Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, january napisał:

I niezależnie od decyzji na 100% jest zadowolony z możliwości podjęcia decyzji na 90 mln w ogole.

Wejdz do sklepu, zabierz telewizor za 3000, podejdz do kasy, wyjmij 1700 i obserwuj czy sprzedawca jest zadowolony z mozliwosci podjecia decyzji na 1700 w ogole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, BMF napisał:

Dlatego sorry Alonzo, ale na razie Orlando to jest organizacja beGM jak każda inna - po trupach do celu. Tatum odszedł za Townsa, bo był młodszy, potem kolejna młodzież oddana za veta Lowry'ego, potem w trakcie sezonu 578 wymian z udziałem rolesów. Sportowo dobre wymiany, ale Towns gra tam rok i nie ma jeszcze powodów, żeby kochać to Orlando.

Właśnie dlatego założyłem temat z Deklaracjami GMów :)

Pamiętaj proszę, że tradey Fox-Lowry i Tatum-KAT to wymiany Dnc sprzed mojego przyjścia do Orlando.

Postaram się krótko o moich transferach: 

1. Noel i Lance Thomas oraz 1st pick 2023 za Cody Zellera i Jona Leuera

Pozwoliło mi to zejść już na samym początku gry z podatku i oddać Noela, o którego się bałem że zniknie z Ligi jeszcze zanim zacznie sie sezon i nikt by mi go juz nie wziął. Miałbym skreślonego Noela jeszcze przez 2 sezony. Okazało się, ze gra i raczej w lidze pozostanie. Pozyskałem jednego z moich ulubionych centrów - Cody Zellera, który często mi niestety łapie kontuzje, ale to zdecydowanie mój człowiek. 1st pick przewiduję, że będzie słaby, a bez jakiejś marchewki dealu bym nie zrobił.

Od samego początku prowadziłem różne rozmowy z różnym skutkiem. Główne wymiany zrobiłem na początku stycznia - potrzebowałem weteranów i defensywy.

2. Gortat i Lamb za Matthewsa i Luwawu. 

Utrzymanie Lamba i Oubre było niemożliwe po sezonie, ta głębia z Lambem i Justinem Holidayem nic mi nie dawała, bo brakowało dla nich minut, o czym zresztą pisaliście przy bilansach. Matthews dawał mi doświadczenie z ławki na sg i sf oraz możliwość nie drogiego przedłużenia go po sezonie. Jak klepaliśmy deal (na samy początku sezonu, to Thunder jeszcze nie podjęli decyzji co do gwarancji kontraktu Luwawu na kolejny sezon, a przy ich wąskim składzie, były solidne przesłanki na minuty Luwawu podczas sezonu. U nas miał gwarantowany kontrakt, co dawało mi pewnego młodego gracza 3&D na kolejny sezon. wyszło, jak wyszło, ale w Bulls w drugiej części sezonu grał regularnie po trade. Tematu Gortiego nie usze rozwijać. 

3. Collison za Bareę i Triera. (+2nd picki)

Trade w którym sam brałeś udział dając mi Bareę. Z mojego punktu widzenia same plusy - przy świetnie grającym Lowrym oddawałem wysoki kontrakt Collisona, który również u mnie się marnował na ławce, a dostawałem  taniego idealnego dla mnie rezerwowego pg, który grał do kontuzji fantastycznie oraz młodego perspektywicznego Triera, którego zresztą teraz chcę przedłużyć na 4 lata. Zwyczajny pech z Bareą, ale cały czas myślę o nim za minimum. + po wymianie mam sporą elastyczność finansową. 

4. Justin Holiday za 2nd pick i kontrakt I. Taylora

Holiday był u mnie również graczem dla którego nie miałem minut. Te które zostały po Lambie miał przejąć Trier. Klasyczne robienie porządku na obwodzie. Taylor to kontrakt, więc nie ma co go liczyć jako zawodnika. Dostałem też 2nd pick i swap. W innym przypadku Holidaya bym stracił po sezonie za nic. 

