Skocz do zawartości

Denver Nuggets 17/18 czyli "Andrzeju, to może się udać"


LeweBiodroSmoka

Rekomendowane odpowiedzi

Rubio, Lavine, Wiggins, Dieng

Gallinari, Harris, Chandler, Barton

 

niebo a ziemia normalnie

 

i nie - nie miał lepszego wpływu na atak :smile:

w zeszłym sezonie 

KAT

ORTG 121 przy 110,8 druzyny (10 miejsce Minny miala)

OWS: 9,9 ! przy bilansie 31-51.i srs druzyny: -0,6 to jest kosmos ..

USG%: 27,5

Jokic 

ORTG 127 przy 113,2 druzyny (4 miejsce Denver) 

OWS: 7,7 przy bilansie 40-42 i srs +0,6 

USG%: 23,5

Jedyne co lepsze tu widze, to to, że Jokic wykrecil moze ciut lepszy ORTG ale grał 28mpg w sezonie.. i mniejszy usage miał o wiele... w takich warunkach latwiej o taki kosmiczny wynik niż gdy jest się pierwszą opcją all time...

potwierdza moją tezę fakt że Towns robi teraz jako druga opcja ORTG 127 czyli się poprawił zmniejszając swoją rolę w ataku...

 

A co do supportu, Nuggets miało w zeszłym roku 10 zawodników rzucających po 8 pkt na mecz conajmniej (wliczając Plumlee i Nurkica jako jedną osobę)

A w Minny hmm..

Lavine zagral 47 meczy, pol sezonu grali Brandonem Rushem w s5 tak tylko przypomne. Czyli prawie pol sezonu bez trzeciej opcji w ataku.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym sezonie 

KAT

ORTG 121 przy 110,8 druzyny (10 miejsce Minny miala)

OWS: 9,9 ! przy bilansie 31-51.i srs druzyny: -0,6 to jest kosmos ..

USG%: 27,5

Jokic 

ORTG 127 przy 113,2 druzyny (4 miejsce Denver) 

OWS: 7,7 przy bilansie 40-42 i srs +0,6 

USG%: 23,5

Jedyne co lepsze tu widze, to to, że Jokic wykrecil moze ciut lepszy ORTG ale grał 28mpg w sezonie.. i mniejszy usage miał o wiele... w takich warunkach latwiej o taki kosmiczny wynik niż gdy jest się pierwszą opcją all time...

potwierdza moją tezę fakt że Towns robi teraz jako druga opcja ORTG 127 czyli się poprawił zmniejszając swoją rolę w ataku...

 

A co do supportu, Nuggets miało w zeszłym roku 10 zawodników rzucających po 8 pkt na mecz conajmniej (wliczając Plumlee i Nurkica jako jedną osobę)

A w Minny hmm..

Lavine zagral 47 meczy, pol sezonu grali Brandonem Rushem w s5 tak tylko przypomne. Czyli prawie pol sezonu bez trzeciej opcji w ataku.  

 

Z tego co widzę to OWS mocno bazuje na points produced a tych formuła wygląda jakby promowała scoring względem passingu, więc raczej nic dziwnego że lepszy scorer będzie wyżej niż lepszy passer.

 

Ale ja nie o tym.

 

Wypisując support (Wiggins, Lavine, Rubio, Dieng vs Harris, Barton, Chandler, Gallinari) przyjąłem najprostsze możliwe kryterium (mpg). Ty zareagowałeś histerycznie: jeny jeny - przecież Lavine był kontuzjowany tak długo!

No to sprawdźmy jak to wyglądało całościowo:

Wiggins - 82

Dieng - 82

Rubio - 75 (!)

Lavine - 47

 

Łącznie ta czwórka opuściła - 42 mecze

 

Chandler - 71

Gallinari - 63

Harris - 57 (!)

Barton - 60

Łącznie ta czwórka opuściła - 77 mecze

 

Na prawdopodobny kontrargument - jeny jeny, ale biedny KAT musiał grać z Brandonem Rushem! Z góry odpowiem: LUKSUS!

W Nuggets DUŻO więcej czasu grał Mudiay - jeden z graczy, którzy na tyle zakrzywiają realia w NBA, że nawet ten Twój ulubiony stat (OWS) mają na minusie! W zeszłym roku Jok marzył o tym, żeby pograć z Brandonem Rushem.

