Skocz do zawartości

beGM - dyskusja nad regulaminem


january

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli zespół po wymianie będzie w luxury to masz 125% kontraktów przyjętych +100k. Czyli np jak Bostono lub GSW daje Ci kontrakt na 10M to sami mogą przyjąć 12,6M.

 

A i to jest z CBA na 99%.

Pytanie, czy jak po wymianie zespół będzie pomiędzy 122 400 000 a 123 733 000, to, czy może przejąć w tej wymianie:

1.  125% więcej

czy

2. 5 000 100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eld ja wiem jak to działa, chodzi o to ze w regulaminie jest taki zapis

 

Ekipy płacące podatek (będące po wymianie powyżej 120% SC) przyjąć mogą 125% wartości oddanych umów +100k$

 

I teraz tak, 120% SC to jest 122,4 mln a podatek od luksusu to jest 123,73 mln wiec co jest z tymi „martwymi” 1 mln 300tysiącami? Jak to jest wtedy, czy jeśli zespół po wymianie będzie miał 123 mln to wówczas obowiązuje go próg przypisany do danych wymian ( drugi próg czyli 5mln roznicy między oddajmy a przyjętymi, czy liczy się te 125procent i 100 tysięcy ?)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz przy wymianach , jest to użyte kilkukrotnie w tym w sformułowaniu „ ekipy płacące podatek od luksusu (mające 120%SC)”

 

Stad moje pytanie, czy te 120 procent zostało wpisane jako uproszczenie zrozumienia działania tych progów czy to jest oficjalny zapis a ta różnica między 122,4 a 123,7 to strefa gdzie drużyna wprawdzie nie wchodzi w podatek, ale jednocześnie w kwestii wymian traktowana jest jak ta która ten podatek płaci .

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na logikę to musi być tak w CBA.

 

Natomiast jest wszystko jasne napisane jak będzie. Te Wasze brakujące 1.3M nic nie znaczy.

 

Jeśli team po wymianie zamknie się w 120% SC to może przyjąć więcej. Tax level nie ma tu znaczenia. Nigdzie nie jest napisane że próg watości kontraktu jaki może przyjąć team zmienia się w tym samym momencie co wpada w tax.

 

Podejżewam że te martwe 1,3M to może jakiś bufor dla teamów z hardcapem. Ale strzelm.

Pytanie, czy jak po wymianie zespół będzie pomiędzy 122 400 000 a 123 733 000, to, czy może przejąć w tej wymianie:

1. 125% więcej

czy

2. 5 000 100?

125% +100k.

 

Regulamin tak mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiednich rękach ziarnko grochu (1,3 mln) znaczy więcej niż diamentowa korona #qcincoelho

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na logikę to musi być tak w CBA.

 

Natomiast jest wszystko jasne napisane jak będzie. Te Wasze brakujące 1.3M nic nie znaczy.

 

Jeśli team po wymianie zamknie się w 120% SC to może przyjąć więcej. Tax level nie ma tu znaczenia. Nigdzie nie jest napisane że próg watości kontraktu jaki może przyjąć team zmienia się w tym samym momencie co wpada w tax.

 

Podejżewam że te martwe 1,3M to może jakiś bufor dla teamów z hardcapem. Ale strzelm.

 

125% +100k.

 

Regulamin tak mówi.

 

Regulamin mówi ze dotyczy to drużyn płacących podatek od luksusu , te 120 procent SC to jest tylko dopełnienie, stad proszę o oficjalna wersje od osób które są tego pewne i to umieściły w regulaminie , nie potrzebuje interpretacji Eld ( z całym szacunkiem)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pfff.

 

Chciałem pomóc.

 

P.S: nie masz żadnego uroku osobistego!

 

Mam nadzieje ze mylisz się ze swoją interpretacja tak samo jak z PS. :D

 

Nie no serio, dzięki, ale ja potrzebuje konkretnej odpowiedzi a te mogą mi udzielić wyłącznie osoby które pisały regulamin, bo interpretować to można na dwa warianty, ba , oba zostały użyte w Regulaminie, stad moje pytanie :) chyba ze masz zapis z CBA gdzie to jest wyjaśnione to możesz pomoc :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze mylisz się ze swoją interpretacja tak samo jak z PS. :D

 

Nie no serio, dzięki, ale ja potrzebuje konkretnej odpowiedzi a te mogą mi udzielić wyłącznie osoby które pisały regulamin, bo interpretować to można na dwa warianty, ba , oba zostały użyte w Regulaminie, stad moje pytanie :) chyba ze masz zapis z CBA gdzie to jest wyjaśnione to możesz pomoc :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Da bum tss

 

http://www.cbafaq.com/salarycap.htm#Q84

 

2 minuty szukania na telefonie.

