Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2016/17


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

 

BTW, ktos sie zglasza po Zacha z waivera?

Bo jestem zaskoczony, ze nikt go nie chcial lub piotreksuper wolal go wywalic niz tanio sprzedac.

 

Nikt go nie chciał oprócz Ciebie,a wiesz że brakowało nam niewiele do klepnięcia dealu...Nie wydaje mi się żeby powtórzył sezon 40 Fp przy grającym Gasolu,ale pewnie ktoś z waivera go ściągnie bo z tego co widzę jest mega bieda na Fa;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilqu czekamy na predictions☺.

Oczywiscie jak zwykle bedzie szczegolowa wersja, ale raczej w tym tygodniu niz dzisiaj.

 

zadowoleni z łowów na Fa? Udało mi się ściągnąć Mcrobertsa i Rodrigueza.Liczę ze Josh i sergio dostaną swoje minuty w słabych teamach.Dziwne ze tacy gracze jak korver nadal są na fa...

Tez jestem zdziwiony jak malo ruchu... wszyscy sa tak zadowoleni ze swoich skladow czy jak?

Zebralbym cala lawke z tego co jeszcze lezy [choc mniej wartosciowa niz to co mam i w tym haczyk].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem zdziwiony jak malo ruchu... wszyscy sa tak zadowoleni ze swoich skladow czy jak?

Zebralbym cala lawke z tego co jeszcze lezy [choc mniej wartosciowa niz to co mam i w tym haczyk].

... i to juz nie jest aktualne.

 

Ta gnida wziela Lawsona ! How cum ? Jak moglismy na to zezwoilc

Znaczy to taka niby promocja?

 

Przy tej okazji to Roger chyba nie zauwazyl tego dopisku w poscie...

[...] Przy okazji Hill out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym roku byla swietna dyskusja przedsezonowa o przewidywaniach [i oby w tym byla podobna!], wiec zeby ja uczcic czas na male podsumowanie [nie da sie cytowac z zamknietych watkow, wiec trzeba bylo recznie]...

 

Team to beat

Lorak - Davis DJ - jesli reszta zagra swoje plus dobre pickupy na FA - nie widze jakby mial to przegrac

 

Contenders

Marcos - must go up Tragic

Jendras - zespol reka stopa

Wilq - everything goes right

 

Pretenders

Roger - z przodu liceum z tylu muzeum

Chytruz - gimme some room to move

 

Long shot

Obi - kreyzee postep Wigginsa i Giannisa plus odwazne ruchy na rynku

Pewee - all in na Kyriego

Mar - DrToudi - jeden robi za wiele drugi nic nie robi

Wymieniona z grubsza tylko polowa druzyn z ligi gdzie przyszly mistrz i vice byli na liscie odpowiednio #5 i #8... Podiumowego piotreksuper w ogole nie bylo, a z typowanego Top4 tylko marcos sie tam znalazl, wiec albo ai3 rozbil swoja szklana kule i wrozyl z butelki albo ta zabawa jest trudniejsza niz sie wydaje... zobaczmy dalej zeby sie przekonac ;-)

 

 

U mnie wygląda to następująco:

 

1, Contenderzy: 76s,Celtics,Knicks,Cavaliers,Kings.

2.Miejsca 6-10 : Lakers,Miami,Dallas,Spurs,Bulls, każdy z tych zespołów może wskoczyć do Top5 przy odrobinie szczęścia na Fa :rugby:

3.Miejsca 11-16: Phoenix,Houston,Bucks,Denver,Seattle,Memphis, podoba mi się skład Bulka: R.Jackson, Middleton,Bledsoe, ibaka, niezły fundament na kolejne lata.

4.Contenderzy do picku: Magic,Pacers,Pistons,Clippers

Na dole tabeli dobrze, ale przyszly mistrz i vice poza Top7! Za Miami! Auc!

Z pierwszej grupy 2 druzyny sie sprawdzily, ale co pewnie najwazniejsze w tym wlasna ;-)

Czyli bardziej zmierzamy w kierunku trudnosci zadania, ale idziemy dalej...

