Skocz do zawartości

Plotki, transfery, zmianny i inne w jezioranach:)


badboys2

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawila sie plotka jakoby Lakers chcieli opychac Odoma za Kirilenke :? PO CO :?: :!: Albo inaczej - PO CO TERAZ :!:

 

Lamar przy Gasolu odżył, idealnie odnajduje sie w graniu zza plecow KB i PG, robi to co potrafi najlepiej i to czego np. ja od niego chcialem i za co najbardziej go cenie - po prostu zbiera i kreuje. W ogole ta wspomniana wspolpraca Odom-Gasol wyglada jak do tej pory rewelacyjnie, widac ze Lamarowi taki gosc we froncie po prostu leży. No a poza tym nie ma juz presji na jego wyniki punktowe i rzucanie w waznych momentach, co wyjatkowo mu pasuje, a widac to naweet po jego zachowaniu, grze jak i twarzy, z ktorej ostatnio nie znika usmiech ;-)

 

A Kirilenko :?: Przepłacony, słaby psychicznie płaczek. Tyle w tym roku mozna o nim powiedziec... Mozemy sie spierac i klocic o wszystko, ze jest zajebiscie wszechstronny, super obronca itd. ale nikt mi nie wcisnie ze zasluguje on na taki kontrakt...

 

A zatem trade'owi LO - AK47 ja mowie stanowcze nie. Przede wszystkim ze wzgledu na to ze defensywa Kirilenki nie jest nam tak bardzo potrzebna jak kreowanie gry i zbieranie Lamara. Poza tym Odomowi jak od czasu do czasu sie zechce to dorzuci wiecej pkt niz Rusek ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kore wyluzuj. chlopaki z cl sobie cos ubzdurali. zero rumorow na ten temat w mediach a watpie by phil pozolil na cos takiego w tym momencie.

transfer gasola byl awaryjny w sensie ze potrzbowalismy. teraz nic zmieniac nie musimy i phil b.dobrze wie ze zamian 2 mozgu zespolu w lutym to nie jest dobry pomysl.

 

pomijam fakt ze kirilenko nie bylby wzmocnieniem jakiego bysmy chcieli. ma tez dluzszy kontrakt.

 

nie wierze w to. owszem chlopak wypalil sie w utah, owszem oprocz minusow ma tez plusy jak swietna obrona i w ogole ale nie jest nam niezbedny do misia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hmmm o takie dopełnienie dzieła byłoby świetne w wykonaniu Mitcha, ale czy ten Artest będzie chciał grać z ławki? bo innego rozwiązania nie widzę. Do tego swoją durną postawą może popsuć atmosferę w ekipie. To jest świetny zawodnik pod względem samej gry, ale przed jego sprowadzeniem grubo bym się zastanowił. Właściwie to jeśli się Bynum wykuruje i będzie grał jak przed kontuzją albo i lepiej to taki Artest jest nam nie potrzebny. Zawsze się przyda jakieś wzmocnienie, ale nie za cenę takiego ryzyka :P lubię jego grę, ale bałbym się go mieć w ukochanej drużynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, Artest był nam potrzebny,m kiedy nie było Gasola. Teraz mamy już skompletowany skład. Dla niego w tym momencie nie ma w lakers miejsca. Początkowyu entuzjazm udzieliłby się przez kilka tygodin, później zaczęłyby siuę problemy. W dodatku nw ogóle nie jest nam potrzebny.

 

