Skocz do zawartości

[2026-2027] Regular Season - Komentarze


Krzemo

Rekomendowane odpowiedzi

no to tylko minusy :) - i tak mamy imho za dużo talentu w lidze

 

w sumie ma to uzasadnienie zarówno w przypadku tankowania (brak ogrania) jak i kontuzji (psucie się zdrowia) - i to by pewnie było łatwiej ogarnąć (każdy wie o długich kontuzjach, każdy wie o tankujących - jakichś bolków z dna ławek możnaby odpuszczać - zakładając, że grali w d-league czy cuś).

Tylko tutaj oczywiście wszystko byłoby rozmyte, bo jak ocenić wtedy przykładowo Webbera, który grał w 82, ale średnio po 5 minut w meczu. Ciężkie dla gm'ów, jeszcze cięższe dla komiszów.

Zdecydowanie za dużo. ;) Ale może po kilku latach draftow z jednego roku trochę się to unormuje.

 

Możemy coś pomyśleć z tym odejmowaniem potencjału, wtedy tankowanie zostanie trochę ograniczone.

82 x 5 raczej nie jest problemem, wystarczy brać pod uwagę rozegrane minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tankowanie spoko - jak się pod to dobiera grajków itp. w momencie kiedy masz grajków na walkę o PO a sadzasz ich na cały sezon to mi osobiście się to mega nie podoba (obecnie np. Drexler/Magic/Duncan/Bird - do teraz, tutaj przynajmniej poszedł trejd)

 

Czuje się wywołany do tablicy. Od czasu gdy dostałem Memphis minęło 10 meczy i uznałem, że trzeba tankować. Mogłem z Birdem powalczyć o po przez 2 lata, a później próbować coś ruszać na spalonej ziemi (picki w okolicach 20 miejsca to raczej rolesi), czyli 2 lata bicia się o po a później 2/3 lata zbierania narybku. Postanowiłem zatankować i wystawiłem do oddania Birda, chcąc otrzymać fajnego prospecta i móc zacząć tankowanie na całego. Czyli chciałem sobie zwiększyć szanse na szybszą przebudowę. Czy mimo wszystko miałem walczyć o jak największą liczbę zwycięstw, jednocześnie zmniejszając sobie szanse na wysoki pick? Dlatego Bird po kontuzji grywał mało lub wcale. Obecny sezon podobnie - niewielkie minuty Birda lub sadzanie go z jednoczesnymi próbami pchnięcia go. Miałem wiele ofert ale mało która zawierała dobrego prospecta. Tak to wygląda z mojej strony. 

 

Spoglądając na to z innej perspektywy pewnie widziałbym to inaczej, ale dla mnie kolosalną różnicą jest posiadanie podstarzałej gwiazdy i próby pchnięcia jej, a posiadanie kilku fajnych, prawie gotowych (lub kilku gotowych) graczy mogących z miejsca wnieść cię do po, a mimo wszystko sadzanie ich i zbieranie kolejnych młodych. Kolejnych młodych tym, którzy ich na prawdę potrzebują. 

 

Rozumiałbym dużą kontuzję czołowego gracza, bez którego walka o po ma mało sensu i lepiej dostać większy pick. Dlatego moim pomysłem na ukrócenie tego jest narzucenie pewnego limitu. Komisarze wskazywaliby jednego gracza z drużyny tankującej, którego można usadzić do końca sezonu a reszta ma grać (tak jak wcześniej wspominałem wyjątek zdarzenie losowe [czytaj kontuzja] która niszczy cały plan walki o wysokie miejsce). Wiem, jest to trochę zaborcze.

Edytowane przez kolader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuje się wywołany do tablicy. Od czasu gdy dostałem Memphis minęło 10 meczy i uznałem, że trzeba tankować. Mogłem z Birdem powalczyć o po przez 2 lata, a później próbować coś ruszać na spalonej ziemi (picki w okolicach 20 miejsca to raczej rolesi), czyli 2 lata bicia się o po a później 2/3 lata zbierania narybku. Postanowiłem zatankować i wystawiłem do oddania Birda, chcąc otrzymać fajnego prospecta i móc zacząć tankowanie na całego. Czyli chciałem sobie zwiększyć szanse na szybszą przebudowę. Czy mimo wszystko miałem walczyć o jak największą liczbę zwycięstw, jednocześnie zmniejszając sobie szanse na wysoki pick? Dlatego Bird po kontuzji grywał mało lub wcale. Obecny sezon podobnie - niewielkie minuty Birda lub sadzanie go z jednoczesnymi próbami pchnięcia go. Miałem wiele ofert ale mało która zawierała dobrego prospecta. Tak to wygląda z mojej strony. 

 

Spoglądając na to z innej perspektywy pewnie widziałbym to inaczej, ale dla mnie kolosalną różnicą jest posiadanie podstarzałej gwiazdy i próby pchnięcia jej, a posiadanie kilku fajnych, prawie gotowych (lub kilku gotowych) graczy mogących z miejsca wnieść cię do po, a mimo wszystko sadzanie ich i zbieranie kolejnych młodych. Kolejnych młodych tym, którzy ich na prawdę potrzebują. 