5. Markieff Morris, Baynes, kontrakt Tylera Zellera + 3 2nd picki Bostonu i 2 swapy 1st picków Bostonu za 1st pick 2025, zejście z kontraktu Jona Leuera oraz niepotrzebnych mi Dariusa Millera i Abdela Nadera. 

Tu jeszcze myślałem, że schodząc z kontraktów ważnych w przyszłym sezonie będę mógł zawalczyć na rynku o Justise Winslowa. Tomek uświadomił mi po zrobieniu tych deali jak działają u nas dokładnie cap holdy. Kontrakty pozyskanych graczy mi spadały po sezonie, Baynes mi nie robił różnicy, tylko nad Morrisem zastanawiałem sie nad przedłużeniem.Rozmieniony 1st pick 2025 wg mnie będzie niso, a dostałem za niego fajne assety z których 2nd roundery juz wykorzystałem w innych wymianach, a swapy 1st picków od Bostonu pozwolą mi wybrać wyżej w drafcie, niż moimi oryginalnymi pickami, co mi wzmocni skład za kilka sezonów jak bardzo będe tego potrzebował mając zawalone salary.

Leuera jak zostanie w lidze planuje podpisać - jak obiecałem -  po zakończeniu kariery przez Udonisa. 

6. Baynes i kontrakt Taylora za Koufosa i Franka Masona III

Wiem, że Baynes ma wartość, ale to była dla mnie wymiana trzecich centrów (mam KATa i Cody Zellera), a assetem był Mason, który do tej pory grał dość regularnie w Sacto. Jak go pozyskałem, to niestety przestał. Baynes zresztą złamał wtedy rękę (ale Marcusowi oddawałem go jako zdrowego).

7. McGruder za 2 2nd picki, cash i Franka Masona

Rodney był jednym z moich priorytetów (pytałem o niego Flubera od samego początku mojej bytności w BeGM), okazja pojawiła się nagle, jak Fluber podpisał Housea. Oddałem za niego dużo i byłbym wdzięczny, gdybyście o tym pamiętali przy głosowaniu jego nowego kontraktu. Jego słaba gra, wypadnięcie z rotacji real Heat i ostatecznie trafienie do Clippers nie miały u mnie wpływu, bo od samego początku stawiałem i na niego i na Triera. 

8. Morris za Valentine  i kontrakt Ajincy

Złapać Kucia na forum i jeszcze żeby odczytał wiadomość z Priv to było wyzwanie. O Valentine tez go męczyłem od samego początku, jak pojawił się na forum z info. że do godz. 15 jest dostępny to z pracy waliłem na sygnale i pisałem na szybko. Konstrukcja dealu jest bardzo spontaniczna, bo zwyczajnie nie było czasu.  Morris od samego początku u mnie był kontuzjowany, a nie bardzo miałem kogo oddawać, żeby deale sie spięły. Gdybym miał nieco więcej czasu, to sprzedałbym komus kontrakt Tylera Zellera, a tak to musiałem go zwolnić i zestrechować. 

Później w 2T miałem sporo kontuzji graczy - Lowry, Barea, Cody Zeller słabsza gra McGrudera, Luwawu poza rotacją Thunder..

9.  Kuofos, kontuzjowany Barea, Luwawu (zaczął grać w tym samym czasie jak go sprzedałem dla Bulls), kontrakt Ajinsy i 2nd pick za Ellingtona, Robina Lopeza i Seldena

Tu oddałem graczy spoza rotacji lub faktycznie wirtualne kontrakty za dwóch graczy do rotacji - weteranów na playoffs Ellingtona i Lopeza, który po kontuzji Cody Zellera miał u mnie ważna rolę w drużynie.

10. Selden i Mitrou Long na 2wayu za 2nd pick i Haslema z FA

Akurat sg mi nie brakowało w tym sezonie a kombinacje jaka wtedy wykonałem - pozyskałem jeszcze wcześniej Meeksa za Seldena potrzebna mi była ostatecznie do zwolnienia miejsca w salary dla Udonisa Haslema.

