Skocz do zawartości

Philadelphia 76ers 2017/2018 Hinkie died for our sins


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

swoją drogą, jeszcze co do tej losowości, to przypomnę:

 

- Fultz, Simmons, Saric, Embiid

- Covington, Holmes czy mniejsi prospekci jak Korkmaz, Luwawu, Anderson, Bolden czy Pasecniks

- przyszłoroczny pick Lakers (1, ~6-10?) albo pick Kings '19 (top5?)

- miejsce na maksa w salary nawet po przedłużeniu Covingtona i Embiida

 

jak na cztery sezony przebudowy to całkiem rzetelnie to wyszło. :smile: a wspominam o tym, bo jeżeli Embiid będzie w miarę zdrowy, pozycja Sixers będzie genialna,, jeżeli nie - co najwyżej dobra.

 

więc wiadomo, że ten rebuilding będzie oceniany w dużej mierze przez pryzmat zdrowia Joela, ale do tego momentu, poza wyborem Okafora, i dziwnym rozwiązaniem sytuacji Noel-Okafor (błędem nie było samo handlowanie Noelem, a skupianie się w czasie trade deadline na handlowaniu Okafora i w ostatniej chwili rzucenie Nerlensa), chyba ciężko było postawić Sixers w lepszej sytuacji.

 

co do spraw okołoorganizacyjnych:

 

ta dziwaczna protekcja picku Lakers powoduje, że zdecydowanie jednak wolę ten pick dla Bostonu (bo na nr 1 raczej nie ma szans) i poczekanie na to, co zrobią Kings - w sezonie 18/19 to może być najgorsza ekipa na Zachodzie (Lakers powinni się bardziej wzmocnić, Suns mają lepszych prospektów). jeżeli Sixers dostaną 6-8 pick (bo chyba Lakers nie będą wyżej) to w dalszym ciągu to dobra pozycja na wyciągnięcie kogoś fajnego/użycie tego picku w wymianie. 

 

wspominałem wiele razy - Saric, pick Kings, Korkmaz - to już byłaby paczka na dostanie czegoś konkretnego. dla mnie prawdopodobny scenariusz, bo Colangelo chyba lubi takie ruchy, przy przepełnionym rosterze, to np. #7 pick od Lakers + swój (lottery?) pick i, nie wiem, Luwawu - trade up do top5, a wtedy można byłoby się zabezpieczyć na wypadek gdyby nie wypaliło z Embiidem - bo do wzięcia będzie wielu podkoszowych, a to wszystko mając dalej topowe talenty i puste salary (podobno owner jest gotowy płacić ile trzeba żeby powalczyć o tytuł).

 

dlatego niesamowicie nurtujące jest co się stanie z Embiidem, dla mnie, o czym też już pisałem, to typowe 50/50.

 

mnogość opcji - mnóstwo assetów, miejsce w salary (szkoda, że za rok rynek będzie biedny, bo Sixers mogą być sportowo najlepsza organizacją mającą miejsce na maksa), w dalszym ciągu szansa na wzmocnienie się przez draft - poraża.

 

ps

 

Bolden może być fajnym graczem, nawet starterem w lidze i mam do niego słabość, podpisał kontrakt z Maccabi Tel-Aviv gdzie powinien być kluczową postacią.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym ze zmarnowali pare topowych pickow to przebudowę można uznać faktycznie za udana, talentu jest masa. Nawet jakby embiid miał okazać się odenem za 3 lata to maja dwóch graczy z potencjałem superstara, kilku z potencjałem solidnych starterów, oraz kilku solidnych future rolesow. Tak jak mowie szkoda tylko 3 topowych pickow które moznabylo lepiej wykorzystac (MCW, Noel - Ok noel jest w miarę utalentowany i ma perspektywy ale oddali go za frytki Wiec chyba można uznać ze pick zmarnowany, No i Okafor ma ostatnie chyba okienko żeby się poprawić inaczej tez będzie nazywany bustem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym miejscem w salary to ja bym nie szalał bo

zakładam ,że 76ers potwierdzi do końca września wszystkie swoje opcje na przyszły rok ( chyba, że już odpuszczą Okafora czy Luwawu przed sezobnem w co wątpię)

A więc mają na dzień dobre gwarantowane 40,5 mln na 10 kontraktów

Pacenskisa za 1,5

Trzy kwalifikowane oferty Embiid Stauskas i Covington na sumę 31,5 mln

2 brakujące wypełniacze na 1,5

Plus moim zdaniem 2 wybory draftowe na sumę ok 7-8

 

Czyli łącznie 82 miliony a więc raptem jakies 18-20 by się wzmocnić weteranem i to przy założeniu że Embiid im pozwoli czekać z maxem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym ze zmarnowali pare topowych pickow to przebudowę można uznać faktycznie za udana, talentu jest masa. 

