europie dostałby więcej i dlatego rok z po jest dla niego korzystniejszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eld napisał:

Ja mam tylko jedno pytanie. Dlaczego ludzie w przypadku Patty Millsa stawiają wyżej ofertę Houston nad OKC. Moja oferta jest lepsza finansowo i Patty będzie grał naprawdę grube minuty u mnie (  np. @Principe, @Braveheart22czy @cvbe )?

Uważam Rockets za trochę lepszy zespół i założyłem z pamięci, że ma szansę tam teraz nawet na s5, ale kompletnie zapomniałem, że Rozier tam jest, tak że zmienię. 

56 minut temu, fluber napisał:

Glowna os sporu to kasa. Jasiek twierdzi że 3 lata minimum to interes życia a inni twierdzą że w Europie dostałby więcej i dlatego rok z po jest dla niego korzystniejszy. 

Z tym byciem gwiazdą w Europie to fluber trochę przesadziłeś. A przy porównywalnych zarobkach myślę, że akurat Australijczyk wybierze do życia USA, a nie Bałkany, Litwę czy np. Turcję, Rosję. Przypadek tego Landale'a nie jest wcale taki łatwy do rozstrzygnięcia jak kilku innych graczy, którzy przychodzili (lub mogliby przyjść) z Europy do NBA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Braveheart22 napisał:

 

Z tym byciem gwiazdą w Europie to fluber trochę przesadziłeś. A przy porównywalnych zarobkach myślę, że akurat Australijczyk wybierze do życia USA, a nie Bałkany, Litwę czy np. Turcję, Rosję. Przypadek tego Landale'a nie jest wcale taki łatwy do rozstrzygnięcia jak kilku innych graczy, którzy przychodzili (lub mogliby przyjść) z Europy do NBA :)

Nie sadze. Jakby poszedł do Europy to jest top 50 z miejsca. Nieprzypadkowo efes mu chciał dobrze posmarować. 

To jest dyskusja czy on weźmie trzy lata minimalnej umowy bez opcji czy nie. Jak za dwa lata będzie zasługiwał na kontrakt w NBA to zarobi więcej u mnie, jak nie bedzie to zarobi tyle samo a Europie zamiast mieć rok w plecy bez grania za minimum.  Ile było dram w NBA kiedy kluby chciały rzucać trzy i cztery lata minimum a gracze się buntowali? To nie te czasy juz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Alonzo napisał:

2. Jak Marcus Garrett i Caleb Martin ze mną nie podpiszą w tej turze, to znaczy że gardzą grą w BeGMowym NBA gdyz w V turze im nie będę składał propozycji kontraktu (kolejna patologia gry, że nikt za te nieprofesjonalne głosy nie ponosi odpowiedzialności), bo nie sądzę by od kogoś dostali gwarantowane kontrakty, a ja jednemu chcę ostatecznie takowy dać (przynajmniej na 1T); zarobki są takie wg proporcji: 1. gwarantowany kontrakt 2. niegwarantowany kontrakt 3. 2way - tego co zwolnię po prostu podpisze z kimś 2way.

Przynajmniej dwa zespoły mogą mieć problem z domknięciem składu (pewnie znajdą się też zespoły, gdzie braknie 1-2 zawodników). Uważam, że każdy gracz, który ma na ten moment jakąkolwiek umowę w rl powinien czekać do 5 tury u nas. Z listy graczy, którym złożyłeś ung oferty, tylko Krutwig i Beasley takowych nie mają. Jaki problem dać szansę tym chłopakom na coś lepszego lub złożyć to samo w 5 turze? A jeszcze Alonzo warto pamiętać, że w rl zawodnicy nawet za jakiś kontrakt na summer camp dostają kilkaset tysięcy, więc nie zostają z niczym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Braveheart22 napisał:

Uważam Rockets za trochę lepszy zespół 

Słuszne założenie:) 

 

30 minut temu, Braveheart22 napisał:

 założyłem z pamięci, że ma szansę tam teraz nawet na s5, ale kompletnie zapomniałem, że Rozier tam jest, tak że zmienię. 

