Skocz do zawartości

Philadelphia 76ers 2017/2018 Hinkie died for our sins


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

Co do draftu:

 

Fultz! :)

 

Bardzo bardzo podoba mi się wybór Boldena, dla mnie to potencjalny steal, jeżeli wzmocni się fizycznie to ma właściwie wszystko czego chcesz od startera na 4, szczerze myślałem, że pójdzie w pierwszej rundzie. Gdyby koleś był Serbem - a nie uciekł z college'u po roku - ze swoim rzutem i atletyzmem dostałby dużo więcej hype'u, naprawdę dziwię się, pomimo wszystkich znaków zapytania, że koleś z jego sizem, atletyzmem i rzutem nie poszedł w pierwszej rundzie.

 

Do wyboru Pasecniksa mam ambiwalentny stosunek, koleś ma duży potencjał, ale nie jest najmłodszy, i jest bardzo surowy. Z tego co kojarzę ten pick dla Magic jest top20 protected, więc bez ryzyka, ale brałbym kogoś innego.

 

Reszty nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, jak do tego draftu będziemy podchodzić za 2-3 sezonu, czy za 5 lat, ale dzisiaj jestem mega happy z powodu Fultza. 

 

Po raz pierwszy od dawna mieliśmy na tyle dużo szczęscia, żeby największy talent w klasie był dokładnie tym czego potrzebujemy, a do tego mieliśmy możliwość wyboru go w drafcie. Nie wiem, czy sufitem Fultza będzie Harden, czy Kyle Lowry, czy będzie zdrowy, czy rozwinie się jakbyśmy sobie tego życzyli, ale na pewno dzisiaj można się mocno cieszyć z wyboru tego chłopaka.

 

Zawsze strasznie podnicałem się takimi ludźmi jak Durant, Klay, CP3, czy nawet Paul George - zawodnikami, których możesz postawić w dowolnej piątce na boisku i właściwie zawsze będa fitować. Dlatego, że a ataku mają trójkę i umiejętność wjechania + jak trzeba potrafią spiąć poślady w obronie. 

 

Fultz wydaje się być takim człowiekiem - potrafi grac na picknrollu, trafiać trójki, kończyć layupy w tłoku, grać z piłką i bez niej. Jest długi więc przy odpowiednich lineupach rywali może bronić od 1 do 3 jak się uprze. No właśnie - tylko bronić trzeba go jeszcze naumieć, ale wierzę, że w zdyscyplinownanym zespole, z defensywnym mindsetem + ludźmi, którzy potrafią punktować jak Joel, Sarić, czy nawet Covington będzie przykładał do defensywy dużo większą wagę. 

Po raz pierwszy od wielu lat mamy przede wszystkim roster, gdzie jest potencjalnie 3 ludzi, którzy potrafią zrobić coś z niczego + Sarić i Okafor z ławki. Mamy 2 topowych ballhandlerów i nawet bez zdrowego Embiida możemy patrzeć w przyszłość w miarę optymistycznie. 

 

Najbardziej cieszy mnie, że po latach głowienia się jak ukręcić z gówna bat Brett Brown w końcu będzie miał inny ból głowy - jak ułożyć lineupy i grę mając w zespole 2 quality ballhandlerów. 

 

Playoffy będą zależały głownie od zdrowia Biida - jeśli zagra 50-60 spotkań, to jest to bardzo realny cel. Zobaczymy jak wygląda rzut Simmonsa i jego progress - teoretycznie jest starszy, ma za sobą rok treningów w NBA teamie, powinien wyglądać dużo lepiej niż Fultz, ale to właśnie skillset Markelle'a powoduje, że wg mnie powinien mieć większą łatwość, żeby w lidze się zadomowić.

 

Co do draftu - również cieszy mnie Bolden - Richaun Holems 2.0, co do tego wysokiego Andrzeja - hmm... miałem nadzieję, na jakiegoś gracza z pozycji 1/2, skoro nie było z tym nr człowieka, który moglby pomóc na już... może trzeba było sobie tamtem pick OKC zostawić? Ani koleś jakis mega mlody, ani walący juz dobre numery w europie... Hmm... letko dziwnie tutaj, ja chciałbym Franka Jacksona, ale pozyjemy - zobacyzmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, Bolden zostanie w Serbii prawdopodobnie, więc wychodzi na to, że Sixers mają 2 (?) miejsca w rosterze jeżeli uda się sprowadzić Korkmaza. Wszystko wskazuje na to, że nikogo nie przepłacą (raczej wysoki 1+1 czy coś w tym stylu), ale jednak wolałbym, żeby tego miejsca w rosterze było jak najmniej.

