Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, january napisał:

cba w nba.

Przeczytałeś całego mojego posta?

9/2 jest cacy bo są dwa lata gwarantowane.

9/2 1+1PO który jest również gwarantowanymi dwoma latami nie jest cacy. I to jeszcze jest lepsze dla gracza.

Głupie samo w sobie. Czyli jak skasuje PO to oferty są ok? 

Który to jest punkt CBA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

Przepadają te oferty jako nieprawidłowe w tej turze i tyle.

To chroni klub, a nie gracza taki zakaz.

Rzeczy nieuregulowane w regulaminie reguluje CBA. Skoro w punkcie 5.4 nie ma nic, że nie dotyczy RFA to jest to krzywdzące.

W jaki sposób chroni klub? To i to to są dwa lata GWARANTOWANE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

O co Ty się burzysz, kiedy to jest zasada z RL NBA?

Chroni klub, by topowi RFA nie dostawali maxów 1+1 PO, miażdżących dla słabych klubów.

Btw Jeff Green tylko z ofertą minimum? Starter RL Jazz :P

Burzę się bo to głupota o której u nas w regulaminie nie ma ani słowa, a jak wypisywałem punkty w random shit na co uważać to nawet był punkt, żeby pamietać iż muszą to byc dwa lata gwarantowane dla RFA to nikt nie zwrócił uwagi na to że to nie może być 1+1PO mimo że to też dwa lata gwarantowane.

Jak byś wywalił przez takie coś dwie oferty w piach to też byś się burzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest głupota, gdyby nie ten zapis to utrzymanie w składzie RFA byłoby (zwłaszcza w realu) cięższe, nawet z Twojej perspektywy to jest korzystny zapis, bo jak weźmiesz McGrudera na 1+1, a on po sezonie wyoptuje, to nie masz do niego nawet praw Birda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c***, znalazłem w CBA. 

3 minuty temu, BMF napisał:

To nie jest głupota, gdyby nie ten zapis to utrzymanie w składzie RFA byłoby (zwłaszcza w realu) cięższe, nawet z Twojej perspektywy to jest korzystny zapis, bo jak weźmiesz McGrudera na 1+1, a on po sezonie wyoptuje, to nie masz do niego nawet praw Birda.

RFA zawsze można wyrównać. Ale ciul. Znalazłem w CBA tym samym Alonzo i Lama cieszą michę.

Do czasu kontrofert. Bo skoro obie moje są nieważne to znaczy, że mogę ich zaatakować w kontrofertach.

Rado. Dodajcie te parę słów do pkt 5.4 w regulaminie, że nie dotyczy RFA. Ktoś się znów kiedyś naciąć może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu Hield i Poeltl powinni podpisać extension:

Buddy Hield:
1. Twarz zespołu przynajmniej przez 2 lata - przez ten czas może pokazać maksimum swoich możliwości, tak aby za dwa sezony Cleveland było miejscem pożądanym przez topowych wolnych agentów. Hield będzie wtedy w idealnym wieku i wsparty innym topowym graczem oraz młodymi graczami z draftu na niskich kontraktach, może doprowadzić Cavs na szczyt.
2. Już za rok Cleveland spróbuje zmieścić w składzie gracza z topu. Wszystkie ruchy będą wyliczone na taką finansową możliwość a pierwsze kroki i kontakty zostały już podjęte.
3. Wcześniejsze proponowane extensions dla graczy uważanych za “max players” były o wiele niższe niż zaproponowane przez Cavs przedłużenie (84/4 dla Browna, 90/4 dla Ingrama - tu 107/4 dla Hielda). Powinien poczuć się doceniony.
4. W ostatnim roku kontraktu Hield ma zaoferowane PO, co oznacza że w wieku 31 lat będzie mógł podpisać kolejny długi, sowity kontrakt. Tym samym dostaje on furtkę na odejście gdyby nie wypaliły plany Cavs na stworzenie silnej drużyny bijącej się o najwyższe cele już za 2 lata. Buddy dostanie wtedy wolną rękę w poszukiwaniu klubu.
5. Buddy nie tylko będzie pierwszą opcją zespołu, ale zostało mu również zapewnione solidne obudowanie, wraz z (wg klubu) perfekcyjnym fitem. Dobrze rzucający Rozier, świetnie mijający i grający na kontakcie Barrett, potrafiący minąć obrońcę i zrobić przewagę oraz rzucające “czwórki”, pozwolą rozciągnąć grę i dadzą Hieldowi odpowiednią pomoc w ataku.
6. Aby Hield nie czuł się samotnie w szatni pełnej młodych graczy, zostało mu zapewnione również wsparcie w postaci weteranów. Jordan, Bradley i Dieng mają wnieść niezbędne doświadczenie.