 

 

Przejrzałem na spokojnie składy.

Team to beat: 76ers

 

Aktualny mistrz który w zasadzie nie stracił nic na sile. Nie dajmy się zwieść, że Chytry coś tam poświęcił pod koniec sezonu w walce o mistrza. Dodatkowo jeszcze przed startem tego sezonu zyskał, bo Tyreke będzie nadal starterem na pg z piłką w łapach, Dieng dostanie swoje minuty, bo Pek jest kulawy i będzie na sporym limicie, a odejście Carrolla dodatkowo wzmocni Korvera. Dodatkowo wyciągnął z fa Bartona, który w r'n'g przy okazach zdrowia w osobach Chandlera i Gallinariego, może nieźle ukąsić.

 

Contenders/Pretenders: Mavs, Nix, Lakers, Cavs, Celtics, Spurs, Kings

Dark Horse: Nuggets

 

Bezsensu jest rozdzielanie tych dwóch grup, bo w ich skład wchodzą drużyny o porównywalnej sile i spory wpływ na to kto zaliczy się do grona walczących o tytuł i medale i do tych którzy będą czaić się z tyłu, będą miały kontuzje. Z ww. drużyn najmocniej wyglądam ja i w teorii Kings. Najgorzej za to pod względem zdrowotnym (Kobe, Wade)/innych czynników (Tim) lorak. Najbezpieczniej wyglądają Celtics. Cavs mają o tyle pecha że stracą +40 Collisona, bo chyba nikt nie sądzi, że utrzyma produkcję na takim poziomie mając obok siebie Rondo.

 

Wasted Years: Heat

Już sama informacja o tym, że Holiday do stycznia będzie na limicie 15 minut sprawia, że Heat bez poważnych ruchów transferowych mają kolejny sezon z głowy, zakończony na "dobrym: 9 miejscu.

 

Not near to the top, not near to the bottom: Suns i Rockets

 

Najgorsze miejsce jakie możesz zająć w fbxie to miejsca 8-12 - nie są to miejsca ani blisko podium, ani blisko strefy dobrych picków.

 

With the 1st pick in the 2016 draft the: Orlando Magic select

Krzemo sklecił z premedytacją najgorszy skład w historii fbx1.

Roger "oszukiwal" bo wszystkich kandydatow umiescil w gronie contenderow, wiec ciezko ocenic skale bledow.

Trzymam sie opinii, ze to zadna sztuka powiedziec "prawie polowa ligi ma szanse na czolowke" ;-)

Bo to wynika tylko z odleglosciach miedzy miejscami w tabeli i wlasnie najtrudniejsze decyzje to te miedzy "contender", a "pretender", ktorych Roger w ogole sie tu nie podjal.

Choc trzeba przyznac, ze jego optymizm do wlasnej druzyny byl bardziej uzasadniony niz sie nam wydawalo...

 

 

Krajobraz zmienią jak zwykle FAsy i trejdy ale na dziś mój subiektywny ranking:

1. Kings - są gwiazdy, jest spory upside, jest głębia, recepta na mistrza,

2. 76ers - są gwiazdy, głębie da się jeszcze jakoś uzupełnić ale brakuje upside, ciężko będzie o b2b

3. Cavs - jest szeroki skład, z możliwym upside, poza Collisonem ale liczę że Rondo pokaże że nigdzie nie pasuje, no i Hibbert fujara

4. Knicks - jest Antek i DJ, ale Wade, Kobe czy Duncan nie zagrają po 82 meczy, wartość trejdowa = 0, a nie bardzo kim jest ich uzupełnić

5. Spurs - sprzedać dobrze Irvinga, kwestia kogo wyrwie z FA i może być jeszcze wyżej

6. Mavs - sorry Roger, ale ja tu też widzę regres i brak upside,

7. Lakers - Durant gra 82 MVP game, LMA staje się Duncanem z najlepszych lat, Gobert Wiltem 2015, może jeszcze Clarkson ale potem długo długo nic, na ten sezon to za mało

