Skocz do zawartości

Plotki, transfery, zmianny i inne w jezioranach:)


badboys2

Rekomendowane odpowiedzi

O to, że koleś uważa, że będąc ponad 30 mln ($84,613,73) czy ileś nad salary jak nie podpiszemy Odoma to można podpisać kogoś innego.

 

Ja już wiecej nie mam pytań :lol:

 

anyway olewając niewiedzę niektórych Lakers oficjalnie zaoferowali Lamarowi 8 mln

 

"Per Janis Carr - Ronnie Lester LAL asst GM - Lakers offering LO now "a little north of $8 mil" expects a deal early next week"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzę, że nie tylko matematyka się kłania, ale również czytać nie potrafisz. Widzę, że system edukacji zszedł na psy w ostatnich latach. Dobrze, że mam już go dawno z głowy.

O to, że koleś uważa, że będąc ponad 30 mln ($84,613,73) czy ileś nad salary jak nie podpiszemy Odoma to można podpisać kogoś innego.

pokaż gdzie tak napisałem, ale k**** słowo w słowo, gdzie napisałem 1 słowo, że mamy fundusze na podpisanie kogokolwiek. Jak nie dasz cytatu to wyjdź stąd i nie wracaj bo troli tu nie tolerujemy, a jak jesteś ograniczony i nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, to już nie moja wina.

No ale jak się olewa merytorykę to zostaje tylko pokrzyczeć i liczyć że to coś da. Sorry, nie da, to nie twoje podstawówka.

 

anyway olewając niewiedzę niektórych Lakers oficjalnie zaoferowali Lamarowi 8 mln

 

"Per Janis Carr - Ronnie Lester LAL asst GM - Lakers offering LO now "a little north of $8 mil" expects a deal early next week"

no mówiłem, że nie umiesz czytać:

]Pisalem o tym w dziale NBA

 

Lakers assistant GM Ronnie Lester said on Saturday that L.A. is offering Lamar Odom "a little north of $8 million" per season, and he expects a deal early next week.

:))

Przecież oczywistym jest, że z 3 wysokimi nigdzie się nie zajdzie, a Artest na PFie to może grać jak będzie kilka kontuzji, a to i tak nie cały czas.

no właśnie o to chodzi, że widocznie nie dla wszystkich. No ale jak ktoś wychował się na NBA Live to nic dziwnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przedlużylibyśmy Odoma to spadają nam ew. wydatki i robi się miejsce na dodatkowy kontrakt, nawet trochę większy niż suma tych dwóch.

Po odmowie Odoma zostaje kasa (nie pod capem tylko w portfelu Bussa), która była przewidziana dla Odoma

 

Piszesz, że jesteś ode mnie w c*** starszy a jak na razie jedyne co pokazałeś to swoje żałosne dogryzanie, nawet nie myśl, że będę na taką dziecinadę odpowiadał. A na serii Live wychowało się 90% fanów koszykówki, powinieneś to pamiętać starcu :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a umiesz ty czytać?

poświęcę jeszcze ten jeden raz czas i ci to wyłożę jak krowie na miedzy, może zrozumiesz:

trzymając się faktów:

O to, że koleś uważa, że będąc ponad 30 mln ($84,613,73) czy ileś nad salary jak nie podpiszemy Odoma to można podpisać kogoś innego.

powiem nawet więcej - da się kogoś podpisać będąc nawet 200 mln nad capem (np. za minimum). i co?

Tylko gdzie ja o tym napisałem? poprosiłem o konkretny cytat gdzie pisałem o podpisaniu kogokolwiek?! no i co? i gówno, nie masz takiego cytatu, bo nigdzie o tym nie pisałem. Cała dyskusja toczy się o trade'owaniu kontraktów Farmara i Morrisona (dziwne, że muszę ci o tym przypominać), więc jak napisałem robi się miejsce na dodatkowy kontrakt, nawet trochę większy niż suma tych dwóch było logiczne, że chodzi o transfer bo tylko o tym rozmawialiśmy.

