Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak,

 

Skoro mogłem przyśpieszyć proces, to wole go przyśpieszyć już teraz niż starać się dogonić Pana Qcina na dnie tabeli.

 

 

Przecież pare miesięcy temu Ty wykonałeś kolosalny krok wstecz, gdy nie było to konieczne, tłumacząc to bodajże tym, że ówczesny team nie będzie miał szans na mistrza. Teraz wykonujesz z kolei ruch w kierunku wygrywania, przy czym perspektywy te są zdecydowanie gorsze od czasów z Westbrookiem.

 

Kucio widzę po raz drugi rozwala drużynę (wcześniej Hornets), działa w totalnym chaosie, bez żadnej konsekwencji. Jak to wyglądało chronologicznie:

 

a) przedłużenie Westbrooka - kontrowersyjne. OKC miało gorszą drużynę niż w realu i pomimo tego społeczność zagłosowała za extension (ja byłem na nie). Naturalną konsekwencją takiego stanu rzeczy powinno być uznanie, że Westbrook zachował się lojalnie i przedłużył kontrakt po to by zacumować w Oklahomie na dłużej, a nie po to by zrobić przyjemność managmentowi i dać mu możliwość handlowania po paru miesiącach;

 

b ) transfer Oladipo - mając na uwadze powyższe, słuszny ruch, bo ktoś z dwójki westbrook/oladipo musiał opuścić drużynę, jako że duo to niewykorzystywało w pełni indywidualnego potencjału. Skoro Westbrook przedłużył, to odejść musiał Oladipo, który został sprzedany bardzo tanio, ale to nie jest istotne;

 

c) transfer Westbrooka - absurd. Franchise player przedłużył kontrakt po to by zostać, a organizacja go wytransferowała. Wartość otrzymana bardzo dobra, ale tak się po prostu nie robi...Tym bardziej, jeśli oddało się wcześniej Oladipo;

 

d) transfer Bogdanovicia i Nance'a - logiczny ruch, bo skoro 2 gwiazdy odeszły, to znaczy, że oramy cały team i idziemy w kierunku tanku;

 

Reasumując, skład który miał całkiem spoko perspektywy (ECF), czy to z Westbrookiem, czy to z Oladipo został zaorany. Zamiast rozstać się z jedną gwiazdą, rozstano się z dwoma. Dodatkowo zrobiono to w c***owy sposób, bo kadra nie była wystarczająca słaba, by zatankować po wyższy pick. Stworzony został typowo przeciętny team z którym nie wiadomo co zrobić. 

 

I co robi teraz Kucio?

 

Przeprowadza mega słaby trade, pozbywa się picku, co stoi w sprzeczności z oraniem teamu i pójściem w kierunku przebudowy/tanku. 

 

Nie ma w tych ruchach żadnej logiki, pomyślunku, konsekwencji.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adams robi się przeceniany, żaden borderline allstar, to inna sprawa. 

 

Nie jest border line all-star? Wymień 5 lepszych na jego pozycji. Nominalnych, a nie naciąganych w jakimś small-ballowym ustawieniu.

 

dobry deal dla Bostonu, choc oczywiacie to ze to byla najlepsza oferta za Adamsa wiele mowi o jego realnej wartosci ;)

 

Taki sobie deal dla OKC, gdyby wzieli Smarta zamiast Lou to bylby swietny ruch, a tak zostaja z niedoplaconym Nurkiciem (duzy plus) i z przeplaconym mocno Lou. Wiec w zasadzie wychodza na zero.

 

 

 

Ja już robiłem analizę wysokich przed V rundą FA. Wyszło mi, że mało który team jako prio ma pozyskanie wysokiego w dość dużych pieniądzach, stąd nie wycena jego jest problemem, a rynek który jest zapchany wysokimi. Na Goberta, Embiida, Jokića szans nie miałem. Na Adamsa tak, który przynajmniej jest regularny w przeciwieństwie do Nurkića i co też tutaj było podnoszone, w stawianiu p'n'r to ligowa topka.

 

Oczywiście żeby nie było, oddawałem go z bólem bo może się okazać mega stealem w tych pieniądzach ( 2M per year mniej niż w RL ), ale może powrócić do Nurkićowania, czyli chimeryczności. Zastanawiające dla mnie były jego staty z pierwszego trymestru, gdzie mimo że Portland nawet się jako tako trzyma to zwykle z s5 miewał najgorsze +/-. Ktoś też tutaj podnosił zarzut, że nie bez kozery gra tylko 27 minut per game bo Zach Collins staje się w pewnych elementach bardziej użyteczny niż Nurkić.

 

Lou Williams w wakacje był dla mnie priorytetem po pierwszej turze, ale zakrzyczany byłem i to zresztą słusznie, że go mega przepłaciłem. Pamiętam, że sami Heat dawali mu 12M per year. Nie mniej musiałem zadbać o ławkę obiecując sobie, że jak tylko pojawi się jakaś sensowna okazja, bez żadnego aktu desperacji poślę go dalej. Tym bardziej w obliczu pozyskania Bojana Bogdanovića nazwanego przez MarcusaCamby "no brainer six man of the year".  No i taka okazja się trafiła. Lou jest rocznik 1986, czyli ma 33 lata i 3 lata kontraktu. Dalej jest to stary dobry Lou, ale spadły mu minuty a w RL gra za 8M per year, a nie za 15M per year. Im dłużej bym czekał, tym ciężej by go było pożegnać. Player option pewnie wykorzysta w wieku 36 lat...

