Skocz do zawartości

Problemy z komputerami- reaktywcja


Bunndy

Bardziej lubie literkę  

29 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Bardziej lubie literkę



Rekomendowane odpowiedzi

A nie myślałeś o zakupie kadłubka? Za 1tys, jakoś w maju wyrwałem 'nołnejma' z Allegro, Centrino 2, T9400 (2.5GHz 6M keszu), 2Gb, wyjście DVI itp. Oczywiście jakość wykonania pozostawia trochę do życzenia ale cena w porównaniu z markowymi jest masakrycznie niska.

 

Jeśli jesteś zdecydowany na Toshibe to sprawdzając na szybko aukcje ta powinna być OK http://allegro.pl/item699598541_gracz_t ... 2_vhp.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro raczej odpada bo planuje wziąć lapka w media markt lub saturnie na dogodne raty :wink: :wink:

 

Wlasnie zastanawiam sie np nad Toshiba Satellite A 350. Przeczytałem tez że bardzo dobrym laptopem jest Lenovo Y530. mam dylemat. Nie ukrywam że poza domowymi sprawami pograł bym sobie tez w niektóre nowsze gierki (głównie sportowe) i tez troche patrze pod tym kątem.

 

Licze na jeszcze pare odpowiedzi i ocene czy ta Toshiba A350 jest dobra czy moze ten lenevo Y530 a moze jeszcze cos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Pentium Dual Core E5200 [230 zł]

Płyta główna: Gigabyte EP31-DS3L [215 zł]

Pamięć RAM: GoodRam 2GB 800MHz CL5 [90 zł]

Dysk twardy: Samsung 500 GB 7200pm 16MB cache SATA-II F1 [220zł]

Karta graficzna: Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ DVI HDMI [385zł]

Nagrywarka DVD: LG SATA [90zł]

Obudowa: Asus TA-xxx [115zł]

Zasilacz: Pentagram 430W Silent Force [160zł]

 

= 1505 zł

 

 

Monitor: LG W1942T-PF [499 zł] lub Samsung 943BW [520 zł]

 

~2000 za zestaw stacjonarny wydajniejszy niż jakikolwiek laptop za 3- czy 4-krotnie większą cenę, monitory oba mają lepsze matryce niż większość laptopów...

 

Ceny z esc.pl

 

 

Dodatkowo do mobilnego zastosowania nettop za ~1000 zł

 

 

Będziesz miał zestaw wydajniejszy (stacjonarka) i mobilniejszy (nettop)... :]

 

Przy okazji: NIE KUPUJ sprzętu komputerowego w marketach rtv pokroju MM, Saturn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś może mi powiedzieć, jak w Outlook Express ustawić, by odpowiadając na maila był taki sam format wiadomości jak się odpowiada na posta na grupie dyskusyjnej? (czyli możliwość cytowania wszystkiego ze znacznikiem > a nie zacytowany cały mail na dole z pionową kreską)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. mbank nie wspiera opery i nie gwarantuje szyfrowanego połączenia przez operę (w praktyce tzn że nie ma, tylko leci klasycznie przelew przez http :? ) :roll: amatorka :evil:

:lol:

 

ja używam Outlooka (ale nie Express, tylko 2007 zdaje się) w pracy, a w domu thunderbida - nie uważam, żeby to drugie było o wiele lepsze niż to pierwsze :) albo w ogóle lepsze, możecie mnie linczować i wszystko, ale taka moja opinia i koniec. natomiast z operowego M2 już dawno wyrosłem i używam tylko w pracy do odbierania powiadomień o odpowiedziach na forum :)

 

niestety Monte Christo, nie pomogę Ci, bo nie umiem* a i tak express się różni od outlooka full service ;)

 

*ale poszukam, bo to chyba byłoby wygodniejsze niż ta kreska..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. loqsh nie śmiej się, tu nie ma nic do śmiechu. Sam kiedyś używałeś opery, nie wiem jak teraz. Ja się w robocie spotkałem z akcjami typu "layout się rozjeżdża w operze" - "no i?" albo "nie trać czasu na pierdoły" więc użytkownicy tej najlepszej przeglądarki świata są mocno marginalizowani :(

