Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Wizards out: Pat Connaughton, Sam Dekker, 2nd round Denver 2019, 2nd round 2019 NYK

 

Wizards in: -

 

Kings out: -

 

Kings in: Pat Connaughton, Sam Dekker, 2nd round Denver 2019, 2nd round 2019 NYK

 

Kings zwalniają: T. Chandlera

 

 

Potwierdzam

 

Ani Dekker, ani Connaughton to nie są minimalne umowy. Kings po tej wymianie przekraczają salary więc nie mogą przyjąć tych dwóch gości za darmo. Mogą tylko 1 żeby się zmieścił

 

 

 

Bulls zwolnili Paynea, żeby przejąć Seldena i Brooksa, ale do tego ostatniego ponoć też się nie przewiązują. 

 

No czyli mieli 14 slotów przygotowane zajęte tylko pod trade :grin: Dzięki za doprecyzowanie 

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież od dawna wiadomo, że Gasol jest we wszystkim świetny poza scoringiem, on nawet w RS ma poza startem kariery te 54%TS. Idealna trzecia opcja w ataku u contendera, a w Memphis niby byli Zach i Conley, ale tej pierwszej nie było. 

 

Horford z tamtego sezonu na sterydach.

 

Co najwyżej wieku i regularności można się czepiać.

 

trochę tutaj go chyba za bardzo usprawiedliwiasz, nie widzę powodu dlaczego Gasol miałby nie być przynajmniej przyzwoitym punktującym, w końcu to biały człowiek ;] a jego forma z PO 14 i 15' to był totalny dramat przecież, a mówimy tu o próbce 18 spotkań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Eld, ale nie zrozumiałeś. Jak ktoś nie zauważa jak nasza gra się zaczyna rozmywać z prawdziwą ligą, to już nic na to nie poradzę. A to, że się rozmywa, to po prostu fakt, robimy czegoś nieporównywalnie więcej niż nasi prawdziwi odpowiednicy. Każdy pojedynczy ruch można tłumaczyć, ale ogólnej tendencji już się nie da. Zresztą chyba nie tylko ja mam podobną refleksję.

 

 

Ja rozumiem jak bym co okienko robił rewolucję, ale to było tak naprawdę moje drugie okienko transferowe, gdzie w pierwszym w zasadzie sprzątałem po poprzedniku i starałem się zapewnić jakość na ławce i przede wszystkim zatrzymać PG13 co ostatecznie okazało się strzalem w 10. Drugie okienko to szlifowanie składu. Rozumiem hejt jak bym taką rewolucję co okienko robił ale takimi ocenami odbieracie poniekąd prawo nowo przybylym GMom do wdrażania ich wizji stawiając lojalność wobec zawodników ponad rozwój klubu.

 

Jeśli bym regularnie coś takiego robił, fakt-krytyka uzasadniona. Ale w drugim, a w zasadzie w pierwszym moim okienku transferowym gdzie dysponowałem pełnym składem i chciałem go dopracować jednocześnie stojąc pod ścianą przez salary i z 3 zajetymi ale wykreślonymi spotami + kontuzje Rondo i Mirotica? Przecież jak bym nie zrobił ruchów wszedłbym w trymestr z 9 graczami!

 

Zdecydowanie bardziej wolał bym być na miejscu GMów którzy mają ugruntowany i zgrany skład ( pozdro Tecu ) ale moje działania są poniekąd pokłosiem poprzednich zarządów w Bostonie.

 

Negocjacje mnie kosztowały dużo czasu, czasami nerwów a i mój stan zdrowotny tuż przed otwarciem okienka to była jakaś masakra, ale po prostu nie mogłem tego zostawić tak jak jest. Moja ś.p. Mama mawiała zawsze jak się mówi A, trzeba powiedzieć B. A to było ściągnięcie RW i zatrzymanie PG. B to było doszlifowanie reszty składu. Nie mogłem się zatrzymać w połowie licząc na cud.

 

Nie przewiduję podobnej wielkości ruchów w kolejnym okienku. Co najwyżej kosmetyka, ale czuję się już o wiele pewniejszy majac GRAJĄCYCH 14 graczy niż 11 z czego dwóch połamanych plus na przyszły rok przynajmniej 7 zabukowanych a i jakieś pole manewru z pickami się pojawiło.