 

I jeszcze pkt 86.

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Eld! 86. 5 przypis chyba kończy te dyskusje , jeśli zespół jest poniżej luxury po wymianie to dotyczą go te progi, czyli te 120% SC jest tylko orientacyjne w naszym regulaminie - chyba ze się mylę to proszę o wskazanie cytatu

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no serio, dzięki, ale ja potrzebuje konkretnej odpowiedzi a te mogą mi udzielić wyłącznie osoby które pisały regulamin, bo interpretować to można na dwa warianty, ba , oba zostały użyte w Regulamie

Nowa Rada moglaby wydac interpretacje ale nie chce zeby znowu sie okazalo ze zalozyciele mieli co innego na mysli.

 

A pytania o to co autor mial na mysli w regulaminie zdarzaja sie o wiele czesciej niz myslicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Rada moglaby wydac interpretacje ale nie chce zeby znowu sie okazalo ze zalozyciele mieli co innego na mysli.

 

A pytania o to co autor mial na mysli w regulaminie zdarzaja sie o wiele czesciej niz myslicie.

 

Tu chyba co Rada miała na myśli nie ma większego znaczenia, jeśli w CBA nie ma nigdzie zapisu o 120% SC to znaczy ze wyznacznikiem jest podatek od luksusu , wszak jak w ciągu ostatniego tygodnia usłyszeliśmy po tysiąckroć CBA>Regulamin , niemniej jak zaznaczyłem, może coś pominąłem i gdzieś tam jest zapis to regulujący, w związku z tym proszę tych członków Rady, którzy pisali Regulamin o stosunkowo szybka odpowiedz, bo to (najpewniej) ostatni punkt do zrealizowania wymiany, która będzie się składać z 17 mikrowymian .

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej perspektywy rozbicie tych grup wymian na 3 sytuacje mimo uproszczonego 120% SC ( zapis ogólny) stosuje się do zespołów które po wymianie WCHODZĄ W PODATEK OD LUKSUSU.

 

Wielokrotnie dopytując o to zwracano mi uwagę aby wynik był poniżej tax line.

 

Dlatego jeżeli dobrze zrozumiałem pytanie nawet jeżeli wynik ostateczny co dolara liczony „ matematycznie” przekracza te 120% SC to było to po prostu uproszczenie na lata następne ogólnie.

 

Owszem bardziej precyzyjne byłoby wpisanie po prostu DLA ZESPOŁÓW PONAD TAX LINE

 

Jest to także logiczne i sprawiedliwe.

3 grupy i różne ułatwienia/ utrudnienia :

 

Zespoły poniżej SC ( realnie najsłabsze w lidze) są wynagrodzone za oszczędna budowę składu dowolnością brania ponad stan

 

Umiarkowane zespoły będące w ryzach SC - podatek ( zawsze jest to plus minus 120% około tego bo nba tak w uproszczeniu ustawia to) maja pewne ograniczenia

 

Giganci lub nieodpowiedzialni ponad tax wizjonerzy dostają jeszcze wyższe ograniczenie.

W domyśle każdy zespół ponad podatkiem.

 

 

To ze w wyliczeniach 120% nie daje co rok idealnego linii podatku to inna sprawa

 

Powtórzę. Każdy GM z którym negocjowałem sprawdzał nie procenty a fakt czy przejdzie pod podatkiem.

 

Obecnie wynik jest trochę wyższy w podatkowej interpretacji a kiedyś pare dolarów może być w procentowej.

 

Przy doprecyzowaniu tej trzeciej grupy wymian wystarczy wpisać ( lub wynik po wymianie będzie wyższy niż Podatek) nie zmieniamy przepisu i po kłopocie.

Wszystkie wymiany dotychczas były tsk interpretowane nie tylko przez GM spurs ale i druga stronę.

 

Pisząc konkretnie: wasze wymiany przechodzą.

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuje aby PRZEREDAGOWAĆ zapisy Regulaminu:

 

Poprawić zapis dla 3 grupy zespołów dopisując ze chodzi o zespoły które po wymianie znajda się PONAD LINIA PODATKU / włącznie / oraz o wpisanie z CBA sytuacji dla zespołów poniżej SC.

 

Taki zapis u nas nie istnieje w Regulaminue a jest ( suns Dallas) stosowany na podstawie CBA.

