Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2016/17


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

ależ Findek kombinujesz jak koń pod górę. te przewidywania sprzed roku dotyczyły tego, które miejsce zajmie twoja drużyna w sezonie '16. nie w '17 czy za dziesięć lat. tak więc te prognozy były jak najbardziej trafne.

Masz rację.

 

 

Bo wymieniles tylko pol swojej druzyny i nawet jesli chcesz przyjac, ze jest to troche lepsza grupa na najblizszy sezon niz Top7 u piotreksuper to on ma lepsza druga polowke skladu,

 

Przeoczyłem Baylessa, który może zrobić te 35 ale chyba bym się zdziwił. Zazę, Ilyasovę i Taja też widzę jako spadkowiczów. Tego ostatniego może uratować trade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilqu nadal czekamy na predictions na nowy sezon:)

 

Na moje oko wygląda to tak:

 

Koszyk 1 - San Antonio, Dallas, Sacramento, Clevland, Milwaukee

 

Koszyk 2 - Boston, LA Lakers, LA Clippers, Denver, New York

 

Koszyk 3 - Seattle, Philadelphia, Chicago, Detroit, Houston

 

Koszyk 4 - Phoenix, Memphis, Indiana, Miami, Orlando

 

W pierwszym koszyku oprócz zespołów które w tamtym sezonie zajęły miejsca 1-4 znalazł się skład Obiego. Zobaczymy co dalej będzie z Boshem,jeżeli wróci do gry,powinien powalczyć o Top3. Zbudował ciekawy zespół,zaryzykował z Boshem, jednak nie wiem czy to było trafne posunięcie...

Na ten moment Pewee to murowany kandydat do zwycięstwa,ale czy zbyt krótka ławka mu w tym nie przeszkodzi? 

 

Pobawmy się jeszcze w przewidywania średnich swoich graczy:)Może za rok być wesoło.

 

Sacramento Kings:

 

Carmelo Anthony 32 52,00
Kemba Walker 26 55,00
Dwight Howard 31 51,00
Gordon Hayward 26 47,00
Dirk Nowitzki 38 44,00
Deron Williams 32 41,00
Zaza Pachulia 32 33,00
Taj Gibson 31 32,00
Ersan Ilyasova 29 35,00
10 Jerryd Bayless 28 35,00
11 Sergio Rodriguez - 23,00

12 Salah Mejri 30 - 20,00 

13 Josh McRobers - 25,00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeoczyłem Baylessa, który może zrobić te 35 ale chyba bym się zdziwił. Zazę, Ilyasovę i Taja też widzę jako spadkowiczów.

Okej, ale jest troche miejsca zeby spasc z poziomu 30-35 i wciaz byc lepszym niz Twoje na dzisiaj "moze ugraja 25".

Tzn pewnie zakladasz iz wzmocnisz te doly, ale to samo moze powiedziec piotreksuper o swojej lawce, wiec z tego teraz ciezko wyciagnac Twoja przewage.

 

Wilqu nadal czekamy na predictions na nowy sezon:)

Chyba tylko Ty ;-) Przeciez napisalem, ze wrzuce w tym tygodniu.

 

W pierwszym koszyku oprócz zespołów które w tamtym sezonie zajęły miejsca 1-4 znalazł się skład Obiego. Zobaczymy co dalej będzie z Boshem,jeżeli wróci do gry,powinien powalczyć o Top3. Zbudował ciekawy zespół,zaryzykował z Boshem, jednak nie wiem czy to było trafne posunięcie...

Bosh prawie na pewno nie zagra w tym sezonie, wiec to raczej trzeba uwzglednic w projekcjach druzyny Obiego.

 

Na ten moment Pewee to murowany kandydat do zwycięstwa,ale czy zbyt krótka ławka mu w tym nie przeszkodzi?

Tylko jesli bedzie z uporem godniejszej sprawy trzymal miesiacami prospektow, a nie ich wymieni na grywalnych FAsow.

 

Pobawmy się jeszcze w przewidywania średnich swoich graczy:)Może za rok być wesoło.

To juz wersja hardcore, ktora glownie pokazuje optymizm wobec wlasnej druzyny ;-) Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś pewne źródła?