śmieję się z wysyłania przelewów po gołym http - jeśli dobrze zrozumiałem chociaż nie chce mi się w to wierzyć :)

a opery używam dalej, ale nie wiedzieć czemu ludzie marginalizują ją - chociaż w pracy używam FF, ale to głównie ze względu na firebuga i jakieś dodatki. ale chyba prawie każdy feature, który mają przeglądarki teraz opera miała wcześniej. karty? w operze od chyba 6 lat. gesty myszy? najpierw w operze :) plus ta szybkość ładowania i lekkość interfejsu - jak siadam do firefoxa to czuję się, jakbym używał komputera w rękawicach bokserskich ;)

toteż w pracy do pracy używam FF, a do sprawdzania for i prywaty tylko opery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co nie wierzyć, ostatnio tak się zrobiło, zadzwoniłem do nich, gadka z babką która umiała mi tylko wyrecytować formułkę o certyfikatach, którą miała napisaną na kartce ;) a potem gadka z technikiem. Przez dobre 5 min nawijałem tłumacząc mu co się dzieje, a on mi odpowiedził 1 zdaniem: "nie testujemy na operze" :x

no ręce mi opadły...

a konkretnie sprawa wyglądała tak, że oczywiście przy logowaniu itd idzie wszystko przez https, wypełniasz formularz do przelewu jeszcze na https, ale potem jak wyskakuje stronka do potwierdzenia przelewu kodem to dziwnie kłódeczka znika, s znika i zostaje http... no ale nie ich wina, oni nie testują na operze :wink:

 

i ja się zgadzam. opera pierwsza wprowadziła największe ficzery w historii przeglądarek, więcej tu

http://www.wykop.pl/ramka/196796/8-funk ... asz-operze

więc ff tylko powiela :wink:

 

a jeśli chodzi o niezastąpione funkcje opery, to przede wszystkim szybkość, mniejsza pamięciożerność (ff zamula mi starego kompa), takie bajery jak speed dial czy chociażby skrót klawiszowy paste+go, z którego korzstam non stop, ctrl+z czyli otwieranie zamkniętych zakładek (też sie często przydaje), no i mój ulubiony - działanie back i forward. Zapamiętuje wszystko co się wpisało w formularzu (nie tracisz nigdy napisanego posta, no chyba że się przeglądarka wyłoży :) ) i ładuje stronę z pamięci, więc w ułamek sekundy i to nie odświeżoną tylko w dokładnie takiej postaci jak było.

Ja podobnie do pracy używam ff głównie dla firebuga, czasem web developera (ale i opera zaczyna mieć swojego ubogiego, chociaż raczej nie korzystam), ale do www wyłącznie opera.

Do przelewów ff :wink:

No i jeszcze 1 ważna sprawa - opera ma wbudowane funkcje, które do ff można dodać przez pluginy, ale to dosyć mocno spowalnia pracę ff, przez co opera jest jeszcze szybsza a i bawić się tyle nie trzeba.

 

PS. a karty są w Operze od 15 lat :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

teraz ja Was poproszę o pomoc :)

 

moi rodzice chcą kupić sobie laptopa. pewnie będą go używać do internetu, czasem może jakiś film, office, a więc kombajnu nie potrzeba.

cena do 2.000, macie coś taniego do polecenia? ja się zupełnie na notebookach nie znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avira AntiVir Personal - darmowa wersja do użytku domowego, nie ustępuje jakością żadnemu płatnemu antywirusowi, a inne darmowe (avast! czy AVG) mają o wiele gorsze bazy wirusów i są zdecydowanie bardziej pamięciożerne...

 

http://www.dobreprogramy.pl/Avira-AntiVir-Personal-Free-Antivirus,Program,Windows,13119.html

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a ja mam troche nietypowy probelm z mikrofonem w laptopie (DELL XPS M1530) otóż po odtworzeniu tego co nagrałem na nim mój głos ulega deformacji jakbym się helu nawdychał co możę być tego przyczyną? sprawdzalem w ustatwianieach opcje, ale żadne zmiany nie przyniosły pozytywnego skutku. Sterowniki? SigmaTel mi obsługuję ta kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jedno pytanie i oczekiwanie na odpowiedz itd,

 

1) czy da sie jakims cudem zrobic tak zeby ogldac hd bez telewizora hd ale z dekoderem, jestem kompletnym laikiem w tych sprawach, prosze o odpowiedz

pzdr

Jasne, że się da... Ale zapewne tv nie ma wyjścia HDMI, więc i tak będziesz musiał puścić sygnał w SD... Dekoder odbierze sygnał HD, ale do konkretnego wyjścia (np. SCART) przekaże już sygnał po downscalingu dopasowany do SD...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.