Skocz do zawartości

Plotki, transfery, zmianny i inne w jezioranach:)


badboys2

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dlatego pytam, o podchodzę z dystansem do różnych boiskowych rozmówek, czy gestów, kiedyś czytałem wywiad z Artestem, czy słuchałem, nie pamiętam, gdzie też mówił, że szanuje Bryanta, ale przeczytałem kilka komentarzy na supergigancie i chciałem się upewnić, czy tu ja czegoś nie wiem, czy to naprawdę śmiertelni wrogowie :)

 

Tego wywyadu nie widziałem, całkiem spoko :] Dla leniwych link bezpośredni:

 

No nic, jak będzie możliwość to trzeba Artesta brać, jednocześnie szkoda Arizy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Agentem Arizy jest David Lee. Pamiętacie zamieszanie wokół kontraktu Bynuma? No to już wszystko wiecie. Jak dla mnie ten chaos to dzieło agenta - facet zaproponował kosmiczny kontrakt, na co Lakers odpowiedzieli MLE. Koniec końców imo zgodzą się na jakiś kompromis, typu 6-6.5 miliona rocznie, pytanie co na to Ariza. Może być tak, że Toronto zatrzyma Mariona, a Portland pozyska Turkoglu i Lee straci całą swoją przewagę. W razie czego mamy w obwodzie kilka niezłych rezerwowych opcji, także - choć wolałbym zatrzymać Trevora - nie ma powodu do paniki.

 

 

Natomiast w przypadku Odoma w ogóle nie widać konkurencji, więc ogólnie nie wygląda to źle. Trzeba po prostu trochę poczekać. Tegoroczne lato jest wyjątkowo "leniwe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, choć umiarkowanie.

Szkoda, że tak wyszło z Arizą. Jak pójdzie teraz za mle do Rockets to będzie ironia losu. Mam nadzieję, że ktoś da mu więcej, wtedy będę wiedział, że nie było szans, aby u nas został.

No nic wypada mu podziękować za to co zrobił i życzyć sukcesów :) Ma chłopak potencjał, jest pracowity, jeśli nie będzie miał kontuzji, nie zachłyśnie się nowym kontraktem będzie jeszcze lepszy :)

Ze sportowego punktu widzenia to oczywiście plus, w każdym elementcie w którym Ariza jest dobry, Artest jest lepszy. Arizę za jakiś czas widziałem właśnie jako takiego Artesta - pomijając charaktet - rzut, obrona, rzut za trzy, Ariza jest trochę bardziej dynamiczny pod koszem, ale minie mu to z wiekiem ;) Czyli po prostu Ariza ma szansę zostać tym, kogo możemy mieć już teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe.

panowie it's ron freakin artest aka tru warrier

za 18/3. 18/3!!! znajdzcie druiego ktory bedzie tak dobry i bedzie w stanie grac dla nas o misia za taka kase. rok temu marzylismy o poseyu. ron zjada poseja na dzien dobry.

5 gosci, ktorzy potrafia rzucic 20 punktow w meczu. fisher w sezonie tez potrafi 2 razy rzucic okolice 20:) znaczaca poprawa defensywy dzieki ronowi.

qrwa czego chciec wiecej?

jak sasha zacznie trafiac a odom i brown pozostana w lakers to mozemy silic sie na osiagniecia bulls 96-98. taaki jest sklad. do dyskusji zapraszam w dziale nba na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* ESPN’s Chris Broussard believes Lakers are likely to offer Odom 3 year $24-25 million

* The Los Angeles Times suggested a compromise on Friday night. The Lakers can sign Odom to a one-year deal worth $7.5 million, allowing him to test free agency again next summer.

* Add guards Luther Head (Miami) and Shannon Brown (Lakers) to the list of players the Pacers have contacted.

* After receiving results of medical tests, Lakers head coach Phil Jackson has announced he will return to coach the team for the 2009-10 season.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3=letnia umowa na 24 banki dla odoma to jest to co powinno zostac podpisane. odom bedzie zadowolony, bo dostanie wiecej niz ktokolwiek chce mu dac w te wakacje, a lakers obniza mu pensje z kilkunastu baniek do 8 na sezon.

to daje nam jednak 104 banki wlacznie z podatkiem bez kontraktu shannona browna. ten pewnie dostanie do 2 baniek wiec razem bedzie 108.