A czemu zaznaczyłem, że może być nawet większy? bo to logiczne! nawet Jendras tu pisał, że jak Odom zostaje to oszczędzamy i opylamy kontrakty za cokolwiek szukając oszczędności, a jeśli Odom odchodzi do limitu Bussa mamy wolne kilka mln, więc można je wykorzystać. A jeśli nie wiedziałeś, że można przyjąć trochę większy kontrakt w wymianie, to już nie moja wina.

Drugi cytat to już jest lol. Napisałem jak WÓŁ - nie pod capem tylko w portfelu Bussa, wiec czego jeszcze kuźwa nie rozumiesz?

 

pomijając już ten w ch długi wywód wcześniej:

a to się obudziłeś. Jendras już setki razy pisał na forum o podobno ustalonej granicy wydatków na ok 100 mln (uwaga, uwaga - przeczytaj powoli to może zrozumiesz) wliczając w to kontrakt Odoma w granicach na jakie Lakers mogą sobie pozwolić. Teraz skup się, może przydać się rónież podstawowa znajomość matematyki, więc mam nadzieję opanowałeś już dodawanie i odejmowanie - Jeśli granica wynosi te 100 mln (czy 104), a Odom nie podpisze z nami kontraktu to jak myślisz - zakładane wydatki nam spadną czy wzrosną?

Jeśli już poradziłeś sobie z tym pytaniem to jedziemy dalej. Po odmowie Odoma zostaje kasa (nie pod capem tylko w portfelu Bussa), która była przewidziana dla Odoma i z niej może skorzystać Mitch wymieniając tych 2 omawianych panów na 1, który nawet może zarabiać trochę wiecej, ale i tak nie wypełni tego co było zarezerwowane dla Odoma.

gdzie wyjaśniłem już wystarczająco i jestem pewien, że większość zrozumiała to tak jak trzeba. Ale nie ty. Sorry, może rzeczywiście było za trudne. Więc teraz najprościej jak się da:

1. Buss powiedział Mitchowi, że na pensje zawodników wyłoży max 100 mln dolców, resztę musi skombinować Mitch (przykład: trade'y z pickami) albo się kogoś pozbyć. Tak czy tak kasa ma się zgadzać.

2. Mitch dodaje jak to robił setki razy Jendras na obu forach, z czego wychodzi mu, że po dodaniu kasy, którą dostaliśmy za picki i dodaniu 8 baniek dla Odoma wychodzi właśnie magiczne 104 bańki (trochę zaokrąglając, ale to nie jest istotne dla tłumaczenia). Teraz odom jednak decyduje się podpisać gdzieś indziej i co się dzieje z naszym bussowym limitem? wcześniej nie załapałeś, więc teraz sam ci odpowiem na pytanie - 104 mln - 16 = 88 mln.

Jaki wniosek?

Buss jest skłonny wydać jeszcze 10 mln, więc za Farmara i Adama możemy spokojnie ściągnąć kogoś nawet z większym kontraktem niż ci dwaj razem wzięci. A ile większym to już sobie doczytaj.

 

Podsumowując:

Nie wiem czy nie umiesz czytać co się do ciebie pisze czy tylko niedowidzisz, ale mam to gdzieś. Wyjaśniłem ci to czego nie zrozumiałeś, ale ty jak typowy krzykacz nie zwróciłeś na to nawet uwagi - ani na to, że wyjaśniłem, ani na to, że wina leży po twojej stronie bo sam nie zrozumiałeś. Nie podjąłeś też merytorycznej dyskusji wycofując się jakimiś szczeniackimi unikami nie odpowiadając np. na to:

ja ci pokazuję logiczny ciąg myśli (odchodzi Lamar - potrzebujemy wysokiego), związki między oszczędzaniem a ruchami (jeśli Lamar zostaje - musimy opchnąć gdziekolwiek za cokolwiek mniejszego, najlepiej tpe, to co jest nam zbedne, jesli Lamar odchodzi to robi sie wolne pare baniek podlimitem Bussa, więc można jeszcze coś zakombinować - skoro można, to czemu nie?). A ty co napisaleś? że wierzysz, że Powell, Artest czy Walton (przy smallball) dadzą radę grać duże minuty (no dadzą, tylko jak to wpłynie na naszą grę?), że Bynum i inni wysocy będą zdrowi cały sezon, że mieć 3 PG jest ważniejsze niż mieć więcej niż 3 wysokich? no przecież to śmiech na sali i pobożne życzenia. To się nadaje do łapu capu.

