Skocz do zawartości

beGM - dyskusja nad regulaminem


january

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, kiedyś miałem taką propozycję, żeby sytuacje w których są wątpliwości co do zgodności z regulaminem, przechodziły, jeśli nie są tym pokrzywdzeni inni gm'owie. 

 

Bodajże 1/3 głosów gm'ow (bez kworum) na "czucie się pokrzywdzonym" miało powodować, że deal nie przechodzi. 

 

Może warto się nad tym rozwiązaniem zastanowić :smile:

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może gdybyś przez takie niedopatrzenie miał w plecy 2 tygodnie negocjacji to byś na sprawę patrzył trochę inaczej

Ale mi nawet nie chodzi kto ma rację, a raczej jak ten beef jest prowadzony. Ale nie ważne nawet, jak pisałem, to taka randomowa myśl.

 

Ja tą sprawę oficjalnie zlewam, swoje zdanie predzej dałem, co bedzie to będzie. Mam nadzieję, że po prostu wszyscy wyciàgniemy z tej sprawy jakieś odpowiednie wnioski na przyszłość.

 

Rada wydała juz wyrok przed rozpoczęciem sprawy, wiec ja nie bede tracił czasu tylko biore sie za opis.

Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ogłoszenie zmian przepisów było nieskuteczne ale ma to potwierdzić na siłę zasadność wymian to zrobiliśmy bardzo duży krok do tyłu

szczerze po dzisiejszej lekturze jestem już zdecydowanym przeciwnikiem zaakceptowania wszystkich nielegalnych wymian nawet jakbyśmy po nocach je od nowa musieli zrobić

 

argumentacja Tomka ma znamiona logiki i jako współtwórca gry ma u mnie bardzo duży szacunek


przepraszam za całe zamieszanie z moich wpisów bo tu zbyt wiele grzybów w barszcz ale o ile przed chwila chciałem rozładować napięcie żartami teraz mi nie do śmiechu

 

za zamieszanie przepraszam ale o wymianę poproszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno mnie przeceniasz Ignazz :)

 

Jedyne co zrobiłem to zapytałem czy mogę wszystkie wymiany rozpisać w 1 czy mam rozbijać na małe bo jest kilku graczy którzy byli wymieniani po 1 stycznia - reszta jest na screenie - nie padło żadne pytanie czy zdejmą ten zakaz i czy Rada może coś z tym zrobić .

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko dlaczego na identyczne pytanie dostałem odpowiedz negatywna i do niej się dostosowałem.

 

Jak dla mnie nie ma tematu.

 

Zamiast teraz kombinować jak rozpisać przepisy aby była wymiana legalna trzeba zrobić coś innego.

 

Jak rozpisać wymiany aby były legalne.

 

Co da radę zrobić przechodzi co totalnie nie to albo korekta albo jeżeli to będzie jakiś detal zrobimy wyjątek.

 

Ale na scenariusz ze zróbmy teraz wyjątek dla wszystkich co się chcą załapać jest nie do przyjęcia i nikt tu się nie określał ale wyczuwam ze może pare osób odejść z gry.

 

Wiec nie kombinujmy z regulaminem tylko kombinujcie z wymianami.

 

Na jakiś detal wszyscy się wypowiedzą i zaoewne zostanie to zaakceptowane.

 

Jeżeli jednak plan jest odwrotny to z mojej strony jest veto i na pewno poparcie 33 procent GM szacuje ze będzie.

 

Nie można tsk hurtowo teraz tego puścić.

 

A droga Radę proszę na wstępie rozmów potwierdzić zakaz pakietów bo to jest punkt wyjścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I byłoby w dobrym tobie opublikować wymianę aby zabezpieczyć się przed mataczeniem osób trzecich.

 

Jakiś racjonalny powód dlaczego mielibyśmy to zrobić ? Cała wymiana jest rozpisana u mnie w formie jednego dealu, każdy z GMow ma swoją cześć tej wymiany ale w zasadzie poza mna nikt nie zna jej całości - bo i po co? Każdy zna te cześć która jego dotyczy - moja wymiana raz już ukazała się za wcześnie w całej formie i teraz nie mam picku Bostonu 23 :wink::wink:- wiec wybacz, ze powtórek nie potrzebuje :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawa zaczela sie od tego ze dostalem w krotkim czasie 2 pmy od 2 gmów w kwestii laczenia graczy ze styczniowego okienka. Pytania dotyczyly kwestii legalnosci takich ruchow i zasady 2 miesiecy tj od kiedy do kiedy jest to liczone, czy to zalezy od terminarza i jak to sie ma do rl nba gdzie nie ma takich okienek jak u nas.