Ostatecznie nie chce mi sie już teraz liczyć tych wszystkich graczy, ale Ajinca, czy Taylor i Tyler Zeller to są faktycznie tylko kontrakty. Meeks w sumie podobnie. Baynesa, czy Koufosa traktowałem jako graczy tylko na chwile na koniec ławki. Z Luwawu i Naderem (z FA przed sezonem) miałem pecha bo zaczęli grać dopiero wtedy jak ich oddałem.  Luwawu mogłem oddać po tym, jak pozyskałem McGrudera. Masona musiałem oddać za McGrudera, bo inaczej wpadałem w podatek, a nie miałem już innego kontraktu kończącego się po sezonie (tzn. miałem - Triera, ale to gracz przyszłości Magic); Morrisa również musiałem (był kontuzjowany podobnie jak Cody Zeller i Koufos był moim jedynym centrem z ławki), bo zależało mi na Valentine. Gracze z początku sezonu - Lamb, Holiday, Miller - nie wiązałem z nimi przyszłości w nowym sezonie; Collison i Leuer mieli w sumie blisko 20mln$ gwarantowanej kasy na nowy sezon, co wpychało mnie w podatek lub w najlepszym przypadku ograniczało moje ruchy. 

Z pozostałymi graczami wiązałem lub wiąże przyszłość i chcę podpisać nowe kontrakty. Po tych zmianach i pozyskaniu m.in. Ellingtona i Valentinea zbyteczny sie zrobił nagle Matthews, ale tu nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji - tym bardziej, że podpisał właśnie z Bucks za minimum. Propozycja kontraktu dla Robina Lopeza uzależniona jest od kilku innych kontraktów, ale jeżeli będzie to możliwe, to chciałbym, zeby został. 

Tak więc dużo zmian, ale w każdej pozyskiwałem gracza, którego chciałem na dłużej w drużynie, albo oddawałem gracza, którego z różnych względów nie podpisywałbym teraz latem. Wyjątiem jest Barea i myśle nad jeszcze jednym moim byłym graczem, ale wszystko zależy od rynku. 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, january napisał:

Matematyka Ci się kłania. 90/124 to są troszkę inne procenty,

Jezeli Ty otwarcie mowisz ze nie dasz mu za rok 5-letniego maxa to ingram robi zadanie wymiany. A jesli nie, to nie licz od 124 bo to wyglada jakbys szantazowal gracza ze go nie wymienisz i nie dasz mu 5-letniego maxa.

3 minuty temu, january napisał:

 

Podejdź do kogoś sprzedającego obrazy po 7 tysięcy rocznie na ulicy i zapytaj czy chce gwarantowane 90 tysięcy za jego obrazy przez 4 lata, czy poczekać rok, bo ktoś obiecał że da 124 tysiące. Ale jak się rozmyśli, to żadnych konsekwencji 

Jak podszedlem i powiedzialem ze wyslal mnie gm lakers to kolega tego malarza, jakis russell, rzucil we mnie sztaluga i kazal wypierdalac z takimi propozycjami...

9 minut temu, january napisał:

 

Chyba powinni być do wydatków normalnie liczeni, ale głowy nie dam, więc się nie upieram. Ponowna zakrzepica powoduje 6-9 miesięcy kuracji lekami, potem kolejne tyle rehab i dopiero decyzję czy można grać. Z dużym prawdopodobieństwem mogłoby się to przeciągnąć na te 4 lata,a grę BI widać byłoby jak świnia niebo :) 

A to nie Ty to liczysz? Kontrakt bosha obowiazywalby w sezonie 18/19. Krotka pilka. Uwzgledniales go w obliczeniach w zeszlym miesiacu czy nie.