8. Celtics - nie sądzę żeby Miłość była z tym teamem od początku sezonu, dlatego Wilq pewnie w pewnym momencie zacznie bardziej myśleć o przyszłym sezonie niż o tym

9. Suns - bulek ma potencjalnie dużo upside ale równie dużo wątpliwości

10. Nuggets - gdyby lk1 znalazł czas i się przyłożył w offseason mógłby zrobić z tego teamu contendera, a tak brakuje sporo

11. Bucks - taka masa talentu że to jeszcze nie będzie ten rok, ale w przyszłym sezonie albo za dwa ...

12. Heat - toudi przespał offseason, przespał waivery, ale gdyby sprzedał dobrze Jrue to jest to całkiem fajny core, który przy sporej aktywności na FA mógłby dać nawet TOP5, mógłby, ale nie widać zapału.

13. Sonics - CP3 dobrze sprzedany w sezonie pomoże z pickiem i w dalszej przebudowie

14. Bulls - moje 2 dawne gwiazdy więc mam sentyment, ale to bardziej kolejny rok przebudowy niż walka.

15. Rockets - b.fajny team, gdyby nie kontuzja Exuma...

16. Grizzlies - Jennings i Parker nie wystartują więc nie będzie szału i chęci na pchanie się do góry

17. Clippers - przebudowa na całego, sam jestem ciekaw czy starczy cierpliwości

18. Pistons - under construction, ale talentu prawie tyle co w Bucks

19. Pacers - ostatnia szansa żeby dobrze sprzedać LBJa, przytankować po pick 2 a potem do góry.

20. Magic - będzie pick nr 1, i tyle w temacie

 

Miejsca 9-15 to w zasadzie loteria bo najwięcej zależy od zaangażowania menago i jasnej koncepcji dla teamu.

Jak na moje oko to najlepszy zestaw projekcji w zeszlym roku.

Trafione 2/4 z Top4, uzasadniona i odosobniona sceptycznosc wobec druzyn loraka i mojej, a do tego ladnie wytypowane doly. W zwiazku z tym przyznalbym tu nagrode w postaci wlasnej satysfakcji i gratulacje ;-)

 

A na koniec zostawilem...

 

Contenderzy do mistrzostwa: Knicks, Kings, Celtics, Cavs, 76ers,

Gorna czesc srodka tabeli: Spurs, Mavs, Heat, Lakers, Suns,

Dolna czesc srodka tabeli: Bulls, Nuggets, Bucks, Rockets, Sonics,

Contenderzy do topowego picku: Clippers, Pistons, Pacers, Grizzlies, Magic.

Trafione 2/4 z Top4 [plus 1/2 odnosnie druzyn starych gdzie zakladalem zwiekszona aktywnosc], ale spore przeszacowanie Knicks i siebie [jednak wiekszy downside niz mi sie wydawalo]. Mistrz i vice tylko w czolowce drugiej grupy, wiec to czesc, ktora najbardziej uwiera...

 

Garsc wyjasnien co z czego sie wzielo...

- moze troche za malo respektu daje mistrzowi, ale wg mnie to bylo wstrzelenie sie w zbyt wiele korzystnych sytuacji jednoczesnie by to byla powtarzalna strategia.

- wielokrotnie zartowalem z podejscia PeWee, ale jestem fanem jego ostatniego offseason i zakladajac solidne uzupelnienia tym razem ide w druga strone. Nawet powaznie sie zastanawialem nad podmianka Spurs i 76ers, ale jednak za malo wiem o zachowaniu PeWee jako contendera by to zrobic.

Kurde, dobrze kombinowalem, ale zabraklo jaj by podjac decyzje. Co gorsza okazalo sie, ze czynnik PeWee jako contender nie mial znaczenia... coz... na pocieszenie przynajmniej slusznie bylem sceptyczny wobec bylego mistrza co bylo na plus w porownaniu z innymi projekcjami.

