Skocz do zawartości

Problemy z komputerami- reaktywcja


Bunndy

Bardziej lubie literkę  

29 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Bardziej lubie literkę



Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym raczej zapytał się czemu HDMI nie zadziałał?

 

Masz wyjście HDMI w laptopie? Jak tak to nie ma bata, żeby nie działało (oczywiście o ile samo wyjście w laptopie lub wejście w tv nie jest fizycznie jebnięte)...

 

Napisz czy masz te HDMI, jaki laptop (głównie chodzi mi o kartę graficzną, jakie sterowniki zainstalowane do niej i jaki system operacyjny)...

 

ale dopóki nie oglądasz filmów w jakości HD to nie będzie miało dużego wrażenia

Bzdura... Większość odtwarzaczy w komputerach ma upscaling, który na prawdę potrafi sporo zdziałać... I takie DVD puszczone przez HDMI po uprzednim upscalingu wygląda o niebo lepiej niż te same DVD puszczone sygnałem SD do tv...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dopóki nie oglądasz filmów w jakości HD to nie będzie miało dużego wrażenia

Bzdura... Większość odtwarzaczy w komputerach ma upscaling, który na prawdę potrafi sporo zdziałać... I takie DVD puszczone przez HDMI po uprzednim upscalingu wygląda o niebo lepiej niż te same DVD puszczone sygnałem SD do tv...[/quote:2pinpgqc]

 

Moje oko tego nie zauważyło, a podłączałem na oba sposoby :P No ale pewnie masz rację, to Ty tutaj jesteś fachura od sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętam jak naprawiałem tv philipsa w polsce.. i porównanie Scart'a vs hdmi z tego samego czytnika DVD.. bezcenne.:lol:

 

może musisz te wyjście z laptopa włączyć w ati catalyst control centre?

desktop & displays i tam jest detect. Powinien wykryć ci TV i pokazać model nawet. Tak działało u mnie jak testowałem kiedyś. niewiem czy twoja karta też to ma ale u mnie mogę dźwięk przenieść również tym kablem. potrzebne tylko sterowniki ati hdmi z ich strony.

 

http://support.amd.com/us/gpudownload/w ... ng=English

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATI Mobility Radeon HD 3470

lap ma wejście hdmi

lg 32'

Jeszcze podaj jaki system operacyjny... ;-)

 

Ogólnie ciężko mi Ci będzie pomóc bo akurat grafikę od ATI mam w domu na stacjonarce (na lapku mam Geforce)... Ale rZeton dobrze prawi... Zainstaluj najnowsze Catalyst... Później podłącz HDMI... W tv ustaw odpowiednie wejście HDMI jako te co ma być wyświetlane... Po odpaleniu Control Center przejdź w tryb zaawansowany... Któraś zakładka to będą wszystkie wykryte "monitory"... Tam klikasz prawym przyciskiem myszy na ten, który ma nazwę Twojego tv (pewnie coś w stylu "LG 32 LCD") i wybierasz "Replace"...

 

Masz jeszcze pewnie opcje "Extend" tam (czyli oba monitory - laptopowy i tv robią za jeden wielki pulpit) i pewnie "Clone" (oba wyświetlają to samo)... Ale te funkcje lubią głupieć dlatego bierz "Replace"...

 

 

co myslicie o tym sprzecie

http://allegro.pl/item884941102_demon_m ... ratis.html

szukam czegos w miare dobrego do 1200-1300 zl. Pomozcie

Kupa, nie sprzęt... Nie tykaj tego gówna... ;-)

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=24428

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=24429

 

Pierwszy ok do pracy i oglądania filmów w HD... Na drugim w gry z przed roku czy dwóch pograsz sobie na jako takich ustawieniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest lepszy...

 

Na starcie od tej firmy w życiu bym kompa nie kupił skoro nie potrafią dokładnie opisać co siedzi w środku... AMD nie sprzedawało tych kart pod marką ATI, wyłącznie zewnętrzne firmy się tym zajmowały (nawet gdy to był referent)...

 

Poza tym c***owa obudowa (zero cyrkulacji powietrza, tzw. sauna w środku)... Przy okazji w tych modelach z esc.pl można wziąć inne obudowy (bo akurat tamte co zapronowali to też takie średnie)... Imho CME z najtańszej serii 33x dają radę...

Dalej, płyta główna z chipsetem G31 - najgorszy i najtańszy syf... Zasilacz kiepskiej firmy i jeszcze z modelem, który wg wielu for internetowych lubi się palić na potęgę...

No i na koniec... Coś co się wiąże i z płytą główną i z przestarzałym procesorem - brak obsługi DDR3... W tej chwili gdy DDR2 powoli wychodzą z użycia - kupować taki komputer mija się z celem... Za niedługo z DDR2 będzie jak z DDR1 kilka lat temu... Będą kosztowały sporo więcej niż DDR3 i ich upgrade będzie nieekonomiczny...