2. W zwiazku z tymi pytaniami podnioslem te kwestie w Radzie gdzie doszlismy do wspolnego wniosku ze zasada ta w naszym przypadku nie ma sensu i z niej rezygnujemy. Niestety popelnilem karygodny blad i dyskusje 3 lutego zakonczylem nastepujaco: " trzeba to wpisac do regulaminu" a jako ze tych dyskusji w radzie jest sporo to ostatecznie nikt z nas tego nie zrobil. Ja jedynie tym 2 gmom odpisalem na priv ze moga laczyc tych graczy bo pierwotnym zamyslem 2 miesiecy bylo uniemozliwienie oddawania graczy parami w tym samym okienku.

Przedyskutowaliśmy tę kwestię w Radzie 3 lutego i jednogłośnie uznaliśmy, że zapis o 2 miesiącach jest bez sensu, skoro u nas od okienka do okienka jest dokładnie 2 miesiące i mieliśmy masę GM-ów, którzy się nas o to pytali

Ok. Czyli ta "masa GMów" to były 2 osoby? ;]

 

W tej chwili jest zaklepana wymiana obejmujaca 7 druzyn i zakaz tego dealu po tym jak rada sie na to zgodzila mialby ogromne negatywne skutki dla calej ligi.7 gmów bezposrednio zaangazowanych w wymiane i blizej nieokreslona liczba wymian ktore sa zalezne od tej jednej. Cofniecie tego byloby zbyt duza ingerencja w lige. Dlatego ostatecznie podjelismy taka a nie inna decyzje ktora zakomunikowal Camby a ktora jeszcze oficjalnie zostanie sformulowana.

 

A czy zrobiliscie jakiekolwiek konsultacje czy przypadkiem zmiana tej zasady nie spowoduje komplikacji dla pozostałych 23 GMów? Ja wiem o kilku wymianach, których kształt byłby inny, gdyby kilka tygodni temu regulamin wyglądał tak jak dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś racjonalny powód dlaczego mielibyśmy to zrobić ? Cała wymiana jest rozpisana u mnie w formie jednego dealu, każdy z GMow ma swoją cześć tej wymiany ale w zasadzie poza mna nikt nie zna jej całości - bo i po co? Każdy zna te cześć która jego dotyczy - moja wymiana raz już ukazała się za wcześnie w całej formie i teraz nie mam picku Bostonu 23 :wink::wink:- wiec wybacz, ze powtórek nie potrzebuje :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jest

W zaistniałej sytuacji nie mam do Ciebie zaufania

I jeżeli chcesz wyjątku od reguły to Ty musisz wykazać dobra wole a nie inni GM

Dziś nawet nie wiem jak głęboko ma ten wyjątek sięgać

A 25 lutego będzie za późno na dyskusje

Każda minuta bez publikacji mnie martwi

Wyglada mi to na to jakbyś dalej dopisywał kolejne wyjątkowe scenariusze podczas gdy już wiesz ze jest zakaz pakietów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopaki to jak ta wymiana i jakakolwiek pozaregulaminowa wymiana okaże się wyjątkiem i przejdzie to ja składam rezygnacje. A co. Jak

Qcin się może odgrażać tekstami typu „będę musiał się zastanowić nad marnowaniem czasu w dalszej przyszłości na taka grę” to ja tez was poszantazuje emocjonalnie. Możecie być pewni ze dotrzymam słowa jak dojdzie do jakichś wyjątków czy zmian w regulaminie na 10 dni przed okienkiem.

 

Nie będę się godzić na nierówne traktowanie i tyle Ja od lipca tu kombinuje przy wymianach tak żeby się nie Zawiesić z tym zapisem o 60 dniach, robiłem wszystkie swoje ruchy zgodnie z tym. A tu wpada fluber do rady, podaje innemu GM złe informacje a później się tłumaczy z kolejnej głupiej decyzji tym ze „nie no trzeba zrobić wyjątek bo to dotyczy aż 7 gm”.

 

 

A co mnie to k**** obchodzi ze 7 drużyn ucierpi? Ucierpi przez to, ze ich wprowadziliście w błąd wy. Przeproście ich i koniec tematu.

Ten przepis przecież dotyczył więcej niż 7 drużyn i mysle ze nie tylko ja i ignazz robiliśmy ruchy tak

Aby sie tego trzymać. tak wiec jak bedzie jakiś wyjątek to ucierpie ja i co z tym macie zamiar zrobić ?

