Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie obczaiłem, że nie masz 5 gracza w rosterze do s5 (Lopez to 4 grajek) :grin:

 

 

 

 

"Ile dopłacasz" ? :smile:

W jakim sensie? Duet Walker-Collison jest trochę przykrotki, ale w S5 może na początek na parę minut Graham czy JJ.

Chciałbym też od razu zaznaczyc, że Burke ostatnio zdrowo napierdala.

 

Maker niedawno był untouchable więc darmo nie oddam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się Royce podoba w Jazz i bardziej po prostu wierzę w skauting Utah [coś ala Ingles] niż w swoje umiejętności wyławianie w tyłach draftu. Kwestia perspektywy.

 

Co do Kemby to jedyna lepsza oferta jaką dostałem była z Bostonu, ale potem została wycofana, więc cóż, uznałem iż większej wartości w ostatnim roku umowy mieć nie będzie. Generalnie początkowo rebuildingu nie planowałem, lecz uznałem iż ten roster za dużo dobrego mi już nie przyniesie. 

Miałem się w tej sprawie nie wypowiadać, ale skoro już napisałeś to muszę.

Nie rozumiem negocjacji niektórych graczy, zdarzyło mi się to już chyba drugi raz.

 

Pytam się wstępnie o cenę gracza x i jakąś wstępną nie konkretną propozycję daję. Dostaję odpowiedź, że warunkiem koniecznym jest przyjęcie dodatkowo złego kontraktu. Odpisuję, że tego nie dam rady zrobić, ale jakby ta osoba zmieniła zdanie to niech da znać. Po czym ta osoba przyjmuje propsa od kogoś bez tego warunku koniecznego i nawet nie daje mi szansy negocjacji chociaż myślę, że mógłbym przebić ofertę Bucks.

 

Szanuję, że ktoś ma wizję, że trade chce zrobić tak i siak, ale chyba chodzi by zrobić jak najlepszy deal a taki można zrobić tylko jak się pozna wszystkie możliwe oferty a nie samemu się zamyka możliwości. Zupełnie tego nie rozumiem. Przecież nie będę co pół godziny kogoś męczył czy jednak nie zmienił zdania, szanujmy się.

 

Lucas - nie obraź się, ale oddanie Vucevica i Kemby za takie grosiaki to nie jest reboulding, to po prostu ich oddanie za nic. Nie dostałeś oprócz Brogdona, żadnych ciekawych podstaw do rebouldingu, żadnych ciekawych picków ani nie pozbyłeś się żadnych uciążliwych kontraktów za dwóch dobrych graczy na dobrych kontraktach. Nie musiałeś się śpieszyć, bo ich oddanie niewiele zmieni w położeniu Twojego picku w tym sezonie, mogłeś spokojnie poczekać, jak nie było ciekawszych ofert, do offseason. Tylko, że ciekawsze oferty były wbrew temu co piszesz, ale nawet nie schyliłeś się by je poznać.

 

Możliwe, że przemawia przeze mnie złość, bo też się mocno zastanawiałem nad Kembą, ale gdyby ktoś złożył lepszą ofertę niż ta której Lucas nawet nie chciał usłyszeć to bym przeszedł do porządku dziennego, ale tak trochę jestem zgorzkniały :(

 

Może powinienem agresywniej negocjować, wciskać się, przekonywać, ale to nie mój styl, szanuję każdego gracza, chociaż troszeczkę teraz poczułem się jakby ktoś mnie nie szanował.

 

Lucas, przepraszam, jeżeli poczułeś się urażony tym co napisałem, ale musiałem to z siebie wylać. Po prostu nie rozumiem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie będę o nic obrażał ;). Po prostu dostawałem trochę wiadomości, a tak jak wyjaśniłem Ci na priv moim zdaniem akurat system kontaktowania się via priv na forum jest trochę mało dynamiczny/mobilny i może to też efekt tego. Zrobiłem sobie spis konkretnych otrzymanych ofert i najlepsza była ta Bostonu, lecz została wycofana, więc wyszło jak wyszło. Mogłem czekać, ale nie mam picku 2019 swojego, więc jeśli już mam jakoś wyrwać coś w drafcie to trzeba się na końcówkę sezonu osłabić i czekanie z Kembą nie było najlepsze.