 

- dziwnie sie czuje umieszczajac ultra aktywnego komisza w tierze 2, ale wg mnie to czas, ze trzeba splacic kredyty zaciagniete na walke w poprzednich sezonach.[...]

Niestety dla jakosci tych przepowiedni pierwsza czesc zdania okazala sie bardziej prorocza niz druga ;-)

 

Tak ogolnie jaki wyszedl moral z tego cwiczenia? Ze scisly top tabeli jest mniej przewidywalny niz nam sie wydaje... co mam nadzieje nie zniecheci nikogo by sie pobawic w tym sezonie ;-)

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pick był 6, a overall poza top3 gówno znaczy, także tego... nie trafiliście

Ale w tabeli byles #19, wiec to sie jak najbardziej zgadza...

poprawa w picku wynikala przeciez ze zmiany kierunku w trakcie sezonu, wiec to na wlasne zyczenie nie chciales by ten pick byl w Top3, ale zgodnie z przewidywaniami sama druzyna wciaz byla marna.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Overall poza top3 gówno znaczy, bo sloty nie mają znaczenia jeśli nie walczysz o zwycięstwo. Wiec jeśli chcesz mierzyć siłę zespołów z końca tabeli to lepsza będzie każda inna miara, nawet średnia czy zwykła, subiektywna ocena. Overall nie mówi absolutnie nic.

Nie zgadzam sie, ze nic nie znaczy jedyna miara koncowego wyniku, ale przyjmijmy na chwile ten punkt widzenia. Moglbys podac jakies kryteria oceny jakosci druzyn w ktorych NIE byles w dolnej piatce ostatniego sezonu?

Bo przykladowo na w/w srednich byles #17 pomimo iz miales 117 gier w plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subiektywna. Na zakończenie sezonu i w sumie to nadal mój roster > Toudi, Krzemień, LBS, Wirakocza, LK#1, Piotreksuper, nie wiem jak zakwalifikować Antka ale wydaje mi się, że podobny poziom prezentujemy, on ma na ten moment trochę mocniejszy top ale słabszy mid.

Przeciez te typowania nie sa proba oceny kto bedzie najlepiej wygladal na przyszlosc w kwietniu tylko co druzyna zrobi do tego kwietnia. To co piszesz moze miec wplyw na projekcje wrzucane teraz, a nie na te sprzed roku.

 

Swoja droga to ciekaw jestem z czego wynika ta wyzszosc nad Kings... piszesz o jakiejs dluzszej perspektywie czasowej? Bo na nastepny sezon to wydaje mi sie bardzo odwazna opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kemba może zaliczyć progres, Hayward już chyba swój peak osiągnął jakiś czas temu. Reszta to stare chłopy na regresie.

 

1 C.J. McCollum 24 45,55
2 Kristaps Prozingis 21 42,25
3 Nerlens Noel 22 42,15
4 Jahlil Okafor 21 39,80
5 Julius Randle 22 37,90
6 Chandler Parsons 28 36,40
7 Otto Porter 23 35,90

 

Zawsze może się trafić kontuzji albo brak trejdu ze strony Colangelo ale mam dużo optymizmu, bo chociaż są młodzi to mają pewne miejsca w rosterach, pewne minuty i każdy z nich potencjał na granie co raz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kemba może zaliczyć progres, Hayward już chyba swój peak osiągnął jakiś czas temu. Reszta to stare chłopy na regresie.

Taki efekt starszego skladu, ale jaki by musieli zaliczyc regres bys go przeskoczyl juz w 2016/17?

 

Bo wymieniles tylko pol swojej druzyny i nawet jesli chcesz przyjac, ze jest to troche lepsza grupa na najblizszy sezon niz Top7 u piotreksuper to on ma lepsza druga polowke skladu, wiec na teraz z tego slabo wynika Twoja ogolna przewaga.

A gdyby do tego dorzucic, ze jego Top7 moze jednak dac wiecej fp niz Twoje [skoro rok temu byla roznica miedzy tymi grupami rzedu 40 na mecz] to juz w ogole IMO sie robi za bardzo optymistyczne spojrzenie w jedna strone.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.