także skończ - nie potrafiłeś podać cytatu to zachowaj resztki twarzy i przestań się kompromitować.

 

A na serii Live wychowało się 90% fanów koszykówki, powinieneś to pamiętać starcu :shock:

tak, tylko większość już z tego wyrosła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub prościej mówiąc. Na 99,9 % kogoś podpiszemy :D Czy to Odom, czy ktoś kim będziemy musieli łatać dziurę po nim dzięki sporej gotówce do wydania (w przypadku NIE podpisania Odoma) i kontraktom naszych odrzutów kadrowych.

 

A tak już może kończąc tą kłótnie to kogo byś Piter widział w miejsce Odoma jak coś.

 

Boozera ? Mi się jakoś nie widzi.

 

Może powalczyć o Millsapa jak będzie czas ?

 

Kogoś innego ?

 

Myślę, że można o tym podyskutować zwłaszcza, że Odom JESZCZE (oby tylko to) nie podpisał i na rynku jest jeszcze parę ciekawych zawodników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub prościej mówiąc. Na 99,9 % kogoś podpiszemy :D Czy to Odom, czy ktoś kim będziemy musieli łatać dziurę po nim dzięki sporej gotówce do wydania (w przypadku NIE podpisania Odoma) i kontraktom naszych odrzutów kadrowych.

 

A tak już może kończąc tą kłótnie to kogo byś Piter widział w miejsce Odoma jak coś.

 

Boozera ? Mi się jakoś nie widzi.

 

Może powalczyć o Millsapa jak będzie czas ?

 

Kogoś innego ?

 

Myślę, że można o tym podyskutować zwłaszcza, że Odom JESZCZE (oby tylko to) nie podpisał i na rynku jest jeszcze parę ciekawych zawodników :)

Nie, to nie tak. Millsapa, jak również innych wolnych agentów nie możemy podpisać, bo już przekroczyliśmy limit wynagrodzeń. Inaczej jest z LO, który jest naszym zawodnikiem.

 

Boozera czy Millsapa moglibyśmy pozyskać tylko w wymianach, a to niemożliwe.

 

Zakładając, że Odom nie podpisze, jedynym sposobem na załatanie dziury po nim jest wymiana pakietu Morrison+Farmar na jakiegoś wysokiego. W zamian za nich możemy pozyskać chyba gościa z kontraktem, którego wartość będzie stanowiła nawet 125% sumarycznej wartości kontraktów wyżej wymienionej dwójki (tego nie jestem pewien, więc niech ktoś mnie poprawi). A dlaczego Farmar+Morrison? A no dlatego, że kończą się im kontrakty, co ma istotne znaczenie w kontekście 2010 roku, ponieważ kluby czyszczą salary, a żeby mieć jak najwięcej środków na wolnych agentów, których będzie całkiem sporo przyszłego lata. W skrócie o to chyba chodziło, nie Pietras? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buahaha.

 

Portfel Bussa nie wiem w ogóle co przez to rozumiesz. Buss według rumorów powiedział, że jest skłonny zapłacić za całą drużynę 100 mln wliczając podatek, nie podpisanie Lamara nie tworzy nam żadnego miejsca na żadnego z graczy, zrozum, do Odoma mamy prawa Birda i na podstawie tego możemy go podpisać i wyjść ponad salary. Nie możemy za Morrisona i Farmara wyciągnąć kogoś z większym kontraktem bo liga tego nie zaakceptuje bo jesteśmy ponad capem, chyba, że użyjemy przywilejów, które uzyskaliśmy za Mihma w trejdzie z Memphis.