Nie bo to nie jest informacja, ktora gdzies wyczytalem tylko tak domniemam z dotychczasowych newsow.

Skoro jego wlasna druzyna i ekipa lekarska go nie dopuscili medycznie do grania to gdzie tu miejsce na jakis optymizm? Jesli jest za duze ryzyko nawrotow to co on moze w tej sytuacji, pomarudzic sobie w mediach? A inna druzyna go przeciez nie kupi przy takich warunkach i jego kontrakcie.

 

Moze temat jest na tyle zalezny od interpretacji wynikow/szans/okolicznosci, ze sie to skonczy jakims odwolaniem/sadem/arbitrazem, ale przeciez taka legalna sciezka to potrwalby miesiacami i Bosh ma slaba motywacje by sie w nia pakowac skoro jego kontrakt jest gwarantowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Middleton out, ale 4 seed to jednak trochę przesada. Whiteside, Reggie i Bledsoe, jesli będzie zdrowy, to chyba za dużo by mieć dobry pick.

Sprzedaj dobrze middletona to będziesz w drugim koszyku.Ten sezon będzie bardziej wyrównany niż poprzedni,różnice pomiędzy zespołami są niewielkie,a poważne kontuzje takie np jak middletona sprawiają że sytuacja robi się ciężka.Pod uwage brałem cala 13-setkę, a niskie miejsce w totalu nie zawsze oznacza dobry pick. Edytowane przez piotreksuper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko wygląda to tak:

Koszyk 1 - San Antonio, Dallas, Sacramento, Clevland, Milwaukee

Koszyk 2 - Boston, LA Lakers, LA Clippers, Denver, New York

Koszyk 3 - Seattle, Philadelphia, Chicago, Detroit, Houston

Koszyk 4 - Phoenix, Memphis, Indiana, Miami, Orlando

Dzieki za jasny podzial... choc to zabrzmialo jak koszyki losowania ;-)

Plus bede mial jedna druzyne o 8 miejsc wyzej!

 

Pod uwage brałem cala 13-setkę, a niskie miejsce w totalu nie zawsze oznacza dobry pick.

Mam wrazenie, ze to jakos za czesto wywoluje nieporozumienia, ale wyliczenia picku probuja oszacowac

komu najbardziej potrzeba gwiazd natomiast NIE maja w zalozeniach mierzyc jakosci calej druzyny. Bo po prostu prawie calkiem pomijaja druga polowe skladu, wiec moga istniec spore roznice miedzy listami odnosnie picku, a odnosnie posiadanej bazy talentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonczylem opis to moge wrzucic projekcje na sezon 2016/17 ;-)

 

Jak zwykle zaczne od uwag technicznych odnosnie ponizszej listy:

- celowo rozbilem to po 5 druzyn do kazdej grupy zeby wyraznie zaznaczyc rejony tabeli bo IMO nic nie wnosza projekcje, ktore sa tak ogolne, ze mozna je dowolnie interpretowac [przy tej okazji mialbym prosbe zeby wszyscy ze swoimi projekcjami tak robili to latwiej bedzie porownywac!!].

- poniewaz tiery w rzeczywistosci sie nie dziela ladnie po 5 sztuk w tym roku dodalem nowa informacje tzn "/" co sugeruje gdzie wg mnie jest jakis skok w jakosci miedzy druzynami [rzedu jednej wiekszej kontuzji u dobrych graczy lub jednego pozyskania dobrego gracza z trejdu czy FAsow w stosunku do stanu na dzis].

- kolejnosc druzyn miedzy ukosnikami opiera sie na niewielkich roznicach w fppg, wiec tam glownie decyduja czynniki drugorzedne i trzeciorzedne typu "tu jest wiecej ryzyka na opuszczone mecze" czy "tam jest wiecej miejsca w salary lub materialu na handel w razie potrzeby wzmocnienia".

- uwzglednialem, ze beda jeszcze uzupelnienia druzyn z FAsow tzn jak ktos ma marna druga polowe skladu, a bedzie chcial powalczyc to zakladam, ze szybko ich zastapi jakimis solidniakami kalibru 25-33 fppg.

