Skocz do zawartości

Plotki, transfery, zmianny i inne w jezioranach:)


badboys2

Rekomendowane odpowiedzi

na angielski gasola zwrocilem uwage, gdy przychodzil do lakers. mowi swietnie. zreszta to niesamowicie madry gosc. zamierza zostac doktorem gdy skonczy przygode z koszem. a jego angielski podobno byl juz swietny gdy przylecial do usa wiec choc przyklady raula czy torresa nie sa idealne, to jednak pokazuje to tylko jak dobry ang ma pau.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kore co maja wspolnego doda,klan i kapuscinski?

kapuscinski w swiecie jest cenionym korespondentem. tzn byl

a doda i klan... no bez jaj:)

 

a co do sashy, to podobno jest z jakas znana aktorka. ciekawi mnie, ktora to taka....

oj jaja se robilem, no bo ciezko uwierzyc ze hiszpanski mega gwiazdor uwielbia polskiego pisarza. tzn nie mowie ze to nieprawda no ale se moglem zazartowac nie? ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jesteś wielkim fanem książek Pau. Zatem jaka jest twoja ulubiona książka?

 

PG: "La cathedral del mar". To jest historia tego jak jedna z katedr w Barcelonie została zbudowana. W tą historię wplątane są postacie, które powodują, że książka jest naprawdę ciekawa. Podobna jest trochę do "Pillars of the Earth" Kena Folletta. Obie mają ponad 1000 stron ale jest tam zawartych kupę historycznych przydatnych informacji. Lubię także mityczne nowele i fikcje z nutką realizmu.

 

Lubię także książki Ryszarda Kapuścińskiego, Polaka, który uznawany jest za ojca dziennikarstwa. Był nieustraszonym korespondentem, opisującym jak było naprawdę i czego doświadczył tam gdzie był. Jego książki dają człowiekowi rys historyczny takich miejsc jak Afryka. Interesuję się żywo Afryką. On był w takich krajach Afryki jak RPA czy Angola. Pisał o swoich doświadczeniach z tych dwóch krajów, z okresu, w którym panowały tam wojny domowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietna sprawa.

rok temu wybralismy goscia z podobnym nr. wiadomo jak sie skonczylo. to byl chyba joe ccrawford. tacy goscie ni maja prawa u nas zalapac sie do rostera wiec wziecie 3 baniek, ktore przeznaczymy np. na 2-letni kontrakt browna, czy podatek czy cokolwiek to jest swietna sprawa. 3 banki w naszym wypadku to duzo kasy. to jest pol rocznego kontraktu arizy.

 

zobaczymy co przyniesie noc. ale nie spodziewalbym sie chyba niczego z naszej strony.

 

jendras piszac 5 baniek miales na mysli 3 + po bance za 2-letni sezon rookasa tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badboys2

 

 

Rok temu nie mieliśmy picku w pierwszej rundzie. Crawford poszedł chyba z 58.

 

 

jendras piszac 5 baniek miales na mysli 3 + po bance za 2-letni sezon rookasa tak?

 

3 od Knicks, 1 za wynagrodzenie na debiutanta, 1 za podatek.

 

 

A okazało się, że sprzedaliśmy też pick z drugiej rundy (42.) do Miami za 1,5 miliona.

 

 

W sumie 4,5 bańki! Świetna robota.

 

 

A to nie koniec dobrych wiadomości... Magic pozyskali Cartera, co prawdopodobnie oznacza pożegnanie z Turkoglu. Turek pójdzie do Portland, co oznacza, że najpoważniejszy konkurent w rywalizacji o Arizę odpada.

 

 

Zła wiadomość jest taka, że Blazers będą kurewsko mocni.

 

 

Generalnie zatrzymanie Odoma, Arizy i Browna wydaje się znacznie bardziej realne, niż jeszcze parę miesięcy temu. Tylko niestety obawiam się, że ze wzmocnieniem pozycji rozgrywającego trzeba będzie poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5 banki za 42 numer!!??

3 banki za 29??!! powalilo ich?