 

zatem na 99,9% spuszczony zostanie morrison, tylko pytanie czy jego spuszczenie bedzie oznaczalo zejscie z salary tylko jego kontraktu, czy jego kontraktu i wartosci podatku jego kontraktu, czyli 10 baniek??

gdyby udalo sie zatrzymac wydatki na ten zespol w 98 bankach to bylby to bardzo dobry wynik. za rok zejdzie fish, podpiszemy jakiegos solidnego pg za mle a fishowi damy 2 banki dla weteranow. chociaz on moze chciec wiecej... wszystko zalezy od tego co bedzie gral...

 

no i trzeba bedzie podeprzec zespol juz jakimis rookies.

 

no i powroce jeszcze do odoma. cholera tak sie fajnei zlozylo, ze zespoly majace kase nie szukaja goscia takiego jak odom albo zdaja sobie sprawe z tego, ze ten nigdzie nie zamierza sie ruszac i nawet nie atakuja goscia. troche to dziwne, zeby taki gosc po takim sezonie, nie byl rozchwytywany. powinien minimum dostac te kilkanascie baniek. 10 minimum. s'n't ktos moglby naszykowac, nie wiem zagadac z nim, poderwac go. a tu cisza. pozwola mu zostac w la...:)

 

qrwa tylko ten walton. chociaz playoffs zagral nawet przyzwoite. ale to wciaz nie na te pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3=letnia umowa na 24 banki dla odoma to jest to co powinno zostac podpisane. odom bedzie zadowolony, bo dostanie wiecej niz ktokolwiek chce mu dac w te wakacje, a lakers obniza mu pensje z kilkunastu baniek do 8 na sezon.

to daje nam jednak 104 banki wlacznie z podatkiem bez kontraktu shannona browna. ten pewnie dostanie do 2 baniek wiec razem bedzie 108.

 

zatem na 99,9% spuszczony zostanie morrison, tylko pytanie czy jego spuszczenie bedzie oznaczalo zejscie z salary tylko jego kontraktu, czy jego kontraktu i wartosci podatku jego kontraktu, czyli 10 baniek??

gdyby udalo sie zatrzymac wydatki na ten zespol w 98 bankach to bylby to bardzo dobry wynik. za rok zejdzie fish, podpiszemy jakiegos solidnego pg za mle a fishowi damy 2 banki dla weteranow. chociaz on moze chciec wiecej... wszystko zalezy od tego co bedzie gral...

 

no i trzeba bedzie podeprzec zespol juz jakimis rookies.

 

no i powroce jeszcze do odoma. cholera tak sie fajnei zlozylo, ze zespoly majace kase nie szukaja goscia takiego jak odom albo zdaja sobie sprawe z tego, ze ten nigdzie nie zamierza sie ruszac i nawet nie atakuja goscia. troche to dziwne, zeby taki gosc po takim sezonie, nie byl rozchwytywany. powinien minimum dostac te kilkanascie baniek. 10 minimum. s'n't ktos moglby naszykowac, nie wiem zagadac z nim, poderwac go. a tu cisza. pozwola mu zostac w la...:)

 

qrwa tylko ten walton. chociaz playoffs zagral nawet przyzwoite. ale to wciaz nie na te pieniadze.

To samo sobie pomyślałem. Aż szok, że Raps woleli walić do przereklamowanego Turkoglu zamaist Odoma, ale cóż. Ich głupota działa na naszą korzyść ;)

 

Szkoda by było Browna. Jednak chyba fakt faktem, że Pacers mu więcej kasy dadzą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra mamy browna na 2 ata, za 4,2. z czego 2 rok to opcja zawodnika.

dobra cena za tego goscia, ktory moze sie dobrze rozwinac i wpasowac w ten zespol co juz niejednokrotnie pokazywal.

imo ma zadatki na przejecie paleczki po fishu. potrzeba tylko pracy z jego strony.

 

teraz czekaja nas 2 ruchy.

1.podpisanie odoma. nie wiem za ile. pewnie za 7-8 baniek na 3 lata i wpadamy na poziom 108 mln$ jesli dobrze policzylem. jest 76 dojdzie 6 baniek artesta(od tego jest podatek?), 2 browna, to juz jest z podatkiem 92 plus 8+8 odoma i mamy 108. wzukamy oszczednosci i tu krok nr 2.