 

Fultz - zgoda

Simmons- kontuzja na cały rok, podobno dobry, ale wszyscy wiemy jak kończą dobrzy zawodnicy bez rzutu.

Embiid- kontuzjowany od 3 lat, jak w tym sezonie nie pokaże ze stać go na min. 60-70 spotkań to ja bym sie nie pakował w długa umowe. Max to jakiś żart. Jak jest zdrowy to jest bestią. Ale ja bym nie płacił ponad 100 milionów za kilkadziesiąt bardzo dobrych spotkań na przestrzeni paru lat.

Saric- fajny gracz, ale nie będzie nigdy wymiataczem

reszta to przeciętne rolesy, może jakby zbudować drużynę wokół Okafora to by coś więcej pokazał. 

 

76 potrzeba jednak paru dobrych weteranów, grając składem złozonym z 2 rookie, Saricia i Embiida to ja nie widze dla nich dodatniego win ratio w tym sezonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym miejscem w salary to ja bym nie szalał bo

zakładam ,że 76ers potwierdzi do końca września wszystkie swoje opcje na przyszły rok ( chyba, że już odpuszczą Okafora czy Luwawu przed sezobnem w co wątpię)

A więc mają na dzień dobre gwarantowane 40,5 mln na 10 kontraktów

Pacenskisa za 1,5

Trzy kwalifikowane oferty Embiid Stauskas i Covington na sumę 31,5 mln

2 brakujące wypełniacze na 1,5

Plus moim zdaniem 2 wybory draftowe na sumę ok 7-8

 

Czyli łącznie 82 miliony a więc raptem jakies 18-20 by się wzmocnić weteranem i to przy założeniu że Embiid im pozwoli czekać z maxem

No ja bym obstawiał że równie ważne będzie wydłużenie Covingtona, którego bardzo cenią. A po podpisaniu max. Embiida i RoCo zapewne za ok. 18-20, to tego weterana tylko na rok mogą wziąć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko większość tych kontraktów była podpisana w momencie masowego przepłacania wszystkich zawodników, teraz rynek nie będzie już tak duży, a Pope i Redick to trochę inne przykłady, bo dostali tylko roczne umowy. RoCo cenię, ale pakowanie się w niego z jakimś 80/4 to trochę dużo jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no koleś który potrafi bronić niczym Tony Allen i do tego rzucac miałby zarabiać mniej niż Pope, Deng, Crabbe, Hardaway, Bazemore, Mathews, Fournier czy Turner? O takich tuzach jak Barnes, Reddick, Gallo czy Dipo.

Tylko, że wszyscy z tych co wymieniłeś są bardziej lub mniej przepłaceni ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Stauskas i Okafor pewnie gdzieś polecą.

Ze Stauskasem jest proste po prostu rezygnują z praw do niego ale pytanie czy 76ers ma tylu obwodowych by to zrobić. Choć z trójki RFA Nick ma najmniejszą wartość dla Filadelfii i moga to zrobić gdyby na horyzoncie był jakiś weteran chcący maxa

 

 

Ale z Okaforem by musieli zrezygnować teraz a pewnie nie sa na to gotowi.

Moga za rok komus go wcisnąć za darmo lub dorzucając drugorundowy wybór ale rynek na takie akcje będzie słaby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sixers potrzebują w dluzszej perspektywie jednego obwodowego i mają do tego assety, kasę i wybór Lakers/Kings, Stauskas chyba nie będzie się łapać do rotacji. trzeba być cierpliwym i czekać na okazje, np. jak Middleton by wyoptował za dwa lata.

 

dla mnie Sixers rzucą Okafora za jakiś trash w trakcie sezonu jeśli nie przeszedł metamorfozy w wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no koleś który potrafi bronić niczym Tony Allen i do tego rzucac miałby zarabiać mniej niż Pope, Deng, Crabbe, Hardaway, Bazemore, Mathews, Fournier czy Turner? O takich tuzach jak Barnes, Reddick, Gallo czy Dipo.

 

Aleś odleciał. Gdzie mu do takiego Gallo, którego wymieniasz tutaj jak ochłap? Nie ta klasa sportowa w ogóle.

 

Covington to w ofensywie żaden orzeł, może nawet lekko minusowy. 12-14 to będzie dla Niego i tak złapanie pana Boga za nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.