Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Karpik, czy wlasnie napisales, ze zawodnik, ktory wchodzi w 2 rok debiutanckiego kontraktu, pierwszy sezon spedzil w druzynie, ktora nie zakwalifikowala sie do PO, mysli o tym zeby za 3 lata wziac QO? Bez jaj Panowie, prosze o 1 przyklad z historii gdy taka sytuacja miala miejsce, bo to juz troche za bardzo abstrakcyjna teoria.

 

Tatum, 50% dzisiejszego hypu na siebie zawdziecza PO, PO w ktorych u nas nie grał, proszę wybrać jedną narracje a nie łączyć rlNBA z naszą wedle tego, które argumenty bardziej pasują do teorii.

 

MIN zagrała va banque, ale proszę nie róbcie ze mnie Kings czy Hornets (z rl NBA), jeszcze niedawno zarzucaliscie mi, ze nie wiecie w ktora strone ide, tanku czy PO, a teraz gdy sie wyjasnilo to zarzucacie robienie smietnika z zespolu i ze Tatum chcialby odejsc z zespolu gdy dzisiejsze wymiany zaczelyby przynosic owoce.

 

Po to wymienilem KATa na Tatuma, zeby ten pierwszy nie musial grac za maksa w druzynie bez szans na PO (bylem mu to winny za te lata oddanw dla klubu <333 ).

 

Dajcie minjednego gracza, ktory po 1 sezonie plakal, ze jest za dobry by grac z cieniasami, albo jakiegokolwiek gracza z potencjałem allstara, ktory wzial QO bo jego zespol przez pierwsze 2 lata gry w tym klubie szorowal dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpik, czy wlasnie napisales, ze zawodnik, ktory wchodzi w 2 rok debiutanckiego kontraktu, pierwszy sezon spedzil w druzynie, ktora nie zakwalifikowala sie do PO, mysli o tym zeby za 3 lata wziac QO?

Nie, jak nie zrozumiałeś co napisałem, to możesz mój post zawsze przeczytać jeszcze raz.

 

Tatum, 50% dzisiejszego hypu na siebie zawdziecza PO, PO w ktorych u nas nie grał, proszę wybrać jedną narracje a nie łączyć rlNBA z naszą wedle tego, które argumenty bardziej pasują do teorii.

To jest Twoje zdanie, ja uważam, że miał też bdb RS, był chyba trzeci w mocnej klasie w głosowaniu na ROTY. U nas był w bardzo młodym zespole, któremu nie zabrakło wiele do PO i można było się spodziewać, że spokojnie zawalczy o postseason za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camby czemu porownujesz Knicks, ktorzy poza Porzingisem i swoimi pickami (teraz ten Frank i Knox) nie maja nic, do mnie gdzie w najblizsze 5 lat mam 14 pickow w 1 rundzie? przeciez 9 pickow w dzisiejszej NBA to jest przepasc w assetach.. wartosc pickow w rl NBA jest wprawdzie nieco wyzsza niz u nas, ale dalej takiego Niaha, czy Tylera za rok z pickiem wymienie na legitnego startera jesli bede chcial, no popatrzcie co sie dzialo w tym roku.

 

Popatrz za co dostal Jordana Fluber, za co Ty dostales Griffina, co sam dostalem za Howarda. Taka jest wartosc pickow. Dziwie sie, ze musze to wyjasniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z telefonu tego dobrze nie zrobie, ale wyprowadz mnie z bledu:

1)Tatum jest wkurwiony - na co? ze poszedl do zespolu w przebudowie, na to sie obrazil?

 

2)Tatum mysli o tym by zazadac transferu- gracz na debiutanckim kontrakcie, po 1 sezonie gry w NBA?! Przykład z historii prosze

 

3)za 3 lata , o ile MIN sie nie wzmocni, to wezmie QO i tyle po nim w Minnesocie- ponownie, przyklad z historii poprosze.

