Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2016/17


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

ktos jeszcze czail sie na McRoba czy zmarnowalem waivera?

no to jestem zaskoczony, ze nikt wiecej nie chcial przygarnac S5 PF robiacego +35FP.

Bo to zakladajac powrot do zyciowej formy i pomijajac, ze moze zaczac w styczniu...

 

Wydawalo mi sie, ze dopoki nie wyjasni sie jego termin powrotu to bedzie sobie lezal na FAsach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane wróżenie z fusów z mojej strony.

Podział taki sam jak poprzednicy, ale kolejność jaka jest w poszczególnych grupach też nie jest przypadkowa.

 

Contenderzy do mistrzostwa: Spurs,                     Mavs, Knicks, Cavs, Bucks
Gorna czesc srodka tabeli: Celtics, Sonics, Clippers, Rockets, Lakers, 

Dolna czesc srodka tabeli: Kings, Nuggets, Bulls, Pistons, 76ers, 

Contenderzy do topowego picku: Grizzlies, Pacers, Suns, Magic, Heat

 

A teraz trochę komentarza o każdej drużynie żeby nikt nie czuł sie pominięty ;)

W mojej ocenie szykuje się bardzo zacięty sezon wiele drużyn nie myśli o tankowaniu i zebrało niezłe ekipy, i różnice na miejscach 3-8 będą niewielkie i tu przewiduje najwięcej różnic: 

- Spurs, a potem długo, długo nic, jest upside, są pewniacy, poza kontuzjami nie widzę co miałoby przeszkodzić w tytule, może trochę za mało luzu żeby dobierać FAsów na brakujące sloty, ale w pewnym momencie sezonu może się okazać że to i tak nie będzie miało znaczenia, największym wrogiem tej drużyny jest PeWee ;)

- Mavs - będzie walczył o pobicie własnego rekordu w ilości ruchów na FA, ale pytanie kluczowe czy w tym sezonie znajdzie znowu takiego toudiego 2.0 żeby zmienić z dnia na dzień układ sił, 

- Knicks - w mojej ocenie Lorak ma lepiej obudowane gwiazdy niż się nam wydaje, a poza tym jest zmotywowany żeby utrzeć niektórym nosa, więc będzie aktywny na FA ale co zrobi jak mu się połamie Davis?

- Cavs - będę walczył ile wlezie o 3 miejsce ale pewnie skończę kolejny sezon na 4 albo niżej przez słabiznę na C i brak space na swobodne ruchy na FA ;) No chyba że Hibbert dojdzie w końcu do tego że wzrost daje pewną przewagę w koszykówce, a ręce można też wykorzystać do zbierania piłek a nie tylko do drapania się po jajkach ;)

- Bucks - jestem fanem talentu tej drużyny, trudno mi ocenić ile zleci Draymond co może być kluczowe, ale jak wywali albo sprzeda za cokolwiek Bosha to będzie miał space na FA i będzie wyżej; byleby tylko ominęły go kontuzje bo wtedy nikogo nie sprzeda i sezon uzna za stracony - za bardzo lubi swoich grajków ;)

- Celtics - Wilq nie chce kolejnego picka nr 9 czy 10, a że ma paru typowanych na upside to może tu się dziać, w tym sezonie tak łatwo nie zrezygnuje z walki. No chyba że SVG będzie sadzał Drummonda na ławie za słabe FT% choć zmiana przepisów może pomóc. No i D.Green?? Iguodala??   ;)

- Sonics - trochę nie widzę tej drużyny w walce ale można się do niej chyba najbardziej pomylić, bo w mojej ocenie ma za dużo grajków co do których można mieć wyższe oczekiwania niż ważą ale czy wszyscy na raz odpalą, albo czy Monroe jeszcze będzie się chciało gryźć parkiet walcząc o minuty w Bucks? 

- Clippers - żaden gej nie przyszedł z wazelina po Holidaya i co tu począć? Będzie największa przepaść między najlepszym grajkiem a drugim i co z tego? Ale jak co roku będzie medal za "najlepszą" kampanię reklamową zachęcającą klientów do kupowania grajków :smile:

- Rockets - w mojej ocenie może być największy skok w tabeli. O ile znowu się połowa nie połamie ...

- Lakers - LBJ będzie szykował się do obrony tytułu, Durant będzie grał zespołowo więc gwiazdy nie będą aż takimi lokomotywami jak by wskazywało ich sc, a reszta na wiele nie wystarczy, choć paru ciekawych kolesi jest. 