 

Po drugie, trochę robi się ciasno, zakładając, że podpisany zostanie ktoś na obwód i może pod koszem.

 

Long pewnie nie zostanie, kontrakt dla Baylessa był rok za długi, co mnie trochę razi. Nie mam zielonego pojęcia jak to ułoży Brown, ale skoro mówi o Simmonsie który ma bronić niekiedy trójki (defensywa Simmonsa to w ogóle będzie ciekawa sprawa) to spodziewałbym się niekiedy lineupu Simmons-Fultz-Covington-Saric-Embiid. Tyle, że Brown też mówi, że liczy, ze na starcie sezonu Embiid i Simmons będą bez restrykcji minut (Joel tez mówi, że chce grać b2b, a z Simmonsem powinno być wszystko okej), więc robi się co najmniej ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No talentu mają na miarę OKC RW, KD I SI, a do tego brak presji w tym sezonie (myślę że PO są realne, ale nikt nie będzie cisnął, bo top 4-5 ekip i tak jest/będzie poza zasięgiem, co najwyżej odpadną w 1 rundzie).<br />Kłopoty to wiek, brak doświadczenia na kluczowej pozycji rozgrywającego i zdrowie. A kontrakty to może lepiej niech nie przesadzają, bo w ciągu 2 lat 8 zawodników ma koniec umowy (w tym Ebiid, Okafor, RoCo, Holmes, TJ, Bayless) a rok później Saric z Simmonsem i wcale cap space nie wygląda tak dobrze jak na dziś liczby pokazują... Embiid zapewne dostanie ok. 25 mln, RoCo nie zostanie za mniej niż 20 (zresztą będą się bić teamy o niego, więc mogą go stracic), Okafor pewnie pójdzie w dealu, reszta to 10-15 rocznie będzie w chciała jak nic, wiec jak dziś kogoś podpiszą za 20-25 mln (Reddick?) a Embiid I Simmons będą dalej mieć problemy, to zamiast marszu w górę i bicia się o top na wschodzie za 3 lata, będzie katastrofa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm, o tych brakach restrykcji minut to nie wypalił przypadkiem Colangelo? Potem go chyba ustawili do pionu bo jeżeli czegoś nie pomyliłem to Brown wyrażał się już w innym tonie, Simmons i Embiid bez limitów (minuty i b2b) to raczej bardzo optymistyczny scenariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

76ers coach Brett Brown said it would be "very ambitious" for Joel Embiid to not have minute restrictions next season.

 

Brown also said the same thing regarding Ben Simmons. Embiid's durability is really the only thing holding him back right now and it makes sense for the 76ers to bring him along slowly after he had surgery to repair a torn left meniscus back on March 24th. Embiid did say a while ago that he was hoping to play in all 82 games, but that wasn't realistic and it's not up to him anyways. We should have a better idea of what the restrictions are as we approach camp in September, but there's a good chance he will sit out in one game of back-to-back sets as well.

 

https://twitter.com/mharrisCSN/status/878289978869948416

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kim się wzmocnić. 

Zastanawia mnie czemu w NBA nie są popularne kontrakty jednosezonowe jak w Europie. Strasznie ich mało.

Tak JJ Redick z maxem na rok byłby jak znalazł. 

 

Może uderzać po Porzingisa. Sixers też mają sporo assetów. Knicks chcą się pozbyć kontraktu Noaha. A salary Sixers to duży atut.

Może: Porzingis + Noah za Okafora, Stauskasa, Covingtona, Korkmaza i pick Lakers 6-30.

Edytowane przez mcreativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony kto ma grać w tych playofach na wschodzie

Bulls bez Butlera

Indiana bez PG13

Atlanta bez Milsapa i Howarda?

Jak dla mnie są 3 spoty otwarte jeden z nich pewnie zajmie Charlotte ale na 2 Phi powinna się spokojnie załapać ja obstawiam ok 41 winow i 7 miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony kto ma grać w tych playofach na wschodzie

Bulls bez Butlera

Indiana bez PG13

Atlanta bez Milsapa i Howarda?

Jak dla mnie są 3 spoty otwarte jeden z nich pewnie zajmie Charlotte ale na 2 Phi powinna się spokojnie załapać ja obstawiam ok 41 winow i 7 miejsce

 

fultz rookie

simmons rookie po kontuzji

embiid to narazie niech mysli jak zagrac cały sezon. tu jest najwiekszy problem 76, czekanie na geniusza. geniusz jest ale czy zagra 80 meczy w choc jednym sezonie?

 

Talent maja, ale bez przesady ze nagle składem 20-latków zrobia ponad 40 winów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.