 

rada teraz bedzie się chwytać brzytwy żeby nie wypaść zle w oczach tych 7 drużyn i pozwalać na nierówne traktowanie.

 

W ogóle co to był za pomysł fluber żeby Zmienić przepis dotyczący okienek w połowie sezonu? Na 10 dni przed okienkiem ? O co tu k**** chodzi ? Pisze do ciebie bo ty to opublikowałes. Od kiedy to zmieniamy zasady w połowie sezonu? Do tej pory jak były jakieś znaczące zmiany to w offseason, a tu, jebs. Wtf w ogóle chłopaki?

 

 

January posprzątaj ten burdel, proszę cię i zdecyduj coś ty, bo widzisz ze się miotają w jedna i druga stronę jak choragiewki w tej radzie ....Jako

Ojciec założyciel powinieneś dokonać zamachu stanu, czy coś w tym stylu...

 

Rada niszczy grę brakiem konsekwencji. Tyle ode mnie.

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

January to wystarczy że napisze że chce wrócić.

 

Fluber dał dupska, 7 drużyn poszło zgodnie z jego sugestią ale regulamin jest regulaminem. Szantażowanie że się odejdzie i to w momencie kiedy można rozbić wymianę na wiele składników a i tak przejdzie to to słabe jest.

 

Jako 1/30 mówię stanowcze NIE zmianie zasad transferowych na 2 tyg przed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie też, proszę.

Przecież to nie tak, że ktoś to zrobił specjalnie. Wyszło głupio, już napisałem apropos tego ciągu co miałem napisać też, ale nie znaczy to, że trzeba personalnie atakować innych członków zabawy zamiast przepisu. 

 

PS Jak coś to ja też oczywiście jestem za tym żeby się Karpik z Januarym uaktywnili i wrócili do rady, a co :D 

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie napiszę, że nie mam intencji dolewać oliwy do ognia, bo i tak już dyskusja zaczyna być za bardzo personalna a nie w temacie. Proszę, powstrzymajmy się.

 

Mleko już się rozlało, trzeba pomóc radzie, jeżeli tego potrzebuje, poradzenia sobie z tym problemem.

 

Reasumując, są dwie drogi, chyba, że ktoś zna trzecią:

 

1. Regulamin to regulamin i interpretacja rady może być mylna.

Idziemy zgodnie z regulaminem, rada przyznała/przyznaje się do błędu i staramy się pomóc zainteresowanym graczom, których deale zostały zrobione na bazie mylnej interpretacji przepisów przez radę. Pomoc nie może wyglądać tak, że wciskamy się w już dogadane (nielegalne) deale a na pomocy w zrobieniu z tego legalnych, zgodnych z regulaminem i CBA mniejszych deali. Niestety nie wiem czy jest to realne.

 

2. Regulamin sobie a wyżej jest rada, która interpretuje regulamin i wydaje stosowne orzeczenia lub go zmienia. Nie działa zasada nadrzędności zasady wprowadzania zasad od nowego sezonu a zasada, że to rada decyduje. Notabene ta pierwsza już była łamana przy zastosowaniu tej drugiej i były wprowadzane zmiany w regulaminie na podstawie interpretacji rady ze skutkiem natychmiastowym oraz nawet ze skutkiem wstecznym. Także nie byłoby to jakieś nowum.

 

W obydwu tych przypadkach byłyby jakieś poszkodowane osoby, ale chyba inaczej się już nie da. To też jest kwestia wybrania drogi, którą podążamy, czyli kto jest wyżej - regulamin czy rada niezależnie kto w niej jest.

 

Nie mam do końca sprecyzowanego swojego zdania, bardziej przychylał bym się do 1 punktu, ale fakt, że regulamin już był wielokrotnie szargany, poza tym, przyznaje rację, nie da się go napisać tak by w każdym punkcie był jednoznaczny, przykład Konstytucji też się w tym przypadku kłania :smile:. Dlatego trochę jestem w kropce.

 

Albo rada zdecyduje jednoznacznie co z tym fantem zrobić, albo możemy zrobić jakieś głosowanie, choć to pewnie będzie przyczynek do gównoburzy.

 

I na koniec dziękuje radzie, że potrafi się przyznać do błędu i przeprosić. To ważne. Uszanuję każdą ich decyzję, bo wszyscy powinniśmy się szanować, bo inaczej ta gra nie ma sensu.

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.