 

Tak wytłumaczyłeś, że kolega nade mną myśli, że możemy podpisać Boozera oraz kogokolwiek chcemy, a jedyne co nam zostało to minimum, BAE i MLE już wydaliśmy.

 

Coś Ci nie wyszła ta lustracja, bo moje posty o NBA Live pochodząc sprzed chyba 2 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że Millsapa i Boozera tak o jako FA podpisać nie możemy ;) Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale coś tam wiem :D

 

CHodziło mi o Sign and trade bardziej. To chyba jest możliwe nie ?:)

 

A od nas (wybaczcie ponownie, ale nie mam rozeznania) kto w 2010 roku wygasa ? Poza Farmarem i Morrisonem ? I jaki status RFA czy UFA ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że Odom nie podpisze, jedynym sposobem na załatanie dziury po nim jest wymiana pakietu Morrison+Farmar na jakiegoś wysokiego. W zamian za nich możemy pozyskać chyba gościa z kontraktem, którego wartość będzie stanowiła nawet 125% sumarycznej wartości kontraktów wyżej wymienionej dwójki (tego nie jestem pewien, więc niech ktoś mnie poprawi). A dlaczego Farmar+Morrison? P

Ogółem to chyba wychodzi suma kontraktów + około 1.5 mln. No i jeżeli użyjemy trade exception to + 2 mln.

 

Travisc sign and trade w naszym przypadku jest prawie niemożliwy po pierwsze nie mamy czym trejdować, po drugie wątpię aby ktoś chciał nas jeszcze wzmacniać.

 

Tu masz salary różnych drużyn poczytaj sobie, chyba oficjalnej listy free agent class jeszcze nie ma, ale nie jestem insiderem może Pietras wie

 

http://hoopshype.com/

 

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz no - albo yo_yo (btw tak - dokładnie o to chodziło) to geniusz albo ty jesteś mocno ograniczony. Stawiam na to drugie.

 

Tak wytłumaczyłeś, że kolega nade mną myśli, że możemy podpisać Boozera oraz kogokolwiek chcemy, a jedyne co nam zostało to minimum, BAE i MLE już wydaliśmy.

travisc'owi nie mogło chodzić o podpisanie jako FA czy to Millsapa czy to Boozera, bo obaj mają już podpisane kontrakty. Widzę, że nie jesteś na czasie.

 

Portfel Bussa nie wiem w ogóle co przez to rozumiesz. Buss według rumorów powiedział, że jest skłonny zapłacić za całą drużynę 100 mln wliczając podatek, nie podpisanie Lamara nie tworzy nam żadnego miejsca na żadnego z graczy, zrozum, do Odoma mamy prawa Birda i na podstawie tego możemy go podpisać i wyjść ponad salary. Nie możemy za Morrisona i Farmara wyciągnąć kogoś z większym kontraktem bo liga tego nie zaakceptuje bo jesteśmy ponad capem, chyba, że użyjemy przywilejów, które uzyskaliśmy za Mihma w trejdzie z Memphis.

i po ch mi piszesz o tych 100 milionach skoro ja ci już wyżej w 3 postach pisałem o tym, a ty nie raczyłeś przeczytać? czyli jednak ślepy...

a portfel Bussa ma to do rzeczy, że jeśli odom podpisze za 8 baniek, to nie będziemy mogli ściągnąć nikogo z większym kontraktem za Morrisona i Farmara (a w praktyce odpada ściągnięcie kogokolwiek, chyba że zyskamy na tym finansowo). Od kilku postów staram ci się to wytłumaczyć, inni zrozumieli, ty nie dajesz rady.

i gdzie ja napisałem chociaż słowo o podpisywaniu FA. 1 słowo moje na temat podpisywania FA w tym temacie i kończymy rozmowę. Jak nie znajdziesz to STFU

że nie wspomnę, że znowu zero komentarza merytorycznego do poprzednich argumentów. Ale to mnie akurat nie dziwi.