 

Odnosząc się do tego że odpływamy od RL NBA. W pewnych aspektach tak, w pewnych jesteśmy wręcz lepsi niż oni. W jakich tak? Może i moje ruchy, może i oddanie Porzingisa ( CM to tylko przykład, nie atak ) podczas rekowalenscencji czego by RL Knicks nie zrobili, może to co Qcin zrobił z Sotą. W jakich nie? Np January i Lakers. Jak go hejtuje i czepiam się na każdym kroku czego się da, tak nie można nie docenić systematyczności i wizji czego w Lakers RL trochę brak.

 

Poza tym to gra. Skoro postępuję zgodnie z ustalonym regulaminem nie powinno być żadnych zarzutów, tym bardziej że niektórzy mieli dwa lata na ogarnięcie swojego wychodka a ja póki co tylko pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę tutaj go chyba za bardzo usprawiedliwiasz, nie widzę powodu dlaczego Gasol miałby nie być przynajmniej przyzwoitym punktującym, w końcu to biały człowiek ;] a jego forma z PO 14 i 15' to był totalny dramat przecież, a mówimy tu o próbce 18 spotkań

 

Ja nikogo nie usprawiedliwiam, tylko piszę, że koleś się nie nadaje na pierwszą opcję w ataku - a Ty wyciągasz serie ze ścisłym topem ligi i piszesz "a c*** tam, słabo gra jako pierwsza opcja". :D 

 

Zresztą sam napisałeś, że masz Gasola overall wyżej, więc co my w ogóle.

[w obu miał najwięcej rzutów i punktów w Memphis]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to za co poszedł Kleber, na to, że Bulls oddali dwie 2 rundy za Pattersona i Tollivera, zastanawia mnie dlaczego niemiec nie trafił do Bulls. Przecież pierwotnie tak miało być.

 

Z grzeczności nie będę wspominał Vonleha.

Tylko że Gm Detroit znalazł dla siebie lepsze transfery.

 

Na Niemcu zaoszczędzil

 

A za Vonelha znalazł lepszy deal.

 

Dalej zachowałem swój najlepszy 2Nd czyli pick nets.

 

No i uzupełniłem jednak trochę rotacje.

 

Oczywiście mogło być to lepiej rozwiązane i tutaj muszę posypać głowę popiołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z większych błędów tutejszych gm'ow jest przedwczesne transferowanie złych umów, właśnie w typie Leuer'a. Teraz ten błąd zrobil Alonzo (już drugi z resztą, bo wcześniej Noel). Takie ruchy, przy jednoczesnym pozbyciu się picku, robisz, gdy masz pewność, że ten hajs wykorzystasz.

 

Przykładowo ja dość długo czekałem z Thompsonem i Johnsonem i źle na tym raczej nie wyszedłem. Miałem 2 lata na ich wywalenie, żeby skleić wydatki, więc branie pierwszej lepszej oferty tylko po to by mieć spokój nie miało sensu, bo i tak te oferty pojawiłyby się w lutowym okienku.

 

Taka ogólna refleksja, niekoniecznie skierowana do Ciebie personalnie, choć widzę w Suns 4 tego typu umowy, dlatego jesteś obarczony ryzykiem :smile:  

Pisałem juz o tym, ale mogę napisać jeszcze raz:

 

1. Deal Noel, Lance Thomas i 1 pick 2023 za Cody Zellera i Jona Leuera.

- zszedłem z podatku

- dostałem fantastycznego centra za KATa na lata

- uwolniłem sobie więcej kasy w przyszłości, gdy będzie trzeba podpisać moich RFA.

 

Minusem było wzięcie kontraktu Jona Leuera zamiast Bena McLemorea, ale byłem w grze raptem dzień, czy dwa i jeszcze trochę inaczej na to patrzyłem nie bardzo wiedząc kto tu jest kim.

 

2. Tradey które zrobiłem teraz wymieniając połowę składu:

Oddałem drugi I st pick z 2025, ale swapy pierwszorundowe z Bostonem były dla mnie bardzo atrakcyjne, a do tego zszedłem z kontraktu Jona Leuera na przyszły sezon.

 

Latem mam 4 RFA - KAT, Oubre, McGruder i Trier, a za rok kolejnych 3 - Kuzma, Luwawu i Valentine, a jest jeszcze Mitchell.

