Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

Najgorsze jest to, że mając top3 wolnego hajsu mogę wylądować z Iggym, choć Wizards mogliby spokojnie puścić Otto za małą paczkę, gdyż sources głoszą, że jest im to na rękę. Też nie wiem komu to przeszkadza, naturalnym powinna być możliwość kreatywnego zarządzania cap spejsem. O tym, że nie można s&t nie wiedziałem ja, Sylvinho, a Karpik uważał, że przy odpowiednich okolicznościach powiniem być legalny, trochę za dużo tej dysinformacji, bo o ile ok MC, że gdzieś tam pisałeś, ale ja nie czytałem w ogóle tematów o CBA i salary cap, bo się na tym kompletnie nie znam i to jest moja wina, ale tego przepisu nie ma teżw regu, więc też będę czuł się oszukany zostając z Iggym, mając świadomość, że Porter mi spierdolił choć Wizz go nie chcieli. No szanujmy się.

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak to jest rozwleczone, nie każdy (w tym ja) nadąża za tym co można a co nie. Moim zdaniem to sign-and-trade nikogo nie boli, w nikogo nie uderza. To jest w moim odczuciu robienie zakazów aż się w tych zakazach pogubimy i cała gra będzie do zaorania. Nie kupuję też odpowiedzi na moje pytanie dlaczego, bo tak głosi regulamin (którego nigdzie nie ma poza 256 stronami w kilku wątkach). Chciałbym przeczytać po prostu jakieś argumenty za tym dlaczego jest to niedozwolone, skoro robi się tak w prawdziwej lidze.

 

I pomysł sign-and-trade powstał PRZED TYM JAK PORTER PODPISAŁ Z NUGGETS. Miał tylko ofertę, 2 kluby zaczęły rozmawiać, żeby oba były szczęśliwe i się dogadały. Gdzie tu jest problem?

Ale ten sam Porter nie otrzymał oferty od Waszyngtonu w 1 turze FA, a otrzymal ją z Nuggets. W mysl tego co ustalalismy na poczatku gry w tym momencie Otto musi podpisać z Nuggets, chyba, że ci podpiszą najpierw innych FA i nie mają kasy. Wizards moga go tylko wyrównac, po czym (jak to jest w nba) nie moga nim handlować przez pewien okres (bodaj pól roku ale moge sie z dlugoscia mylić).

 

Nie miałbym żadnych problemów aby zrobić to sign and trade gdyby oferta Wiz wygrała, ale zwyczajnie jej nie ma.

 

Przed turą FA to już w ogole nie można handlować Otto bo nie jest pod kontraktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł powstał i został odrzucony.

 

January wyraźnie powiedział, że sign and trade w tym sezonie nie będzie, bo to byłaby istna potwarz dla kilku GMów.

 

Nie wiem gdzie jest teraz ten mój post, by Ci go przytoczyć.

No właśnie, ktoś kiedyś pisał, ale nie wiem gdzie. Nie widzisz, że trudno w tym się połapać?

 

To czemu nie wprowadzić "Porter rule"? Powstała okoliczność, w której NIKOMU TO NIE PRZESZKADZA. Niczyje interesy tutaj nie cierpią. To jest bardzo fajny pomysł, żeby w trakcie trwania głosowania móc się dogadać, nie wstrzymuje to zabawy, nawet bardziej przybliża nas do realiów. Ja tutaj widzę tylko, że ktoś się na siłę upiera nad złym rozwiązaniem. Przecież to jest podobno zabawa.

 

Nie miałbym żadnych problemów aby zrobić to sign and trade gdyby oferta Wiz wygrała, ale zwyczajnie jej nie ma.

Gdyby oferta Wizards wygrała, to właśnie nie byłoby tematu, ponieważ oznaczałoby to, że Porter chce podpisać z Wizards, nie Nuggets. Aktualna sytuacja wygląda tak, że Porter chce iść do Nuggets, Nuggets go chcą, Wizards chcieliby coś dostać za to, że go nie wyrównają, a Nuggets chcą im to coś dać. Przeszkadza tylko głupi regulamin, którego nigdzie nie ma.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsze jest to, że dyskusja na temat sign and trade'ów i salary dumpów była chyba jeszcze w maju i wtedy nikt poza karpikiem i mną się tym nie interesował i wszyscy olali sprawę

 

później kilku GM wyczyściło sobie cap space wymianami w których przepłacili jak Vlade za Rondo i Koufosa i w ten sposób narodził się argument , że dumpy i S and T będą te osoby dyskryminowały

 

a wystarczyło się sprawą zainteresować, gdy była na ten temat dyskusja i ustalić wtedy sensowne reguły, które w tym przypadku powinny na takie działania zezwalać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się boję, że otwarcie jednej małej luki spowoduje, że zaraz wylecą drzwi z futrynami i da to zgodę na S&T, a projekt miał trafić jeszcze pod dyskusje.