 

ja mam jednak wciaz wrazenie, ze hedo zostanie w orlando. w portland nie chce go widziec. choc z 2 strony, to gdzie nie byl, tam zawsze przegrywal z lakers:)

 

co do rozgrywajacego. jednras nie martw sie. kidd przyjdzie:)

a tak serio. tak jak mowilem. te rzuty fisha spowodowaly, ze managment uznal iz to co mamy wystarczy. choc proba wytransferowania farmara, pokazuje ze jednak zdaja sobie sprawe z naszej sytuacji i chyba beda szukali jakiegos fajnego pg. nie bedzie to pewnie zaden andre miller ale moze znajda cos ciekawego. w sumie mialem cicha nadzieje, ze bedzie to ty lawson...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farmara spuszczą raczej dla oszczędności.

 

 

A co do Fishera, to nie sądzę, żeby te jego rzuty miały tu jakieś znaczenie, bo że jest clutch wiadomo od dawna. Nie stać nas po prostu na to, żeby pozyskać na pg startera na lata przy zatrzymaniu Odoma, więc dopóki jest Phil i triangle, to musimy sobie jakoś radzić i liczyć na Browna, ewentualnie jakiegoś role playera w mniejszej wymianie.

 

 

Turkoglu moim zdaniem nie zostanie w Orlando. Jeśli Magic dadzą mu 8-10 milionów, to zapłacą spory podatek, a przecież mają jeszcze braki pod koszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do konca zgadzam sie w spojrzeniu na fisha.

imo mial slaby sezon. playoffs tez slabe. jazz? z jazz swietnie zagral brown. z rockets farmar, z nuggets fish trafil jedna trojke w g1 czy 3. dobra zmiane w 2 czesci serii dal ponownie brown. generalnie w finalach tez nie zachwycil. i gdyby nie te trojki zaliczylby baardzo slaby sezon. bez takich fajerwerkow nasi wlodarze mogliby uznac, ze sciagnecie pg jest priorytetem.

a tak uznali, ze fish i brown wystarcza. choc farmar jest w contract year i nei wiem czy warto go spuszczac. w preseason byl chyba najlepszym naszym zawodnikiem i zapowiadalo sie na jego wieelki sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toney Douglas też mógłby być ciekawym wzmocnieniem, ale była okazja zaoszczędzenia paru milionów i pick został sprzedany. Farmar może sobie szaleć w preseason, ale jeśli jego odejście ma skłonić Bussa do zapłacenia Odomowi i Arizie, to Kupchak się nie zawaha.

 

 

Brown był w tych play-offach najlepszym niskim po Bryancie i myślę, że dostanie sporo minut. Fisher miał słaby sezon, w finałach zrobił to z czego od dawna słynął, ale w naszym zarządzie nie siedzą debile, żeby zmienić zdanie i zatrzymać zawodnika jako startera z powodu paru ważnych rzutów (prędzej z powodu ogólnie niezłej postawy Fisha w finałach). Jackson nawet gdzieś chyba mówił, że pod koniec play-off zespół zaczął lepiej łapać triangle, więc pewnie liczy na poprawę egzekucji w przyszłym roku (coś jak 2000 -> 2001). Mistrzostwo spowodowało, że klub chce zatrzymać wszystkich, więc gdzieś po drodze raczej będziemy musieli zapłacić za dawne błędy (Vujacic, Walton, Radmanovic) i myślę że to oznacza brak klasowego pg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa jest prosta jak konstrukcja cepa - wszystkie ruchy Lakers są skierowane na oszczędnośc. Rezygnujemy z jakichkolwiek wzmocnień (łącznie z wydawaniem MLE pewnie, jak w zeszłym roku), wszystko ukierunkowane tak, żeby zatrzymać wszystkich najważniejszych graczy. Jeśli to się nie uda to jesteśmy w ciemnej dupie. Ale pozytywne jest to, że skoro są jakieś ruchy mające na celu wyłącznie oszczędności tzn że Mitch ma jakiś plan, a Buss przy odpowiednich ruchach zgodzi się zapłacić i Odomowi i Arizie i Brownowi.