- Kings - 7 albo nawet 9 czołowych grajków z injury alert, do tego część b.wiekowych. Plus JaMychal. Typuję że nie dogra tak do końca i będzie reset. Roger wpadnie do kurnika? Myślę że Piotrek tak tanio skóry nie sprzeda ;)

- Nuggets - dałbym ich wyżej gdybym miał pewność że lk chociaż minimalnie się zaangażuje w sezonie. Jest już po ślubie więc  teraz miesiąc miodowy więc czasu nie będzie ;)

- Bulls - LINsanity 2.0? Nazwiska w składzie w większości nie robią wrażenia, ale może za rok już tak nie będzie. Będzie szukał okazji na rynku;

- Pistons - Findek chyba w końcu jest na krzywej wznoszącej więc jedyną przeszkodą żeby zająć wyższe miejsce jest zaangażowanie i zamieszanie z wysokimi w Phila. Optymistycznie zakładam że będzie obsadzał sloty kimkolwiek i w totalu będzie mniej więcej jak w pickach.

- 76ers - Curry, Vuc mają większą konkurencję, Evans kontuzja, sezon na przeczekanie? Chytruz będzie pikował?

- Grizzlies - za dużo tu jest kolesi po przejściach (Rose, Jennings, CHandler), żeby coś więcej ugrać albo ich wyjątkowo dobrze sprzedać, parę pozytywów jest, kwestia czy Wirakocza chce powalczyć o górną połówkę tabeli czy o picka. Typuje że o picka.

- Pacers - gwiazdy rosną więc wielkich szans na top3 pick nie wiedzę bo ich nie sprzeda. W przebudowie, na razie w stylu Phila z samymi centrami ale kto ich nie lubi?

- Suns - Kontuzje zakończyły sezon zanim się zaczął. Typuję że bulek będzie skupował kontuzjowanych i liczył na dobry pick.

- Magic - starczy tego tankowania i w końcu trzeba już się do jakiegoś core przyzwyczaić, ale przy kontuzji Simmonsa i tak 2 pick

- Heat - to pewniak do 1 picka, no chyba że Krzemo znowu sprzeda zbyt dobrze grających ;)

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest porzadne wrozenie z fusow, wiec dzieki za to ;-)

Plus data pisania ma znaczenie bo gdy wrzucalem swoje Hayward, Simmons czy Reggie nie mieli miesiecy w plecy...

 

Najbardziej mnie ciekawi dlaczego...

- jestes bardziej optymistyczny wobec Knicks niz w zeszlym sezonie? To nie jest gorszy sklad niz rok temu?

- Rockets masz przed Lakers [co mnie wrecz szokuje]?

Tu zakladasz, ze antek wywali mlodych i bedzie walczyl o aktualny sezon?

- Suns masz w dolnej trojce? Ilu zawodnikow musialby sprzedac zeby przetankowac Pacers?

Zwlaszcza, ze Reggie to nie opusci znowu tak duzo.

 

- Mavs - będzie walczył o pobicie własnego rekordu w ilości ruchów na FA, ale pytanie kluczowe czy w tym sezonie znajdzie znowu takiego toudiego 2.0 żeby zmienić z dnia na dzień układ sił,

Reakcja Rogera, ze tak nie bylo za 3, 2, 1... ;-)

 

No chyba że Hibbert dojdzie w końcu do tego że wzrost daje pewną przewagę w koszykówce, a ręce można też wykorzystać do zbierania piłek a nie tylko do drapania się po jajkach ;)

Na pewno 9 sezon to ten moment przelamania ;-) Ale przez kontuzje Zellera moze sie okazac przydatny...

 

- Celtics - Wilq nie chce kolejnego picka nr 9 czy 10, a że ma paru typowanych na upside to może tu się dziać, w tym sezonie tak łatwo nie zrezygnuje z walki. No chyba że SVG będzie sadzał Drummonda na ławie za słabe FT% choć zmiana przepisów może pomóc. No i D.Green?? Iguodala??   ;)

Znaczy co z nimi jest nie tak? Ponad 30stki nie ugraja? Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jestes bardziej optymistyczny wobec Knicks niz w zeszlym sezonie? To nie jest gorszy sklad niz rok temu?

Wg mnie nie tyle jest lepszy ile paru zaliczyło słabszy sezon więc jest potencjał na upside,

poza tym łatwo może zrobić sobie luz w sc i kupić albo pobrać jakiegoś weterana.