 

January napisał regulamin, był omawiany od początku, a potem niektórzy szukają możliwości zmian na szybcika dla własnych korzyści.

 

Pamiętasz o czego zaczęły się zrzucanie cap holdów? Od Holidaya, ale nie dlatego, że ja mówiłem, że to jest bezsensu, tylko napisałem Ci, że zastanawiam się czy go nie poświęcić. Byłem gotów na dużą stratę, ale wiedziałem, że tak określa regulamin. To twoja reakcja zmieniła zasady gry.

 

Niestety, ale ja muszę postawić weto w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ktoś kiedyś pisał, ale nie wiem gdzie. Nie widzisz, że trudno w tym się połapać?

 

To czemu nie wprowadzić "Porter rule"? Powstała okoliczność, w której NIKOMU TO NIE PRZESZKADZA. Niczyje interesy tutaj nie cierpią. To jest bardzo fajny pomysł, żeby w trakcie trwania głosowania móc się dogadać, nie wstrzymuje to zabawy, nawet bardziej przybliża nas do realiów. Ja tutaj widzę tylko, że ktoś się na siłę upiera nad złym rozwiązaniem. Przecież to jest podobno zabawa.

 

 

Gdyby oferta Wizards wygrała, to właśnie nie byłoby tematu, ponieważ oznaczałoby to, że Porter chce podpisać z Wizards, nie Nuggets. Aktualna sytuacja wygląda tak, że Porter chce iść do Nuggets, Nuggets go chcą, Wizards chcieliby coś dostać za to, że go nie wyrównają, a Nuggets chcą im to coś dać. Przeszkadza tylko głupi regulamin, którego nigdzie nie ma.

Ale w tym momencie, zgodnie z zasadami gry sprawa wyglada jeszcze gorzej dla tego SNT. Teraz musimy czekac na ostatni glos (ten od LAFa chyba tylko został) i wyniki 1 tury bedą oficjalne. Porter podpisze z Nuggs. Wizards wyrównują lub nie. Koniec. Nie moga wyrównac i wytransferować Portera bo to zwyczajnie nie jest zgodne z zasadami NBA.

Tak jak pisze BTPH - mogło sie wiecej osób zainteresować tematem prędzej.

Pisałem wówczas, że pomysł gdzie Oferty Sign and Trade wysyla sie do komisza jako oficjalne oferty w turze FA są jak najbardziej godne rozwagi, no ale temat upadł v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem temat, którego forma pozwoli nam uniknąc, lub ograniczyć chociaż, ten syf, który tu się zbiera przez brak aktualizacji regulaminu.

 

Zapraszam do zapoznania się

 

http://www.e-nba.pl/topic/5545-begm-propozycje-zmian-w-regulaminie-tylko-propozycje/


 

Niestety, ale ja muszę postawić weto w tej sprawie.

 

A'propos veta i jego nadużywania zapraszam do historii RP Obojga Narodów, wiek XVII i XVIII. 

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w realu to Nets pierwsi złożyli ofertę za Portera i Wizards mieli wyrównać albo nie, czy jak? To u nas kluby które mają u siebie RFA mają też składać oferty?

 

@MC

 

po cholerę Ty z szacunkiem wyjeżdzasz? czy ja kogoś obrażam czy dyskryminuje? Jak przestrzegać zapisu regulaminu, którego nie ma w regulaminie, natomiast był w poście gdzieś wśród 50 tematów, którego tylko autor znaleźć nie może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w realu to Nets pierwsi złożyli ofertę za Portera i Wizards mieli wyrównać albo nie, czy jak? To u nas kluby które mają u siebie RFA mają też składać oferty?

 

Ale Wizards też mogli złożyć oferte - i w realu i u nas. Tylko i tu i tu się nie zdecydowali. Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nerwy Ci puszczają, zbastuj chłopie

stary, ja naprawdę biorę to na miękko i jestem pogodzony z tym że ostanie mi się ino Igoudala, ale chciałbym aby ta sytuacja była nauczką dla wszystkich, bo zasady muszą być jasne i ogólno dostępne

Ale Wizards też mogli złożyć oferte - i w realu i u nas. Tylko i tu i tu się nie zdecydowali.

i nie mogą wtedy zrobić s&t w żadnych okolicznościach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym momencie, zgodnie z zasadami gry sprawa wyglada jeszcze gorzej dla tego SNT. Teraz musimy czekac na ostatni glos (ten od LAFa chyba tylko został) i wyniki 1 tury bedą oficjalne. Porter podpisze z Nuggs. Wizards wyrównują lub nie. Koniec. Nie moga wyrównac i wytransferować Portera bo to zwyczajnie nie jest zgodne z zasadami NBA.

Tak jak pisze BTPH - mogło sie wiecej osób zainteresować tematem prędzej.