 

Druga sprawa, równie oczywista dla mnie, to Bryant optujący out i godzący się na niższy kontrakt, chociażby taki jak miał ostatnio Shaq czyli 100 na 5 lat (flat kontrakt po 20 za sezon). Tak, wiem, KB ani nie jest tak stary, ani tak zdziadziały (jeszcze ;) ), ale tu potrzebne są oszczędności i Bryant ma tego świadomość. Mam nadzieję, że lider Lakers stanie i tym razem na wysokości zadania i zgodzi się na to odchudzenie płacy do tych 20 mln co pozwoli zatrzymać mistrzowski skład myślę.

Wiem, że mu się należy max i mógłby go gdzieś dostać jeśli tylko zespoły miałyby tyle miejsca, ale ta drużyna, ten zespół to coś więcej. Dostał to czego tak rządał, za co oddałby pewnie połowe swojej wypłaty wtedy. Skoro jego pracodawcy stanęli na wysokości zadania, to teraz niech on to zrobi.

 

PS. Jeszcze pytanie zagadka :) na kogo się Lakers napalili w drafcie 06, a potem jak poszedł to byli wzięli to co zostało czyli farmara? Pamiętam post bb2 po tamtym drafcie o tym jak to Farmar się ładnie obsunął i lakers na niego czekali itp:) otóż nie czekali :) ktoś wie? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shanwow :]

 

 

Na niższe extension dla Bryanta bym się nie napalał. Nic nie wskazuje na to, że tak postąpi. Trochę dziwny przykład Shaqa, biorąc pod uwagę, że jedną z przyczyn jego odejścia z Lakers były właśnie żądania finansowe. Bryant weźmie maxa a Buss nawet nie spróbuje ponegocjować. Koniec końców to od niego zależy, czy zatrzymamy cały skład. Mniej kasy dla KB oznacza w praktyce więcej w kieszeni Bussa. Lakers zaoszczędzili już praktycznie 6,5 miliiona, jeśli wymienią Farmara za free, to będzie 9,5 (wliczając podatek). Imo wystarczy, żeby Odom z Arizą i Brownem dostali nowe kontrakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i co wy nato>?

ariza za cos wiecej niz mle

czy artest za mle?

poki co arizie nikt nie zaproponowal wiecej niz mle. ale zaproponuja raptors, gdy hedo nie podpisze z nimi tylko z blazers.

to co? chetni na artesta za mle? ten podobno wybiera pomiedzy nami a cavs. imo byloby idealnie gdyby do nas trafil.

 

tylko przedluzyc jeszcze odoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, bardzo lubię Arizę, mamy zrąbane kontrakty, płacimy za dużo Sashy i Waltonowi, więc nie dziwne, że taki Ariza chciałby więcej - generalnie na razie moim zdaniem nie jest to zawodnik na coś więcej niż MLE, ale najpewniej jeszcze się rozwinie, na pewno - koleś, który w ciągu dwóch sezonów z antytalencia rzutowego staje się najpewniejszym strzelcem za 3 w po na pewno wie co to ciężka praca - chyba, że kontrakt przewróci mu w głowie.

Jak Artest będzie chciał grać u nas za mle, to trzeba go brać, takich okazji nie można przepuścić. Żeby nie wyszło, że Ariza odejdzie i Artesta nie będzie ;)

Artest to naprawdę byłoby wielkie wzmocnienie - ale też nie chce mi się wierzyć, że zawodnik tej klasy będzie się tułał po klubach za MLE.

A czy przypadkiem nie ma napięć na linii Kobe-Ron?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artest chce mistrzostwa. dlatego bedzie wybieral pomiedzy kilkoma klubami. podobno zostala dwojka cavs-lakers i wg jego brata bliizej mu do lakers.

 

tarc na lini kobe-ron nie ma. mecze a zycie prywatne to dwie rozne sprawy. wpisz w youtube i znajdz wywiad rona z kb. ron to jest naprawde spoko gosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.