Skocz do zawartości

Plotki, transfery, zmianny i inne w jezioranach:)


badboys2

Rekomendowane odpowiedzi

w sumie pierwsze co mi przyszło do głowy po przeczytaniu o tym transferze to szkoda, że nie Walton.

 

Finansowo się nam to opłaca, sportowo tracić chyba nie tracimy, ale czy zyskujemy :? Morrison może być niestety kolejnym obok Waltona ulubieńcem Phila i tu jest potencjalny problem. Wolałbym by jakoś wzmocnili strefę podkoszową albo pozycję rozgrywającego a tak zamienili Radmana na jego młodszą i mniej atletyczną wersję. Wolałbym by liczba SF została zmniejszona tak by było jak najwięcej minut dla Arizy i szczerze to jakoś nie specjalnie mi zależy by Morrison się tu rozwinął bo jak napisałem wyżej to potencjalny kolejny pupilek dla Phila, ktorego może za wszelką cenę chcieć pchać na parkiet. Nie lubię graczy w typie Morrisona i nic na to nie poradzę dlatego jak by dziwnie to nie brzmiało to mam nadzieję, że pozostanie bustem i oglądać go na parkiecie nie będę musiał

 

 

Nie przesadzasz trochę, Van? Pozbyliśmy się Radmanovica, zwiększając elastyczność finansową, a ty marudzisz? :] Spójrz prawdzie w oczy: jakiekolwiek pozytywne wsparcie ze strony Morrisona i Browna będzie dla nas bonusem. Ja to widzę tak: przeprowadziliśmy wymianę ze względów finansowych, w dodatku zyskaliśmy także pod względem talentu. Nawet żadnego picku nie musieliśmy oddać, choćby z drugiej rundy. Morrison jest młody i potencjalnie to może być takie połączenie Radmanovica z Waltonem - czyli strzelec z wysokim koszykarskim IQ. Brown to athletic freak z pewnym potencjałem strzeleckim i defensywnym. W ostateczności, lepiej męczyć się z Morrisonem przez rok, niż z Radmanovicem przez 2. ;}

 

 

Sadek - już się tak nie rozpędzaj :] Przebywanie na parkiecie Waltona z Radmanovicem nie ma nic wspólnego z poszukiwaniem na nich chętnych na rynku. Tym bardziej, że Luke nadal wychodzi w pierwszej piątce i dostaje sporo minut, a Vlad został wymieniony akurat w okresie, kiedy praktycznie nie grał. Ta transakcja pokazuje także, jak ciężko w obecnej sytuacji pozbyć się takiego kontraktu - nie dostaliśmy przecież w zamian gracza z wygasającą po sezonie umową, tak jak chciałeś, lecz tylko z o rok krótszą, a cieszymy się wszyscy jak dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo tak wczytałem sie w parametry i dodatek do Morrisona. Brown jest niezłym w obronie SG mogacym( napakowanym i szybkim )czasem znacząco wzmocnić z ławki obrone Allena Hamiltona czy Manu grających na zasłonach co było nie było znacząco OBIJA obroncę ganiajacym za nimi

 

podobno w tym elemencie gry jest nawet niezły i wielu twierdzi że na boisku bedzie duzo bardziej wykorzystywalny niż Adaś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadek - już się tak nie rozpędzaj

Ja jednak pozostanę przy swoim zdaniu. A to dla tego, że nie bardzo widzę powód grania

w S5 słabszym zawodnikiem /Walton, Radman/, a trzymaniem na ławce lepszego /Ariza/.

Bo chyba raczej wszyscy zgodzimy się, że Ariza gra w tym sezonie lepiej od w/w dwójki ?

Dla mnie "3" i rozciąganie obrony przez Radmana i IQ Waltona nie są takim powodem.

Więcej traciliśmy niż zyskiwaliśmy jak oni byli na boisku.

Stąd taka a nie inna moja teoria. Oczywiście nie twierdzę, że mam rację. Ale też nie piszę

że jak inni forumowicze mają swoje zdanie - to jest ono błędne.

 

To, że trejd doszedł do skutku jak Radman akurat nie grał.

