Skocz do zawartości

beGM - dyskusja nad regulaminem


january

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim nadrzedną zasadą wg której działała rada było dotąd, że wszelkie zmiany wchodzą w życie od następnego sezonu. Tutaj mamy zmianę na ok. tydzień (piszę z pamięci) przed otwarciem okienka. Pomijając już głupotę samej zmiany, to tak się po prostu nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nadrzedną zasadą wg której działała rada było dotąd, że wszelkie zmiany wchodzą w życie od następnego sezonu. Tutaj mamy zmianę na ok. tydzień (piszę z pamięci) przed otwarciem okienka. Pomijając już głupotę samej zmiany, to tak się po prostu nie robi.

Od kiedy jest ta zasada z 2 miesiącami powiedzcie mi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany, że rok temu obowiązywała.

Ja tez jestem przekonany ze obowiazywala. jestem tez przekonany ze 4 stycznia 2018 Człowiek Morza pozyskał mccolluma i manu razem z chicago bulls a nastepnie 28 lutego 2018 oddal ich do moich cavs razem w pakiecie. Co wiecej jestem tez przekonany ze przed wymiana zglosilem te wymiane do jednej z osob z Rady i pytalem czy ta wymiana nie lamie zasady 2 miesiecy ( a na 200% zglosilem ja wczesniej zeby sprawdzic czy jest legalna ) i dowiedzialem sie ze nie. Potem opublikowalem wymiane, przeszla i jestem szczesliwym posiadaczem mccolluma do dzis. I generalnie coraz mniej rzeczy z tego rozumiem.bo w Radzie byles wtedy Ty, Tomek i January...

 

Na razie usunalem zasade z regulaminu, przedyskutujemy jeszcze te sprawe w Radzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ja powiem tak. Niezależnie czy coś tam obowiążywało, czy nie. Wszystkie zmiany wprowadzone po drodze do zabawy wynikały z pewnych luk, które naturalnie były w trakcie wyłapywane i łatane. Zasady 2 miesięcy chyba nie było, pojawiła się dopiero gdzieś w trakcie PO jak ktoś to wyłapał, w sensie wtedy została ogarnięta i oficjalnie uwzględniona na nowy sezon. To co się pojawiło dziś jest a) głupie B) uwstecznieniem c) zaskoczeniem d) po części odkryciem :smile:

 

Tylko czy to ma jakiekolwiek znaczenie? Bo zaczyna to wyglądać tak, że wrzuciłeś fluber jakiś koncept, został zjechany od góry do dołu, a teraz zamiast po prostu rzucić "ok, sorry, głupio by wyszło" i zapomnieć o temacie szukasz na około usprawiedliwienia. Na co to komu? Więcej zamieszania niż to warte.

 

Shiet, mało to razy ja coś zjebałem albo przeoczyłem? Jasiek? Ktokowliek? No zdarzają się takie rzeczy, nie jesteśmy robotami i nie wszystko musi być perfekcyjne. Nikt Cię za to na stosie palił nie będzie, a mam wrażenie, że trochę tak reagujesz niepotrzebnie robiąc z tego jakąś wielką sprawę.

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się sprawdzać, ale wymian łamiących zasade 2 miesiecy strzelam było o wiele woecej :P

Mnie tez nie ( zwlaszcza ze to jest kilkadziesieciostronowy watek) ale bylem przekonany ze o to pytalem kogos z Rady ( zanim przyszedlem do zabawy dosc gruntownie go przestudiowalem ) jak oddawalem irvinga zaraz po tym jak przyszedlem do zabawy i przed chwila sprawdzilem w watku wymian i chyba dobrze pamietam bo zasada 2 miesiecy tu bie byla zachowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zasada 2 miesięcy weszła później?

Kiedy dokładnie jest u nas okienko wymian?

Może po prostu wydluzcie je tak by były dwa miesiące i po kłopocie, kłótnia o jeden czy dwa dni?

Wydaje mi się, że ta zasada i tak nigdy nie obowiązywała.

 

Zasada obowiązuje od tego sezonu. Jej brak był zauważony wiosną 2018 roku i została uwzględniona od draftu dokładniej bodajże. 

 

Problem jest odwrotnej natury jak już pisałem.

Nie chodzi o to, że ktoś mógłby nie móc wymieniać w pakietach zawodników wcześniej pozyskanych. Problemem jest nagłe odejście od rozstrzału czasowego z NBA, który takie zachowanie eliminuje intencjonalnie. A resztę o uwstecznianiu zabawy i zaburzaniu całego konceptu możesz przeczytać wyżej :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje słowa - do tej pory działała nadrzędna zasada.

Mi się jednak wydaje, że nadrzędną zasadą było, że rada może wszystko i w każdym momencie zmienić.

Nie wiem Tecu o co Ci chodzi. Może Zdzisław Ptak się do Ciebie odezwie i zrobicie jakieś taśmy prawdy. Nigdy nie uważałem, że rada może wszystko, jeśli Ty tak myślisz, to dobrze, że Ciebie już tam nie ma.

 

A "do tej pory" i "od zawsze" znaczy co innego.

 

Fluber, no to znaczy, że ta zasada nie działała jak należy. Mam nadzieję, że nie wykorzystałeś tego z premedytacją ;]

 

E: no i Tomek wyjaśnił, ja niestety nie mam tak dobrej pamięci.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy to ma jakiekolwiek znaczenie? Bo zaczyna to wyglądać tak, że wrzuciłeś fluber jakiś koncept, został zjechany od góry do dołu, a teraz zamiast po prostu rzucić "ok, sorry, głupio by wyszło" i zapomnieć o temacie szukasz na około usprawiedliwienia. Na co to komu? Więcej zamieszania niż to warte.

 

Shiet, mało to razy ja coś zjebałem albo przeoczyłem? Jasiek? Ktokowliek? No zdarzają się takie rzeczy, nie jesteśmy robotami i nie wszystko musi być perfekcyjne. Nikt Cię za to na stosie palił nie będzie, a mam wrażenie, że trochę tak reagujesz niepotrzebnie robiąc z tego jakąś wielką sprawę.

Ja przeciez sam o niczym nie decyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest teraz w regulaminie, no to chyba obowiazywała, inna sprawa, że chyba nikt nie sprawdzał wymian pod tym względem.

 

Sprawdzał od tego sezonu, bo od tego sezonu dopiero obowiązuje :P

 

Uwzględnienie, a raczej nieuwzględnienie tej zasady, wymaga dalszych zmian szerszych. Po pierwsze trzeba by przemodelować system wymian tak, by rozdzielić daty wymian co do dnia.

Dalej, trzeba rozpisać zawodników podpisywanych latem na dwie grupy: tych, którzy mogą być wymieniani po 15.12 i tych, którzy dopiero po 15.01. Oraz oczywiście tych przed 15.12 

Co oczywiście też ciągnie za sobą dalsze skutki w postaci kombinatoryki z okienkami, czy raczej ogólnie zbudowanym systemem wymian.

Na którym opiera się jakby cały schemat i forma zabawy.

Także trochę jak w tym chińskim przysłowiu, że koń zgubił podkowę, jeździec spadł z konia, wiadomość nie została dostarczona bla bla bla

 

Dlatego Ignazz ma rację :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.