Skocz do zawartości

Problemy z komputerami- reaktywcja


Bunndy

Bardziej lubie literkę  

29 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Bardziej lubie literkę



Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem przeczyścić blaszaka. Rozkręciłem klawiaturę, umyłem, wysuszyłem, poskręcałem. Włączyłem blaszaka, szukałem czegoś na dysku, myszka działała. Podłączyłem klawiaturę (była sucha, na wypadek gdyby ktoś jednak był zdeterminowany) , potem patrze i ani mysz ani klawiatura nie działają. Reset kompa, dmuchanie w ps2, prostowanie drucików we wtyczkach, nic. Co jest ? Ma ktoś pomysł ? Jak wkładam wtyczkę od klawiatury w port to LEDy od key-locków migają raz, gasną i nic nie działa. Podłaczyłem do blaszanego mysz na USB i działa. Porty ps2 sie posypały ? Jak ?

 

Dobra, zresetowałem komp... wcisnąłem capsa, coś pyknęło w blaszanym. I wszystko działa. To są własnie komputery, nieodgadnione maszyny. Tyle lat i ciągle zaskakują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to formalnie jest poprawnie... Ale praktycznie rzecz ujmując to klaster to jest sieć połączonych komputerów (ale nie tylko typowych PC, bo też mogą to być moduły z samymi procesorami czy pamięciami), które znajdują się w jednym miejscu i tworzą jeden logiczny system obliczeniowy... A gridy to takie rozproszone klastry i raczej nie tworzą jednego systemu, a po prostu każdy komputer wchodzący w skład gridu mieli swoje dane otrzymane od głównej jednostki (ale też nie zawsze) i zwraca z powrotem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to formalnie jest poprawnie... Ale praktycznie rzecz ujmując to klaster to jest sieć połączonych komputerów (ale nie tylko typowych PC, bo też mogą to być moduły z samymi procesorami czy pamięciami), które znajdują się w jednym miejscu i tworzą jeden logiczny system obliczeniowy... A gridy to takie rozproszone klastry i raczej nie tworzą jednego systemu, a po prostu każdy komputer wchodzący w skład gridu mieli swoje dane otrzymane od głównej jednostki (ale też nie zawsze) i zwraca z powrotem...

Wiem, że ten opis gridu jest na chłopski rozum ale ja nadal nie czaje, bo nie widzę sensu takiej operacji.

Klastry zwiększają moc obliczeniową itd, a jakie zastosowanie ma więc grid ? Tak będzie łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zżynał znawcy, ale to co znalazłem:

 

Wyobraźmy sobie wiele organizacji rozproszonych po całym świecie, każda posiada pewne zasoby komputerowe, programowe, sprzęt specjalistyczny i cenne dane, np. pomiarowe. Żadnej z tych organizacji nie stać na zakup wszystkich najnowszych osiągnięć technologicznych, każda z nich posiada pewien ich podzbiór i wykorzystuje w różnym czasie i z różnym natężeniem.

 

Celem tworzenia gridu jest umożliwienie organizacjom wzajemnej wymiany np. mocy obliczeniowej i innych zasobów z zachowaniem lokalnych polityk dostępu i bezpieczeństwa. Tworzone są w ten sposób Wirtualne Organizacje (VO, ang. Virtual Organizations).

Wynika z tego, że grid to coś większego, obszerniejszego, mniej jednolitego, ale jednka coś bardziej wspólnego niż klaster...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę późno jest, jestem nieprzytomny, więc mam nadzieję, że głupot nie wypiszę tu :P

 

klaster dobrze Kamil wyjaśnił i grida w sumie też. Chodzi o to, że po 1 grid może być rozproszony geograficznie, a po 2 że komputer nadrzędny (master) mając do rozwiązania zadanie rozdziela je pomiędzy komputery pomocnicze (slave'y), które krótko mówiąc odwalają za niego całą robotę - każdy obliczając swoją działkę, a więc jak masz do przetworzenia np. 9 mld nazwisk to master rozsyła zakresy danych do 9 kompów i one mu to liczą, dzięki temu czas potrzebny na przetworzenie 9 mld nazwisk spada do tylko nieco większego niż przetworzenie 1 mld nazwisk.