 

Serio, Twoje argumenty powoli zaczynają wyglądać na jakiś - nie wiadomo czym spowodowany - hejt.

 

Kupon przez nich uwaliłeś? Przyznaj się.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontekscie zapytania o to ktory ile meczow wygral to chyba dosc istotne?

 

Plus na zachete.

wniosek jest taki ze Jokić jest lepszy od Kata bo z jego supportem jest proporcjonalnie mniej słaby niż mógłby być w porównaniu do Kata i jego supportu. 

 

Dobrze rozumiem końcówkę ten dyskusji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wniosek jest taki ze Jokić jest lepszy od Kata bo z jego supportem jest proporcjonalnie mniej słaby niż mógłby być w porównaniu do Kata i jego supportu.

 

Dobrze rozumiem końcówkę ten dyskusji?

Zle - aby dobrze rozumiec koncowki polecam zapoznawac sie wpierw z poczatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko:

 

Mitchell jest liderem ataku, drużyny która wygrywa obroną (a atak ma sporo gorszy od Nuggs) - czemu piszesz w takim razie, że z roli ofensywnego g2g Mitchell wywiązuje się lepiej lol?

 

O ile zasadniczo nie chcę wchodzic w szczegóły tej dyskusji o tyle tego Twojego wpisu nie rozumiem.

 

Uważasz ,że Mitchell nie jest go to guyem albo że Denver ma kogokolwiek lepszego? Z ciekawości aż zapytam jaką masz defincję g2g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę dwóch mega niedoszacowanych gości na forum.

 

Lamarcus Aldridge którego w lato byście za dwa drugirundowce nie wzięli i KAT który bardzo długo nie może się przebić w waszych świadomości.

 

Jok ma doskonała prasę poprzez miłośników i zapaleńców Denver na forum oraz fakt ze zamieszany w odkrycie został Polak.

 

Tak to widzę obecnie.

 

Niechęć do lamarcusa który dosyć długo uczył się systemu który go nie promował tłumacze sobie takim skażeniem spurs którzy grają zespołowo a on miał czelność się wychylić ponad to.

 

Obecnie mimo urazów to inna Polka niż Jok.

 

Oczywiście ten drugi ma przez wiek bajeczne perspektywy ale z nim zamuast lma spurs by oglądali z wypiekiem ncaa.

 

Co w sumie w tym sezonie złe by nue było ;))).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile zasadniczo nie chcę wchodzic w szczegóły tej dyskusji o tyle tego Twojego wpisu nie rozumiem.

 

Uważasz ,że Mitchell nie jest go to guyem albo że Denver ma kogokolwiek lepszego? Z ciekawości aż zapytam jaką masz defincję g2g

 

W tym fragmencie może faktycznie brak precyzji

 

g2g - lider ataku (robiący to za pomocą scoringu)

tak Mithcell jest liderem/scorerem ataku (g2guyem) Jazz

 

Jednak Jazz wygrywa obroną a najważniejszą postacią drużyny bez dwóch zdań jest Gobert) - czego masz pewnie świadomość. Tak więc pisanie, że w ogóle Mitchell wywiązuje się jakoś specjalnie z roli g2g nie ma większego sensu - ot jest i fajnie, ale jakiegoś mega impactu nie robi (co oczywiście zrozumiałe w tym wieku, pokazuje mega potencjał i fani Jazz mają się czym jarać po Haywardzie). Taki Horford-Kyrie case do sześcianu (Gobert lepszy od Horforda, Mitchell gorszy od Kyriego).

 

Jok jest centralną postacią, która nakręca (doskonały, dużo lepszy niż w Utah) atak Nuggets.

Więc o ile faktycznie Mitchel jest lepszym g2g (bo Jok po prostu nawet nie próbuje nim być - najczęściej w takie coś bawi się Barton - ze słabym skutkiem) o tyle w ofensywie (całościowo) Jokic wnosi duuuuuuuuuużo więcej.

 

Więc sprowadzanie porównania Jokica i Mitchella przez pryzmat tego jak grają ich drużyny jest tak samo (albo i nawet mniej) trafne jak to porównanie Jokica do KATa. Gdzie Jokic jest najważniejszym graczem Nuggets a w Utah i Minny są to odpowiednio Gobert i Butler.