 

Po tym wstepie czas na danie glowne ;-)

 

Contenderzy do mistrzostwa: Spurs / Mavs, Sonics / Cavs, Lakers

Gorna czesc srodka tabeli: Celtics, Bucks, Kings, knicks / Clippers

Dolna czesc srodka tabeli: 76ers, Bulls / Nuggets, Pistons, Suns

Contenderzy do topowego picku: Rockets, Grizzlies /// Pacers, Magic, Heat

 

Garsc wyjasnien co z czego sie wzielo...

- Spurs sa najwiekszym przedsezonowym faworytem jaki mi wyszedl w tych zestawieniach w ostatnich latach.

Przy tych ustawieniach zebranie 7-8 realnych kandydatow na 40+ fppg jest imponujace i daje taka sile razenia, ze kwestia mistrzostwa moze byc pozamiatana w grudniu. Wg mnie sa tylko trzy scenariusze, ze PeWee nie wygrywa - Wielki Wyrownywacz Szans aka powazne kontuzje lub inna druzyna z czolowki wpada do czyjejs wioski ograbiajac ja z czesci dobytku lub gdyby zaczal przedkladac przyszlosc nad terazniejszosc [tzn kiszenie prospektow, zlamasow itp itd zamiast skupiac sie na walce]. Takze mamy wlasne Warriors w lidze...

 

- ponownie mi sie wydaje, ze wiekszosc najlepszych graczy Rogera czeka obsuwa, ale po sparzeniu sie robie poprawke, ze po prostu aktywnoscia wiecej wyciska ze swojej gorszej polowy skladu niz srednio rzecz biorac, ktore zakladam dla wszystkich. To rowniez swego rodzaju respekt za #1, #2, #3 w 3 lata. Cos tam kurde musi robic dobrze...

 

Tak przy okazji, ilu graczy z dolnej szostki bedzie w tej druzynie w grudniu? Zero, prawda? Jak w takiej sytuacji sensownie oceniac jakosc contendera na caly sezon gdy ~30% gier pochodzi z nieznanego zrodla? Nic innego nie wymyslilem poza przyjmowaniem, ze przygarnie kilku solidnych FAsow i pare wtop...

 

- niespodzianka szacowanej czolowki [w tym dla mnie!] jest GeDDo, ale pare gwiazd plus kilka 40stek i fajna glebia pelna mlodych, ktorzy moga sie poprawic sugeruje mi, ze to moze byc jego rok przypomnienia o swojej obecnosci w lidze. W tym miejscu zwykle bym napisal jaki to jestem sceptyczny by umieszczac tak wysoko druzyne po wielu latach cieniowania, ale w zeszlym roku mi ten tok myslenia eksplodowal w twarz, wiec olac go.

 

- u mnie tradycyjnie ciulanie sredniakow, ktore chyba bylo owocne, ale zobaczymy... co wazniejsze to niewiele druzyn ma lepsze Top3 [zwlaszcza jak sie uwzgledni wiek], po 2 latach doczekam sie startowania Capeli [btw, to mnie najbardziej uwiera w niskich pickach] i wydaje mi sie, ze zebralem nietypowo wielu kandydatow na poprawe o kilka fp/mecz wsrod graczy poza rookie scale. Zakladam, ze wiekszosc z nich wypali, ale oczywiscie moge sie tu znowu mylic co nieco temperuje oczekiwania by liczyc na cos wiecej... przynajmniej na razie...

 

- Obi ze zdrowym prime Boshem bylby w Top4, moze nawet #2, ale gdyby takim byl to by go nie pozyskal za paczke czipsow... jak wspominalem wyzej zakladam, ze nic od niego nie dostanie.

 

- od Kings do Bulls jest wg mnie najwieksza wariancja. Tzn gdyby wszystko poszlo po mysli GMa spokojnie moglby walczyc o okolice podium, ale wydaje mi sie to malo prawdopodobne bo jest za duzo znakow zapytania lub downside'u lub mniej talentu w porownaniu z druzynami wyzej. Rowniez bym zgadywal, ze dwie z tych 5 druzyn beda wygladaly zupelnie inaczej w kwietniu bo ktos wcisnie guzik "screw it" i wymieni pol skladu trejdami.

 

- bulek ze zdrowym Middletonem bylby tier wyzej, ale zakladam, ze go nie sprzeda bo jest za mlody [tzn gracz, a nie GM].