 

Na dobrą sprawę jedynym lepszym elementem całego komputera w tym allegrowym zestawie jest karta graficzna (a i tak nie wiadomo jaki konkretny model... czy referent, czy jakiś wyjek autorski)... Na dodatekprzy tej płycie głównej nie ma szans na podkręcanie procka, więc i tak karta graficzna będzie blokowana przez możliwości procesora...

 

Jednym słowem nie polecam - te zestawy co podałem są to zestawy ułożone przez kolesi, którzy znają się na rzeczy (http://www.purepc.pl/inne/zestawy_kompu ... dzien_2009), a nie domorosłych "specjalistów" ze sklepów internetowych... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak wszyscy gwałcą Kamila żeby pomógł im ze sprzętem, to ja też się dołączę.

 

Przymierzam się właśnie do zmiany komputera. Nic wymyślnego/wypasionego. Od grania mam konsolę, komp ma służyć przede wszystkim do pracy, przeglądania internetu, oglądania filmów czy słuchania muzyki. Komputer generalnie chodzi u mnie cały dzień, więc dobrze by było gdyby miał jakieś dobre chłodzenie.

 

Czy w przedziale 1000-1500zł możesz mi polecić coś w miarę sensownego? Zdaję sobie sprawę, że za te pieniądze rakiety nie kupię, ale coś rozsądnego do multimediów i serfowania po necie chyba można dostać?

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karczuś: Ten sam model http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=289_348&products_id=24428

 

Zamiast 2GB RAM wziąć 4GB (jakieś 160 zł więcej)

Zamiast tej obudowy Cooler Master Elite serii 33x (jakieś 60 zł więcej)

 

Masz ok 1400 zł

 

Jak możesz wydać więcej to możesz pomyśleć o najtańszym 3-rdzeniowym Athlonie II (jakieś 100 zł więcej) lub najtańszym 4-rdzeniowym Athlonie II (jakieś 200 zł więcej).

 

A jak nie możesz to i ten zestaw co jest w linku będzie ok do pracy (jakikolwiek program, filmy w HD, itp.)... Jedynie Vista przy dużej ilości odpalonych programów może z 2GB czasami spowolnić lekko... ;-)

Ale Vista to zło... ;-)

 

Ogólnie ten sklep jako internetowy jest polecany, jest tani i nie ma problemów z dochodzeniem roszczeń gwarancyjnych, no i sporo sprzętu mają... Można sobie swój zestaw złożyć (u góry po prawej "Stwórz zestaw"), a oni go jeśli zachcesz wyślą już złożony...

 

Polecam jeszcze Agito.pl... Trochę mniej sprzętu, nie składają kompa (wysyłają wszystkie części oryginalnie zapakowane)... Ale za to opłacają wysyłkę paczki w ramach gwarancji i mają niskie ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź ;]

Jeszcze co do Windy - Siódemka jest godna polecenia? Pracowałem trochę na Viscie i nie za bardzo mi się widzi ;) 7 lepsze?

Ogólnie 7 to te samo jądro co Vista (które nie jest złe nomen omen)... Po prostu wypieprzyli sporo tego całego syfu zewnętrznego i zrobili mniej pamięciożerne... Dzięki temu szybkość działania jest zdecydowanie lepsza niż w Vista...

 

W domu na stacjonarce mam 7 (dla DX10.1 ;-)) i nie sprawia kłopotów, może poza tym irytującym dopytywaniem się o każdą popierdółkę, czy aby na pewno chcę to zrobić... ;-)

 

Ale jak nie masz zamiaru grać to Linux + Windows XP lepsze rozwiązanie... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co polecisz troche pod gry tak do ok 1300? jakis najlepszy w miare w tym przedziale

zestaw polecany przez darkwarez.pl

osobiście pół roku temu skorzystałem z ich propozyji też do 1300 i PC mi tak śmiga, że ho ho :)

to jest zestaw z grudnia 2009, najnowszy

 

MOBO: ASROCK M3A780GXH/128M 235 zł

CPU: AMD Athlon II X2 240 188 zł

RAM: Goodram DDR3 2GB PC1333 CL9 150 zł

GPU: Sapphire Radeon HD4730 512MB DDR5 263 zł

HDD: Samsung F3 HD502HJ 500GB 173 zł

PSU: FORTRON FSP400-60GHN 130 zł

DVD: SAMSUNG SH-S223C 82 zł

 

 

Razem: 1221 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak wszyscy gwałcą Kamila żeby pomógł im ze sprzętem, to ja też się dołączę.

 

Przymierzam się właśnie do zmiany komputera. Nic wymyślnego/wypasionego. Od grania mam konsolę, komp ma służyć przede wszystkim do pracy, przeglądania internetu, oglądania filmów czy słuchania muzyki. Komputer generalnie chodzi u mnie cały dzień, więc dobrze by było gdyby miał jakieś dobre chłodzenie.

 

Czy w przedziale 1000-1500zł możesz mi polecić coś w miarę sensownego? Zdaję sobie sprawę, że za te pieniądze rakiety nie kupię, ale coś rozsądnego do multimediów i serfowania po necie chyba można dostać?

 

Z góry dzięki.

kup se laptopa ; )

 

edit: będziesz musiał trochę dołożyć, no ale.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.