Pojęcia powiązane - programowanie rozproszone i programowanie współbieżne. Mówiąc krótko i na chłopski rozum to to samo tylko przy rozproszonym komputer master rozdaje polecenia innym kompom, a we współbieżnym proces master innym procesom.

 

Przykładem gridów ogólnoświatowych są akcje typu "obliczamy cośtam" gdzie możesz udostępnić swoją moc obliczeniową w necie (instalując soft kliencki) i nawet można na tym zarobić, ale częściej to jednak jest praca naukowa. Jak zainstalujesz soft to serwer czyli ten komp nadrzędny przesyła Ci zakres danych do przetworzenia/obliczenia, Twój komp oblicza i odsyła wyniki w zadanej z góry postaci, potem znowu i znowu itd.

 

Cel & zaleta - skrócenie czasu przez podzielenie obowiązków na kilka oddzielnych kompów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, na forum NBA to jest jak na meczu. Tu się możemy sprzeczać, być agresywni i generalnie czuć coś w rodzaju sportowej złości ale po meczu się uśmiechamy i klepiemy po tyłkach ( znowu gejowski akcent w mojej wypowiedzi... ale kto nigdy nie został w trakcie ,przed czy po meczu klepniety przez kolege/oponenta/trenera w dupe niech pierwszy rzuci kamień ;]). Przynajmniej ja tak to odbieram. Poza tym , come on ! Jak na hatera nie jestem taki zły. I wielbię Odoma !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bardzo pilny problem.

 

Nie działa mi Internet. Mam z Astera, dzwoniłem do obsługi, powiedzieli że coś musi być z mojej strny nie tak, bo u nich wszystko ok, sygnał dochodzi do komputera ale mój laptop nie odświeża adresu ip. Pokazuje mi się komunikat że "pobiera adres sieciowy", kilka minut o trwa i sie pokazuje ze nie da sie pobrac adresu sieciowego bla bla bla. Przywracałem system ,o 20 dni nawet , odpinałem modemy, cuda wianki i nic. Włączyłem teraz WiFi i włamałem się sąsiadowi na niezabezpieczoną sieć , żeby się z Wami skontaktować ;] Co robić ?

 

Stwierdziłem, że mój system sie już sypie (nie formatowałem 2,5 roku bo wszystko działało :P), zaczął się wolno uruchamiać, czasami musze explorer ręcznie uruchomić. Chciałem przeinstalować xp to sie okazało że moja płyta oryginalna się złamała z torbie na laptopa... c*** z płytą, bo to serial kosztował 300 zł ale nie moge przeinstalować systemu. Jutro mi kolega ma wypalić konkretny system, ale nie macie pomysłu co sie może dziać zanim wyczyszcze partycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DHCP Ci nie działa... Na myśl przychodzą mi 3 rzeczy w tej chwili...

 

Albo Twój provider udostępnia internet jedynie dla konkretnego adresu MAC (jeśli tak to zadzwoń do nich i zapytaj się jaki jest przypisany do Ciebie, a później sprawdź jaki masz u siebie, Start -> Uruchom -> wpisz "cmd" -> wpisz "ipconfig /all" i poszukaj nazwy swoje karty sieciowej (dla laptopów najczęściej Realtek coś tam) i zobacz co widnieje obok "Adres fizyczny:")...

 

Albo masz DHCP wyłączone i musisz je włączyć albo ręcznie ustawić dane - ale nie wiem jak się pod windowsem wyłącza i włącza DHCP (gdzieś tam pewnie w opcjach sieciowych można wyklikać)... ;-)

 

Albo provider ma coś z rozsyłaniem informacji poprzez DHCP walnięte u siebie (tudzież cały serwer DHCP mu padł), wtedy też telefon do nich...