Moim zdaniem w to lato powinniśmy pozbyć się Vlade i... Farmara. Tak, ten koleś mi strasznie nie pasuje. Może i obok Turiafa jest dobrym duszkiem drużyny, ale jego styl gry zupełnie mi nie odpowiada. Niby miał być zawodnikiem uspokajającym grę, ostoją, z dobrym ballhandlingiem. Niestety nic takiego u niego nie mogę zobaczyć, zbyt mało kreowania, zbyt dużo w roli bezużytecznego strzelca. Shot selection też fatalne. Stronie już od jego obecnej formy, bo na początku sezonu grał o wiele skuteczniej. Myślę, zę taki pakiecik wystarzyłby na jakiś spadający kontrakt i może numer pod koniec 1 rundy draftu, żeby wzmocnić zespoł jakims młodym prospectem. Ale narazie mamy inne problemy na głowie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie mi się to nie widzi :? Skrzydłowych mamy tylu ilu trzeba, a nawet możnaby jednego za coś wymienić Gasol Turiaf Odom Walton Ariza Radmanović i jescze Artest? no no way, już widzę jakby chętnie Artest z ławki wchodził. To nawet nie wchodzi w gre, no i jeszcze niepewna byłaby atmosfera z nim w składzie. Powinniśmy się skoncentrować na obsadzeniu rezerwowego centra (no bo zakładam że Bynum wróci do tej dyspozycji przed kontuzją) i mimo wszystko na rezerwowym PG, Farmar cieniuje w tych Playoffach strasznie, może to tylko jakiś kryzys, a może początek czegoś gorszego*. W każdym bądź razie dla Artesta- NIE, dla jakiś zmian na wspomnianych wyżej pozycjach- TAK

 

*czyli widocznie kryzys, bo w meczach z SAS szło mu już całkiem nieźle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Co się stało z forum?

 

Adam Morrison i Shannon Brown z Bobcats za Vladimira Radmanovicia. To najnowszy ruch na rynku Mitcha Kupchaka. Wg mnie dobry trade.

 

PLUSY:

 

1. Money, money, money. Jesteśmy ponad salary cap, a Radmanovic inkasował dużo pieniędzy siedząc na ławce albo grając po 5 minut w Lakers. Przegrał rywalizację z Arizą i Waltonem, więc nie było dla niego miejsca w rotacji.

 

2. Kontrakt Browna kończy się po tym sezonie, kontrakt Morrisona po następnym. Kontrakt Radmanovicia kończy się w 2011. To daje nam możliwość pozyskiwania kolejnych zawodników w przyszłości. Kupchak nie zamierza popełniać więc błędu sprzed kilku lat, kiedy zamiast ulepszać zespół, zadowolił się dobrymi wynikami.

 

3. Brown gra swój trzeci rok w NBA. Dowalił nam kilkanaście dni temu, kiedy trafił w Staples bardzo ważną trójkę i o ile pamiętam, to zdobył z ławki 13 punktów. To zawodnik który może grać na 2 i 3 co jest korzystne przy (odpukać) kontuzjach zawodników z tych pozycji. Dodatkowo jest dosyć silny, dobry w obronie, a więc może nam dać nową jakość z ławki. Jakość defensywną, której potrzebujemy.

 

4. Morrison to utalentowany zawodnik (3 nr draftu 2006), który gra fatalnie w tym sezonie. Kto wie, być może zmiana miejsca na L.A. poprawi jego statystyki i grę w tym sezonie.

 

5. Nawet jeśli nowi zawodnicy się nie przyjmą, to nic na tym nie tracimy. Lepiej wychodzimy z tego trade`u finansowo czy tak, czy tak. A co tu dużo ukrywać - przy obecnym składzie Radmanovic na niewiele się zda.

 

6. Plus dla Radmanovicia, bo teraz będzie grał dużo. Minus, bo w Bobcats raczej mistrzostwa nie zdobędzie ;)

 

MINUSY:

 

1. Radman długo grał w Lakers, na pewno wszyscy się z nim zżyli. Teraz odchodzi, przychodzi dwóch nowych. Mówią, że może to zniszczyć chemię w zespole. Moim zdaniem - bzdura.