 

Gdyby padła propozycja Nurkić i Smart była by ona z miejsca odrzucona. W żadnej konfiguracji nie przewidywałem oddawania tej dwójki razem. 

 

Kwestia Adamsa, że jest w dużych pieniądzach. Owszem. Jest. Na ten moment. Ale Qcinku sprawdź jeszcze raz finanse Bostonu po moim pierwszym trejdzie w tym okienku, dwa, przypominam że salary za pół roku skacze do 108M, a salary tax do 130M. 

 

za to Cs wyrastają na realnego rywala dla big3 wschodu

 

1W różnicy w pierwszym trymestrze od dwójki Sixers/Bucks i taki sam bilans jak Knicks mimo obsranego w pierwszym trymestrze Westbrooka, który w ostatnich sześciu meczach notuje już 39,5% FGA, zamiast 19% z początku. Czyli rozumiem, że jak Westbrook nadal będzie się rzutowo poprawiał, dysponując najlepszą defensywą na wschodzie już nie będzie "wielka trójca" + Celtics", tylko "big 4?" ;).

 

Proszę też dostrzec poboczne rzeczy poza jakością sportową. Picki i potężne zejście z salary oraz tax.

 

A tak miało być źle w tym Bostonie...

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sportowo ruch Elda oczywiście na +

 

Ale na marginesie zwrócę uwagę, że trzech graczy, którzy dostali przedłużenie bądź zostali ściągnięci z FA w lato (rondo, williams, nurkic) przy pierwszej możliwej okazji zostali wytransferowani.

 

I jak ruch transfeorwy z Lou można jakoś wytłumaczyć (bo dsotał w lato z bosotnu zdecydowanie najlepszą ofertę), tak dwa pozostałe już mniej. A jeśli weźmiemy pod uwage całość (czyli ejszcze tych muhhamedow zellerow ktorzy rowniez zostali sciagnieci z FA i od razu wytransferowani), to ja juz wiem jak będę za rok głosował na FA, gdy jedną z opcji będą Celtics.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jokić, Embiid, Towns, Marc Gasol, Gobert ( kolejność losowa)

 

Marc Gasol? W czym poza trójką? Widziałeś jego staty? Widziałeś co gra jak mu Conley schodzi? Zresztą bilans Memphis z ostatnich 10, czy nawet 13 meczy wiele mówi...

 

KAT to jeszcze dużo musi udowodnić. Np, wejść do PO. Bo cyfry nabijać to jedno, ale żeby team wszedł do PO przy pomocy tych cyfr to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jokić, Embiid, Towns, Marc Gasol, Gobert ( kolejność losowa)

 

nazywanie Adamsa boardline czymkolwiek to przeginka, ale prawda jest, że za takie siano to jest topowy center i nie potrzebuje do tego statuetek czy innych nominacji do igrzysk dla gawiedzi, zwłaszcza w PO daje stały, równy impact, czego nie można powiedzieć o kilku nazwiskach powyżej (Jokicia nie liczę)

 

@eld

 

ja nie widzę nic dziwnego w tym, że nie byłeś wcześniej traktowany jako legitny contender, skoro real Thunder raczej przestali być już tak traktowani przez kogokolwiek, dodanie Adamsa do jednak silniejszego rosteru niż to co mają Thunder jest krokiem na plus i na pewno wzmacnia Ciebie w kontekście walki o PO, ale tam będzie już decydowała masa innych czynników na które możesz nie mieć wpływu, zobaczymy

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rondo, williams, nurkic

 

I jak ruch Lou można jakoś wytłumaczyć (bo dsotał w lato z bosotnu najlepszą ofertę), tak dwa pozostałe już mniej. A jeśli weźmiemy pod uwage całość, to ja juz wiem jak będę za rok głosował na FA, gdy jedną z opcji będą Celtics.

 

Rondo - ja od początku nie ukrywałem, że biorę go właśnie pod transfer. Zdaję sobie sprawę, że muszę wiele przypominać, ale ja wtedy nie miałem żadnego zmiennika na PG a byliśmy już w IV rundzie FA! Założyłem, że ktoś się po niego zgłosi w zimę i założenie się spełniło z korzyścią dla mnie.

 

Lou - już wytłumaczyłeś. Dziękuję,

 

Nurkić - nie przesadzaj, że z powodu chęci wzmocnienia się, pozyskania ( odzyskania? ) picków z powodu jednego zawodnika będziesz głosował przeciwko mnie. Nie mniej jeśli tak, to liczę że się wykażesz konsekwencją i tak samo będziesz postępował wobec innych którzy również pogonili ludzi pozyskanych w lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze liczę, z letnich ruchów (przedłużenia bądź fa), które stanowiły +/- 3/4 składu zostali tylko George i Smart.

