Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, LONGER01 napisał:

Przecież Durant powtarzał ze 100 razy że nie chce grać "w domu".

https://bleacherreport.com/articles/2695268-kevin-durant-didnt-join-wizards-because-he-didnt-want-to-play-at-home

Po drugie jak Toronto nie ma drugiej gwiazdy? Ja mu właśnie załatwiłem SnT Butlera tylko wystarczy że na nią zagłosujecie 🙂 

To było parę lat temu - kiedy KD chciał scigac pierścienie a RL Wizards to był żart z drużyny i kultury organizacyjnej.

LeBron też nie chciał grać w Cavs w 2010  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, karpik napisał:

 

Nie do końca z marketami. Moim zdaniem Kawhi przede wszystkim chciał grać z Georgem, a w drugiej kolejności w LA z inną gwiazdą. Jakbyś nie przystroił Sacramento czy innego Toronto, to nie będzie ono wyglądało jak Los Angeles czy New York, a widocznie murzyni z NBA w takich miejscach chcą grać.

No i jeszcze jest jeden wspólny argument przeciwko Knicks i Warriors. Te kluby tydzień temu zmieniły GM-ów. W takiej sytuacji zawsze będę stawiał wyżej klub, który jest prowadzony przez dłuższy czas przez tę samą osobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek Leonarda ma biznesy tez w Philly i tam biuro gdzie KL uciekł podobno. 

Wiec to nie jest tak ze tylko Kalifornia. 

Dom zbudował w San Diego dla Mamy i traktować go będzie w lato jako rodzinny spęd co można pogodzić z NY. 

Cholernie trudne wybory 

10 minut temu, LONGER01 napisał:

Przecież Durant powtarzał ze 100 razy że nie chce grać "w domu".

https://bleacherreport.com/articles/2695268-kevin-durant-didnt-join-wizards-because-he-didnt-want-to-play-at-home

Po drugie jak Toronto nie ma drugiej gwiazdy? Ja mu właśnie załatwiłem SnT Butlera tylko wystarczy że na nią zagłosujecie 🙂 

W takim Real Wizz sam bym nie chciał grać nawet jakbym się urodził na hali. 

U Nas trzeba przyznać ze GM za darmo robi lepsza robotę niż ten opłacany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

Ja pamiętam twitta Woja, w którym wprost było napisane, że nie chciał tworzyć BIG 3 w Lakers, tylko chciał "co-star". Davis nie był dostępny.

Ten sam woj pisze tak:

https://www.espn.com/nba/story/_/id/27131637/sources-fear-lakers-dynasty-drove-clips-deal

6 minut temu, Tecu napisał:

Rozumiem. Tak dla jasności -Klay dostał od Warriors PO? Nie jest to dla mnie problem, choć na razie odezwała się tylko 1/28 jego agenta to nie wykluczam PO.

Od Dubs wziął pełne 5 lat bez PO, ale u Ciebie on nie gra całą karierę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, karpik napisał:

Czyli:

Cytat

As fears mounted that the Los Angeles Lakers had pushed to the cusp of creating an unprecedented Big Three, the LA Clippers made a blockbuster trade for Oklahoma City's Paul George -- and cleared the path for free-agent Kawhi Leonard to sign a four-year, $141 million contract with the Clippers, league sources told ESPN.

może u nas znaczyć to:

Cytat

As fears mounted that the New York Knicks had pushed to the cusp of creating an unprecedented Big Three, the Sacramento Kings made a blockbuster trade for New Orleans Pelicans Anthony Davis -- and cleared the path for free-agent Kawhi Leonard to sign a four-year, $141 million contract with the Kings, league sources told ESPN.

Sytuacja jest ta sama, tylko się nazwy zmieniają:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wooden napisał:

To było parę lat temu - kiedy KD chciał scigac pierścienie a RL Wizards to był żart z drużyny i kultury organizacyjnej.