2.odpuszcamy morrisona. albo transferujemy adama z farmarem i szukamy jakiegos pg i pickow w drafcie. nie wiem kto potrzebuje oszczednosci w postaci kontraktu morrisona i kgos takiego jak farmar, ale to jest nasza jedyna szansa przetargowa. owszem duzo latwiej za spadajacy kontrakt morrisona pozyskac jakie solidnego grajka z kilkuletnim kontraktem dlatego jesli go niespuscimy, to obawiam sie, ze bedzie spuszczony co da nam zaoszczedzic 5 mln chyba.

 

jest jeszcze opcja ruszenia vujacica i sun yue. generalne mam wrazenie, ze napewno do asw w skladzie nie bedzie kogos z w/w 4(adam,jordan,sasha i sun) ze wskazaniem na pierwsza 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Browna się bardzo cieszę. Tak samo z jego kontraktu. Cieszą mnie dwie rzeczy :

 

1. Widać, że chłopak chce się rozwijać i nie jest pazerny na kasę. Mógłby zażądać dwa razy tyle, ale nie odbiła mu sodówa.

2. Kontrakt jest uczciwy. Daje Brownowi to na co zasługuje, ale go nie przepłaca. Dodatkowo długość również jest bardzo dobra. Daje nam możliwość zrezygnowania z niego jeśli nie spełni naszych oczekiwań w miarę szybko i bez trzymania go za grube pieniądze. Poza tym daje chłopakowi szansę na większą kasę jeśli się dobrze rozwinie i będzie na to zasługiwał. Moim zdaniem należało mu się :)

 

Teraz tylko Odom i będzie super :)

 

Dodatkowo poszukałbym jakiegoś dobrego PG lub C/PF za rozsądne pieniądze na które możemy sobie pozwolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby od MLE byl podatek to po 1: komu by sie oplacalo podpisywac kogos za MLE?, po 2: co to by byl za "exception"?

widze, że trzeba parę spraw wyjaśnić :roll: oczywiście, że od MLE jest podatek, tzn Luxury Tax. Jest on płacony na koniec sezonu o każdego dolara (od sumy wszystkich wynagrodzeń) jaki wykracza poza granicę Luxury.

 

Odpowiadając na pytania kore:

- opłacałoby się tym co mają kasę: nie masz - nie płacisz, masz - płacisz. Simple as that.

- od czego to exception? od granicy salary cap. Proponuję zgłębić ten temat ;) Ujmując to w 2 zdaniach to wygląda tak, że możesz dawać kontrakty jakie chcesz (mające ograniczenie górne w zależności od stażu danego zawodnika) aż dojdziesz w płacach do granicy salary. Potem możesz dawać jedynie kontrakty na minimum lub tzw exceptiony jak MLE, BAE (dawny LLE) i inne prawa jak bird czy early bird.

 

Już jasne? :)

 

Podpisanie Browna na pewno na plus. Jak się w przyszłym roku zwolni kasa po Fishu i Morrisonie to będzie z czego zaoszczędzić + kasa dla Powella czy Mbengi a może i Browna jak się wyoptuje... No i Vujek w contract year zdaje się. Także wygląda na to, że to tylko 1 sezon się Buss przemęczy, potem powinno być coraz luźniej. oby. oby Odom został. oby.

 

Dodatkowo poszukałbym jakiegoś dobrego PG lub C/PF za rozsądne pieniądze na które możemy sobie pozwolić.

:? a na ile możemy sobie pozwolić? i kto dobry przyjdzie za to grać? :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby od MLE byl podatek to po 1: komu by sie oplacalo podpisywac kogos za MLE?, po 2: co to by byl za "exception"?

a to aby nie jest wyjątek od salary cap, pozwalający zakupić kogoś pomimo przekroczonego pułapu salary (jakieś te 58M$), bo gdyby nie MLE to prakktycznie parę zespołów byłoby w stanie kogokolwiek zatrudnić

 

moim zdaniem z podatkiem nie ma to nic wspólnego, który jest swoistą karą za przekraczenie salary ponad miarę

 

Mid-level exception

 

A team is allowed to sign one player to a contract equal to the average NBA salary, even if the team is over the salary cap already, or if the signing would put them over the cap. This is known as the Mid-level exception (MLE). The MLE may be used on an individual free agent or split among multiple free agents, and is available to any team that exceeds the salary cap at the beginning of the offseason. The Mid-Level Exception for the 2007-08 NBA season was $5.36 million. The MLE is $5.585 million for the 2008-09 NBA regular season.

