Skocz do zawartości

Problemy z komputerami- reaktywcja


Bunndy

Bardziej lubie literkę  

29 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Bardziej lubie literkę



Rekomendowane odpowiedzi

niezły komp, jakbyś jeszcze podał cenę ;)

 

no i przede wszystkim pytanie ile dają na to gwarancji

 

 

jeszcze taka moja uwaga, że nie wiem czy jest sens kupować lapa z monitorem 17' - weź sobie porównaj różnicę w cenie w podobnej konfiguracji między kompami 15' i 17' a następnie sprawdź, jaki monit możesz za to kupić

 

za jakieś 800-900 zyka możesz kupić monitor 24' full HD

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sluzyc ma do normalnego uzytku + photoshop, flash + football manager ;)

Jeśli to są wszystkie wymagania to lepiej kupić stacjonarny komputer... Chyba, że taki szczegół jak bezwzględnie wymaganą przenośność zapomniałeś dopisać... ;-)

 

W kupowaniu laptopów dużych (15 cali i więcej) widzę tylko jeden sens - jak ktoś mieszka w akademiku i ma biurko wielkości taboretu, na którym może postawić komputer (ewentualnie ma pokój mający powierzchnię 4m2 ;-))... W każdym innym wypadku polecam albo stacjonarkę, albo coś mniejszego, co rzeczywiście jest przenośne (powiedzmy <13 cali)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak definiujesz przenośność... ;]

 

Dla mnie sprzęt przenośny to taki, którego noszenie jest niemal niezauważalne i potrafi na baterii wytrzymać przynajmniej normalny dzień pracy (8 godzin)... Laptopy 15 cali ani jednego, ani drugiego nie spełniają...

 

Jeśli uważasz, że laptop pracujący 2 lub 3 godziny na baterii można uznać za przenośny to gratuluję poczucia humoru... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem jest, że ja np wolałbym sto razy bardziej mieć stacjonarnego kompa, ale warunki domowe po przeprowadce będe miał takie, że szkoda miejsca, stąd pomysł zakupu laptopa.

 

Po wszystkich typach, przeczytaniu miliona stron itp czaję się na Lenovo, lub Samsunga, ale jaki model dokładnie, to jeszcze nie wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobilne procki od AMD się grzeją na potęgę (zdecydowanie nie polecam), a o ile się nic nie zmieniło (dane z przed mniej więcej roku) to w razie awarii laptopy Acera są wysyłane bodajże do Słowenii (najbliższy ich serwis) i trwa wtedy taka naprawa zdecydowanie dłużej niż u innych marek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakim programem i jakie kodeki należy uzyć żeby odtwarzac mecze w HD. Głównie te peacemakera (chyba kazdy wie o co chodzi). Wczesniej mi smigało dobrze, ale teraz sie tnie albo spowalnia. Nie nie moge z tym zrobić.

 

Dodatkowo spieprzył mi sie Catalyst Control Centre i przy uruchamianiu laptpa wystepuje błąd. NIe wiem czy to ma wpływ na te mecze HD

 

Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobilne procki od AMD się grzeją na potęgę (zdecydowanie nie polecam), a o ile się nic nie zmieniło (dane z przed mniej więcej roku) to w razie awarii laptopy Acera są wysyłane bodajże do Słowenii (najbliższy ich serwis) i trwa wtedy taka naprawa zdecydowanie dłużej niż u innych marek...

Masz rację. Ja się strasznie udupiłem, grzeje się jak sam sk****syn. NIE POLECAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim programem i jakie kodeki należy uzyć żeby odtwarzac mecze w HD. Głównie te peacemakera (chyba kazdy wie o co chodzi). Wczesniej mi smigało dobrze, ale teraz sie tnie albo spowalnia. Nie nie moge z tym zrobić.

 

Dodatkowo spieprzył mi sie Catalyst Control Centre i przy uruchamianiu laptpa wystepuje błąd. NIe wiem czy to ma wpływ na te mecze HD

 

Pomoże ktoś?

KMPlayer - ma wbudowane kodeki... Jaki masz procek? Jeśli jakikolwiek przynajmniej 2 rdzenie po ~1,8 GHz to powinno śmigać bezproblemowo dla ripów peacemakera.

 

Co do CCC to zainstaluj najnowszego... On akurat jest o tyle dobry, że nadpisuje niemal wszystko, więc nawet bez odinstalowywania starej wersji powinno się "naprawić"... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KMPlayer własnie mi zwalnia. Wczesniej ogladalem na VLC, ale teraz strasznie sie tnie. Do tego w KMP dzwięk był opózniony a pare sekund.

 

Procesor: Intel Core2 Duo T6400 2.00 GHz

 

Z tym CCC zrobie tak jak napisales.

 

EDIT

 

Zainstalowałem od nowa CCC ale dalej jest ten sam problem. Mecze mi sie zaczeły ciąć odkąd wystapił błąd w CCC. Nie wiem czy to ma jakis zwiazek ale wydaje mi sie ze bez naprawy CCC sie nie obejdzie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zasadnicze pytanie - masz może przypadkiem Viste lub 7?

 

Bo tak właśnie sobie przypomniałem, że u dziewczyny na lapku z Vistą filmy w HD tną mimo, że jest mocniejszy niż mój (czy jak to puszczam na XP, czy jak puszczam na openSUSE)... ;-)

 

Jeśli wcześniej działało dobrze, to pozostaje jedna opcja - reinstalacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.