LeBron też nie chciał grać w Cavs w 2010  :)

Przecież w 2017 Wizards byli o jeden mecz od finałów Wschodu i z Durantem byliby faworytami a on  mimo to powiedział:

“For me, I never played at home. I didn’t know what it would be. I know every time I go back it’s pretty hectic, and I just wanted to focus on basketball and not have to worry about a lot of stuff that comes with being at home,” Durant told the Washington Post. “It’s always good going back, but I would rather play in a different city.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, LONGER01 napisał:

Przecież w 2017 Wizards byli o jeden mecz od finałów Wschodu i z Durantem byliby faworytami a on  mimo to powiedział:

“For me, I never played at home. I didn’t know what it would be. I know every time I go back it’s pretty hectic, and I just wanted to focus on basketball and not have to worry about a lot of stuff that comes with being at home,” Durant told the Washington Post. “It’s always good going back, but I would rather play in a different city.

 

To prawda, przegrali w 7 meczach z najlepszą drużyną sezonu regularnego na Wschodzie w półfinale Wschodu. Tutaj Wizards nie osiągnęli tak dobrych rezultatów w ostatnim sezonie, a i tak Durant nie zgodziłby się robić za Robina, gdy Harden byłby Batmanem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, karpik napisał:

Ja od razu uprzedzam, że nie będę głosował na kontrakty whales bez PO. Także to samo się tyczy @Tecu, @tangiers, @Alonzo i @Sylvinho. w sprawie KP.

 

18 minut temu, Wooden napisał:

Patrzę na to identycznie - choć nie stawiam sprawy aż tak ostro - wolałbym żeby wszyscy mieli PO - choć przy Khrisie w Bucks bym się zgodził żeby miał pełne 5 - lifetimer

Miałem iść właśnie biegać, ale padający deszcz nieco pokrzyżował mi plany, a zatem mogę teraz wyjaśnić brak Player Option w kontrakcie KATa :) 

Jak wiadomo buduję w Orlando kulturę organizacji wzorując się na Pacie Rileyu z Miami Heat.  Odnośnie dłuższego wyjaśniania tradeów (niestety było ich u mnie sporo w tym sezonie) rozpiszę się w niedalekiej przyszłości. Wszystkie one jednak miały na celu sprowadzenie konkretnych graczy (nie udało mi się tylko Justisea Winslowa i Mikala Bridgesa). Moim marzeniem jest tu obudowanie drużyny wokół Kara-Anthonego Townsa i Donovana Mitchella. Wszystkie ruchy organizacji Orlando Magic są dokładnie pod nich podporządkowane. Doceniam oczywiście również Aarona Gordona, który jest na99,999999999999999999999999% również nie do ruszenia. Ten ułamek procenta zachowuję sobie na ofertę, która będzie dla Orlando tak doskonała, że nawet nie potrafię jej sobie wyobrazić. O innych graczach będę pisał później, żeby Was teraz nie zanudzać. 

Moim celem jest w ogóle nie dopuszczenie do tego, żeby KAT i Mitchell zostali FA - dając tym samym komfort i graczowi i organizacji Orlando Magic. Tu planowane są oferty, które automatycznie są przedłużeniami dotychczasowych kontraktów. 5ty rok dla KATa ma na celu utwierdzenie obu stron - gracza i klubu o pełnym zaufaniu. Zresztą będę z naszym franchise playerem zapewne renegocjował kontrakt w trakcie jego trwania, jak było chociażby w przypadku Tima Duncana w Spurs. Początkowo planowałem zaproponować KATowi kontrakt nieznacznie niższy niż max (około 1mln$ na sezon), w celu znalezienia dodatkowych funduszy na wzmocnienia i podpisanie innych graczy, którzy aż tak wysokich kontraktów nie mogą się spodziewać. Jednak uznałem, że może być to przez GMów źle odebrane, stąd tym gestem dobrej woli gracza ma być gwarantowany 5ty rok kontraktu. Pewności, że to dobry pomysł dodało mi przeanalizowanie umów Joela Embiida w 76ers oraz Nikoli Jokicia w Nuggets. Oczywiście KAT jest dla organizacji z Orlando lepszym graczem niż dwaj wymienieni, ale wśród GMów panuje powszechna opinia, że to Jokic i Embiid są graczami lepszymi. Skoro ci dwaj gracze moga mieć kontrakty podpisane rok temu z 5tym rokiem gwarantowanym bez PO, nie widzę powodu, żeby takiego samego kontraktura nie miał otrzymać Karl-Anthony Towns, który w przeważającej większości głosów nie był w stanie poprowadzić Orlando do II rundy playoffs przeciwko kontuzjowanym i przetrzebionym przez nieobecności wąskim składem teamem z Bostonu. Rozumiem, że manager liczący przy kontrakcie KATa na odpowiednie honorarium może graczowi podpowiadać inne rozwiązanie, ale max, to max. :) 