 

2. Nie wiadomo jak wyjdzie im nauka trójkątów. Oby jak najszybciej.

 

Vladimir Radmanovic grał w Lakers od lata 2006, kiedy to przyszedł z Clippers. W tym czasie zagrał w 150 meczach (67 w pierwszej piątce) notując średnio 7 punktów, 1 zbiórkę i 1,3 asysty na mecz. Największą jego bronią był rzut za trzy, trafiał w tym czasie z blisko 40% skutecznością. Rok temu w playoffach startował w pierwszej piątce we wszystkich 21 meczach Lakers. Jego statystyki z tamtego okresu to 8 pkt i 3,9 zb na mecz. Chyba najbardziej roztrzepany zawodnik Lakers, potrafił nie trafić wsadu w najprostszej sytuacji, zapomnieć całkowicie o zawodniku którego krył w obronie, ale potrafił też trafić za trzy w ważnych momentach. To dlatego grał u nas 2,5 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry ruch. Raz ze względu na kontrakty, dwa za to że udało się komuś wysłać Radmana dla którego nie ukrywajmy czasu było mało w rotacji a i jakiś wymiernych korzyści nie dawał. Większe nadzieje w dalszej perspektywie wiązał bym jednak z Morrisonem, może wreszcie się ten jego talent przebudzi. A co do Browna też w miarę ciekawa opcja jak za Radmana ale skoro kończy mu się kontrakt po tym sezonie to myślę, że raczej za długo w LA nie pogra, ze względu na to jakie mamy priorytety do podpisania latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj przez dobre 2-3 godziny rozbijalismy ten transfer na czyniki pierwsze z jendrasem. spostrzezenia:

1.kasa. morison ma krotszy kontrakt. tez 3-letni ale 3 rok to team opt. mozemy odpuscic. w razie gdybysmy podpisali arize i odoma. jezeli podpiszemy odoma i arize w sumie za 15 baniek (ok 10+mle) to placimy 90 baniek. przyjmujac, ze na ten sezon luxury jest na poziomie 71 baniek za rok wzrosnie o 3-4 miliony. przyjmijmy, ze bedzie na poziomie 74. czyli podpisujac odoma i arize placimy od nich luxuty. jak damy im 15 baniek to zaplacimy ok 104 mln dolarow. jesli spadnie kontrakt morrisona to zejdziemy do poziomu 94 baniek. bedzie to najwiecej po knicks i mavs. ale. po 1 czy nas stac. po 2 czy warto?

w kwestii luxury jeszcze niech sie wypowie specjalista. ale ja tak to widze.rownie dobrze moze sie okazac, ze odpuscimy odoma i bedzie nas stac tylko na arize.

 

2. brown bedzie trzcim rozgrywajacym. raczej nei dostanie czasu n granie. takie ochaly jak crittenton. ma slaba trojke. niele broni ale zanim pozna system itd troche minie. zatem nie spodziewam sie po nim by po sezonie nawet zostal. nam potrzbny jest b.dobry rozgrywajacy, ktory bedzie w stanie byc starterem. w ajgorszym wypadku zatestwem dla farmara. wsrod rookies z naszymi pickami nie znajdziemy nikogo takiego. pozostaja wymiany badz mle. brown to nie jest gosc nam niezbedny. owszem ulatia nam teraz sytuacje bo mamy 3pg ale nie spodziewam sie fajerwerkow.

 

3.morrison. gosc na studiach byl gwiazda. jest walczakiem. roznica pomiedzy nim a radmanem w obronie jest taka ze adam nie robi gluupich bledow. i ze mu sie chce. on zyje na boisku. vlade czesto przechodzil obok meczu. w ataku tez nie robi tylu glupich strat.

 

morrison bardzo pasuje do trojkatow. % ma slabe ale przypominam, ze nie gral caly poprzedni sezon a jak wroci byl inny trener i inny system. w charlotte byly tez inne oczekiwania co do jego osoby. u nas ma tylko rozciagac i trafiac z wolnych pozycji. sam tez cos porafi rzucic a co najwazniejsze duzo lepiej gra pilka od radmana. wiec czesciej po rozrzuceniach bedzie wjezdzal. u radmana takie zagrozenie nie istnialo praktycznie.

 

publika go pokocha. on ma problemy z tym poziomem cukru. i w la to sie od razu stanie widozne. tv czesciej bedzie go pokazaywala, ludzie beda go kochali za poswiecenie itd. ale zobaczycie ze w tym systemie w gore poleca mu % trojek.= i wydobedziemy z niego to co najlepsze.