 

Wpiszmy go ze każdy zespół poniżej SC może dokonać wymian bez ograniczeń do tego poziomu.

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze czekamy tylko ze to Stara Rada w tym duchu mi wcześniej odpowiadała na pytania.

 

Ogólna interpretacja w czasie rozmów tez była taka.

 

Wniosek wrzuciłem teraz aby to nie umknęło a nie bo oczekuje wpisu za 15 minut.

 

Czekamy na radę oczywiście tylko ze same intencje i interpretacja pozostałych GM pamiętając wszystkie negocjacje były takie jak wspomniałem.

 

Jest to logiczne i z duchem gry

 

Tym bardziej ze tych 7 GM czeka i niewiadomo co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze ze jest to pomyłka tylko nie przypominam sobie aby ktokolwiek z partnerów wymian wyliczał poziom sałary po wymianie na przeliczenie 120%SC ( zmienna dana)

 

Praktyka zawsze była taka ze każdy sprawdzał tax.

 

Nie ma uzasadnienia w praktyce na wprowadzenia kolejnej liczby choć jeżeli Rada uzna ze to jest tak bardzo ważne ( nie sadze aby ten 120% był ważniejszy niż TAX line po prostu tak logicznie podchodząc) to zaczynamy liczyć od nowa stare wymiany.

 

Poszedł bym jednak za praktyka i vox populi:

 

Tworzy to u nas takie granice:

 

90% SC - poziom odliczania kosztów i możliwość brania kontraktów bez kontraktu wzamian

 

100 % SC - wartość najważniejsza

 

Tax line - przekroczenie jej generuje stratę / repeater / utrudnienie celowo wprowadzone do wymian

 

Jeżeli mamy wprowadzić jeszcze jeden wskaźnik 120 % SC dla tego ograniczania wymian to ok tylko trzeba mieć świadomość ze przez ostatnie 1,5 roku wskaźnik ten przez wszystkich był ( zapewne mylnie) interpretowany z tax line.

 

W regulaminie on jest ale interpretacja i praktyka poszła w logicznym kierunku.

 

Nie widzę powodu wbrew ogólnej praktyce wszystkich GM poprawiać coś co działa doskonale.

 

Ten tax line każdy zna i się pilnuje jak może aby go nie przekraczać.

 

Wskazywanie i dodawanie jeszcze jednej linii ( 120%) jest po prostu nie praktyczne i bardziej szkodzi i komplikuje niż pomaga.

 

Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie aby ten parametr dodać jako czwarty ale jak wspomniałem byłoby to utrudnieniem zabawy a zysk zerowy.

 

Na poczatku każdego sezonu liga podaje parametry SC i tax i bym z tego komunikatu każdorazowo zrobił trzy parametry co rok potwierdzane w naszym regulaminue.

 

90% SC dla tych co chcą sobie obliczyć zyski

100% SC jako podstawa

Tax jako najważniejszy wskaźnik i on byłby lepszym wyznacznikiem tych wymian 1,75 / 5 M$ vs 1,25

 

Jesteś poniżej korzystasz

Jesteś powyżej tracisz

 

120% to sztuczny niepotrzebny 4 ty wskaźnik.

 

Mało kto będzie o tej różnicy niecałego miliona/ 1,3 m$ pamiętał

 

W praktyce lepiej zrobić z tax line ogłaszanym na poczatku sezon tez Trade line kickera po prostu

Najbardziej logiczne i proste wyliczenie.

Zgodne z duchem gry

 

A to ze poszło pare wymian które wpadły nieregulaminowo w ekipach które są tuż pod taxem a korzystały z zapisu 5 M$ to jestem pewien.

 

Sporo GM sprawdziło tylko tax

I to jest bardzo naturalne i logiczne zachowanie.

 

Przewrócenie obecnie wymian piramidowe nie jest w naszym interesie poprzez wybranie niepraktycznego rozwiązania. Ale to nie jest dla mnie kluczowy argument.

 

Kluczowa jest logika i uproszczenie gry która zbyt skomplikowana nie będzie lepsza rozrywka.

 

Rada powinna przede wszystkim stać na straży i pilnowania jakości gry i uzależnienie wymian od tax line jest tego przejawem.

 

A ze to rozwiązanie praktyczne i wygodne pomoże nam nie rozwalić obecnie gry przez kasowanie piramidy wymian to tylko jest szczęśliwym zbiegiem okoliczności ze praktyka GM wyprzedziła w jakości regulacje „ na papierze”.

 

Nie jestem strona w tym 7 osobowym dealu wiec mój głos uważać można za bezstronny.

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.