 

To jest parodia.


U mnie Boston niezależnie od oferty,  na ostatnim miejscu w jakimkolwiek głosowaniu na wolnej agenturze. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze liczę, z letnich ruchów (przedłużenia bądź fa) zostali tylko George i Smart.

 

A przecież w Bostonie podjęto decyzje w tego typu kwestiach chyba w 3/4 składzie.

 

Parodia. 

 

Przypomnieć Ci jak wyglądał skład Bostonu kiedy go obejmowałem i ilu graczy było w cap hold?

 

Podaj najpierw fakty, a później wysuwaj tezy bo to co piszesz powyżej to lekkie oszczerstwo jest.

 

@edit: zapomniałeś jeszcze o Miroticiu.

 

A z cap holdów byli m.in IT, Hezonja któremu SlaKB rzucił chorą kasę, czy Jose Calderon. Wymieniać dalej czy dasz już sobie spokój?

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Boston niezależnie od oferty, na ostatnim miejscu w jakimkolwiek głosowaniu na wolnej agenturze.

Czyli mam już jeden głos jeśli chodzi o Kantera :P

 

Tak ogólnie odnośnie transferu to zdradzę że też składałem oferte, w moim odczuciu na pewno porównywalna jeśli chodzi o wartość.

 

Z drugiej strony ten pick Bostonu może być bardzo niedoceniany. Przy jakieś kontuzji Westebrooka może być dość wysoki :)

Edytowane przez MMM2121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem fakty.

 

A twoje pytanie, kto błyskotliwszy, zauważy, że nie ma nic do rzeczy. 

 

Kto błyskotliwszy ten dostrzeże, że atakujesz Boston bezpodstawnie gdyż z niczego i gdzie nic tego nie zapowiadało jeszcze w czerwcu nagle osiągnął taki sam bilans jak Ty.

 

Moje pytanie ma właśnie bardzo dużo do rzeczy, bo z gwarantowanych kontraktów Boston miał 5 graczy, w tym np Willego Hernangomeza. Idąc Twoim tokiem myślenia, jedyną słuszną drogą było przedłużać jak leci wszystko co miałem w cap hold włącznie z wymienionym Jose Calderonem NO BO JAK TO MOŻNA 3/4 składu wymienić? To się grzecznie zapytam. A jakie miałem inne wyjście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co masz na myśli Eld?

 

W Minnesocie KAT grał w poprzednim sezonie w playoffs, a u nas awansuje w tym.

 

Można powiedzieć, że rok temu Minnesota zagrała w playoffs pomimo posiadania chwilowego lidera w Townsie. Przed przyjściem Butlera nic tej ekipie poza % nie dawał i jeśli w tym sezonie po jego odejściu Sota ma znów ugrać 35 w porywach do 40 gier to raczej nic w perspektywie liderowania Townsa się nie zmieni - not. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co masz na myśli Eld?

 

 

To, że dla mnie KAT jest nadal trochę niewyraźny. Taki Jokić w rozwoju go zjada i wysrywa o Embiidzie nie mówiąc. A miał być takim dominatorem. Może to efekt zbyt dużych oczekiwań i hajpu jaki był na niego + że nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału co nie jest tylko moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto błyskotliwszy ten dostrzeże, że atakujesz Boston bezpodstawnie gdyż z niczego i gdzie nic tego nie zapowiadało jeszcze w czerwcu nagle osiągnął taki sam bilans jak Ty.

 

Moje pytanie ma właśnie bardzo dużo do rzeczy, bo z gwarantowanych kontraktów Boston miał 5 graczy, w tym np Willego Hernangomeza. Idąc Twoim tokiem myślenia, jedyną słuszną drogą było przedłużać jak leci wszystko co miałem w cap hold włącznie z wymienionym Jose Calderonem NO BO JAK TO MOŻNA 3/4 składu wymienić? To się grzecznie zapytam. A jakie miałem inne wyjście?

 

Łopatologicznie.

 

Nie ma znaczenia, że zostałeś bodajże z 4 graczami na kontrakcie, przez co prawie całą drużynę musiałeś bądź przedłużyć bądź podpisać z FA. Zdarzają się takie sytuacje i to normalne. 

 

Ma znaczenie to, że większość przedłużonych/ściągniętych z fa graczy przy pierwszej możliwej okazji wytransferowałeś. 

 

Zatem mój tok myślenia sugeruje, że powinieneś zostać z conajmniej większością zawodników przedłużonych/ściągniętych z FA.

 

Kto będzie chciał przyjść do drużyny w której nie masz pojęcia jaka czeka Cię przyszłość? Znaczy sorry, masz pojęcie. Wiesz, że zostaniesz wytransferowany. Tylko nie wiesz dokąd...

 

No i widzę standardowy argument, że atakuje Boston. Jakbyś nie zauważył, atakuję tu sporą część gm'ow, co powinno Ci dość jasno zasugerować, że nie robię tego z osobistych pobudek. Ale ty dalej swoje.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.