 

Jok ma doskonała prasę poprzez miłośników i zapaleńców Denver na forum oraz fakt ze zamieszany w odkrycie został Polak.

 

Chyba Ci się mylą Bałkańczycy :smile:

 

Obecnie mimo urazów to inna Polka niż Jok.

 

W sensie, że LMA jest spod lady?

 

Oczywiście ten drugi ma przez wiek bajeczne perspektywy ale z Malonem zamiast Popa spurs by oglądali z wypiekiem ncaa.

 

Poprawiłem! Pełna zgoda!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechęć do lamarcusa który dosyć długo uczył się systemu który go nie promował tłumacze sobie takim skażeniem spurs którzy grają zespołowo a on miał czelność się wychylić ponad to.

 

Obecnie mimo urazów to inna Polka niż Jok.

 

Oczywiście ten drugi ma przez wiek bajeczne perspektywy ale z nim zamuast lma spurs by oglądali z wypiekiem ncaa.

 

 

 

a co by oglądali Nuggets bez Joka? LMA trzeba docenić, tyle, że ja nie widzę w statystykach żadnego większego postępu, raczej wychodzi na to, że jeśli chodzi o rs jako Spur,  to najlepszy miał sezon 15-16 i to znacząco lepszy, za to obecny niewiele różni się od zeszłorocznego i teraz o ile SAS zrobiliby powiedzmy 4-5 seed bez Kawhi, a z taki Aldridgem, to można byłoby dyskutować o nim w kontekście top3 wysokich ligi... tyle, że Spurs mogą nawet nie zrobić PO, więc skąd tu znowu teksty o "półkach"? czy to jest jakieś wzdychanie za głebokim PRLem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignazz, Aldridge po prostu w poprzednim roku grał słabo, a w PO największą pomocą Kawhia był Parker. Dopóki się nie skontuzjował.

 

 

Aldridge statystycznie zagrał rok jak poprzedni. Pomimo to mnie strasznie rozczarował. Pamiętam jak oglądałem większość spotkań Spurs live tak do stycznia. LMA miał strasznie ciężkie wejście w drużynę. Nie ogarniał tego ruchu piłki, nie ogarniał że trzeba najpierw dać piłkę, trochę pobiegać i dopiero wtedy ktoś go znajdzie na miss-matchu lub samego gdzieś w zielonej strefie. Forsował rzuty, zatrzymywał piłkę, spowalniał akcje, miał problemy nawet z kończeniem z najbliższych odległości. Przez pierwszy miesiąc czy dwa grał na +/- 40 % i 13-15 ppg. Skoro sezon 15/16 zaczął tak fatalnie, a ostatecznie w 16/17 osiągnął takie same statystyki... chyba nikt się nie dziwi, że to był wielki zawód dla mnie. 

 

Tyle o Aldridge'u z tych sezonów. To nie jest tak, że on był krytykowany przez system, którego się musiał uczyć. On ten system zrozumiał i się go nauczył już po jakichś 3 miesiącach w San Antonio. Sezon 2015/16 zaczął od 15/7 i 45% FG w pierwszych 20 grach, a kończył go wynikiem 22/10 na 55% - w 20 ostatnich. Ciężko mówić po czymś takim, że nie wiedział co gra. Po prostu zagrał słaby sezon i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Minny gra slabo od kontuzji Butlera.."- 3-3 od kontuzji, 2 winy z tankerami, jak mowilem wazny win z GSW, czyli  zrobili po prostu swoje minimum - mecze z tankerami oba +18, wykorzystali absencje Curryego i Klaya... porażki na wyjezdzie w POR i UTA -9, -8, porazka u siebie z BOS -8. Teraz KAT w wygranych: Towns w spotkaniach z tankerami: 26-17-4 na 9-10 FG i +21, 22-13-2 na 9-20 FG i +23. W spotkaniu vs GSW - 31/16/2 na 13/24 i +15. Karl pokazuje ewidentnie, że w razie kontuzji lidera potrafi wziąć na siebie grę.. może i jest drugą opcją, ale od ASW robi wszystkim rzeźnie w ataku, i na ten moment zdecydowanie jest półkę wyżej od Nikoli..

