Skocz do zawartości

Golden State Warriors 2016/2017


Bloniek

Rekomendowane odpowiedzi

Abstrahując od powyższego pojedynku "szachowo - korespondencyjnego".

 

Kilka nowości od Warriors.

 

Green po daniu lidze handicapu w postaci kilkunastu spotkań rozpoczyna swój marsz po DPoY.

http://www.espn.com/nba/story/_/id/18110171/draymond-green-golden-state-warriors-gets-team-support-defensive-player-year

 

Nowe buty Currego, nie są cool!

 

W spotkaniu z LAL, Dubs zaliczyli 47 asyst przy 53 FG. GRUBO.

Jaki jest rekord nba jednej drużyny w asystach w sezonie regularnym ?

Wiem, że zespół z Milwaukee w meczu z Detroit miał 53 asysyty (grudzień 1978).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siadam i oglądam ich mecze, ale czuję się tak, jakbym już od początku znał wynik. Straszne dysproporcje pomiędzy nimi a resztą ligi. Straszne. Mam nadzieję, że chociaż Spurs i Clippers im się postawią.

Dla mnie to oni się osłabili. I faworytem w finale będą tym razem Cavaliers, którzy pokazali,

że potrafią dobrze bronić Currego i Thompsona. Zresztą zarówno finały 2015 jak i 2016 pokazały,

że Curry i Thompson przy mocniejszej defensywie tracą bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to oni się osłabili. I faworytem w finale będą tym razem Cavaliers, którzy pokazali,

że potrafią dobrze bronić Currego i Thompsona. Zresztą zarówno finały 2015 jak i 2016 pokazały,

że Curry i Thompson przy mocniejszej defensywie tracą bardzo dużo.

 

Pozostaje mieć nadzieję, że JRowi pod dowództwem LeBrona wciąż się będzie chciało, łatwiej się zdobywa mistrza niż broni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest rekord nba jednej drużyny w asystach w sezonie regularnym ?

Wiem, że zespół z Milwaukee w meczu z Detroit miał 53 asysyty (grudzień 1978).

I to jest właśnie rekord(którego nigdzie nie mogę rozbić na zawodników, widac pisane w kajetach to było)

Najwięcej asyst w meczu masz tu:

http://www.basketball-reference.com/boxscores/198312130DEN.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to oni się osłabili. I faworytem w finale będą tym razem Cavaliers, którzy pokazali,

że potrafią dobrze bronić Currego i Thompsona. Zresztą zarówno finały 2015 jak i 2016 pokazały,

że Curry i Thompson przy mocniejszej defensywie tracą bardzo dużo.

I obyś miał kolego rację, chciałbym, żeby Cavaliers obronili mistrzostwo, ale jeśli GSW się nie połamie i dotrwają w dobrym zdrowiu to niestety czarno to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie rekord(którego nigdzie nie mogę rozbić na zawodników, widac pisane w kajetach to było)

Najwięcej asyst w meczu masz tu:

http://www.basketball-reference.com/boxscores/198312130DEN.html

No to skoro rekord asyst jednej drużyny to 53 to jestem pełen uznania dla wyniku Warriors 47 asyst. Bardzo blisko tak starego rekordu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro rekord asyst jednej drużyny to 53 to jestem pełen uznania dla wyniku Warriors 47 asyst. Bardzo blisko tak starego rekordu.

 

Tam były 3 dogrywki.

W tym starym meczu mieliśmy      0,84 asysty na minutę

W meczu GSW o którym mowa     0,98 asysty na minutę

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LA Lakers mieli największą średnią asyst na mecz – 31,4 (sezon 1984/85)
Hmm rekordy nie są wieczne co pokazał ubiegły sezon i pobicie legendarnego 72-10 Buls 1996 choć
ta drużyna mogla mieć 75-7, bo ostatnie 3 porażki były frajersko 1 punktem w końcowej części sezonu.

Ciekaw jestem czy jest możliwe w obecnej nba pobicie 4 legendarnych rekordów W.Chamberlaina z RS.
1) 100 punktów Chamberlaina w jednym meczu. Jak wiemy najbliżej był Bryant 81 punktów w 2005/2006.
2) 55 zbiórek Chamberlaina w jednym meczu. B.Russell miał 51 zbiórek.
W ostatnich dekadach nikomu nie udało się nawet przebić granicy 40 zbiórek.
Nawet Rodmanowi czyli 7 krotnemu królowi zbiórek z rzędu.
3) średnia punktów w całym sezonie 50,4 punktu na mecz Chamberlaina w 1961/1962.
Drugi wynik Chamberlaina też kosmiczny 44,8 punktu na mecz w 1962/1963.
MJ miał 37,1 pkt na mecz w 1986/1987 i 35,0 pkt na mecz w 1987/1988
Rick Barry 35,6 pkt na mecz w 1966/1967.
Bryant 35,4 pkt na mecz w 2005/2006. Jabbar 34,8 pkt na mecz w 1971/1972
4) średnia zbiórek w całym sezonie 27,2 zbiórki na mecz Chamberlaina w 1960/1961
Bill Russell miał najlepszą średnią zbiórek 24,7 w 1963/1964.
Jabbar miał najlepszą średnią zbiórek 16,9 w 1975/1976.
W ostatnich dekadach najlepszy był Rodman, który miał dwa sezony ze średnią ponad 18 zbiórek na mecz.
Co jest bardzo imponujące zważywszy, że ma wzrost tylko 2,03, a Chamberlain, Russell 2,16, Jabbar 2,18.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach Chamberlaina i Russella było takie tempo gry i tyle rzutów oddawały drużyny, że dostępnych do zgarnięcia zbiórek było zdecydowanie więcej niż teraz.

 

Rekordy zbiórkowe są nie do pobicia, zwłaszcza w sytuacji gdy z każdym rokiem oddaje się co raz więcej rzutów za trzy punkty, a te, gdy niecelne, są często zabierane przez obwodowych.

 

No chyba, że za parę lat będzie się już tylko rzucać za 3 to wtedy Westbrook wszystko zgarnie.

Edytowane przez danny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Westbrook nie ma szans na żadne rekordy. Co najwyżej może być bardzo wysoko na zakończenie kariery w

ilości triple-double w karierze w regular season bez play off. Realne szanse na 3 miejsce.
1 - Oscar Robertson 181
2 - Magic Johnson 138
3 - Jason Kidd 107 (marzec 2013)
4 - Wilt Chamberlain 78
5 - Larry Bird 59
6 - Lebron James 44
7 - Westbrook 43

 

Edytowane przez Rodman91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Westbrook ma 1 TD mniej od LBJa w karierze.

http://www.espn.com/blog/statsinfo/post/_/id/126687/russell-westbrooks-latest-triple-double-is-oscar-worthy

Westbrook finished with 36 points, 18 assists and 12 rebounds.

That’s his NBA-best sixth triple-double of the season and 43rd of his career.

 

Obecnie ma jednak 43. Nie wiem skąd wytrzasnąłeś 59. Chyba razem z playoff :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Cavs? Przecież też klikają.

A widziałeś obronę Cavs?

 

Za ostatnie kilka meczów Golden ortg 124 Cavs 119 ale obrona Golden to 103 i poziom TOP 3-5 podczas gdy Cavs to jakieś 108 i poziom 15-20 zresztą podobnie ma Spurs świetna ofensywa przeciętna do słabej obrona

 

Golden w obronie w tej chwili ustępuje Jazz Magic i to chyba tyle ale ofensywę ma jedno piętro wyżej od każdego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.