Pisałem wówczas, że pomysł gdzie Oferty Sign and Trade wysyla sie do komisza jako oficjalne oferty w turze FA są jak najbardziej godne rozwagi, no ale temat upadł v

Ja o jednym, Ty o drugim. Porter JESZCZE NIC NIE PODPISAŁ. Jak podpisze z Nuggets, to wiadomo, że nie ma szans na s&t, ale na razie ma tylko ofertę kontraktu, poinformował o niej Wizards, ci zaczęli gadać z Nuggets, dogadali się, więc jeszcze jest czas, żeby Porter podpisał z Wizards s&t. Pomysł, że się wysyła oferty sign-and-trade jako oficjalne oferty jest tak głupi, że już mi się nie chce komentować. Nie wszystko trzeba ustalać odgórnie jako jedyne słuszne, bo to zabija kreatywność, co przykład Portera idealnie pokazuje. Przecież ta sytuacja w sposób idealny i bezbolesny pokazuje nam jak powinny u nas wyglądać takie sign-and-trade z udziałem RFA. To jest idealny sposób, który w zasadzie sam się narodził, a ktoś go próbuje ujebać w imię głupich zasad. Głównym powodem braku sign-and-trade miałaby konieczność zrobienia cap space pod gracza. Biodro ma cap space, więc znów nie jest to tak naprawdę nie fair w stosunku do tych, którzy czyścili cap space w ciemno. To jest odchodzenie od realiów NBA, po to by sobie skomplikować rozgrywkę. Normalnie ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary, ja naprawdę biorę to na miękko i jestem pogodzony z tym że ostanie mi się ino Igoudala, ale chciałbym aby ta sytuacja była nauczką dla wszystkich, bo zasady muszą być jasne i ogólno dostępne

 

i nie mogą wtedy zrobić s&t w żadnych okolicznościach?

Teoretycznie moga tylko wyrownać ofertę Nugggets/Nets

 

Żeby była jasnosć, ja tej wymiany vetować nie mam zamiaru, przedstawiam tylko swoje zdanie jak to moim zdaniem wyglada.

Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary, ja naprawdę biorę to na miękko i jestem pogodzony z tym że ostanie mi się ino Igoudala, ale chciałbym aby ta sytuacja była nauczką dla wszystkich, bo zasady muszą być jasne i ogólno dostępne

 

i nie mogą wtedy zrobić s&t w żadnych okolicznościach?

To jest błąd, ale sam widzisz ile rzeczy spada na January.

 

komisarz dwukrotnie powiedział nie, ludzie dostosowali swoją polityką do pewnych zasad. Okażecie brak szacunku im, robiąc jakieś Porter rule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o jednym, Ty o drugim. Porter JESZCZE NIC NIE PODPISAŁ. Jak podpisze z Nuggets, to wiadomo, że nie ma szans na s&t, ale na razie ma tylko ofertę kontraktu, poinformował o niej Wizards, ci zaczęli gadać z Nuggets, dogadali się, więc jeszcze jest czas, żeby Porter podpisał z Wizards s&t. Pomysł, że się wysyła oferty sign-and-trade jako oficjalne oferty jest tak głupi, że już mi się nie chce komentować. Nie wszystko trzeba ustalać odgórnie jako jedyne słuszne, bo to zabija kreatywność, co przykład Portera idealnie pokazuje. Przecież ta sytuacja w sposób idealny i bezbolesny pokazuje nam jak powinny u nas wyglądać takie sign-and-trade z udziałem RFA. To jest idealny sposób, który w zasadzie sam się narodził, a ktoś go próbuje ujebać w imię głupich zasad. Głównym powodem braku sign-and-trade miałaby konieczność zrobienia cap space pod gracza. Biodro ma cap space, więc znów nie jest to tak naprawdę nie fair w stosunku do tych, którzy czyścili cap space w ciemno. To jest odchodzenie od realiów NBA, po to by sobie skomplikować rozgrywkę. Normalnie ręce opadają.

luz Karpik, bo to nic nie da, to, że coś się stworzyło same nie jest powodem by to wprowadzać o tak, to nie przejdzie i ja mam z tym luzik

 

tylko zróbcie, to tak by było dobrze, bo właśnie przy braku złych intencji udupiliście dwa PO teamy

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli o mnie chodzi to jestem za zezwoleniem tego S and T na linii nuggets-wizards 

 

kto uważa inaczej niech poda jeden senswony argument kogo ta wymiana krzywdzi

 

bo gadka typu "dura lex sed lex" do mnie nie trafia, zwłaszcza, że tego "lex" spisanego nie ma i chyba najwyższy czas żeby użyć rozumu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LBS, jako osoba, która zgłosiła problem mógłbyś go spisać pokrótce i wrzucić do tematu z propozycjami, który założyłem przed chwilą? Sam wskazujesz, że dużo rzeczy umyka i trzeba to rozwiązać, choćby na przyszłość. A jak tak dalej pójdzie to znowu ktoś coś powie i przepadnie.

 

Byłbym wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
  • Eld odblokował(a) ten temat
  • Eld zablokował(a) i odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.