 

Rozumiałbym dużą kontuzję czołowego gracza, bez którego walka o po ma mało sensu i lepiej dostać większy pick. Dlatego moim pomysłem na ukrócenie tego jest narzucenie pewnego limitu. Komisarze wskazywaliby jednego gracza z drużyny tankującej, którego można usadzić do końca sezonu a reszta ma grać (tak jak wcześniej wspominałem wyjątek zdarzenie losowe [czytaj kontuzja] która niszczy cały plan walki o wysokie miejsce). Wiem, jest to trochę zaborcze.

 

zostałeś wywołany, ale też usprawiedliwiony bo tym Birdem handlowałeś przecież od jakiegoś czasu (i finalnie go sprzedałeś) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy coś pomyśleć z tym odejmowaniem potencjału, wtedy tankowanie zostanie trochę ograniczone.

Kij ma zawsze dwa końce, więc w przypadku zawodników którzy w pierwszych sezonach nie nadają się na wystawianie do składu (np. w dobrych drużynach), mogą być skarceni przez sztuczne odejmowanie im potencjału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kij ma zawsze dwa końce, więc w przypadku zawodników którzy w pierwszych sezonach nie nadają się na wystawianie do składu (np. w dobrych drużynach), mogą być skarceni przez sztuczne odejmowanie im potencjału.

 

I tak rookasy mają sztucznie dodawany potencjał przed draftem (same 90+), więc to akurat argument za - przywróciłoby balans galaktyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrażenie że tankowanie nigdy nie ustanie zawsze będzię drużyna/drużyny , która poświęć sezon albo dwa na  to aby wybrać jakiegoś fajnego zawodnika w TOP 5. A przy drafcie  07-09 będzie przerabiany dokładnie ten sam scenariusz co teraz. 

 

 

 

Kij ma zawsze dwa końce, więc w przypadku zawodników którzy w pierwszych sezonach nie nadają się na wystawianie do składu (np. w dobrych drużynach), mogą być skarceni przez sztuczne odejmowanie im potencjału.

 

No tak ale można to rozwiązać w ten sposób., że jeśli w 76  jest młody Jordan i walczy o miejsce z  LBJ, który jest gwiazdą ligi  to nikt mu potencjału nie zabierze. Ale już w przypadku drużyny w której o sile stanowią młodzi zdolni to już jak najbardziej można obciąć potencjał.  A co do samego obcinania potencjału  Takim GSW może to wyjść na niekorzyść ale czy w przypadku Cavs strata paru punktów u Magica czy Drexlera zrobi różnice?  Chyba nie bardzo. 

 

Ogólnie ja też jestem za tym aby jakoś ukrócić ten proces. A mówię to ja GM, który tankował 1,5 sezonu :D

 

A jak by zamiast myśleć o tym w jaki sposób "karać" tych zawodników co nie grali, ukarać zawodnika z draftu?  Drużyna X wysyła swoje gwiazdy na trybuny bo liczy że w drafcie wybierze pełno wartościowego zawodnika A. To przeróbmy mu ten pełnowartościowy towar w półprodukt.  obniżając temu zawodnikowi np o 5 % każdy wskaźnik z umiejętność a potencjał np o 25-30 punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień 37 (na pierwszym miejscu goscie)

Warriors 80 - 76ers 123
play-by-play

Heat 98 - Pistons 100
play-by-play

Hawks 96 - Knicks 106
play-by-play

Clippers 93 - Lakers 97
play-by-play

Suns 102 - Grizzlies 90
play-by-play

Kings 124 - Hornets 111
play-by-play

Bulls 112 - Raptors 93
play-by-play

Trailblazers 116 - Nuggets 115
play-by-play

Rockets 112 - Jazz 94
play-by-play

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aktualnie kontuzjowani:  

  • Brak


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kolejne mecze jutro!

Tabela | Statystyki indywidualne | Statystyki drużynowe | Główna strona SimBasketu
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła końcówka w Denver:Quarter: 4  Time Remaining: 0:19  Nuggets 112,  Trailblazers 114----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Nuggets ball:Ricky Pierce inbounds the ball to Derek HarperDerek Harper dribbles in backcourt.Derek Harper brings the ball over the timeline.Derek Harper shoots a three-pointer from the right wing.It's Good.----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Quarter: 4  Time Remaining: 0:08  Nuggets 115,  Trailblazers 114----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Trailblazers ball:Michael Jordan inbounds the ball to Brian ShawBrian Shaw attempts to bring the ball up the court but is stopped in backcourt.Brian Shaw dribbles in backcourt.The Nuggets attempt to trap him.Brian Shaw brings the ball over the timeline.Brian Shaw shoots from the top of the key.It's Good.Final Score - Trailblazers 116, Nuggets 115

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kij ma zawsze dwa końce, więc w przypadku zawodników którzy w pierwszych sezonach nie nadają się na wystawianie do składu (np. w dobrych drużynach), mogą być skarceni przez sztuczne odejmowanie im potencjału.

