Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam i życzę dobrej zabawy.

 

Ja uważam, że gdyby nie tych kilku chłopakom, którym się chcę + plus ozzy, który wykonał kawał tytanicznej roboty to ta gra już by się rozleciała. Ale chyba sam January tego nie widzi.

 

Swoją drogą wymieniasz LBSa, któremu sam tłumaczyłem zasady CBA, podobnie jak na PW całej rzeszy GMów.

 

Zuchwalczy twój post. Właśnie przez takie posty ja twój i Januarego ludzie boją się własnego zdania. Bo nie chcą być wykluczeni z jakiejś tam forumowej śmietanki "wyklętych". Myślcie tak jak my, bo inaczej będziecie laikami. To jest słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nic takiego nie napisałe.

Oczywiście nie jest to dobry fit i tym zdaje się kiedyś pisałem. Jak i o tym, jak to rozwiązać.

Ciągle jednak roster Celtics>Jazz - zarówno tu i teraz, jak i na przyszłość.

A to nie roster był powodem decyzji Haya.

 

decyzja nie była łatwa i były argumenty dla jednej i drugiej drużyny - to nie jest jeszcze powód, żeby połowę uczestników gry nazywać idiotami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nic takiego nie napisałe.

Oczywiście nie jest to dobry fit i tym zdaje się kiedyś pisałem. Jak i o tym, jak to rozwiązać.

Ciągle jednak roster Celtics>Jazz - zarówno tu i teraz, jak i na przyszłość.

A to nie roster był powodem decyzji Haya.

 

Poczułem się jakbym wrócił do podstawówki. 

 

To nie roster był powodem deyczji Haya. A co było? Pieniądze? Nie. Miasto? Nie. Stevens? Odpowiedz sobie na pytanie: czy poszedłby grać dla Stevensa w New Jersey (przepraszam fanów Nets z całego forum, że tak ciągle się nimi podpieram, naprawdę nic do nich nie mam i życzę im i Marksowi jak najlepiej). Przecież u nas nawet nie dotarłeś do ECF, bo grali tam wzmocnieni Wizards. 

 

"Ciągle jednak roster Celtics>Jazz - zarówno tu i teraz, jak i na przyszłość"

 

Widzę, że dalej nie rozumiesz, jak sytuacja była bliska i że każdy może mieć własne zdanie. 

Dla mnie gwarantem tej zabawy było to, że nie będzie osób, które będą się wykłócać o każdą decyzję grupy. SPodziewałem się, że prędzej czy później się pojawi coś takiego. Ale nigdy bym nie powiedział, że w takiej bliskiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku.

 

Przykład Haywarda wymieniłem jako 5 bo naprawdę jest najmniej istotny. Napisałem, że się z tą decyzją ni zgadzam i dlaczego, ale taka zapadła i ok. Nie z tego powodu przecież chcę zrezygnować, bo skład i tak mam bardzo dobry, sporo talentu, assetów i miejsca w salary.

Jeśli Cię zabolało, że Cię wymieniłem to przepraszam. Bardzo dobrze, że Ty, MC czy BTPH macie pomysły, możecie je sobie dyskutować. Mało kto będzie to pewnie czytał, ale może coś fajnego z tego wyjdzie. Nie podoba mi się jednak to, że podejmujecie decyzje. Tak było np. kiedy Cris pytał, czy jego głos powinien się liczyć - pewnie powinien, ale to nie powinna być Twoja i MC decyzja.

Powinien je podejmować january, bo to jego pomysł, i (to już moja subiektywna decyzja) ma najwięcej zdrowego rozsądku.

 

E: już pisałem o tym, że sprawa Haya nie była kluczowa. Naprawdę nie zależy mi na udawadnianiu swoich racji, ale nikt nie napisał dlaczego roster Jazz over Celtics.

I tak, Stevens oraz perspektywy na wschodzie były bardzo ważne dla Haya, a roster Celtics jest trochę mocniejszy od Nets.

Edytowane przez Regis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już podejmowanie wiążących decyzji przez MC i Tomka uważam za nieporozumienie i dziwię się, że january na to sobie pozwolił.