 

mysle, ze odnajdzie sie w la. na s5 nie ma szans. ale ma swiezy start. nowy system. bedzie dobrze. tak jak z ariza. do tego phil chodzil do tej samej szkoly w ktorej babcia morrisona grala w kosza w alabamie.

 

4.radman. ten byl roztrzepancem i nie wiadomo bylo czego sie po nim spodziewac. raz trafial 5/5 za 3 z suns i dawal am zwyciestwo a nastepnym razem zawalal na calej lini, przechodzil obok meczu. mysle, ze duzo nie tracimy.

 

5.po raz kolejny przejmujemy wysoki pck jordana. mam nadzieje, ze tym razem skonczy sie to lepiej. duzo lepiej.

 

. morrison wzoruje sie na birdzie. dlatego ma wasy. slucha rage against the machine i jest chya fanem che guevary.

 

6.rok temu transfer pau gasola wymusila kontuzja drew w meczu z grizlies. w tym roku transfer radmana wymusila kontuzja wallace'a w meczu z lakers. dziwne, co?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,główny czynnik to kasa i chęć podpisania w lecie arizy i Odoma. Ale musiałby poleciec ktos jeszcze.Sasha,Luke?

 

5.po raz kolejny przejmujemy wysoki pck jordana. mam nadzieje, ze tym razem skonczy sie to lepiej. duzo lepiej.

Koniec końców chciałbym,zeby skończyło się to tak jak ostatnio,czyli pozyskaniem All-Stara za bezcen :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie pierwsze co mi przyszło do głowy po przeczytaniu o tym transferze to szkoda, że nie Walton.

 

Finansowo się nam to opłaca, sportowo tracić chyba nie tracimy, ale czy zyskujemy :? Morrison może być niestety kolejnym obok Waltona ulubieńcem Phila i tu jest potencjalny problem. Wolałbym by jakoś wzmocnili strefę podkoszową albo pozycję rozgrywającego a tak zamienili Radmana na jego młodszą i mniej atletyczną wersję. Wolałbym by liczba SF została zmniejszona tak by było jak najwięcej minut dla Arizy i szczerze to jakoś nie specjalnie mi zależy by Morrison się tu rozwinął bo jak napisałem wyżej to potencjalny kolejny pupilek dla Phila, ktorego może za wszelką cenę chcieć pchać na parkiet. Nie lubię graczy w typie Morrisona i nic na to nie poradzę dlatego jak by dziwnie to nie brzmiało to mam nadzieję, że pozostanie bustem i oglądać go na parkiecie nie będę musiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powoli odslaniaja sie kolejne karty historii tego transferu

radmanovic na jeden z ostatnich treningow przyszedl w.. vansach.

http://www.ocregister.com/articles/lake ... chak-brown

btach, ktore w usa sa noszone przez hiphopowcow i... snowboardzistow.

pewnie lada dzien znajdziemy w necie kolejne tego typu ownki dlatego faktycznie dobrze sie pozbyc takiego goscia jesli myslimy o misiu. wole 2 mlodych stajacych sie niz radmanovica, ktory robi wszystko na pol gwizdka.

 

i sprostoanie. babka morrrisona grala w hs gdzie ojciec phila byl ministrantem. troche to zakrecone ale jst connection:D

i z tego co czytam to morrison to mlody phil:) wiec moze byc tylko pozytywnie. niech tylko trafia. podobno laers chca tez nad nim popracowac by przytyl ale z tego co kojarze to z nim jest jak z reggie'm millerem.

 

tak czy siak czekal nas ciezki offseason. teraz ciaz czeka nas ciezki offeason ale bedzie latwiej pewne rzeczy zrobi.

spadaja odom,ariza,powell. a wypadaloby ich zatrzymac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie troche zgadzam z Vanem. Luk bylby fajny jakby wchodzil z lawki, najlepiej gleboko z lawki, jednak nie da sie ukryc, ze jego koszykarskie IQ sporo wnosi. Obecnie tez bym stawial na Arize, to jest chlopak z potencjalem, juz dawno przekonalismy sie, ze to nie tylko swietny skoczek, ale rowniez dobry defensor i ostatnio z dystansu swoje trafia.