 

Generalnie uznałem, że przy tym co jest w Charlotte nie "pozwolicie" w głosowaniu przedłużyć Kemby i lepiej sprzedać go teraz niż w ostatnim roku umowy. 

 

Ogólnie jestem przyzwyczajony do negocjacji ofert w systemie bardziej dynamicznym na twitterze/facebooku, a na forum wchodzę po sprawdzeniu powiadomienia z poczty, więc może to też trochę efekt tego, bo ciężko było mi się "na bieżąco" komunikować z kilkoma osobami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie będę o nic obrażał ;). Po prostu dostawałem trochę wiadomości, a tak jak wyjaśniłem Ci na priv moim zdaniem akurat system kontaktowania się via priv na forum jest trochę mało dynamiczny/mobilny i może to też efekt tego. Zrobiłem sobie spis konkretnych otrzymanych ofert i najlepsza była ta Bostonu, lecz została wycofana, więc wyszło jak wyszło. Mogłem czekać, ale nie mam picku 2019 swojego, więc jeśli już mam jakoś wyrwać coś w drafcie to trzeba się na końcówkę sezonu osłabić i czekanie z Kembą nie było najlepsze.

 

Generalnie uznałem, że przy tym co jest w Charlotte nie "pozwolicie" w głosowaniu przedłużyć Kemby i lepiej sprzedać go teraz niż w ostatnim roku umowy. 

 

Ogólnie jestem przyzwyczajony do negocjacji ofert w systemie bardziej dynamicznym na twitterze/facebooku, a na forum wchodzę po sprawdzeniu powiadomienia z poczty, więc może to też trochę efekt tego, bo ciężko było mi się "na bieżąco" komunikować z kilkoma osobami.

Jak mogłem dać konkretną ofertę jak już na wstępie odpisałeś, że muszę przejąć Williamsa lub Zellera i , że jest to warunek konieczny? Wszystko zawierają słowa - wystarczyło napisać, że dobrze by było jakbym przejął, ale złóż ofertę bez i się zobaczy.

 

Skoro nie masz picku w 2019 swojego to tym bardziej potrzebowałeś za nich picków na tu i na teraz a nie swap w 2022 roku, który pewnie nie dojdzie do skutku. Po prostu dziwię się sposobowi negocjacji a w sumie brakowi negocjacji oraz to, że jak napisałem, że jakbyś nie dostał ofert z  warunkiem koniecznym to daj znać to przyszykuję ofertę, to nic nie odpisałeś. Po prostu mi przykro i pal licho z Kembą, ale bardziej z tym, że dostałem obuchem w głowę. Jutro mi przejdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie traktuj tego personalnie ;). Nie chcę wszystkiego zrzucać na formę wiadomości przez forum, która jak wyżej pisałem jest moim zdaniem nie do końca intuicyjna. Po prostu odpisywałem na kilka wiadomości, spisałem sobie poszczególne oferty i nie miałem całego dnia, żeby potem jeszcze raz każdy wpis analizować. 

 

Co do Vucevicia to moim zdaniem pick za niego jest całkiem dobrą ofertą. Szukałem oferty z wrzuceniem Zellera/Williamsa i taką znalazłem, ale tak jak wspomniałem została wycofana. Kennard - w sumie oglądając go to nie widziałem, żeby podejmował złe decyzje na parkiecie. Stosunek SVG do rookie jest znany, ale liczę, że od kolejnego sezonu (zwłaszcza przy biedzie Pistons na obwodzie + zablokowanym SC) będzie grał więcej. Prezydenta po prostu bardzo sobie cenie.

 

e: i niestety nie czytam każdej dyskusji w grze, staram się przede wszystkim czytać opisy drużyn, więc nie wiem czy jest tu kultura pokazywania "kulis", ale moim zdaniem cenę danego produktu, w tym przypadku Kemby dyktuje rynek, wiec ewentualne konkretne oferty mogę ujawnić, nie wiem tylko czy jest na to "przyzwolenie"

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podobnie jak Tecu uważam, że trochę się pospieszyłeś z Kembą... wymiana, która poszła za niego jest ok, ale Brogdon ma tak samo długi (krótki raczej ;p) kontrakt, co Kemba, Kennard ok, jak w niego wierzysz, ale myślę, że 1st roundera albo chociaż prawa do swapu można było wyciągnąć ;)

 

