Skocz do zawartości

Problemy z komputerami- reaktywcja


Bunndy

Bardziej lubie literkę  

29 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Bardziej lubie literkę



Rekomendowane odpowiedzi

może musisz te wyjście z laptopa włączyć w ati catalyst control centre?

desktop & displays i tam jest detect. Powinien wykryć ci TV i pokazać model nawet. Tak działało u mnie jak testowałem kiedyś. niewiem czy twoja karta też to ma ale u mnie mogę dźwięk przenieść również tym kablem. potrzebne tylko sterowniki ati hdmi z ich strony.

vista. dźwięku nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

panie i panowie, jestem w ty zielony, wiec pytam :) generalnie laptop cos mi zaczal stękac i zaczely wyskakiwac rozne bledy, generalnie ze dysk zaraz wybuchnie i zebym wszystko kopiowal, bo bedzie lipa...cos tam poczytalem, zrobilem hd tunem jakis test, ale zupelnie mi nic to nei mowi, moze bedzie ktos wstanie poradzic, wyglada to mniej wiecej tak:

 

Dołączona grafika

 

 

 

i ze co to niby oznacza? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie mam problem, kupilem nowego kompa chcialem stestowac jak chodzi sciagnalem 2k10, wypakowalem, zrobilem obraz plyty, zgralem cracka i dupa probuje wlaczyc, niby 'mysli' ale nic sie nie dzieje, ani sie nie uruchamia, ani nie wyskakuje zadnen blad, o co kaman?

http://www.allegro.pl/item977656187_nba ... legro.html - rozwiązanie problemu... ;]

 

Tak serio zainstaluj najnowszego DX, jak masz 7 spróbuj w trybie zgodności z Vistą lub XP odpalić... Może pójdzie... ;]

 

A najlepiej wpisz nazwę releasu w google i zobacz czy ktoś nie miał podobnego problemu z tym konkretnym wydaniem jakie posiadasz... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz kolejny problem z serii wazny, bardzo prosze o pomoc bo chodzi o drukarke ktora jest mi niezbedna

 

wiec tak, mam teraz windowsa 7 i drukarke HP Photosmart C4180 All In One ( drukarka, skaner, kopiarka ). byly do niej 4 plyty instalacyjne do roznych windowsow - xp, 2000, me, vista, 98, ale nie ma plytki do 7 ;x . co teraz zrobic ? drukarka nadaje sie do wyrzucenia? moze ktos ma jakies stery zeby zainstalowac do 7 ? probowalem patrzec na stronie hp, niby tam sa jakies sterowniki do 7 ale idzie kilka kb/s i bedzie sciagac 13h :evil: naprawde licze, ze pomozecie. pomozecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie i panowie, jestem w ty zielony, wiec pytam :) generalnie laptop cos mi zaczal stękac i zaczely wyskakiwac rozne bledy, generalnie ze dysk zaraz wybuchnie i zebym wszystko kopiowal, bo bedzie lipa...cos tam poczytalem, zrobilem hd tunem jakis test, ale zupelnie mi nic to nei mowi, moze bedzie ktos wstanie poradzic, wyglada to mniej wiecej tak:

 

Dołączona grafika

 

 

 

i ze co to niby oznacza? ;]

Kopiuj dane szybko jesli tylko mozesz. Sprawdz w hdtune jeszcze zakladke Error Scan i zrob Scana (nie szybkiego).

 

W skrocie kilka parametrow:

 

Raw Read error

Reallocated Sectors Count:

Reallocation Event Count

Current Pending Sector Count

 

Te parametry zle swiadcza o dysku. Kazdy z nich dokaldnie opisany mozna zobaczyc tutaj:

 

http://dyski.cdrinfo.pl/artykuly/smart/strona3.php

 

524 sektory zostaly juz relokowane (przeniesione) a w kolejce jest nastepne 30.

 

Podsumowujac na dysku sa lub w w krotkim czasie pojawia sie bad sectory. Jesli zrobisz Error Scana to prawdopodobnie ci sie wyswietla czerwone kwadraty ktore o tym beda swiadczyc.

 

Dysk mozna jeszcze potraktowac MHDD ale i tak wowczas musiaz skopiowac cale dane (bedzie konieczne zrobienie Remap + erase delays). Po takim zabiegu mozna bedzie wiecej powiedzeic o samym dysku.

 

Wczesniej nalezaloby zrobic sam scan w MHDD (scan nic nie usuwa) i zrobic screena z ekranu.

 

Mialem "podobne" parametry w lapku i dysk poszedl na wymiane.