 

- Rockets to chyba maja jakas klatwe po tej zmianie nazw, w lipcu Payne wygladal jak sexowny kasek, a teraz jest po extension Russa i 2 zlamaniach w stopie... tego Kidda to sprzedaj gdzies dalej zeby mial chlopak jakies szanse pograc!

 

- ukosniki miedzy Grizzlies, a Pacers nie sa literowka tylko podkresleniem przepasci jaka mi sie wydaje, ze istnieje miedzy dolna trojka, a reszta. Tzn zaczatki fundamentow sa, ale to mi wyglada na klasyk "two years away from being two years away".

 

- dopiero teraz zauwazylem, ze u Krzemo doslownie kazdy gracz jest w takim wieku, ze moglby grac w NCAA...

 

A jak Wy to widzicie? Gdzie palnalem najwieksza bzdure?

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że te projectons jest już bardziej rzeczowe. Przy czym bym zwrócił uwagę na jedną rzecz - największe możliwości do sprawienia niespodzianki widzę w Pistons. Jest trzon bardzo intrygujących graczy, jeśli by Findek załatał te dziury, to może być w top5 nawet. Ale fakt, druga część składu to większa tragedia niż u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie ktos uszczypnie bo wyczytalem, ze topowy pick Philly zlamal kosc w stopie... WTF?!

 

wiLQ - ja się zgadzam z Tobą

Czyli scenariusz trzeci chyba mozna wykreslic... 

 

Przy czym bym zwrócił uwagę na jedną rzecz - największe możliwości do sprawienia niespodzianki widzę w Pistons. Jest trzon bardzo intrygujących graczy, jeśli by Findek załatał te dziury, to może być w top5 nawet. Ale fakt, druga część składu to większa tragedia niż u mnie.

Dlatego to zalatanie raczej nie bedzie ani latwe ani szybkie. Chyba, ze Findek planuje nocne czuwanie od poczatku sezonu i nie bedzie szczedzil slotow, ale na tej zasadzie to kazdy moze zaliczyc poprawe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich jak Szakal to zawsze jest nastu podczas campów, czy nawet podczas gier w pre. Wszyscy są świetni, wszyscy są w szejp of my heart, Eric Gordon tak mocno trenował że się tym razem nie połamie, a aCapela oddawał 2500 wolnych tygodniowo, bo miał 37% z ft. A potem przychodzą pierwsze mecze i aCapela ma 0/6 z ft, Tyreke znów ma rozyebane kolano, a Gordon zagra w 34 spotkaniach.

 

Duzi chłopcy nie podniecają się takimi pierdołami. Duzi chłopcy podniecają się Frazierem, który da mojemu zespołowi ok. 45-50fp przez cj. miesiąc, ewentualnie 45fp Lawsona w 8 spotkaniach ;]

 

Co do predictions to na dniach moje. Przyznam że trochę wypadłem z obiegu przez wakacje i składy pozostałych ekip są mi znane z końcówki ubiegłego sezonu, ale jako że wielkich zmian na ten czas u nas chyba nie było (raczej kosmeytczne trejdy), a draft został zdominowany przez dwa zespoły, którym daleko do bycia w gronie contenderów, analiza szans zajmie mi dużo mniej czasu niż zakładałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pascal Siakam. There's something special in this kid. Take it to the bank D-League.

... i to by bylo na tyle po drugim meczu? Zaproponowalem stosowna poprawke w wypowiedzi ;-)

 

Duzi chłopcy nie podniecają się takimi pierdołami. Duzi chłopcy podniecają się Frazierem, który da mojemu zespołowi ok. 45-50fp przez cj. miesiąc, ewentualnie 45fp Lawsona w 8 spotkaniach ;]

Czyli duzi chlopcy nie podniecaja sie wszystkimi scrubami tylko wybranymi wlasnymi scrubami? ;-)

 

Co do predictions to na dniach moje.

A propos, bedzie ktos jeszcze wrzucal? Bo jakos samotnie w tym sezonie...

 

Plus jakie jest najszybsze wywalenie picku z Top12? Bo Krzemo chyba dalej bije rekordy draftowe ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.