Można zrobić jakieś ograniczenia, że ewentualnie odejmujemy potencjał dopiero w 3 sezonie gry danego zawodnika, albo odejmujemy tylko zawodnikom którzy poszli w loterii itd.

 

A jak by zamiast myśleć o tym w jaki sposób "karać" tych zawodników co nie grali, ukarać zawodnika z draftu? Drużyna X wysyła swoje gwiazdy na trybuny bo liczy że w drafcie wybierze pełno wartościowego zawodnika A. To przeróbmy mu ten pełnowartościowy towar w półprodukt. obniżając temu zawodnikowi np o 5 % każdy wskaźnik z umiejętność a potencjał np o 25-30 punktów.

To jest zbyt hardcorowe, poza tym szkoda tracić potencjalną gwiazdę ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu hardcorowe? Ja uważam, że taka regulacja definitywnie zamknie temat chamskiego tankowania. Zawsze można to jakoś poprawić np obniżać sam potencjał.  Dzięki czemu zawodnik będzie potrzebował paru sezon, żeby zostać 2-3 opcją w zespole.  A też nie jest powiedziane, że taki LBJ zostanie gwiazdą gry jak Jordan albo Hill, przecież może podzielić los Tracego i Parkera.   

 

Jak by takie rozwiązanie funkcjonowało mi osobiście nie opłacało by mi się tracić sezonu tylko po to, żeby z 1 wybrać zawodnika, który nie osiągnie poziomu All star. A  i przede wszystkim nie jest powiedziane, że najgorszy zespół będzie miał tą 1 zawsze może skończyć tak jak ja z 4 albo 5 wyborem.

 

Wiadomo też, że jeśli jakiś pomysł miał by wejść w życie to od następnego sezonu. Dzieki temu nie będzie mowy o traceniu potencjalnych gwiazd. 

Edytowane przez SzuLcU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień 38 (na pierwszym miejscu goscie)

 

Warriors 74 - Wizards 111

play-by-play

 

Kings 107 - Rockets 99

play-by-play

 

Cavaliers 92 - Knicks 115

play-by-play

 

Hawks 133 - Raptors 114

play-by-play

 

Jazz 114 - Mavericks 103

play-by-play

 

Heat 77 - Bucks 94

play-by-play

 

76ers 112 - Lakers 106

play-by-play

 

Hornets 86 - Pacers 112

play-by-play

 

Suns 96 - Nets 105

play-by-play

 

Trailblazers 125 - Timberwolves 114

play-by-play

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktualnie kontuzjowani: 

  • Dee Brown (Heat) - 5 dni (stiff neck)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kolejne mecze jutro!

 

Tabela | Statystyki indywidualne | Statystyki drużynowe | Główna strona SimBasketu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień 39 (na pierwszym miejscu goscie)

 

Sonics 101 - Suns 113

play-by-play

 

Timberwolves 101 - Wizards 104

play-by-play

 

Jazz 102 - Lakers 109

play-by-play

 

Pacers 91 - Heat 87

play-by-play

 

Celtics 91 - Hawks 101

play-by-play

 

Kings 151 - Spurs 113

play-by-play

 

Cavaliers 82 - 76ers 133

play-by-play

 

Bulls 97 - Warriors 79

play-by-play

 

Nets 115 - Trailblazers 138

play-by-play

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktualnie kontuzjowani: 

  • Howard Eisley (Sonics) - 3 dni (flu)
    Jamal Sampson (Warriors) - 6 dni (sprained knee)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kolejne mecze jutro!

GRIZZ & LAKERS – SKŁADY DO USTAWIENIA!

Tabela | Statystyki indywidualne | Statystyki drużynowe | Główna strona SimBasketu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień 40 (na pierwszym miejscu goscie)

Heat 96 - Bulls 118
play-by-play

Rockets 121 - Trailblazers 124
play-by-play

Warriors 90 - Grizzlies 89
play-by-play

Timberwolves 114 - Mavericks 110
play-by-play

Jazz 82 - Sonics 67
play-by-play

Hawks 107 - Knicks 123
play-by-play

Hornets 112 - Raptors 103
play-by-play

Suns 114 - Pistons 128
play-by-play

Lakers 117 - Cavaliers 79
play-by-play

Clippers 91 - Nuggets 113
play-by-play

Celtics 132 - Nets 122
play-by-play

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aktualnie kontuzjowani:  

  • Doug Christie - Heat - 8 days - Bruised Hip
    Joe Dumars - Bulls - 7 days - Broken Finger
    Richard Jefferson - Sonics - 6 days - Fractured Nose


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kolejne mecze jutro!

Tabela | Statystyki indywidualne | Statystyki drużynowe | Główna strona SimBasketu
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień 41 (na pierwszym miejscu goscie)

 



 



 



 



 



 



 



 



 



 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktualnie kontuzjowani:  


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kolejne mecze jutro!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.