Być może dlatego że teraz Bobki są w potrzebie, być może ich GM pamięta mecze Radmana

z początku sezonu, być może zdecydowała o tym kontuzja Wallace, może to że zbliża się koniec transferów, a my nie znaleźliśmy spadającego kontraktu i lepiej było brać 2-letni

za 3-letni Vlada, generalnie są to moje/nasze, mało ważne spekulacje. Ważne jest to, że zyskujemy na kasie !!

 

To chyba jednak jest powód do tego żebyśmy się cieszyli, nawet jak dzieci, gdyż to

przybliża nam przedłużenie Odoma i Arizy na kolejne lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dla tego, że nie bardzo widzę powód grania

w S5 słabszym zawodnikiem /Walton, Radman/, a trzymaniem na ławce lepszego /Ariza/.

Bo chyba raczej wszyscy zgodzimy się, że Ariza gra w tym sezonie lepiej od w/w dwójki ?

może dlatego że Ariza dobrze sie czuje w tej roli, a nie umie grać w S5... grał chyba raz i wypadł dużo gorzej niż zazwyczaj... samą S5 meczu się nie wygra i nie widzę sensu jej napakowania nazwiskami tylko po to żeby była silniejsza, Phoenix napakowali i co z tego mają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak pozostanę przy swoim zdaniu. A to dla tego, że nie bardzo widzę powód grania

w S5 słabszym zawodnikiem /Walton, Radman/, a trzymaniem na ławce lepszego /Ariza/.

Bo chyba raczej wszyscy zgodzimy się, że Ariza gra w tym sezonie lepiej od w/w dwójki ?

 

No pewnie, tylko nie może biegać po parkiecie przez 48 minut, prawda? Nieważne, kto zaczyna mecze. Ważne, kto gra najwięcej. A najwięcej spośród tej trójki grał właśnie Ariza. W pierwszej piątce nie wychodzi, bo lepiej pasuje do second unit, kiedy gramy szybciej, wyprowadzamy kontry po wymuszonych stratach, a pod koszem jest więcej miejsca na penetracje. Pierwsza piątka jest zdominowana przez Bryanta i wysokich, więcej gramy w halfcourt offense. Kolejna sprawa to zachowanie odpowiedniego bilansu między pierwszą piątką, a ławką.

 

 

Radmanovic został wymieniony, a Walton dalej gra w pierwszej piątce. Mało tego - gra ostatnio sporo. Chyba nie chcesz mi wmówić, że Jackson dawał mu tyle minut w ważnych i prestiżowych meczach z Celtics i Cavs, żeby wymienić go jeszcze przed deadline? Zwłaszcza teraz, kiedy nie ma już Radmanovica. Nie ma takiej opcji, żeby zespół walczący o tytuł i przewagę własnego parkietu celowo się osłabiał, trzymając na ławce lepszego gracza.

 

 

być może ich GM pamięta mecze Radmana

 

No tak, więc skoro pamięta mecze Radmana z początku sezonu, to równie dobrze można powiedzieć, że pamięta te z poprzednich lat. Naprawdę nie widzisz, jakie to wszystko naciągane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendras napisał :

No tak, więc skoro pamięta mecze Radmana z początku sezonu, to równie dobrze można powiedzieć, że pamięta te z poprzednich lat. Naprawdę nie widzisz, jakie to wszystko naciągane?

Ja tylko wymieniłem wszystkie powody jakie "mogły" przyczynić się do tej wymiany.

Pewnie, jedna są bardziej prawdopodobne, inne bardziej naciągane, co nie stanowi,

że któryś z nich musiał zaważyć /osobiście stawiam na kontuzję Wallace, jako powód,

że bobki szukały zawodnika, natomiast nie podejmuję się wybrać jednej konkretnej

przyczyny, że postawili na Radmana, dlatego wymieniłem te które mi przyszły do głowy/

 

 

Nieważne, kto zaczyna mecze.

Ja myślę, że czasem to ważne. Z bostonem przeciwko Pierce-owi znacznie lepszy byłby w S5 Ariza, wystawianie przeciw LeBronowi Waltona to też masakra. A przeciwko rezerwowym SF

tych drużyn już Walton może pograć, nie tracimy wówczas tyle.

 

 

może dlatego że Ariza dobrze sie czuje w tej roli, a nie umie grać w S5... grał chyba raz i wypadł dużo gorzej niż zazwyczaj...