 

sprawdźmy więc

 

Jok vs KAT po asg:

 

oqeyr8.png

a teraz KAT, który potrafi "wziąść na siebie ciężar bycia 1szą opcją" czyli ostatnie 6 spotkań już bez Butlera:

 

2w5iof4.png

 

odjebałeś taka propagandę Ronnie, że aż wstyd, julek miał racje, udupiłeś jakiś gruby kupon i się przyszedłeś powyżywać, smutne to, jeszcze ledwo doczytałem, że masz przed nim Holidaya i wylądował Ci gdzieś pod koniec top30

 

ogarnij się, chłopie

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnieś się do moich statow z trzech lat oraz z tego sezonu , i mi wytłumacz dlaczego Jokic jest wyżej niż towns, co więcej osiągnął w tym roku, oraz w ciągu tych trzech? I nie pisz mi k**** o potencjale, bo to już się nudne robi. Kat tez ma potencjał na bycie wybitnym, tylko na inny sposób. Przez 3 lata Jokic absolutnie nic lepszego nie pokazał od KAT-a, prócz passingu i takie są fakty, weź się juz ocknij gościu! Jokic miał zupełnie inny start od czołowych talentów podkoszowych, z początku był tylko rolesem. Jak ty uważasz ze osiągnął przez te 3 lata lepsze indywidualne wyniki niż KAT to jesteś śmieszny i tyle. Na dziś dzień tez nie jest lepszy.

 

A jak chcesz oceniać na podstawie ostatniego miesiąca - to może i owszem ma lepsze staty post ASW, co nie znaczy ze Jest lepszym graczem, na miłość boska!! Ty to zawsze wyciągniesz jakieś wygodne dla siebie staty i się później wywyzszasz a co mi pokazałeś ? Ze Jok ma w last month lepszy net rating ? Bo 0,5 % w TS i eFG to jest wręcz śmieszna różnica, zwłaszcza jak dodasz do tego FGA, które pominales, bo KAT pewnie ma więcej tych rzutów oddanych ( nie będę sprawdzał teraz). Także nic mi nie udowodniłeś na temat wyższości joka nad karlem, jedynie pokazałeś ze Jok ma ciut lepszy miesiąc. Czy to było twoim celem, czy ośmieszenie siebie?

 

A co do Townsa bez butlera - przytoczyłem ci już jego staty z wygranych meczy. Jak on w tych meczach się nie sprawdził jako lider, to nie wiem co trzeba robic żeby nim być... pisze z pamięci bo nie lubie się powtarzać ale do ciebie trzeba jak do cepa.. 31/16 i +15 na zajebistym fg vs gsw, później 22/13/5 bodajże na 9/10 fg i +23, później tez ponad 20/10 na 9/20 i +20 ponad. Butler może i zrobił dobry grunt pod PO, mieli nawet 4-5 pozycje cały sezon, ale to Towns jako lider prawdopodobnie ich dowiezie do PO, a Jok się zawiesił na tankowcach, w jednym z meczy z nimi 4 pkt i 2/5 fg. Jak ty uważasz ze on jest lepszym liderem czy tam materiałem na lidera to se uważaj, ja mam prawo do własnej opinii i to nie jest żadna propaganda...

jeszcze wrzuciłeś staty bez butlera za 6, k**** 6 mecZy, no zajebista próbka, Jako dowód ze towns to gowno. A w tych statach do tego jesZcze 66Ts i 63eFG. Ilu liderów drużyn nba ma taka efektywność? Sam se strzelasz w kolano swoja maniera do wyciągania statow z dupy.

 

 

A i jasne ze mam przed nim Holidaya, ma o wiele lepszy impact na swoją drużynę niż Jok, nawet będąc druga opcja w ataku. Jrue to kandydat do dpoty, ale ty tylko ciemnogród z Denver oglądasz to nie wiesz.. jak chcesz mnie do czegoś przekonać to daj coś lepszego niż staty za last month i last 6 games, a jak chcesz się ośmieszać to brnij dalej w te swoje głupie tekściki o wdupionym kuponie.