Nie mam żadnych wątpliwości, że Magic bez żadnego problemu porozumieliby się z KATem odnośnie jego przyszłości w Orlando, a przedstawiona mu wizja drużyny skłoniła by gracza na choć tego rodzaju ustępstwa przy budowaniu drużyny, ale jak @karpik , @Wooden i inni GMowie będziecie nadal mieli wątpliwości czy KAT zaakceptowałby ofertę od Orlando, to naturalnie mój franchise player otrzyma opcję PO przy kontrakcie. Prosiłbym jednak, byście się w tej kwestii wypowiedzieli.

Celem organizacji Orlando Magic jest zbudowanie stabilnej i silnej drużyny na lata, a nie rozsprzedawanie składu jak tylko pojawią się problemy z salary cap i podatkiem. Gracze wiedzą o priorytetach naszej organizacji oraz o tym, ze mogą się tu spodziewać stabilizacji i wsparcia , co z pewnością przełożyłoby się na odwzajemnienie tego zaufania dla klubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, LONGER01 napisał:

Przecież w 2017 Wizards byli o jeden mecz od finałów Wschodu i z Durantem byliby faworytami a on  mimo to powiedział:

“For me, I never played at home. I didn’t know what it would be. I know every time I go back it’s pretty hectic, and I just wanted to focus on basketball and not have to worry about a lot of stuff that comes with being at home,” Durant told the Washington Post. “It’s always good going back, but I would rather play in a different city.

 

W 2016 podejmował decyzję to A.

Kultura organizacyjna Wizards była z gówna to B.

Wtedy KD mówił o pierścieniach i skupieniu na koszykówce.

A od pierwszego mistrzostwa z Warriors opowiada o pozakoszykarskim legacy i byciu bigger than basketball. Nie ma na to lepszego miejsca niz Waszyngton. Zwłaszcza że tam ma też dużo większą szanse niz w Toronto lub Miami

12 minut temu, fluber napisał:

Moim zdaniem PO przy Townsie nie jest konieczne z tego powodu, że na rynku nikt mu nie zaoferował kontraktu. Oferta od Magic to jedyna oferta dla Townsa.

Podbijam - nie zauważyłem :)

Edytowane przez Wooden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, fluber napisał:

Sytuacja jest ta sama, tylko się nazwy zmieniają:)

Jak ta sama, skoro Kawhi nigdy nie grał w Lakers? Nasi Knicks też nie mają BIG3, Gobert to inna półka przecież niż taki Davis, a Kyrie nie jest LeBronem. Należy też wziać pod uwagę, że w realu była to zamiana small market na big market. Takie Toronto to podobno fajne, zadbane i dość bezpieczne miasto. Zupełne przeciwieństwo LA. Sacramento pod tym względem przypomina trochę Toronto, tylko jest mniejsze, ale to też stosunkowo dobre miejsce dla rodzin z dziećmi, w którym raczej niewiele się dzieje. Totalne przeciwieństwo NYC ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, karpik napisał:

Jak ta sama, skoro Kawhi nigdy nie grał w Lakers? Nasi Knicks też nie mają BIG3, Gobert to inna półka przecież niż taki Davis, a Kyrie nie jest LeBronem. Należy też wziać pod uwagę, że w realu była to zamiana small market na big market. Takie Toronto to podobno fajne, zadbane i dość bezpieczne miasto. Zupełne przeciwieństwo LA. Sacramento pod tym względem przypomina trochę Toronto, tylko jest mniejsze, ale to też stosunkowo dobre miejsce dla rodzin z dziećmi, w którym raczej niewiele się dzieje. Totalne przeciwieństwo NYC ;)

No to skoro mistrzowie nba nie byli nawet numerem 2 to tym gorzej dla knicks.