 

PS. czekam na konkretny cytat, tylko nie wklejaj jak jakiś oszołom cytatu o transferach ani o innej drużynie czy z zeszłego roku czy jakiś zmanipulowany. Konkretny cytat mówiący o tym, że jak Odom nie podpisze z nami nowego kontraktu, to będziemy mieli wolną kasę (w sensie pod capem) żeby podpisać innego zawodnika będącego aktualnie na FA. Konkretnie. Jeśli nie to łaskawie STFU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie będziemy mogli ściągnąć nikogo z większym kontraktem za Morrisona i Farmara

robi się miejsce na dodatkowy kontrakt, nawet trochę większy niż suma tych dwóch

oj jak to szybko zmieniłeś zdanie

 

a poprzednie cytaty dawałem Ci już wcześniej

 

nie mamy już o czym rozmawiać, uciekłeś od moich argumentów na temat Josha, teraz zmieniasz swoje wypowiedzi

 

Legend? Admin? ADMIN, który w każdym poście dodaje jakiś niby wg niego śmieszny "pocisk"? Jak chcesz dobrze wypełniać swoją funkcję to musisz siebie zbanować ;]

 

Ja już kończę, może przeczytaj całą dyskusję i o dziwo dorośnij

 

Ciekawe co teraz wymyślisz ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po raz kolejny nie będę ci tłumaczył, to nie szkoła i lekcja języka polskiego. jak nie wiesz co oznacza fragment: robi się miejsce na dodatkowy kontrakt, nawet trochę większy niż suma tych dwóch podczas rozmowy w temacie trejdowania Farmara i Morrisona (niektórzy nawet się domyślili, że to o tych dwóch chodzi! dasz wiarę?!) to ja ci nie pomogę. Nie mam wykształcenia pedagogicznego, pewnie stąd złe podejście do dzieci ;]

a najśmieszniejsze jest to, że tłumaczyłem to dobre kilka razy i wszyscy inni zrozumieli, ale nie ty. To jest najlepsze podsumowanie całej rozmowy.

 

ale dzięki, że uszanowałeś i skoro cytatu o podpisywaniu kogokolwiek nie masz to STFU i EOT.

 

PS. a co do Powella, który grał w starting 5, to ja widocznie nie wiem o którego chodzi. Mecze z Wolves też widziałem, ale żaden Josh tam nie startowałem, hmm... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pierdol się :) Zacytowałem Ci jak szybko zmieniasz zdanie ;] I napisałem, że cytat na temat podpisywanie i twojego domniemanego salary cup 100 mln (kryzys? c*** pietrasa kryzys ;]) dawałem wyżej

 

Przez całą dyskusję tylko dogryzałeś i gówno napisałeś ;] A i dzieckiem po 18 roku życia nadal się jest? Dzięki za info pewnie sa ustawiłeś tą granicę tak jak salary cap ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ty mi mówisz dorośnij? :lol:

nie rozśmieszaj mnie...

zmieniam zdanie? salary cap na poziomie 100 mln? a umiesz czytać? ("nie pod capem tylko w portfelu Bussa"). pewnie w szkole musisz być kimś, bo tam pewnie kogoś uda ci się zmanipulować. Umiesz tylko wyrwać z kontekstu i walić same smuty.

A żeby nie być gołosłownym jak ty to ci pokarzę jak pięknie wycinasz zdania z kontekstu:

to nie będziemy mogli ściągnąć nikogo z większym kontraktem za Morrisona i Farmara

taki mój cytat zapodałeś, a w rzeczywistości wyglądał tak:

a portfel Bussa ma to do rzeczy, że jeśli odom podpisze za 8 baniek, to nie będziemy mogli ściągnąć nikogo z większym kontraktem za Morrisona i Farmara (a w praktyce odpada ściągnięcie kogokolwiek, chyba że zyskamy na tym finansowo). Od kilku postów staram ci się to wytłumaczyć, inni zrozumieli, ty nie dajesz rady.

a wcześniej pisałem, że miejsce w portfelu Bussa robi się jak Odom nie podpisze. Kolejny raz udowadniasz, że o czytaniu ze zrozumieniem słyszałeś nawyżej w tv...

nieźle wyciągasz zdania z kontekstu, ale to nie forum dla troli, sorry.