 

 

jakie wiążące decyzje?? przecież Tomek I Camby akurat starają się wszystko tutaj ogarniać i pomagać innym, ale też działać w porozumieniu z januarym, tylko że on najwyraźniej nie ma czasu, albo ma wyjebane, bo na wiele kwestii nie odpowiada

 

ja sam dobry miesiąc temu zwracałem uwagę, że jest zmiana w CBA w zakresie trade rules i trzeba zmienic regulamin, ale oczywiście do dzisiaj mamy stan z CBA 2011 i nowi uczestnicy którzy nie znają zasad mogą być zmyleni

 

 

Ta gra to bardzo ambitny projekt i chwała januaremu za jego wymyślenie, zaangażowanie i ciężką pracę. Są jednak dowody na to, że wiele rzeczy wymyka się w tej chwili spod kontroli i zrobił się spory bałagan, którego jedna osoba nie ogarnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien je podejmować january, bo to jego pomysł, i (to już moja subiektywna decyzja) ma najwięcej zdrowego rozsądku.

 

Wyjmij wszystko co zrobił Camby i Hurd dla tej gry. Będziesz się motał jak 3/4 osób (ja też, bo zanim doczytałem wszystko, to zaczynałem od 0) czy można to, tamto, a za ile podpisac, a co się liczy, a co się nie liczy.

 

Dodaj 20 pytań, jakie wyjątki im przysługują i co to jest w ogóle i ile one wynoszą, a ile lat

 

Usuń całego excela, który był w całości pomysłem Hurda

 

Usuń miion odpowiedzi na indywidualne problemy z CBA.

 

Cofasz się do okresu przed FA i czekasz, aż January wykopie się z gówna, bo na każdą wiadomość ma odpisać sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie podoba mi się jednak to, że podejmujecie decyzje. Tak było np. kiedy Cris pytał, czy jego głos powinien się liczyć - pewnie powinien, ale to nie powinna być Twoja i MC decyzja.

 

Ja nie podejmuje decyzji, ja tylko przytaczam wcześniej podjęte decyzje przez Januarego.

 

Dlatego jak pojawiały się pomysły ograniczenia czyjegoś głosowania ze względu na jakiś interes pisałem, że jest to niemożliwe. Bo to ktoś sobie zaczął wymyślać na szybko ze względu na sytuacje.

 

Zresztą sam widzisz jak czasowo ograniczony jest January, gdybyśmy z każdą nawet nie decyzją, ale przypomnieniem zasad czekali na Niego bylibyśmy w ogródku.

 

Chyba jeszcze żadna decyzja nie zapadła bez zgody Januarego.

 

A co do Haywarda to jego pozostanie w Utah jest mi szalenie nie na rękę. Biłem się z myślami, ale dla mnie położyłeś FA. Nie dałeś argumentów, bym napisał Boston Celtics. Wybrałem Utah Jazz i mam czyste sumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doceniam wsparcie, ale ... do pewnego momentu. Dziesiątki idei zmian i dziesiątki osobnych zdań rozmywają prostotę, która kiedyś była.

 

Co nazywasz prostotą? Co się zmieniło od rozpoczęcia gry? Rynek -1FA?

 

Możemy do tego wrócić, tylko myślałem, że chcesz udoskonalać swój projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale w sposób spokojny podczas wakacji, a nie w trakcie FA, gdzie zrobił się przez to burdel w 10kach tematów (już pomijam kompletnie zbędny topic o luxury tax - kto ku*wa powiedział, że będzie głosowanie na ten temat? - to już była pierwsza rzecz która mnie wtedy mocno wnerwiła).

 

A wiesz, co pewnie wnerwia ze 20 osób?

 

Że uważasz się za nieomylną wyrocznię i jedynego rozjemcę, bo tak to trochę wygląda January. Nie chcę Ci nic mówić, ale bez tych ludzi nie ma żadnej zabawy. Co najwyżej mógłbyś sobie robić symulacje na whatifsports.  Proponuję więcej szacunku dla ludzi, którzy (wszyscy, bez wyjątku!) wprowadzają Twoją wizję w życie. 

 

 

@+1 dla postu poniżej.

 

Przecież trzeba było to zrobić przed FA, żeby było wiadomo, jak i za co odpowiadać. A Hurd faktycznie ma rację, że wiele tam rzeczy jest niejasnych (akurat nie wszystkie, które wskazał). Ale jeśli się nie mylę to tam nawet ewentualna kara jest w 1 poście chyba tylko, a "CBA" było wrzucane kilka razy

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że właśnie był mus wprowadzenia zarysu sytuacji przed FA, by kluby wiedziały na co się piszą podpisując kontrakty. I to się udało, teraz wystarczy projekt dopracować i dograć szczegóły. Zresztą dawno nie widziałem wzburzonej dyskusji na temat tego projektu, jedynie BTPH pytał o parę niejasnych szczegółów.