 

 

Ale najczęstsza przyczyna przy dużych providerach to pierwsza możliwość, którą podałem... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą możliwość sprawdzili. Adres fizyczny zgadzał się z tym który oni mieli wpisany i to nie był problem. Zwłaszcza, że wpadłem na pomysł by podłączyć modem z komputerem za pośrednictwem kabla USB i k**** zadziałało. Przez ethernet nie łączyło mi się nawet z ich stroną administracyjną, przez USB śmignęło, ustawiłem co trzeba. W takim razie co, karta sieciowa ? Niby ją wykrywa , windows nie pokazuje żadnego błędu z nią związanego. A WiFi w laptopie to chyba i tak osobne urządzenie, co by wyjaśniało dlaczego to drugie działało. Dziwne rzeczy. Tak jak wspomniałem, mój system jest zasyfiony , od 2,5 roku nie formatowałem C no ale co by mogło być nie tak ? Mimo, że wymaga reinstalacji, to nie sądze żeby w tym konkretnym przypadku system był problemem.

 

Nie narzekam, bo lepiej miec internet wolniejszy niż nie mieć... no ale przez USB jest wolniej ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz stałe IP, to poproś ich o wszystkie dane i spróbuj ręcznie połączenie skonfigurować...

 

Potrzebujesz swój adres IP, maskę, bramę i adres (adresy) DNS. Powinni Ci podać.

No ale ja mam zmienne. Sorry Kamil, ale aż tak tępy nie jestem ;] Ja wiem, że jesteś przyzwyczajony do głupich pytań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy są jakieś serwisy udostępniające torrenty [typu polishtracker] ale żebym, zamiast utrzymywać określone ratio, mógł płacić kasę ? chodzi mi o coś w stylu sport-scene [gdzie istnieje przelicznik - ileśtam euro za ileś GB,raz na jakiś czas wpłacam i niczym się nie przejmuję], tylko z filmami

 

konto na PT mi zamknęli [ratio miałem zayebiste, ale tam raz na jakiś czas trzeba się było zalogować, raz na jakiś czas coś zuploadować, a ja nieregularny jestem], ściągam jakieś torrenciki z piratebay czy innej mininowy ale k**wa, jakieś 20-30kBps to człowieka może szlag trafić jak se chcesz ściągnąć jakiś 4 czy 8GB film w mkv

 

a łącze mam 8Mb ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest otwarta rejestracja na dobrym polishbytes, z tego, co czytam w regulaminie:

Wszyscy dotujący będą mogli liczyć na dodatkowy upload wg. nastpującej zasady:

Jeżeli dotujesz naszą stronę na kwotę od 10-30 zł - dostaniesz za każdą złotówkę 0.5 Gb uploadu,

a każda złotówka ponad 30 zł, to dodatkowy 1 Gb uploadu. -- Nie dotyczy dotacji SMS --

A jakby co to mam trzy zaproszenia na sharetorrents, nieco mniej popularnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RW ,masz zmienne IP czy nie ? Ja mam zmienne, i praktycznie do oporu (czasami sie system orientuje że za dużo sciagnałem i czekam 2 godziny ;]) sciągam z megaupload. Jest forum, z indexem wszystkich filmów, wyszukujesz i sciagasz. Są często uploadowane filmy bez dzielenia na cześći, po prostu jeden 700-megowy film. Czasami leci mi nawet 1,5Mb na sekundę. Mam neta 5 w dzien 10 w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie specjaliści - nie wiem gdzie tu umieszczać takie pytania więc je zadam tutaj.

 

Jak to się kształtuje teraz z torentami NBA? jakieś best sites poszukuję. Trochę się zatrzymałm i tylko davka jest, ale tam nic nie ma

Dobra wiadomo ocb wiec lux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.