 

Jezeli chodzi o Radmana, to nareszcie. Kiedys sie rozpisywalem o jego podejsciu, zaangazowaniu, glupocie, lekkomyslnosci, brakach w obronie i dlugim oczekiwaniu na ten jego "slynny nadgar", kiedy wracal po kontuzji. Nigdy za nim nie przepadalem i ciesze sie, ze MItch wreszcie go oddal, bo pozyskanie jego do Lakers bylo IMO bledem. ( i jebie mnie te jego 44% za 3 jak w meczu tego w ogolnie nie widac, a i tak traci znacznie wiecej)

 

kwestia Morrisona, tez za nim nie przepadam Van, ale mam do niego znaczne wieksze nadzieje niz do Radmana. Jak ktos jest najlepszym strzelcem ligi akademickiej (28 ppg) to musi sie to jakos przelozyc na gre w NBA. Nie odpowiada mi jego styl gry, wyglad, ale to tylko pierdoly, bo jezeli bedzie swoje wnosil do gry Lakers, to nie mam nic przeciwko do calej reszty. Ma znacznie wiecej do zaoferowania od Radka i dopiero raczkuje w lidze, mysle, ze to dobry ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post przez Van So lis 08, 2008 11:58 am

nikt nie odda Ci spadającego kontraktu za Radmana i nie ma tu znaczenia czy dorzucisz

Mihma czy nie, tych dwóch możesz wymienić jedynie biorąc samemu kogoś z wysokim i

długim kontraktem inna opcja po prostu nie istnieje.

Post przez badboys2 N lis 23, 2008 3:15 pm

w trakcie sezonu napewno nie zdarza sie 2 rzeczy. nie pozbedziemy sie waltona/radmanovica

Czyli nie chwaląc się, jednak miałem rację, iż granie w S5 Radmanem i Waltonem miało na celu znalezienie leszcza na któregoś z nich, trafiło akurat na Radmana, i bardzo dobrze.

Zaoszczędzimy kasy, trójki ma kto u nas rzucać. Jeśli możemy Morrisona odpuścić już po przyszłym sezonie to mamy problem z dużym podatkiem tylko przez rok, później będzie pole do manewru.

A że powodem jest niby kontuzja Wallace, jakiś powód Bobki miały do tej wymiany, ale to nie nasz a ich problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie w tym trejdzie widac same plusy!

 

Problematyczny Radman szczegolnie przeze mnie nielubiany poszedl do bobs (gdzie tylko przypomne po trejdach nawet fajna ekipe zebrano gdyz dolozonego kolejnego dobrze rzucajacego zza luku gracza ktory jest uzupelnieniem dla Okafora i GW dodatkowo nie robiacym aż takiej dziury w D)

Jestem bobkow ciekawy!

 

Co do lakers to zyski tak jak piszecie;

 

Kasa wysoki 3letni kotrakt na 1 1letni i 1- 2letni czyli oszczednosc prawie 1,5 roku sredniej placy co ulatwi ruchy w lato!

 

Strach pomyslec jakby się okazalo że nie miano reki do Adama ( a znam takie zmiany u Rodera Masona,Gil. Arenasa, Monty Ellisa, Udriha, Hedo, calej obecnie grajacej ekipy Knicks!, Sheeda, Nazra) gdzie po zmianie trenera moze wykrzesac z goscia sporo!

Facet ma papiery na granie choc mimo potencjalnej "milosci" z Philem LA chyba jest za glosnym dla niego miejscem bo to gracz typu milczek Bird czy no-showtime Duncan. Wiem że wielu moze zdjac z niego to brzemie pchajac się blizej kamery ale lakers jako calosc też sa przeciez pod obstrzalem. Tu widze wyzyko!!!!

Akurat na uniwerku ogladalem oblecha-wasa sporo i ryzyko warte zachodu choc moze lepiej byloby siegnac po mozliwego Cartera (tak się zastanawiam czy byscie nie chcieli Vinca?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.