Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

w tym wypadku tajne głosowanie odbiera imo sporą część założeń samej zabawy, jak zaczniemy cenzurować różne kwestie pod płaszczykiem walki o święty spokój, to nie widzę w tym większego sensu, ludzi trzeba stymulować do aktywności, a nie trzymać jaja na smyczy

 

Masz na te stymulację ponad 2 miesiące.

Tydzień spokoju, w bożonarodzeniowym okresie Cię nie zbawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie czasami zastanawia co ludzmi kieruje aby wypowiedzieć się tak kategorycznie i z przekonaniem o rzeczy nt. której się nie ma żadnego pojęcia, bo widzisz, Ronnie, ja wiem o czym mówię, a Tobie się tylko wydaje.

 

Jokić w pojedynkę zrobił w tamtym sezonie drugi atak(pierwszy post ASG) nie mając obok siebie nawet pół allstara, wszystkie adv statsy potwierdzają tylko, że jeśli chodzi o ofensywę, graczy z podobnym lub większym impactem można w zasadzie policzyć na placach jednej ręki (GSW nie licze bo ich powinno się zdelegalizować). Na tle takiego Townsa, który przez wielu jest uważany za ofensywnego mściciela, Jok wygląda jak stary papa na tle 10letniego syna, oczywiście mówię tu o wpływ na atak, a nie o suchym boxscore, ale i nawet tutaj Towns zderzył się ze ścianą i dalej jego Netrtg jest ujemny co patrząc na to kogo ma obok siebie może tylko wywołać uśmiech politowania. Do tego fragmentu o słabym scoringu się za bardzo nie chcę odnosić, bo żeby być ze sobą w zgodzie musiałbym Ci chyba lekko pocisnąć, a tego bym nie chciał. Jokić to nie jest typ gościa, który odda 4 rzuty w trakcie trzech posiadań, jego największą zaletą jest to jak potrafi wspierać atak nie robiąc jakiś wielkich rzeczy, dlatego też zdarzył mu się mecz gdzie był 0-3 i przy tym +28, zdecydowanie najwięcej z drużyny. Gość w trzecim sezonie, a w zasadzie patrząc na to od kiedy gra większe minuty czyli 15 grudzień tamtego roku jest ofensywnym maestro, który potrafi w zasadzie wszystko, poza spektakularnym wsadami, należy też wspomnieć o trójkę, którą dodał ot tak sobie z bomby i nakurwia prawie 41% przy 3.5 próbach w meczu, Joel rzuca 24% w tym sezonie przy podobnej ilości prób, to kto tu ma problemy z scoringiem, Ronnie? I mi tu nie Robinuj, bo Jok w swoim trzecim sezonie jest jednym z dwóch najlepszych wysokich w lidze i to tylko dzięki atakowi i wpływ na tenże. Natomiast wcale się nie zdziwię jeśli Hans będzie lepszy od Jokicia, jeśli to ma oznaczać, że będzie zdrowy w trakcie kariery, to niech i tak się stanie. Nie napisałem w zasadzie jeszcze o paru rzeczach jak Jokiciowy arsenał rzutów, który ma praktycznie nieograniczony i na tle ligi dość unikalny, ale nie będę się już znęcał, miłego wieczora.

pierwszego akapitu nie skomentuje bo mi się nie chce aż taK wywyższać jak ty, taka raczej w stylu Rappera zagryweczka; patrzenie z góry i wszystko wiedzenie panie jądro oka. Ty wiesz a mnie się wydaje. No to jak tak wszystko wiesz to podpowiedz na priv na co stawiać bety u Buka ;).

 

 

Jak zwykle z całej mojej wypowiedzi odniosłeś się do połowy, która sobie wybrałeś a pominąłes cały jej sens i ważne punkty których po prostu nie masz jak podważyć, Wiec wolisz przemilczeć, lub odwrócić kota ogonem, Mistrzu manipulacji tematem dyskusji.