Dlatego w przypadku bosha i teletovica czekalismy 4 lata na decyzje o zakonczeniu kariery... a nie, czekaj, nie czekalismy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie można karać Januarego za to, że sami przegłosowaliście extension dla Russella - przecież dla graczy to jest tak jakby DLO sam zaakceptował tą ofertę więc czemu mieli by mieć to za złe Lakersom? Dla mnie Ingram też "nie", ale jakby z tego zrobić 100/4 to już bym się poważnie zastanowił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, BMF napisał:

Ja musiałem zaorać Clippers z finansowych powodów, czy Ty musiałeś zrobić to z Raptors, bo inaczej Twój klub by zbankrutował - nie wiem, szczerze nie sądzę. Zresztą, ja tego nie krytykuję, bo sportowo Ci się to opłacało, ale wiarygodność, że kogoś nie oddasz, jest zerowa. Być może też nie mam wiarygodności, whatever, nigdy nie twierdziłem, że ją mam.

No to teraz porównaj moją wiarygodność i roczny reset do wiarygodności mojego rywala po Butlera czyli Spurs, którzy nie wiem jak to robią że mimo że są największymi handlarzami beGM to wielu uważa ich za wzorową organizacje 🤔, dwóch trymestrów w tym samym S5 nie zagrali a obecny franchise player już zdążył być na trading blocku. Pojawił się tam też niewiadomo skąd Teague, czyli zapowiedź kolejnych zmian.

Tylko w tym sezonie oddani zostali: Dragic, Henson, Leonard, Green, Lee, Grant, Maker, Carroll, McLemore, Milton, Clarkson, Dellavedova, Rose, Aminu, Moore

A tak handlowano legendami NBA w San Antonio:

Tony Parker wysłany jako filler do organizacji która oddawała wszystko za picki

Manu Ginobili w realu wierny przez całą karierę u nas oddany w pierwszym tygodniu gry

Dwyane Wade - najlepszy kumpel Butlera, oddany do tankujących Hornets. Ciekawe co Jimmiemu teraz podpowiada🙂

Pau Gasol - zesłany razem z Wadem do Hornets za Howarda i MKG

Derrick Rose - podpisany, chwalony a gdy nabrał na wartości oddany

15 zawodników w jeden sezon opuściło San Antonio!!!

To jest to lepsze miejsce dla Butlera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie pytasz o zdanie to ja nie wiem jak ktoś może traktować na poważnie opcję Spurs. :P To była ogólna uwaga, LONGER, nie bierz jej jakoś do siebie, tak po prostu wygląda nasza gra. No bo kto u nas ma wiarygodność? Kto trzyma gwiazdy, szanuje prospektów, nie szuka za wszelką cenę paycutów...? 

Qcin, to albo nie byłem ja, albo to nie miało znaczenia dla wyniku głosowania, bo aż odszukałem swoje posty z free agency i pisałem tam kilka razy, że Russell nie.

Teraz, ozzy110 napisał:

Jak już tak piszemy o extension to ja chciałbym się dowiedzieć na ile wyceniacie Dunna

A ile płacą Rekiny z Szanghaju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde. Chyba z 10 stron żeście nasmażyli tylko w samym tym temacie.

Zanim zacznę nadrabiać zaległości to odniosę się do tego, co najświeższe czyli postu @LONGER01

Dla mnie negatywnie na kulturę organizacji najbardziej wpływa zaorywanie zespołów i tankowanie, gdy tego nie trzeba. Twoje rozsprzedanie gwiazd, które zapewniały przez lata godne wyniki to była bardzo mocna żółta kartka od mnie. Raptors zakończyli wtedy na drugim miejscu w RS, odpadli w drugiej rundzie, mieli sporo wartościowych assetów (Siakam, Poeltl, VanVleet) by bić się dalej o wynik. Ty wolałeś rozsprzedać ten zespół. Twoja sytuacja jest lepsza, ale jeśli idzie o kulturę organizacji to masz poważną rysę.

I o ile Heat zrobili coś podobnego, chociaż ich sytuacja była gorsza to też u mnie stracili wizerunkowo. Zyskali Doncica, ale nie można mówić, że jest to ta sama organizacja co prowadzona przez Pat Rileya. Coś za coś. Dlatego u mnie zostaną z niczym. No nie licząc tego całego Vucevica.