 

Gdyby nie ten ogłoszony projekt, LAF mógłby myśleć, że za zespół z salary 180mln czeka go jedynie -1FA i wtedy karanie go 100mln podatkiem byłoby prawem działającym wstecz.

Edytowane przez MarcusCamby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem przecież, że to że pomagacie, macie pomysły ( ten z excelem świetny, choć z niego nie miałem okazji skorzystać) to bardzo dobrze.

Natomiast czy innym jest poddawanie propozycji a czym innym ich forsowanie.

Większość, jak widziecie, w tych dyskusjach nie bierze udziału. Nie każdy ma tyle czadu, jak Wy żeby to analizować, potem wprowadzać w życie itd. Im mniej komplikacji, tym gra będzie płynniejsza. I w tej kwestii mam więcej zaufania do Januarego, bo on stara się to maksymalnie uprościć. I tylko o to mi chodziło, jeśli źle się wyraziłem to sorry - nie miałem w żaden sposób deprecjonować Waszego zangażowania i pomocy.

 

BTPH - nikogo idiotą nie nazwałem. Idiotyczną nazwałem decyzję Haya, bo taka moim zdaniem jest. Ale zaraz to edytuję, bo znów zostałem źle zrozumiany.

W ogóle to sobie tego pierwszego posta przeczytam, bo ma chyba negatywny wydźwięk a chciałem tylko wyrazić swoje uwagi i wskazać jakieś pproste środki zaradcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że właśnie był mus wprowadzenia zarysu sytuacji przed FA, by kluby wiedziały na co się piszą podpisując kontrakty. I to się udało, teraz wystarczy projekt dopracować i dograć szczegóły. Zresztą dawno nie widziałem wzburzonej dyskusji na temat tego projektu, jedynie BTPH pytał o parę niejasnych szczegółów.

 

Gdyby nie ten ogłoszony projekt, LAF mógłby myśleć, że za zespół z salary 180mln czeka go jedynie -1FA i wtedy karanie go 100mln podatkiem byłoby prawem działającym wstecz.

 

I ja też bym tak zrobił. Bo, szczerze mówiąc, po przeczytaniu regulaminu to była moja 1sza myśl. Rozmieniam 1 gwiazdę na 2 trochę mniejsze i zatrzymuję wszystkich na birdach w nieskończoność ;) I nie można go winić za to, że też na to wpadł. A jedynie, że wiedział, że to nie przejdzie, bo zasady są zmienione. 

 

Regis, pozwolę sobie powiedzieć, że najprostszy projekt CBA wymyślił Hurd. Znaczy wymyślił lvl easy, a potem lvl infant :D Zresztą to, co wrzucił Marcus też było prostsze, bo nie trzeba było liczyć SC jeśli się nie gra w PO. Nie chcę tu wzniecić dyskusji o projektach, ale no jeśli chodzi o prostotę, to ten Januarego był najbardziej "obwarowany". Choć w żadnym wielkiej filozofii nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja doceniam wsparcie, ale ... do pewnego momentu. Dziesiątki idei zmian i dziesiątki osobnych zdań rozmywają prostotę, która kiedyś była.

 

skoro jesteśmy za prostotą to dlaczego wprowadzamy maksymalnie skomplikowany system luxury tax z jakimiś mnożnikami i trzymaniem gotówki na kontach? ;) da się to zrobić dużo prościej i jednocześnie osiągnąć ten sam cel

 

no a moim zdaniem przede wszystkim trzeba zacząć od uporządkowania i spisania regulaminu bo inaczej co roku będzie ten sam gnój, że na str 57 wątku X, ktoś tam pisał że coś tam...bo chyba nie wyobrażasz sobie sytuacji że nie ma spisancyh reguł, za to jest komisarz-GM, który ad hoc z głowy wydaje jakieś wiążące decyzje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to sobie tego pierwszego posta przeczytam, bo ma chyba negatywny wydźwięk

 

Trochę ma, w momencie jak piszesz, że powinno się zrobić selekcje graczy, bo większość się nie zna :)

 

A notabene jedyną osobą z siłą przebicia to jest tu karpik, bo tylko jego pomysły są zatwierdzane niemal od ręki. Co nie jest złe, bo Karpiu chyba ma największą wiedzę z Nas wszystkich.