To że Ariza lepiej czuje się z ławki ? No twierdzić tak po jednym meczu w S5 to dosyć

odważna teoria. Może dajmy mu powiedzmy 22 mecze w wyjściowym składzie jak np.

Waltonowi i wówczas się wypowiemy ?

Może zdąży się wówczas nauczyć grać w S5, a jak nie wówczas przyznam rację i powiem :

"-ok, niech zaczyna Walton, a Ariza gra z ławki, tak dla nas będzie lepiej".

 

Do tego tak rozumując Odom powinien grać w S5, najlepsze mecze sezonu ma jak jest w

wyjściowym składzie, korzystając co prawda z kontuzji kolegów. A np. Bynuma puszczać

z ławki. Można powiedzieć, że Odom nie umie grać z ławki, no albo że gra dużo słabiej.

Defensywnie wyjdziemy na to samo, obaj dobrze sobie radzą, w ataku Odom w S5 jest znacznie bardziej produktywny niż z ławki, Bynum jak zagra swoje, to tylko wyjdziemy na

takiej zamianie na plus i to duży, bo Odom z ławki w grze ofensywnej cieniuje

 

 

zachowanie odpowiedniego bilansu między pierwszą piątką, a ławką.

Co racja to racja, fajnie się patrzy na najlepszą ławkę w lidze - ten argument popieram.

Tylko Boston w zeszłym roku wszystko co najlepsze wpakowali do S5. A mogli chociażby

Rondo grać z ławki /napędzałby ich kontry, graliby szybciej i zapewne pod koszem miałby

łatwiej grając przeciwko rezerwowym wielu drużyn/. Przy 3 all starach pewnie Cassell by

wystarczył, a młody Rondo z ławki mógłby sporo minut dostać mimo to.

I jakoś granie w S5 najlepszymi zawodnikami dało im efekt końcowy ...

Każdy kij ma dwa końce niestety.

 

 

Radmanovic został wymieniony, a Walton dalej gra w pierwszej piątce. Mało tego - gra ostatnio sporo. Chyba nie chcesz mi wmówić, że Jackson dawał mu tyle minut w ważnych i prestiżowych meczach z Celtics i Cavs, żeby wymienić go jeszcze przed deadline?

Nie no pewnie, teraz już nie ma co marzyć o wymianie Waltona, poza tym nawet jak o tym

pisałem, to realistycznie patrząc większe szanse na znalezienie nowego pracodawcy miał Radmanović i tak się stało. Walton ma jednak kosmicznie długi jeszcze kontrakt, za dużo

zbyt duże pieniądze, żeby go ktoś łyknął /ale pomarzyć zawsze dobrze/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Lakers might now even have a keep-Lamar scenario.

 

The problem all along has been Odom's salary -- $11.4 million -- relative to his diminished role, with the Lakers eager to cut down their huge luxury-tax bill.

 

However, trading Vladimir Radmanovic to Charlotte saves about $7 million over two seasons, and could create enough flexibility to keep Odom, if he'll take less money.

 

Which Odom said he's willing to do.

 

"Less is still a lot," he said before the game. "I've been blessed. Basketball has given me everything I wanted, and I'm far from greedy.

 

"And this is where I want to be, so I don't see why not."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry mówię, że transfery, salary, podatki to nie moja działka ale...

To czy Lamar zostanie zależy IMHO od dwóch rzeczy:

1. Czy zdobędziemy mistrzostwo, ewentualnie jak nam pójdzie w P-O. Można grać za mniejszą kasę, jeśli obniżka pensji jest jednocześnie ceną sukcesu (drużyny i w związku z tym zawodnika również). Jak sukcesów nie ma, to równie dobrze można ich nie odnosić gdzie indziej, ale za większą kasę.

2. Czy ktoś zaoferuje więcej niż LAL. To jest contract year Odoma, a gość zgodził się na rolę szóstego zawodnika i ma najgorsze cyferki w karierze. Niby wszyscy wiedzą, że może więcej, ale czy zaoferują mu dużą kasę niejako w ciemno? Inni GM mogą spróbować coś na tych jego słabych cyferkach ugrać i powiedzieć "tak, wiemy Lamar, że możesz więcej, że grałeś w systemie LAL, ale prawda jest taka, że w ostatnim sezonie miałeś średnio tylko X punktów i Y zbiórek i my za to dużo kasy nie damy".