1. Wkurwił się, bo odszedł z zespołu z perspektywami na walkę o PO, do zespołu, który został kompletnie zaorany.

 

2. Steve Francis zażądał transferu zaraz po wyborze w drafcie. Lepiej podaj mi przykład z historii (bo widzę, że lubisz takie przykłady) zespołu, który mając potencjalnego superstara (KAT, teraz Tatum) zaorał zespół do totalnego zera.

 

3. Mam prośbę, żebyś mi nie wciskał, że napisałem coś, czego nie pisałem. Pisałem, że masz dużo czasu, żeby to wyprostować, ale taki scenariusz uważam za realny. Jeśli do tego czasu Tatum będzie legit superstarem (co uważam mimo wszystko za mało realne, ale ja ogólnie nie jestem tak przekonany do Tatuma jak niektórzy), a Ty dalej nie będziesz miał nic ciekawego dla niego do wsparcia to widzę nawet tu taki precedens, bo skoro George, Durant lub Kawhi albo LeBron wolą grać gdzie indziej nie patrząc na to, że zarobią mniej, to Tatum w skrajnym przypadku też to może zrobić. Dodatkowo MJ1 słusznie zauważył, że skoro obiecałeś Bradleyowi extension, a teraz od razu zrzucasz jego cap hold, to jest to jasna sytuacja dla wolnych agentów, żeby podchodzić z ostrożnością do ewentualnych rozmów z Minnesotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camby czemu porownujesz Knicks, ktorzy poza Porzingisem i swoimi pickami (teraz ten Frank i Knox) nie maja nic, do mnie gdzie w najblizsze 5 lat mam 14 pickow w 1 rundzie? przeciez 9 pickow w dzisiejszej NBA to jest przepasc w assetach.. wartosc pickow w rl NBA jest wprawdzie nieco wyzsza niz u nas, ale dalej takiego Niaha, czy Tylera za rok z pickiem wymienie na legitnego startera jesli bede chcial, no popatrzcie co sie dzialo w tym roku.

 

Popatrz za co dostal Jordana Fluber, za co Ty dostales Griffina, co sam dostalem za Howarda. Taka jest wartosc pickow. Dziwie sie, ze musze to wyjasniac.

 

Wielki Griffin to było w c*** promo. Oskubałem wielkiego BMFa :) Nawet January musiał to przyznać :)

 

Przepłacony Jordan poszedł za first picka, czyli by zyskać kogoś wartościowego trzeba rzucić 2,3 jak za Goberta czy Paula. Wiadomo, że masz możliwości, ale przecież ty tą pozycje miałeś już wcześniej wykonaną wcześniej robotą. Tym dealem nie przybliżyłeś się do sukcesu moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Camby za dóbre słowa. Nam na skrzydle matthews-batum w tej chwili czyli blazers reunited, a jak uda się Lavine zatrzymać za spoko kasę to batum będzie 6th manem lub wesley -w zależności od formy w realu. Uważam ze ten duet może wypalić - Batum pod nowym trenerem może wróci na SF, widać ze nie dawał rady na SG w obronie ostatnimi czasy. Uważam ze Batum na jeszcze szanse pograć dobrze pare lat, ma dopiero 29 na karku. Choć boje się ze może zostać osamotniony w Hornets zaraz i pobyt w tank teamie zle wpłynie na postrzeganie francuza.

 

Wesley natomiast jest w CY 8 został póki co w Mavs, które dość ma tankowania, Wiec ten sezon zapowiada się świetnie z jego strony. Dobrze ze nie poszedł do tankujących Lac w realu bo ponoć była szansa.

 

Niech ten Markelle gra w tym sezonie i będzie git, o PO jestem spokojny jakoś. Przy założeniu ze Markelle pogra chociaż 20-25 min i pokaże potencjał to na dzień dzisiejszy mam pierwsza piątkę :

 

Fultz-Lavine-Matthews-ktoś z FA za 10baniek-Turner

Z ławki: Joseph, Batum, Ferrell, Plumlee, Looney, Room MLE, Nwaba.