 

Nie wyjeżdżaj mi z adv stats, bo ja dobrze wiem jak fajny wpływ ma twój Boy na atak i temu nigdy nie zaprzeczam. Jak nie rozumiesz tego ze Jokic nigdy nie będzie liderem poważnej PO drużyny i zawsze będzie potrzebował scorera pokroju Durant/Harden/ktoś tam albo dwóch trzech McCollumow/klayow na obwodzie to się przekonasz i zobaczysz za pare lat. Chciałbym się mylić, ale wątpię. Jokic może sobie mieć wszechstronniejszy skillset i lepiej kreować/podawać niż Joel ale Joel ma charyzmę i większa łatwość zdobywania pkt/ciąg na kosz się na to mówi, dlatego będzie lepszym liderem jeśli pozwoli mu zdrowie. Możesz se ogrywać zmyślnymi podaniami i trickami polowe ligi aż do kwietnia i fajnie to wyglada rzeczywiście ale jak przyjdzie co do

Czego i GSW/Spurs zapnie pasa w obronie i nie pozwoli sobie na jakieś zostawianie wolnych opcji to Jokic się zesra a nie poda pod noga. Dwa pierwsze mecze zrobi 30% fg, a później będzie za pozno na adjustments i skończy serie na 15ppg a w obronie nie będzie nigdy dominatorem, Wiec po tamtej stronie nie zmieni swego losu w przypadku niemocy. Joel 'wydaje' mi się zacznie walić w ten mur aż nie zacznie pękać, z jakim skutkiem nie wiem ale w razie niepowodzeń postawi tez fuckin Wall w obronie i ich będzie gryzł i popychał, wkurwial na każdym kroku. No i dlatego wolałbym go Mieć w zespole dwa razy bardziej (zdrowego) a pewno jest w tej chwili lepszym zawodnikiem (i w tym sezonie i ogólnie). Przemilczałes druga stronę parkietu czyli uznaje ze się zgadzasz z dwoma klasami różnicy w obronie, i to decyduje właśnie o tym ze Embiida stawiam wyżej w jakichś tam rankingach wysokich. Nie mówiąc o tym ze wrzuciłeś sobie tak o z miejsca do top2 wysokich kolezke co nie powąchał ani kropli potu w playoffs, przestań się ośmieszać, loveryzm ci szkodzi.

 

Powiem raz jeszcze ma prze prze przeyebany potencjał, ale, po prostu, zwyczajnie, chciałbym go zobaczyc w roli sidekicka w contenderze a nie w roli samca alpha z elite passingiem. Bo tylko tak można ten elitę passing potencjał w pełni wykorzystać, on nie jest scorerem naturalnym, jak Anthony davis, czy porzingis. Tymbardziej ze w porównaniu z joelem czy giannisem jest jakiś cichutki i nie ma wydaje mi się charyzmy do tego żeby być liderem, tu twoje wydaje mi się wstawiam bo mało tam Nuggs w zeszłym roku widziałem. Kropka.

 

 

Nie wyjeżdżaj mi z Townsem bo on się zatrzymał w rozwoju i nigdzie o nim nie wspominałem. Gadamy o Embiid vs Jok czy mam zacząć porównywać Embiida do Cauley Steina? Zabrakło argumentów przeciw Nikoli to porównam JE do steina, będzie łatwiej pokazać jaki jest dobry... słabo, stary ci to idzie, jak na znęcanie się...