Potrzebuję to jeszcze uzupełnić 1-2 graczami.. będe czekał na Waszą krytykę, że nie robię tradeów ;)

 

Nie twierdzę, że nie zrobiłbym korzystniejszych tradeów, ale zależało mi na szybkim wprowadzeniu moich planów w życie.

O tym, że w sporej części wymian to ja dopłacałem zdaję sobie sprawę naturalnie, ale kłania się podstawowe prawo ekonomii - wszystko kosztuje tyle ile ktoś jest w stanie za to zapłacić :smile:

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka.

 

W prawdziwej lidze do 5 stycznia odszedł w wymianie jeden podpisany w wakacje zawodnik - Ariza.

 

U nas? Bjelica, Tolliver, Monroe, Trier, Graham, Collison (ta piątka W JEDNEJ WYMIANIE XDDD), Brooks, Shabazz, Zeller, Miller, Nader, Baynes, Thomas, Afflalo, Kleber, Rondo, Randolph, Vonleh, Broekhoff, Baldwin, Patterson, Scott, Burke, Wanameker, Williams, Nurkić, Faried

 

XDDDDDDDDDD

Pisałem już w listopadzie, słysząc rumorsy o tym kto gdzie odejdzie, że będę mocno za to krytykować. Urządzacie zabawę pt. "kto przehandluje jak najwięcej zawodników podpisanych w lipcu"? 

 

Wypisałem wszystkich, ale nie krytykuję tankerów i handlowania graczami nieaktywnymi, ale przecież człowiek...morza ma 100% racji. Jak gdzieś się pomyliłem, to sorry.

 

 

Kolejni do listy. 

 

Taka wymiana z cyklu "sztuka dla sztuki", nie widzę tu wygranych, jak już to dwóch przegranych.

 

Lbs, bo Payton w Pelikanach wygląda nieźle. Dodatkowo przed chwilą oddał dwa picki 2-rundowe za Thomasa.

 

Kolader - bo Morris wydaje się spoko grajkiem, w lato miałby mocny argument za przedłużeniem pod postacią tego, że dał mu się wypromować. Dla mnie to jest więcej warte od jakiś lipnych 2 rund. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolader nie miał praw birda do morrisa, pewnie dlatego oddał

 

Wiem, niemniej tak jak pisałem, miałby argument, że dał mu się wypromować. Dla mnie to znaczy całkiem sporo.

 

Z resztą sam Morrisem się interesowałem i koniec koncow pisalem dokladnie to co tu. Jak nie ma dobrych ofert, to niech go sobie zostawi. 

Przygarnę kogoś sensownego do rotacji z pozycji 1-4 w zamian za:

kasę (mam 4mln do wydania)

2nd RD picki

Holmesa lub Harrella

 

I uwaga uwaga

 

 

Melo (tu tanio nie będzie, ale ofert wysłucham).

 

Brzmi jak Morris i możliwość dania lepszej od Denver paczki :smile:

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Paytona traktowałem jako fajny bonus, trafił do mnie naprawdę na mega farcie i pewnie gdyby nie leżał połamany przez caly trymestr to bym go nie tykał, tak samo jak nie sięgałbym po Thomasa (tego dealu najbardziej póki co żałuje)

 

Morris daje mi spokój i kontrole tempa, nie musi też mieć non atop pilki w łapach o czym świadczy fakt, że czesto wychodzi w linepach z Murrayem

 

dobijam już do ściany jeśli chodzi o assety następne lato bedzie kluczowe, core jest zacny, ale czekam mnie kilka trudnych decyzji

 

dziękuje też Koladerowi, ze się nie rozmyślił, wiadomo, że fajnie mieć Morrisa ale starter za mininum na dwa lata (oby zdrowy) + dwa picki to też nie jest żadna kradzież imo

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobijam już do ściany jeśli chodzi o assety następne lato bedzie kluczowe, core jest zacny, ale czekam mnie kilka trudnych decyzji

Heh, u mnie to samo. Cale szczęście Middleton nie gra jakoś zajebiscie więc nikt mu maxa przynajmniej nie rzuci :) ja po cichu liczę, że DMC wroci w fajnej formie co pozwoli mi trzasnac misia i mieć juz spokój bo cel zostanie osiągnięty i będę mógł rozważać zakończenie kariery :D

W listopadzie miałeś praktycznie za free Dariusa Millera , ale nawet nie odpowiedziałeś :(

A gdzie jest teraz Miller?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.