Mówiłeś, że nie masz picku 19' - ja go mam :P nawet Ci napisałem, że za Kembę może będę w stanie Ci go oddać, i że może wezmę Marvina, ale to wszystko w dzień draftu. Rozumiem, że ten czas ma znaczenie, i że chciałeś pozyskać młodych, ale mogłeś mnie np. bardziej podpytać czy negocjować :) ten deal z Milwaukee jest ok, ale gdybyś więcej poszukał, podpytał, to mógłbym Ci oddać ten Twój pick 19'. Po prostu na przyszłość nie spiesz się z wymianami i podpytuj więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podobnie jak Tecu uważam, że trochę się pospieszyłeś z Kembą... wymiana, która poszła za niego jest ok, ale Brogdon ma tak samo długi (krótki raczej ;p) kontrakt, co Kemba, Kennard ok, jak w niego wierzysz, ale myślę, że 1st roundera albo chociaż prawa do swapu można było wyciągnąć ;)

 

Mówiłeś, że nie masz picku 19' - ja go mam :tongue: nawet Ci napisałem, że za Kembę może będę w stanie Ci go oddać, i że może wezmę Marvina, ale to wszystko w dzień draftu. Rozumiem, że ten czas ma znaczenie, i że chciałeś pozyskać młodych, ale mogłeś mnie np. bardziej podpytać czy negocjować :smile: ten deal z Milwaukee jest ok, ale gdybyś więcej poszukał, podpytał, to mógłbym Ci oddać ten Twój pick 19'. Po prostu na przyszłość nie spiesz się z wymianami i podpytuj więcej ;)

Częściowo się z tym mogę zgodzić. Generalnie pierwszy raz gram w tego typu fantasy i na pewno człowiek uczy się na błędach, ale tego dealu tak nie oceniam. Pewnie mogłem trochę agresywniej poszukać, lecz no to moim zdaniem po prostu fajna formuła zabawy i staram się poświęcać na to tyle czasu i ile mam :tongue:

 

e: january, zaraz ogarnę, dzięki

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz byc może ten deal cofnę, bo jest w nim Waiters (Bux wykorzystali DPE na niego) - a jak DPE wykorzystali na Waitersa tochyba nim handlować nie mogą ;d

To najwyżej Patterson pójdzie ;) poza tym DPE było za Waitersa, a wykorzystane zostało na Joe Johnsona ;)

Edytowane przez SlaKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie koliduje.

W CBA jest tylko zapis, że jeśli robi się trade po gracza z urazem to nie można się powoływać na niego w przypadku zgłaszania po DPE. Więc wynikałoby, że dopuszcza sie taką możliwość. Tak samo zresztą jak wcześniejszy powrót do gry tego kontuzjowanego. Nie można za to przez bodaj 3 miesiące tym podpisanym via DPE handlować. Tu mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słabo, że w okc nie nastąpiły kompletnie żadne zmiany.

 

tu się aż prosiło o wymianę wokół oladipo i george'a swego czasu

Też kucio od 26 lutego nie pojawił się na forum, więc trochę utrudnił jakiekolwiek negocjacje

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały opis moich ruchów z dziś.

 

Udało mi się dzięki zamianie AB na Snella wskoczyć z 2 rundy na końcówkę pierwszej. Zapowiada się z tego ok. 29 może 28 pick, co jest ok. 10 pozycji wyżej niż z moim 2ndem. Obserwuję paru gości z tej części draftu, zobaczymy kto się ostanie.

 

Drugi trade to ruch aby odzyskać trochę gotówki na 2019 FA. Jako, że w najbliższym sezonie i w FA nie mam mocarstwowych planów, moglem wziąć Singlera, czy Abrinesa aby tylko pozbyć się dodatkowego roku Kenta. A może Enes nie weźmie opcji? ;)

Kelly i tak by ze mną long term nie został, wolałem poświęcić jego niż np. Pick w 1 rundzie. Do tego brałem pod uwagę, że kent mimo słabej umowy jest całkiem produktywny w tym roku, za rok to nie wiadomo co bedzie i ile bym musial doplacić. Thunder na pewno chcą wykorzystać dobre sezony Dipo, Adamsa czy RW, więc produktywni Olynyk czy Baze dużo im dadzą wzgledem tego co oddali. Teraz spokojnie patrzę na draft, i licze na fajny rozwój sytuacji i graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.