Spurs nawet po oddaniu superstara, cały czas inwestowali w zespół i podtrzymywali kulturę Spurs ciągnąc fantastyczną serie w PO. Tak Ignazz handluje jak na bazarze, taki trochę urok tej gry, ale ma u mnie tutaj sporego plusa.

Czuje już gorący oddech Jaśka na plecach, ale w sprawie Butlera sytuacja Spurs - Raptors jest w tej sytuacji 50/50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak ktos pisze ze Middleton wybiera Heat w sytuacji gdy dostał od nich mniej kasy niz od Bucks i Wolves i nie dostał od Heat PO.

Tak samo jak pisanie o odejściu Walkera, ktoremu zalezy na wygrywaniu, a w Bucks ma do tego bardzo dobre warunki + nikt nie moze mu dac więcej kasy. Piszą jednak o tym january i shevcu, ktorzy złożyli mu oferty więc to trochę wyjasnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, january napisał:

Ja się nie wypowiadam w ogóle w kwestii Butlera (LONGER - time), ale...

Camby, Camby Ty oszukańczy chu*u :P ...

Nie znałem pełnej sytuacji rynkowej.

Zresztą nie mówię, że nie zagłosuje na Raptors. Ale przedstawiam pewne minusy na które Longer u mnie zapracował. Z Heat był no brainer, wejście Ignazza dało do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarcusCamby napisał:

A Heat to przepraszam w RL NBA co mieli? Adebayo go zrekrutował?

Butler poszedł do Miami ze względu na market, Ty nie bierzesz pod uwagę marketu u nas, ale się powołujesz na decyzję Butlera, bo poszedł do przeciętnej drużyny - gdy kluczowy był market?

Que?

Sap i Aldridge będą mieli 35 lat, ile im zostało grania na konkretnym poziomie, 1,5 roku? Niby jest Murray, ale jemu wjedzie kontrakt w okolicach maxa, Sap weźmie opcję za rok i Spurs mają zapchane salary.

Market? Nie. Sportowo? Też w sumie nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sapa czy Aldridge zawsze można wymienić. Jestem przekonany, że Ignazz to akurat taki GM co by nie szczędził Foxa mogąc pozyskać superstara np. Davisa ;)

Ja wiem, że sytuacja Spurs nie jest różowa, dlatego temat uważam za otwarty. Wyraziłem tylko na gorącą swoje zdanie na temat kultury organizacji. Gdzie jak nie podczas FA nagradzać kluby walczące o wynik, a nie oddające wszystko co rusza za bezcen by zgarniać sobie Doncice?

Dla mnie to ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, SlaKB napisał:

Nie rozumiem jak ktos pisze ze Middleton wybiera Heat w sytuacji gdy dostał od nich mniej kasy niz od Bucks i Wolves i nie dostał od Heat PO.

Tak samo jak pisanie o odejściu Walkera, ktoremu zalezy na wygrywaniu, a w Bucks ma do tego bardzo dobre warunki + nikt nie moze mu dac więcej kasy. Piszą jednak o tym january i shevcu, ktorzy złożyli mu oferty więc to trochę wyjasnia.

To akurat bardzo proste. Jako 1/29 Khrisa piepszę te 2,5M ekstra na rok niż trafic do mroźnej Soty oraz Qcina i wybieram Miami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, SlaKB napisał:

Nie rozumiem jak ktos pisze ze Middleton wybiera Heat w sytuacji gdy dostał od nich mniej kasy niz od Bucks i Wolves i nie dostał od Heat PO.

Tak samo jak pisanie o odejściu Walkera, ktoremu zalezy na wygrywaniu, a w Bucks ma do tego bardzo dobre warunki + nikt nie moze mu dac więcej kasy. Piszą jednak o tym january i shevcu, ktorzy złożyli mu oferty więc to trochę wyjasnia.

Dasz mu 5 lat to nie ma tematu. Dajesz mu 4 to robisz to samo co Hornets, tak ja to widze ale luz nie bede glosowal w jego sprawie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.