 

Ten drugi punkt staje się powoli nieaktualny, ponieważ Odom gra ostatnio jakiś kosmos i wykręca takie statystki, że głowa boli.

 

Jeszcze jedna sprawa. Jak wiemy Lamar nie jest typowym zawodnikiem NBA, który uważa, że jest najlepszy, ciągle chce mieć piłkę i zarabiać kupę kasy. Jemu odpowiada stanie w cieniu i taką rolę Lakers mogą mu zaproponować. Pytanie czy pozycja "sixth man" to już nie jest cień zbyt głęboki dla Lamara. Druga, trzecia, nawet czwarta strzelba drużyny byłaby OK, ale wchodzenie z ławki jest dla LO nieco upokarzające. I tu wracamy do punktu pierwszego. IMHO będą sukcesy, Lamar zostanie, nie będzie, to odejdzie. Ale sukcesy się zapowiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powiedział tak, bo... musiał. Przecież gdyby stwierdził, że O'Neal jest mu kompletnie niepotrzebny i byłby nieodpowiednią opcją biorąc pod uwagę obecny skład Lakers, to zostało by to źle odebrane po tylu latach współpracy. Nie tylko przez Shaqa. Myślę, że to czyste spekulacje i na tym się skończy. Nie widzę pozbywania się np. Odoma za O'Neala, który już mało pogra. Dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi.

 

Chyba, że jako free agent (nie wiem kiedy kończy mu się kontrakt z Suns), na niskim kontrakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Memphis Grizzlies added depth to the team’s frontcourt by acquiring Chris Mihm from the Los Angeles Lakers, Grizzlies General Manager and Vice President of Basketball Operations Chris Wallace announced today. The Grizzlies also received cash considerations in exchange for a 2013 protected second round draft pick. The 7-0, 265-pound center holds career averages of 7.5 points, 5.3 rebounds and 1.02 blocks in 20.1 minutes in eight seasons with the Cleveland Cavaliers, Boston Celtics and Lakers.

 

I znów $$ na przedłużanie w LATO:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że jesteśmy w "saving $ mode", ale oddawanie rezerwowego centra, kiedy podstawowy jest kontuzjowany i kiedy Phil zaczął nim grać więcej minut? Trochę dziwne, nie? Widocznie Jackson uznał, że Pau poradzi sobie na C, póki co, a Bynum wróci na P-O. A może to przez tą bójkę na treningu? :wink:

 

Szkoda, lubiłem go, mimo tej jego nieporadności, a moja kobieta uważała go za najprzystojniejszego gracza Lakers. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mihm nie gral nic. Jego wystepy przynosily wiecej strat niz pozytku. czy sie zablokowal psychicznie przez to, ze nie dostawal minut ? nie wiem, ale co ogladam mecz i Jax postanawia go wystawic, to widze faceta, ktory kompletnie sobie nie radzi na boisku. Bledy w obronie, a jezeli mowiac o ataku, to go praktycznie nie ma, to wyglada tak, jakby w ogole nie trenowal i wszedl na parkiet po 3 latach, kroki, straty.. jak najbardziej sluszna decyzja, bylo to tylko kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów $$ na przedłużanie w LATO:)

jakim cudem? skoro on i tak spada po sezonie??

protected 2nd rnd draft pick... protekcja na drugą rundę i to 2013? lol, nie widziałem czegoś takiego jeszcze :lol:

Nie do końca będzie dodatkowe siano na przedłużanie, ale dzięki pozbyciu się Mihma zaoszczędzą prawdopodobnie 2.5 kafla na luxury tax w tym roku.

 

Szkoda chłopa, ale fakt, że grał ostatnio fatalnie. W obronie łapał szybkie faule, w ataku popełniał głupie błędy. Według mnie zwyczajnie brakowało mu ogrania, bo Phil za rzadko z niego korzystał. Mam nadzieję, że w Grizzlies dostanie więcej playing time, wróci do formy i nie skończy ostatecznie jako dubler Matthew Foxa w Lostach.