 

Co do rzutu za trzy, 3,5 próby na mecz to jakieś 45 rzutów, zaokraglimy do 50 żeby było łatwiej liczyć. Śmieszna próbka trochę, nie sądzisz? Bo 40% to będzie 20 celnych, a 24% to 12 celnych. Wyobraź sobie teraz ze wśród tych 50 rzutów przy pięciu powiedzmy Joel miał zła selekcje, przy jednym zle stąpnął nogą i zmienił mechanikę rzutu przy wyskoku, jeden się niefartownie wykulał z obręczy, a u Joka powiedzmy dwa z 50 się fartownie odbiły wysoko od obręczy, potem drugi raz i trzeci i wpadły do kosza. Odwróć sytuacje i wtedy Jokic ma 17 celnych a 14 Embiid. I co z tego wszystkiego wynika? A No gowno wynika, ziomek...Normalny, przeciętny człowiek powie ze albo miał c***owa selekcje, gorsze pozycje, albo coś tam, a rozsądny powie ze rzeczywiście na te 50 rzutów trafił ich więcej. A co powie zakochany dickrider ? Zasugeruje ze jego loverboy jest chyba z powodu tych 7 czy 8 więcej trafionych po mału lepszym scorerem, No bo co znaczy ' I kto ma teraz problemy ze scoringiem??'

 

Sam zreszta napisałeś ze Jok gra poważne minuty od Kurde nie pełnego sezonu. Skąd wiec pomysł żeby wrzucać go do top2 wysokich w NBA, bez przegrania choćby minuty w PO? Naprawdę stonuj, o ile się nie mylę już go do top15-20 ligi chciałeś wrzucać w lutym-marcu, a mi i innym obiektywnym ludziom to naprawdę koło c***a lata ta jego efektowność i efektywność w jednym dopóki nie zobaczę jak wprowadza na swoich plecach Nuggs chociażby do drugiej rundy.

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że dziś te oferty za Noela brzmią jak mało śmieszny żart

Ja tam wciąż wierzę w Noela, za rok zmieni drużynę i będzie dobrze, choć fakt, nawet te 20 mln to pewnie będzie za dużo.

Ale dla DNC fakt, że tak mało gra teraz jest w sumie dobry, po co ma mu nabijać W :) 

Teraz DNC może wystawiać całą piątkę centrów i grać big ball :)

 

A Ronniego mi żal, plan był dobry, ale pecha ma niesamowitego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnc i tak nabija zwyciestwa mlodymi. Ale wypad poza top10 to mu raczej nie grozi.

 

Mam pick Indiany i szczerze to po info z Milsapem to Roonniemu nawet wspolczuje. On ma z 3 zdrowych graczy, a moze Kings beda miec dzieki temu dwa picki w top10 draftu, a ze potrzeby sa to u mnie widac.

 

George pierwszym all starem ktory byc moze odejdzie z dotychczasowego zespolu? Ewentualnie na miejscu Rooniego zastanowilbym sie w goracym okresie TD co bym mogl dostac za duet Milsap-George. Mysle ze jest kilka ekip, ktore na ten deut mogloby sie skusic i ma czym mu zaplacic. A no i jak mialby wygladac ewentualny s'a't bo jemu moze bardziej opyla sie zrobic cudo deal w trakcie FA...??

 

Ogolnie niektore kontrakty strasznie slabo wysxly. Kcp, Noel, ale kto mogl to przewidziec :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze o tego Noela się ze mną bili :tongue:

a pewnie i tak bym wyrównał

 

wlasnie nie wiem co z nim zrobic, poczekam jescze sezon bo mi się nie spieszy z moim time-linem

 

@Shevcu

top 10 draftu chyba? czyli bottom10?

tak czy siak Mavs nie bedą mieli mojego picka :P

 

 

co do głosowania to mże poddamy pod sposób w jaki ludzie chcą głsoować? 

 

dla mnie powinno być tajne by się nie wzorować na innych, nawet podświaodmie, jest spoko ale tak jak było z FA

wysyłamy do kogos, może być do Januarego albo julka jak się zgodzi, obojetnie

i wrzuca wszystko na raz, potem powiedzmy że jeszcze 24h na zmianę decyzji pod wpływem argumentów ale max o 2-3 winy w jedną i drugą stronę (taki przykład może tych W być mnie lub więcje)

dzięki temu mamy i tajne głsoowanie i dyskusje :smile:

Edytowane przez Dnc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze czy wrzucane będą wyniki zbiorcze czy każdego głosy, bo to ma znaczenie czy pełna tajność (wynik) czy jawność na poziomie wyników.