 

I coś w tym jest, że January twój projekt jest bardzo skomplikowany. Ja go nie krytykuje, ma sporo plusów i może fajnie wzbogacić rozgrywkę, ale chyba sam widzisz jak jest rozbudowany i wymaga od GMa dużej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ma, w momencie jak piszesz, że powinno się zrobić selekcje graczy, bo większość się nie zna :)

 

O selekcji pisałem w kontekście nowych graczy. Ice sam przyznał, że rezygnuje bo od 3 lat się NBA nie interesuje i się nie zna, więc chyba coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ma, w momencie jak piszesz, że powinno się zrobić selekcje graczy, bo większość się nie zna :smile:

 

 

 

Jeśli już to graczy, którzy wczuwają się w klimat i dbają o jakieś fajne detale, starają się wzbogacić grę. Bo np taki LAF może się słabo zna na zasadach, ale jak wrzuca te swoje newsy prasowe i inne niestworzone historie to ja się mega bawię i często kulam ze śmiechu. Wolę to niż obserwować np. aktywność trejderów-hustlerów, którzy co tydzień napierdalają jakiś czwórstronny deal, po czym informują, że połowa rosteru jest i tak na sprzedaż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem przecież, że to że pomagacie, macie pomysły ( ten z excelem świetny, choć z niego nie miałem okazji skorzystać) to bardzo dobrze.

Natomiast czy innym jest poddawanie propozycji a czym innym ich forsowanie.

Większość, jak widziecie, w tych dyskusjach nie bierze udziału. Nie każdy ma tyle czadu, jak Wy żeby to analizować, potem wprowadzać w życie itd. Im mniej komplikacji, tym gra będzie płynniejsza. I w tej kwestii mam więcej zaufania do Januarego, bo on stara się to maksymalnie uprościć. I tylko o to mi chodziło, jeśli źle się wyraziłem to sorry - nie miałem w żaden sposób deprecjonować Waszego zangażowania i pomocy.

 

BTPH - nikogo idiotą nie nazwałem. Idiotyczną nazwałem decyzję Haya, bo taka moim zdaniem jest. Ale zaraz to edytuję, bo znów zostałem źle zrozumiany.

W ogóle to sobie tego pierwszego posta przeczytam, bo ma chyba negatywny wydźwięk a chciałem tylko wyrazić swoje uwagi i wskazać jakieś pproste środki zaradcze

Wiesz Regis ja dlatego zapytałem czy mój głos się liczy, bo byłem totalnie 50/50 więc nawet wolałem żeby nie, wyszło jak wyszło, też miałem lekki moment żaglami ja rzędem 3,4 osoby napisał Brooklyn to gówno nie patrzymy na miasto i inne rzeczy tylko na rostery od tego momentu zdobyłem 1 lub 2 głosy i ostatecznie przegrałem mając przewagę w pewnym momencie 10-6 chyba :P

Wkur...sie i zacząłem przygotowywać się na 2 turę

Nie ma co się spinać nie masz Hayward ale za to masz Demarcusa o którym ja mogę tylko pomarzyć ;)

Edytowane przez Cris155s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najlepsze jest to, że mój post z czerwca był najlepszy w sprawie luxury. :

 

Za liberalny byłem, trza było po prostu zrobić to jako zasadę.

I to właśnie jest problem decyzyjności, gdy więcej niż jedna osoba to robi (nie licząc doradzania, pomocy co zawsze ceniłem i za co dziękowałem) = trzymanie za mordy zabawy wymknęło się spod kontroli.

 

 

Ja uważam, że problemem nie było luxury ( przynajmniej na pierwszy rzut oka, bo potem okazało się, że też łatwo może się to wymknąć spod kontroli ), ale chęć premiowania walki o wynik, bo obecnie mieliśmy 11 tankerów, a patrząc logicznie powinno być koło 20, bo był to jedyny system do gry.

 

Obecny porjekt jest fajny, więc tym bardziej się cieszę, że tyle na pozór bezowocnych dysput nie poszło na marne, a nawet pozwoliło wypracować ciekawy projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
  • Eld odblokował(a) ten temat
  • Eld zablokował(a) i odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.