 

W ten sposób zwalnia nam się jedno miejsce w składzie. Zawsze będzie można się posiłkować jakimś pionkiem w razie gdyby (odpukać) coś się przytrafiło Pau lub LO. Właśnie przed chwilą skończył się trade deadline, żadnych niusów nie widać więc nie było to przygotowanie do większego transferu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deadline jest o godzinie 12 czasu wschodniego usa. wiec o 18 naszego chyba. na nba.com dali zly licznik.

 

bardzo dobry ruch. oszczedzamy sobie kase i dajemy miejsce w skladzie. byc moze jakis ciekawy weteran bedzie na rynku.

 

z nim czy bez niego nawet jezeli nie bedzie bynuma mozemy wygrac misia. jego minuty spokojnie moze przejac mbenga, ktory nie tylko mniej zarabia ale i jest wiekszym fighterem.

 

szkoda chlopaka. przystojny byl to fakt. ale kontuzje i daleki miejsce w skladzie spowodowaly, ze nie mial okazji powrocic do swojej dawnej dyspozycji. sory ale nikt nie wroci grajac w co 3 meczu 5 minut. w memphis pogra i powalczy o kontrakt.

 

podsumowujac. chlop mial minimalny wplyw na nasza gre. wiecej bedzie ogrywany powell. oszczedzamy kase, ktora bedzie mozna wydac w przyszlym roku.i zostawiamy sobie mozliwosc siegniecia po weterana na playoffs. ale nie wydaje mi sie to potrzebne.

 

zastanawiajace te czy bojka miala jakis wplyw na ten ruch. i trzeba przyznac, ze zaskakujacy ruch. malo kto sie tego spodziewal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry ruch moim zdaniem. Pozbywamy się kompletnie niepotrzebnego zawodnika i jakie plusy ?

-Dodatkowa kasa na kontrakty

-Więcej czasu dla Powella chociażby

-Można podpisać jakiegoś weterena lub kogoś po prostu lepszego przynajmniej do końca sezonu po czym i jego kontrakt spadnie

-Mimo wszystko pick w 2013 gratis ;) A zawsze można go do innego tradea dorzucić :)

 

Ja jako fan Odoma i Arizy bardzo się cieszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i huj. Minął 1 marca, więc nikogo kto mógłby nas wspomóc w Playoffs już nie zatrudnimy. Po wczorajszym meczu zastanawiam się czy Lakers sobie przypadkiem w kolano nie strzelili tym oddaniem Mihma. Mbenga jest ok w garbage time, ale wpuszczanie go na parkiet przy wyrównanym wyniku to stąpanie po cienkim lodzie. Nie chciałbym panikować, ale oglądając ten mecz uzmysławiałem sobie jacy jesteśmy beznadziejni. Jakiś Vujacic, Farmar, Mbenga...co to k*** jest. Mamy 2 miesiące do końca sezonu. Niech ten Phil weźmie ich w końcu wychędoży bo niektórzy czują się w tym zespole zbyt pewnie. Dałby pograć więcej nowym ziutkom, to może jeden z drugim zaczęli by się coś starać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qpa:

 

 

Liczy się data zwolnienia, nie podpisania kontraktu. Wczoraj wykupiono kontrakty Smitha i Goodena, wcześniej Heada - wszyscy oni ciągle mogą zagrać w play-offach. Nie sądzę jednak, żeby któryś z nich do nas trafił. Dwaj pierwsi trafią prawdopodobnie do Cavs i Spurs, Head będzie raczej szukał klubu, który zaoferuje mu więcej minut gry (chociaż chętnie widziałbym go w LA).

 

 

Co do Mbengi, to naprawdę sądzisz, że Mihm poradziłby sobie wczoraj lepiej? :wink: Poza tym, jak wroci Bynum, to mamy pod koszem komplet i nawet dla Powella może nie starczyć minut. Tymczasowo poradzimy sobie z tym co mamy.

 

 

Na nasz rezerwowy backcourt momentami nie mogę patrzeć i mam nadzieję, że Mitch coś z tym zrobi po zakończeniu sezonu. Tak czy inaczej, to tylko jeden mecz, Farmar z Vujacicem jeszcze nie raz nam się przydadzą. Liczę jednak, że zwłaszcza Brown dostanie jeszcze szansę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.