 

- Rockets masz przed Lakers [co mnie wrecz szokuje]?

Tu zakladasz, ze antek wywali mlodych i bedzie walczyl o aktualny sezon?

A kogo mam tam takiego do wywalenia? Za to w razie czego miałby kogo zaproponować tankerom. O ile będzie chciał.

Trochę optymistycznie może oceniam chęci do gry ;)

 

- Suns masz w dolnej trojce? Ilu zawodnikow musialby sprzedac zeby przetankowac Pacers?

Zwlaszcza, ze Reggie to nie opusci znowu tak duzo.

Opuści, nie opuści, zobaczymy jak wróci. A paru takich do odstrzelenia bez żalu jest: Marvin, Amir, Beverly.

A Towns, Gobert, Embid na pewno nie będą na sprzedaż (choć to ponoć tylko kwestia ceny) a będą robić fp.

A po drugiej stronie Hassan i Bledsoe - a oni 82 meczy nie zagrają ;)

 

Taki gambling z mojej strony żeby nie było wszystko tak samo jak u Ciebie :smile:

 

I tak, uważam że Igua nie zagra 30fp bez jakichś długich kontuzji a Green to już od kilku sezonów gra w irytującą kratkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zaskoczony, że nikt z dołu tabeli nie przygarnął Poeltla.

Wg mnie to latwo zrozumiec bo ma slaba droge do bycia kims wiecej niz 20-minutowym backupem, a czekac 2-3 lata to mozna na dziesiatki prospektow, wiec nie starcza na wszystkich miejsca nawet u tankerow.

 

Wg mnie nie tyle jest lepszy ile paru zaliczyło słabszy sezon więc jest potencjał na upside,

Tzn kto? Wg mnie z istotnych graczy tylko Antek i Ryan.

 

poza tym łatwo może zrobić sobie luz w sc i kupić albo pobrać jakiegoś weterana.

A zrobil sie ten luz bo stracil Duncana i Kobe nie zyskujac nic w zamian, wiec w/w musi zrobic tylko po to by ich zastapic.

 

A kogo mam tam takiego do wywalenia? Za to w razie czego miałby kogo zaproponować tankerom. O ile będzie chciał. Trochę optymistycznie może oceniam chęci do gry ;)

Wlasnie to mialem na mysli, dla mnie Rockets bardziej wygladaja na tankera niz na walczaca druzyne, ale oczywiscie moge sie mylic, wiec widac na ile to wrozenie musi sie skupiac nie tylko na talencie, ale i kierunku druzyny ;-)

 

Opuści, nie opuści, zobaczymy jak wróci. A paru takich do odstrzelenia bez żalu jest: Marvin, Amir, Beverly.

A Towns, Gobert, Embid na pewno nie będą na sprzedaż (choć to ponoć tylko kwestia ceny) a będą robić fp.

A po drugiej stronie Hassan i Bledsoe - a oni 82 meczy nie zagrają ;)

Hmmm, z tego wynika, ze bardziej celujesz w kolejnosc picku niz tabeli? Bo tak to brzmi.

 

I tak, uważam że Igua nie zagra 30fp bez jakichś długich kontuzji a Green to już od kilku sezonów gra w irytującą kratkę.

Skoro gra w kratke to znaczy, ze czas na odbicie i w tym sezonie bedzie "zaskakujacy" wyskok w gore ;-) Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to latwo zrozumiec bo ma slaba droge do bycia kims wiecej niz 20-minutowym backupem, a czekac 2-3 lata to mozna na dziesiatki prospektow, wiec nie starcza na wszystkich miejsca nawet u tankerow.

 

Proste - jak będzie wystarczająco dobry to minuty się znajdą, albo zostanie gdzieś wymieniony. Przejrzałem sobie parę składów z dołu tabeli i widzę kupę grajków, zamiast których bez wahania brałbym Poeltla.

 

A ja że nie szkoda Ci łejwera.

 

Na lottery talent mi nie szkoda. I tak był niski (17. zdaje się).

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to uaktualnij swoje przewidywania.

Jest to jakis pomysl i w sumie tak zrobie, ale po preaeason zeby uwzglednic wszystkie kontuzje. 

 

Który waiver zużyłeś na Johnsona Biodro ? Mój był chyba 11sty i się zdziwiłem, że ktoś z wyższym go łyknął.

Nie odpowiedziałeś na pytanie :grin:

serio to nie wiem, pewnie wysoki

#8.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.