 

Ja jestem za tajnością głosowania, ale z wynikami to nie wiem. Z jednej strony przejrzystość i widać czy nie ma ewentualnie jakichś wałków no i łatwiej przykładowo julkowi wrzucić po prostu niż liczyć a z drugiej strony może być później nieprzyjemna dyskusja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głosy będą ujawnione - chodzi o to, żeby kazdy sam musiał pomyśleć i się nie sugerował innymi i nie było copypejstowania bo to wykrzywi wyniki

 

a na dyskusję będzie kupa czasu, każdy może napisać jaki jest jego wynik i to uzasadnić

 

nie chodzi o  żadną cenzurę tylko o to, żeby nie było chodzenia na łatwiznę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym jeszcze proponował oddzielny temat / arkusz w excelu gdzie uwzględnione zostaną wszelkiego rodzaju kontuzje. Chciałbym uniknąć sytuacji, w której ludzie pomijają tą kwestię patrząc tylko na suche składy drużyn. Coś w stylu: Wizards: Wall nie grał w b2b (w nawiasie ile tych b2b odpuścił), Portland: Aminu (7), Clippers CP3 (12) [liczby kompletnie z dupy teraz wymyśliłem, żeby ktoś się nie przyczepił].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym jeszcze proponował oddzielny temat / arkusz w excelu gdzie uwzględnione zostaną wszelkiego rodzaju kontuzje. Chciałbym uniknąć sytuacji, w której ludzie pomijają tą kwestię patrząc tylko na suche składy drużyn. Coś w stylu: Wizards: Wall nie grał w b2b (w nawiasie ile tych b2b odpuścił), Portland: Aminu (7), Clippers CP3 (12) [liczby kompletnie z dupy teraz wymyśliłem, żeby ktoś się nie przyczepił].

 

Jest tabelka ze statsami a w niej rubryka "games played"

 

co byście powiedzieli jakbys od przyszłego sezonu wprowadzili również możliwośc zmiany trenera który miałby wpływ na nasz bilans? 

zaczynamy z tym kogo mamy ale jest opcja zwolnienia i wzięcia kogos z wolnego rynku (oczywiscie głosowanie czy do nas przejdzie)

 

Ja tam zmieniłem trenera już dawno, ale to jest dla mnie kwestia czysto "fabularna" - nie wiem jak chcesz zmierzyc wpływ na wynik Brada Stevensa vs Jasona Kidda? Cholernie zamglone to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest tak że ja mam gotowe rozwiązanie, tak podrzuciłem pod dyskusje czy takie coś by się przydało czy to będzie zwykła przesada

np. niektórzy gorsi zawodnicy po Stevensem (zakładająć ze byłby w C's) graliby lepiej niż w real NBA (bo nie ma ich w bostonie) no iw drugą stronę podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak było wspominane jest to nieobowiązkowe a taki temat gdzie wszystko jest w kupie to dla mnie i dla wielu duży plus.

 

ok, to może zrobimy jakąś zakładkę w excelu z "key injuries" gdzie kazdy będzie mógł podkablować rywala ;)

 

bo osobny temat to chyba przesada, i tak juz za duży syf w dziale jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak było wspominane jest to nieobowiązkowe a taki temat gdzie wszystko jest w kupie to dla mnie i dla wielu duży plus.

 

 

ok, to może zrobimy jakąś zakładkę w excelu z "key injuries" gdzie kazdy będzie mógł podkablować rywala ;)

 

bo osobny temat to chyba przesada, i tak juz za duży syf w dziale jest

 

ja zamierzam w opisie wszystko przedstawić, kto kiedy i na ile wypadł, ale nie wiem czy wszyscy będą chcieli tak robić :P

 

a głosowanie powinno być tajne, jakiś deadline i potem można wrzucić wszystko do Excela ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
  • Eld odblokował(a) ten temat
  • Eld zablokował(a) i odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.