 

Plus będę starał się jeszcze zwiększyć space na PF-a, gdzieś Plumlee wraz z jakimś 2nd rounderem może się uda spakować...

 

A wymiana z tor tak skonstruowana aby obejść ten przepis z dwoma miesiącami po pozyskaniu gracza ( udoh )

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) a to z Bradleyem nie było tylko w media roomie? heh, z tego co pamietam pojawiaja siee tam TYLKO doniesienia sources i takie FAKTY jak George kochajacy Lakers i nie myslacy o innych klubach itd.? Gdzies oficjalnie zostalo napisane, ze Sota rozmawiala z Bradleyem i uzgodnila warunki przedluzenia kontraktu? hm?

 

//Camby napisałem o starterach a nie superstarach Nie potrzebuje pozyskiwac superstarow, sam sobie ich wyhoduje

 

Możecie uważać na temat tych zmian co tylko chcecie, ja przeprowadziłem te wymiane od poczatku do konca dokladnie w taki sposob w jaki chcialem, od kazdego dostalem to co chcialem dajac w zamian to czego dany klub potrzebowal, stad wszyscy sa z niej zadowoleni, a uczepiliscie sie mnie ze to zly deal dla Minnesoty W ogole tego nie kupuje

 

Być może w Media Roomie, ale tam wydaje mi się, że poważne sprawy też są poruszane ;) jako zawodnik bym się czuł zrobiony w balona po takich plotkach nawet, bo ktoś z otoczenia rzucił pomysł ;P poza tym, jeśli nie wiązałeś nadziei z Bradley'em, to po co oddałeś 1st roundera za niego i w zamian dostałeś tylko 2nd - w takim razie nie wszystko było w dokładnie taki sposób, jaki chciałeś ;)

 

Trochę żartuje oczywiście, ale sam przyznaj, że Sota wygląda teraz jako mało atrakcyjny klub, który tylko opyla ludzi jak worek ziemniaków za picki ;) pytanie, co może zmienić nastawienie FA do Soty... dobry skład jest ważny, ale to nie wszystko ;P jednak mimo wszystko cenię za konsekwencję w działaniu i przyszłość wygląda co najmniej nieźle mimo słabej opinii graczy o organizacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może w Media Roomie, ale tam wydaje mi się, że poważne sprawy też są poruszane ;) jako zawodnik bym się czuł zrobiony w balona po takich plotkach nawet, bo ktoś z otoczenia rzucił pomysł ;P poza tym, jeśli nie wiązałeś nadziei z Bradley'em, to po co oddałeś 1st roundera za niego i w zamian dostałeś tylko 2nd - w takim razie nie wszystko było w dokładnie taki sposób, jaki chciałeś ;)

 

Trochę żartuje oczywiście, ale sam przyznaj, że Sota wygląda teraz jako mało atrakcyjny klub, który tylko opyla ludzi jak worek ziemniaków za picki ;) pytanie, co może zmienić nastawienie FA do Soty... dobry skład jest ważny, ale to nie wszystko ;P jednak mimo wszystko cenię za konsekwencję w działaniu i przyszłość wygląda co najmniej nieźle mimo słabej opinii graczy o organizacji ;)

 

ależ ja przez najblisze 2 sezony nie mam zamiaru zbytnio atakować FA :) (no za rok może jakiegoś rolsa dorzucę do składu, dla mnie najważniejsze jest lato 2020 i 2021 i tam mam zamiar szasta hajsem :)

 

Z Bradleyem to było tak... albo nie, jak chce Palnik to opowie kulisy negocjacji,  jak nie to nie :) Ogólnie mogę tylko zapewnić, że nie byłem zbyt trzeźwy gdy to klepnąłem koło 3 w nocy :0 Zresztą, nie żałuję tej wymiany mimo wszystko :) W sumie nie żałuję żadnej poza oddaniem Barei za Vonleha :P a już na pewno nie tej ostatniej, która jest zresztą moją ulubioną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpik, wszystko jest kwestia narracji:

1) Przeszedł do zespołu, który ma być budowanym wokół niego, ma 2 lata by nauczyć się być pierwszą opcją, GM obiecał mu więcej talentu itd. Poza tym, przypominam, że skoro Orlando ceniło wyżej KATa niż jego, to żal może mieć do Magic a nie złość na Minnesote, że oddali za niego top20 gracza NBA.