 

Dodatkowo dosc spora temperatura dysku 50 stopni nie sprzyja jego pracy. Temperatura jest teraz wieksza niz normalnie gdyz dysk caly czas pracuje relokujac zle sektory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszedł link na PW. Serwer stoi na takich łączach, że spokojnie powinieneś polecieć całą szerokością swojego łącza. Jak zassiesz to daj znać to wywalę z serwera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sensie do ukrywania IP w sieci? jeśli tak to proxy, ja używam np takie, webowe: http://myunblocker.org/ albo http://thecloaksite.co.cc/

tu masz całą listę: http://www.proxy4free.com/page1.html

 

jeśli chodzi Ci dosłownie o zmianę IP swojego kompa w sieci, a nie tylko ukrycie, bo masz zmienne IP, to zależy kto Ci net dostarcza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może nie tyle co problem z kompem, a raczej prośba, bo nie widzę podobnego tematu, w którym mógłbym o takie coś zapytać.

 

Planuje zakup laptopa - wymagania:

 

1) b. dobra wydajność

2) spory twardy dysk

3) 15 cali

4) wszystkie duperele typu wejścia hdmi, bluetooth itp.

5) brak visty, o ile to w ogóle możliwe w tych czasach

 

Koniec wymagań, bo lapek będzie mi służył tylko do neta, oglądania filmów itp, zero grania, no chyba że w nieśmiertelnego Heroes of Might and Magic 2, co poszłoby prawdopodobnie na Spectrumie ;)

 

Cena nie gra wielkiej rolii, jestem w stanie dać od 2 do 3 klocków.

 

Czekam na jakieś propozycje od znawców tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie coś z windowsem 7

 

do tych zastosowań które podałeś za tą kasę którą podałeś to dzisiaj chyba każdy komp styknie

 

byleś sobie dobrał kompa zodpowiadającym Tobie zestaw wyjść [takoż ich umiejscowienie na kompie], odpowiednią klawiaturę itp itd

 

poza tym długa gwarancja i to wszystko ; )

 

z tych co tu kolega podał, to IBM Lenovo ogólnie polecam, zwłaszcza te biznesowe kompy - nie wiem jak te 'dla dzieciaków' z bajeranckim wyglądem się spisują, bo chyba od niedawna są w tym segmencie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec wymagań, bo lapek będzie mi służył tylko do neta, oglądania filmów itp, zero grania, no chyba że w nieśmiertelnego Heroes of Might and Magic 2, co poszłoby prawdopodobnie na Spectrumie ;)

Roger, moze i Ci nie pomoge (a raczej na pewno), ale widze ze jestes takim samym fanem grania na komputerze jak i ja. Tylko ze moją jedyna gra w ktora gram jest Heroes III :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą piszesz w wymaganiach na pierwszym miejscu "1) b. dobra wydajność", a później piszesz do czego będziesz go wykorzystywał wymieniając funkcjonalności, które 10 letni komputer uciągnie... ;-)

 

Komputer ma być przenośny czy będzie leżał w domu na biurku nie ruszany? Jeśli przenośny to będziesz z nim biegał tylko po pokoju czy będzie używany poza domem (w sensie czy potrzebujesz dobrej baterii)? Jeśli poza domem to czy na świeżym powietrzu (wtedy lepiej matrycę matową w wyświetlaczu mieć)?

 

HDMI chcesz mieć bo zamierzasz go podłączyć pod telewizor/monitor LCD?

 

Ten duży dysk twardy rozumiem, że chcesz tam magazynować jakieś dane (typu filmy, muzyka, itd.)?

 

Co do dysku od razu podpowiem -> jeśli to ma być magazyn danych to na system operacyjny starczy Ci jakikolwiek dysk w laptopie (np. 160 czy 250 GB to będzie nadto), a za 400 zł idzie kupić dysk zewnętrzny 1,5TB... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez jestem wlasnie na zakupie laptopa, ale zupelnie nie chce mi sie za tym lazic i szukac i przylazla mi oferta z Saturna, na samsunga. Wszystko by mi pasowalo, bo generalnie zalezy mi na tych ratach na 0%, ale gdyby ktos mogl rzucic okiem, czy warto to kupowac:

 

Samsung NP-R730-JSO1PL Notebook

 

Procesor Intel Core 2 Duo T6600 2,20gh, FSB 800MHz, L2 cache 2mb

matryca 17,3

4096mb DDR3

dysk 500g

NVIDIA GeForce 310M/512mb

nagrywarka i te wszystkie pierdoly

WIN 7

 

 

 

z gory dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.