Ja jestem prosty chlop znad wisly, nie bylem nigdy w toronto, sacramento ani w la. Nie wiem jak tam jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, fluber napisał:

a i tak Durant nie zgodziłby się robić za Robina, gdy Harden byłby Batmanem. 

Może oglądamy inne NBA ale Durant ze swoją grą nigdy na boisku nie jest opcją B, zawsze 1A lub 1B, w jego przypadku z kim by nie grał, zawsze swoje rzuty dostanie. To boisko.

A poza decyduje narracja - a narracja będzie stała za nim murem przez powrót do domu - w mediach to będzie jego drużyna.

Namówił Wizards na wyprucie się z assetów na Hardena i Capele a potem sam dogadał z Warriors snt w wymarzone miejsce. Coś jak RL Kawhi.

Dla mnie sytuacja jest jasna - gdybym uważał że Toronto jest dla niego lepsze to z nimi negocjowałbym snt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, fluber napisał:

No to skoro mistrzowie nba nie byli nawet numerem 2 to tym gorzej dla knicks.

Ja jestem prosty chlop znad wisly, nie bylem nigdy w toronto, sacramento ani w la. Nie wiem jak tam jest:)

Bo Toronto to starzejący się zespół ze small marketu, w którym Kawhi wiedział, że raczej nie powtórzy sukcesu. Znów zupełnie inna sytuacja ;)

Co do KATa, to przecież są kontroferty.

@Alonzo KAT jest dopiero u Ciebie rok. Dla mnie to za mało, żeby liczyć na taką przysługę, bo nie dość, że korzystając po 4 latach z PO KAT powinien zarobić znacznie więcej, to jest to dodatkowe zabezpieczenie na wypadek kontuzji w swoim dziewiątym sezonie. Ja uważam, że franchise player powinien być możliwie jak najbardziej dopieszczony. To jest liga graczy. Z kolei przykłady Embiida i Jokicia wynikają ze źle przeprowadzonego RFA rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, january napisał:

4) ad Ingram - 90/4 to obfite extension dla gracza z taką kontuzją, potem coś jeszcze napiszę, teraz mi się nie chce

O Ingramie i Woj i Lowe mówili że on nie weźmie na rynku mniej niż 25 mln a przy tym że za rok klasa FA raczej cienka to będzie na maksa czekał. Niedawno mówili.

Historycznie gracze w tym wieku, z takimi statami i takim profilem gry dostają maksy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

daj link.

+ opinia/ czy sources?

Z głowy bodajże Lowe Post z Arnovitzem po wymianie - 17 czerwca chyba patrząc na moją playliste na Stitcherze.

Woj to powtarzał kilka razy już w programach ESPN - od cholery tego ostatnio robi - musisz sam znaleźć bo mi się nie chce grzebać.

Jak to z nimi - jedno przenika się z drugim myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wooden napisał:

Z głowy bodajże Lowe Post z Arnovitzem po wymianie - 17 czerwca chyba patrząc na moją playliste na Stitcherze.

Woj to powtarzał kilka razy już w programach ESPN - od cholery tego ostatnio robi - musisz sam znaleźć bo mi się nie chce grzebać.

Jak to z nimi - jedno przenika się z drugim myślę.

Nie są potrzebne sources, bo ja za rok daję maxa Ingramowi

Ingram jest z Karoliny Północnej, całe dzieciństwo spędził w Karolinie Północnej, 4 razy wygrywał mistrzostwa stanowe w szkole średniej i jest moim absolutnym priorytetem za rok w wolnej agenturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.