 

także zdania nie zmieniłem, ale ty tego nie pojmiesz, bo musiałbys zacząć myśleć. I zacytuję podsumowanie:

a najśmieszniejsze jest to, że tłumaczyłem to dobre kilka razy i wszyscy inni zrozumieli, ale nie ty. To jest najlepsze podsumowanie całej rozmowy.

więc jak nie rozumiesz, a inni rozumieją to świadczy wyłącznie o tobie i twojej inteligencji, a raczej jej braku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chcesz dyskutować to powiedzmy ;]]]] że masz rację co do wszystkiego to tak, żebyś znowu zmienił zdanie zapytam się, jaki wpływ ma podpisanie Odoma na

 

Jendras już setki razy pisał na forum o podobno ustalonej granicy wydatków na ok 100 mln (uwaga, uwaga - przeczytaj powoli to może zrozumiesz) wliczając w to kontrakt Odoma w granicach na jakie Lakers mogą sobie pozwolić. Teraz skup się, może przydać się rónież podstawowa znajomość matematyki, więc mam nadzieję opanowałeś już dodawanie i odejmowanie - Jeśli granica wynosi te 100 mln (czy 104), a Odom nie podpisze z nami kontraktu to jak myślisz - zakładane wydatki nam spadną czy wzrosną?

Jeśli już poradziłeś sobie z tym pytaniem to jedziemy dalej. Po odmowie Odoma zostaje kasa (nie pod capem tylko w portfelu Bussa), która była przewidziana dla Odoma i z niej może skorzystać Mitch wymieniając tych 2 omawianych panów na 1, który nawet może zarabiać trochę wiecej, ale i tak nie wypełni tego co było zarezerwowane dla Odoma.

to? Tylko skup się, podstawowa umiejętność pamięci tego co się piszę może się przydać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to daruj sobie, bo jak już wykazałem wyżej (chociażby pos yo_yo) nie zmieniam zdania. Tamten post świadczy również o tym, że inni rozumieją. Szkoda, ze nie ty.

 

a wiec szybka matematyka:

- aktualnie salary z podatkiem: ok 99

- kasa za picki itd: -4.5

- obciecie Yue: -1.5

- odom na początek jakoś 7 z hakiem

suma: 99 - 4.5 - 1.5 + 14 = 107, a to jest o 7 więcej niż zakłada portfel Bussa, dlatego chodzą głosy o opchnięciu Morrisona i Farmara (w sumie ok 7.2 mln, z podatkiem ponad 14) albo za tpe albo za cokolwiek z mniejszym kontraktem, nawet jeśli trochę dłuższym (wbrew pozorom jest to całkiem prawdopodobne). To pozwoli nam zejść z salary w okolice możliwości Bussa.

Jeśli natomiast Odom by nie podpisał, to zostajemy na poziomie 93 mln (i dziurą pod koszem!) i spokojnie można wymienić Farmara z Morrisonem na kogoś pod kosz nawet z ok 9 mln kontraktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tutaj w tym aspekcie zgoda, ogólnie sytuacja wygląda tak:

 

- będzie Lamar czyli staramy się obciąć koszty czyli oddajemy Farmara i Morrisona za Free

 

- nie będzie Lamara szukamy wysokiego z pakietem Farmar, Morrison i nie przejmujemy się czy będziemy musieli płacić mu więcej

 

Tak sobie patrzę i w perspektywie kolejnego sezonu czyli 2010/2011 nie podoba mi się player option u Shannona, szkoda, że nie dało się wynegocjować team option, jeżeli będzie dobrze grał w tym sezonie, to jeśli nie będziemy mieli do niego praw birda w 2010 a on wyoptuje to na PG wyglądamy nieciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.