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

 

sam sobie wkręcasz, że ja Joka stawiam wyżej, za ten sezon obaj są +/- top15 ligi, tyle, że Jokić pół sezonu grał bez Sapa i ma sabotażyste na ławce, a Towns bez Butlera w tych 6 meczach? no cóż... puste staty, fatalna obrona + ujemny impact - a Tobie wychodzi, że on wziął na barki całą Sote bo ograł tankerów i osłabione GSW

 

impact. jak dla Cb Kemba czy Holiday to półka wyżej za ten sezon, to co się dziwisz, że się ludzie śmiejo z tych Twoich wypocin, bo o leadershipe Joka to Ty pisałeś nie ja, ja wcale nie sądze, że jest materiałem na lidera drużyny tylko Ty sobie ubzdurałeś, że być powinien, tak samo jak to Ty napisałeś, że Towns od asg "niszczy w ofensywie" co Ci udowodniłem, że Jokić nie jest wcale gorszy

 

bo to obecnie jest ta sama półka i wszystkie wpisy typu, że Jrue go zjada impactem... to nawet nie jest łapu-capu, to są gwiazdy basketu, chciałem być w miarę spokojny i nie wchodzić w to gówno, bo te przepychanki z Tobą nie przynoszą mi nic poza totalnym wkurwem, że muszę się produkować, gdyż druga osoba jest ignorantem bez kszty wiedzy w temacie i jeszcze mi wciskasz w usta jakieś debilizmy tupu " Towns to gówno"

 

straszna żenada, i to tylko tyle w tamacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby być postrzegany w ogóle jako KANDYDAT do top15 ligi musisz wprowadzać drużynę do play offs jako lider regularnie (lillard) albo być wybitna druga opcja czy trzecia w zajebistym teamie ( Horford, Dray, czy Klay rok i dwa lata temu)

 

Jokic nie jest jeszcze ani tym ani tym. Towns tez nie. Obaj są poza top 15 i tak, lekko. Z tym ze towns to dla mnie względem joka poziom wyżej i tyle. A Jrue ma lepszy sezon od nich. I to moja opinia i koniec tematu. Jok ma mega potencjał ale jeszcze wody musi upłynąć w Nilu żebym go stawiał równo z top15. Takie było całe Clue moich wypowiedzi od początku. Koniec kropka. Mam prawo do takiej opinii, czy nie? Czy to jest powód żebyś się wkurwial? I wyzywał mnie od ignorantów? Nikt poza tobą jakoś się tak nie oburzył, nie widzę tez tego śmiania się ludzi, obgadujesz mnie z kolegami z airballa teraz czy do czego pijesz ??

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy masz prawoo do opinii, że Jrue ma lepszy sezon od Joka i KATa?

 

oczywiście

 

tyle, że ja nie będę stał i patrzył gdyż rzygam na polskie kabarety

 

i nie pitol o jakiś PO bo DMC był w top15 bez PO z palcem w dupie i takich przypadków na przestrzeni lat było kilka, wyczarowałeś sobie jakieś magiczne kryteria aby Ci pasowały pod tezę, ale nic nie zmienisz, Jokić ma miesiące z impactem superstara tak było też w tym roku, jest legitnym allstarem, już teraz prawdopodobnie najbardziej wrzechstronnym centrem w historii o unikalnym skillsecie w ataku, który swoją grą wypromuje jeszcze wiele nazwisk w tej lidze

 

sam się przyznałeś, że gardzisz Denver, nie wiem dlaczego więc tu przylazłeś się ośmieszać, ale kto co lubi, tylko nie myśl, że ktoś te prowo tutaj weźnie na serio

Towns po kontuzji Butlera (9 meczów):

 

on/off: +3,4/-10,5

 

25-13-2 na 67%ts

jak 9 jak 6 meczów? i chyba trzeba też wziąść pod uwagę siłe przeciwników?

 

i ja akurat nie mam nic do tego co daje w ataku, tylko jak zaczyna wyglądać w obronie, bo pod tym względem nawet Jok jest lepszy i to sporo

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butler wypadł w meczu z Houston, więc 9 meczów, a Wolves mają po ASG ciężki terminarz.

a tak, na bbref game logs Butlera ucieło na meczu z GSW czego nie zauważyłem, jednakże patrząc na fakt, że gdyby nie winy z bądź co bądź osłabionymi Dubs i Wizz to te popisy strzeleckie na niewiele by się zdały, Sota ma szczęście, że ma tak łatwy terminarz, ciężko im to będzie zjebać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.