Jakob Poeltl:
1. Jakob już w pierwszym sezonie w Cleveland ma otrzymać poważną rolę na boisku. Jeśli będzie w stanie unikać problemów z faulami, jego minuty będą z całą pewnością najwyższe w dotychczasowej karierze. Będzie więc mógł pokazać w pełni swój potencjał.
2. Przez pierwsze sezony będzie mógł uczyć się od DeAndre Jordana, którego umiejętności i doświadczenie są nie do opisania dla młodego gracza.
3. W pierwszym sezonie Jakob będzie wchodził z ławki, jednak ma dużą szansę już w kolejnym roku wskoczyć do pierwszej piątki.
4. Trzeba przypomnieć, że u nas Poeltl nie był do tej pory doceniany tak jak w RL NBA. W Toronto był dopiero czwartym centrem w rotacji za, uwaga, Pachulią, Gortatem i Birchem. Proponowanie mu wielomilionowego extension od razu po pozyskaniu go, pokazuje wiarę w gracza.
5. Nie był także doceniany przez inne drużyny NBA, skoro na jego pozyskanie wystarczyły dwa dalekie i niezbyt dobre picki 2 rundy. W Cleveland traktowane jest to jako steal roku.
6. Również PO w ostatnim roku, na wypadek gdyby rozwinął swój potencjał tak jak liczą na to wszyscy w Cavaliers i chciał podpisać nowy, wyższy kontrakt o rok wcześniej.

Oferty dla Watersa, Guya, Shayoka oraz Martina zostaną omówione dopiero po ewentualnych kontrofertach. Czy w przypadku extensions istnieją jakieś wątpliwości, które mógłbym spróbować rozwiać?

Edytowane przez cvbe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, january napisał:

O co Ty się burzysz, kiedy to jest zasada z RL NBA?

Chroni klub, by topowi RFA nie dostawali maxów 1+1 PO, miażdżących dla słabych klubów.

Btw Jeff Green tylko z ofertą minimum? Starter RL Jazz :P

Ja dałem tylko ofertę Greenowi. W zapisie Marcusa jest błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, karpik napisał:

Hield jeśli będzie zdrowy, to dostanie za rok maxa na rynku, czyli jakieś 128/4. W Cavs nie zagrał jeszcze nawet sekundy, więc czemu miałby iść na takie ustępstwa?

Podbijam bo właśnie się miałem odezwać w jego sprawie. Na Hielda też miałem wstępne negocjacje i zdecydowanie jest on w orbicie moich zainteresowań na przyszły rok właśnie za kasę o jakiej piszesz stąd takie 107M to dla mnie stanowcze NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę doszliśmy do momentu, w którym gracz po 1 naprawdę dobrym sezonie (+mocno minusowy w D) ma być max playerem? Dodatkowo Hield jest sporo starszy od takiego Ingrama czy Browna, więc tu też raczej nie kupujesz "potencjału" maksymalną umową.

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

Dwie godziny to robiłem! Dawaj like za mój trud!

Niewdzięcznicy :(

Będzie dokończenie?

Pomijając że chyba nie ma adv statów, gdzie Hield jest w TOP100 ligi względem impaktu, to nawet tu na forum był dopiero 58 graczem w rankingu. 25+ to moim zdaniem uczciwa oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lucas napisał:

Naprawdę doszliśmy do momentu, w którym gracz po 1 naprawdę dobrym sezonie (+mocno minusowy w D) ma być max playerem? Dodatkowo Hield jest sporo starszy od takiego Ingrama czy Browna, więc tu też raczej nie kupujesz "potencjału" maksymalną umową.

Ilu jest lepszych graczy w rankingu graczy NBA od Hielda, którzy będą FA u nas za rok?:) Dwóch?:) Policz ile drużyn będzie miało maxa:) 20?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lucas napisał:

Naprawdę doszliśmy do momentu, w którym gracz po 1 naprawdę dobrym sezonie (+mocno minusowy w D) ma być max playerem? Dodatkowo Hield jest sporo starszy od takiego Ingrama czy Browna, więc tu też raczej nie kupujesz "potencjału" maksymalną umową.

Raczej prawa rynku. Za rok miejsce na maxa mieć będą Nets, Hawks, Hornets, Mavs, Rockets, Grizzlies, Thunder, Warriors, Clippers i Suns. Hield będzie pewnie w TOP5 wolnych agentów. Na kogoś te pieniądze trzeba będzie wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.