2) ok, zawezmy kryterium do gracza z druzyny grajacej w USA i ostatnich 15 lat.

Słaby GM myśli o dzisiaj z danymi z wczoraj, przeciętny wybiera zawsze najpewniejszą opcję, dobry dba o dzisiaj myśląc o jutrze, a legendy, heh, legendy robią coś pierwszy raz

 

3) a to z Bradleyem nie było tylko w media roomie? heh, z tego co pamietam pojawiaja siee tam TYLKO doniesienia sources i takie FAKTY jak George kochajacy Lakers i nie myslacy o innych klubach itd.? Gdzies oficjalnie zostalo napisane, ze Sota rozmawiala z Bradleyem i uzgodnila warunki przedluzenia kontraktu? hm?

1. Żal do Magic ma na pewno, ale zauważ, że obiecujesz mu, że w najbliższych latach postarasz się, żeby znalazł się w sytuacji, w której już był. Różnica polega na tym, że Tobie może się uda, a może się nie uda. To nie jest perspektywa, którą Tatum będzie się jakoś szczególnie jarać, dlatego widzę go wkurwionego i nie chcącego u Ciebie grać. Ty masz na szczęście sporo czasu, żeby to naprawić.

 

2. Dlaczego mamy coś zawężać? Chciałeś przykłady z historii, to masz. No i nie podałeś mi żadnego przykładu z historii, gdy GM ora drużynę z potencjalnym superstarem w składzie (zdrowym rzecz jasna).

 

3. Jak GM drużyny wysyła w świat jakieś informacje o swoim zawodniku, to mam prawo uważać, że mówi to na poważnie ;] George kochający Lakers, to inna narracja, bo George nigdy nie był graczem Lakers.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie Qcin:

 

od początku mówiłem, że robisz bardzo ambitny i ryzykowny projekt. Fajnie wyszło,, że udało Ci się utrzymać w tych PO cudem i zgarnąć kasę + zejść z tych kosmicznych kontraktów Ibaki czy KCP. Odstawiając całe fantazjowanie o Tatumie, czy mu się podoba czy nie (who cares) zostaje prosta informacja: albo sobie wydraftujesz tych kolejnych all-starów jak Warriors zrobili, albo zostaniesz z Tatumem który prędzej czy później odejdzie, bo z takim planem nie sciągniesz żadnego FA, mówisz że nawet nie chcesz. Więc nie wiem jak się stanie, ale albo Ci się uda i będziemy klaskać, albo czeka Cię dno ligi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej tankathon to zajebista sprawa u nas.

 

Kilka ekip (Mavs, Suns, Kings) na zachodzie to może mieć z tym problem :grin:

Nie ma żadnego problemu. Przy zmianie zasad loterii zwyczajnie nie opłaca się szorować samego dna. Najgorszy zespół w lidze ma teraz prawie 50% szans na skończenie z 5. pickiem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cody Zeller to na prawdę fajny grajek. Problemem jest jego zdrowie, ale i tak Wolves nieźle pozyskali moim zdaniem.

 

Czyżby jednak odwracali trend i szukali wartościowszych opcji? Trzeba pamiętać, że przy kończącym się kontrakcie Noaha sporo klubom powinno mieć kasę i ten Zeller wtedy nie powinien szkodzić, a jak będzie grał jak tak dwa sezony temu to będzie sporym wzmocnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim celem bylo przede wszystikm znalezienie umowy o rok krótszej. Wiem, że mogę stracić na tym sportowo, bo Zeller może nagle będzie zdrowy, ale cóż, jakoś to przemęczę. 

 

Deal z Fournierem mi się wysypał, więc jakby ktoś chciał dobrze rzucającego Francuza to czekam ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.