 

An example would be the Toronto Raptors' acquisition of Jason Kapono during the 2007 off-season.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:? a na ile możemy sobie pozwolić? i kto dobry przyjdzie za to grać? :?

No właśnie nie wiem dlatego tak napisałem :)

 

Myślałem tutaj o jakimś minimum dla weterana bo na nic więcej nas chyba już nie stać. Chyba, że jest inaczej - nie wiem dokładnie bo się nie znam :) Jak wiesz to chętnie się dowiem - serio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W minionym sezonie limit podatku od luksusu wynosił ok. 71 milionów, w kolejnym będzie pewnie tyle samo lub mniej. Samo MLE jako takie nie ma tutaj nic do rzeczy - z podatku rozlicza się na koniec sezonu i jeśli przekraczasz wyznaczoną sumę, to bulisz. Lakers ją przekraczali już przez pozyskaniem Rona, więc będą płacić.

 

 

Jeśli Odom zgodzi się na 24/8, to w pierwszym sezonie dostanie 7 z hakiem. Razem z Artestem i Brownem daje to ok. 15 milionów. W sumie nieco ponad 91 milionów. Z podatkiem 111-112. Odjąc 4,5 bańki zaoszczędzone na drafcie mamy 107. Ciągle dużo.

 

 

Teraz spodziewałbym się opchnięcia Farmara za free (jeśli ktoś go zechce). Sun Yue ma jedynie 100 tysięcy gwarantowane i do 30 sierpnia mamy czas, żeby się zdecydować, co z tym zrobić. Zrezygnowanie z niego daje 1,5 miliona oszczędności. Dodać 4 za Farmara i zostaje niewiele ponad 100 baniek (a to jest limit, którego podobno chce trzymać się Buss, choć to nie są pewne informacje). Dalej można próbować pozbyć się Morrisona, ale to raczej dopiero przed deadline.

 

 

 

Generalnie żadnych dodatkowych ruchów bym się nie spodziewał. Chyba że Buss zdecyduje się płacić nieco więcej (wtedy może Morrison z Farmarem w pakiecie za jakiegoś przydatnego role playera) lub Kupchak znajdzie korzystną finansowo wymianę z udziałem Morrisona (na Vujacica nie ma co liczyć).

 

 

Generalnie MLE wykorzystane, BAE również. Pozostaje czekać na Odoma i skład raczej zamknięty, chociaż nie ukrywam, że bardzo chciałbym zobaczyć jeszcze jakiegoś zawodnika na obwód. Trochę szkoda, że Lakers nie dogadali się z Rockets w sprawie wymiany Artesta za Arizę, bo wtedy obie drużyny zachowałyby MLE i mielibyśmy jakąś opcję rezerwową na wypadek odejścia Odoma. Problem w tym, że Trevor byłby BYC, co utrudniłoby wyrównanie salaries w transferze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubbas zadnego granta hilla. mamy artesta i waltona. wlaton jako rezerwowy do dyrygowania chlopakami sie nadaje idealnie. nie mozemy odebrac mu w ogole grania, bo zardzewieje nam chlopak i bedziemy mieli warzywko za 6 baniek rocznie. niech costam gra.

 

kore od tych wyjatkow jest podatek. tak jak chlopaki napisali. to jest wyjatek taki, ze mozesz poprostu podpisac nowego gracza z puli fa. gdyby nie to niektore zespoly mialyby bardzo ograniczone pole manewru.

 

swoja droga historia naszych mle jest straszna. zobaczymy jak artest sie w to wkreci.

 

morrison i farmar. oni dwaj wydaja sie byc na wylocie, z czego mysle, ze klub chce stawiac tez na farmara, bo mam wrazenie, ze maja gdzies tam w planie zostawienie i farmara i browna. na lepszego pg nas poprostu nie stac, a to by oznaczalo przesuwanie fisha na lawke.

 

kontrakt morrisona w tej calej ukladance jest baardzo wazny. za rok sytuacja wroci juz do w miare normalnego poziomu. choc trzeba przyznac, ze to portland bedzie nam wciaz daleko:)

 

ale mistrzostwo kosztuje. patrz c's i lakers. tymbardzije w czasach,kiedy kilka ekip naprawde niezle sie uzbroilo.

 

dzis konferecja artesta. #37

moze razem z brownem.

o odomie wciaz cisza w kontekscie lakers. za to blazers sie odezwali do niego.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.