Na S5 nie ma szans, ale byłby 3. guardem w rotacji więc te 20-25 minut by miał. Więc zmieniać nie musisz, przyjemność gry w Hou jest bezcenna i te kilka mln nie powinno mieć żadnego znaczenia:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber

to dlaczego w rl się zgodził na minimum z Team Option? Dla porównania, taki Gudurić podpisywał z Grizzlies umowę 5,375/1+1PO

Ciężki przypadek imho, choć no ten brak opcji w ofercie Lakers to jednak rysa jest :)

9 minut temu, Regis napisał:

Na S5 nie ma szans, ale byłby 3. guardem w rotacji więc te 20-25 minut by miał. Więc zmieniać nie musisz, przyjemność gry w Hou jest bezcenna i te kilka mln nie powinno mieć żadnego znaczenia:) 

Ile ten Mills zarobił w naszej gierce dotychczas? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Braveheart22 napisał:

@fluber

to dlaczego w rl się zgodził na minimum z Team Option? Dla porównania, taki Gudurić podpisywał z Grizzlies umowę 5,375/1+1PO

Ciężki przypadek imho, choć no ten brak opcji w ofercie Lakers to jednak rysa jest :)

 

Nie mam pojęcia, inne oferty nie zostały upublicznione więc nie wiem czy wziął mniej bo jara się popem tak jak mówił jeszcze na igrzyskach czy nikt mu nie dał więcej niż minimum 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Braveheart22 napisał:

@fluber

Ile ten Mills zarobił w naszej gierce dotychczas? :)

Tego nie wiem, ale stojąc przed wyborem Houston vs OKC pewnie by wolał dopłacić, niż wybrać tę drugą opcję :)

Jeśli chodzi o Jocka to moim zdaniem finansowo lepsza jest oferta Hornets - jeśli wypali to za rok/dwa podpisze dużo lepszą umowę, jak nie to podobne pieniądze jak w trzecim roku w LAL dostanie w Europie/Chinach. 

Na plus Lakers działa to, że będzie miał możliwość grać przy boku największych tej ligi, od razu o tytuł, a to chyba ma dla niego znaczenie. 

Trudny wybór (jak to często przy 14. graczach rotacji bywa) ale chyba bym się skłaniał ku Hornets, póki co. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie nie wyobrazam sytuacji, w której 26 latek, który nigdy w tej lidze nie zaistniał odrzuca możliwość przebywania w tej samej druzynie co LeBron, Curry czy inny Butler, dla niego to przeciez spelnienie marzen o NBA, gdzie nigdy wczesniej nie udało mu się dostać. Dodatkowo dostaje 3 lata gwarantowanej umowy, IMO no-brainer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Lucas napisał:

Ja sobie nie wyobrazam sytuacji, w której 26 latek, który nigdy w tej lidze nie zaistniał odrzuca możliwość przebywania w tej samej druzynie co LeBron, Curry czy inny Butler, dla niego to przeciez spelnienie marzen o NBA, gdzie nigdy wczesniej nie udało mu się dostać. Dodatkowo dostaje 3 lata gwarantowanej umowy, IMO no-brainer.

Jakie minimalistyczne podejście :) Gdyby Manu w wieku 25 lat pojechał do Teksasu z nastawieniem, żeby poprzebywać w jednej drużynie z Duncanem, to nigdy nie zostałby tak dobry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Lucas napisał:

Ja sobie nie wyobrazam sytuacji, w której 26 latek, który nigdy w tej lidze nie zaistniał odrzuca możliwość przebywania w tej samej druzynie co LeBron, Curry czy inny Butler, dla niego to przeciez spelnienie marzen o NBA, gdzie nigdy wczesniej nie udało mu się dostać. Dodatkowo dostaje 3 lata gwarantowanej umowy, IMO no-brainer.

Nie zauważyłem żeby 26-letni gracze z euroligi szli do faworytów do tytułu. Raczej celują w słabsze zespoły gdzie jest większa szansa na minuty. 

Rok temu spełniły się marzenia Richardsa, morgana i Muldera. Dwa lata temu innych graczy. Lakers od lat oferują długie minima tylko po to żeby tych graczy przehandlowywac  zamiast ukrócić te patologie to takimi głosami jak Twój się ja tylko utwierdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.